GEOPEND! Voor baby Olivia geen school meer in dorp Gcinnd 2 EERST Fusie van provincies opgeschoven zondag 5 mei 10-17uur Veel belangstelling voor KNRM Rolstoelen bij' vier strandpalen www.texelsecourant.nl VRIJDAG 3 MEI 2013 KINDEREN PENDELEN NA DE ZOMER NAAR SCHOOL DEN BURG Een week na het besluit van de gemeenteraad dat de Jan Drijverschool aan het eind van dit jaar definitief sluit, likt het dorp de wonden. Alle inspanningen ten spijt slaag den Hoornders er niet in 'de beste school' van Texel open te houden. Overigens dateert de hoge onderwijssco- re van de Drijverschool alweer van enige jaren geleden, wellicht dat het afnemen de leerlingental zijn weerslag heeft gehad op de schoolresultaten, zoals de inspectie in breder verband zorgen heeft geuit over de kwaliteit van het basisonderwijs op heel Texel. De kwaliteit van het onderwijs op Texel werd donderdagavond door meerdere raadsleden genoemd als reden in te stem men met de fusie met de Thijsseschool, wat dus betekent dat de school in Den Hoorn sluit. Waarom de Drijverschool niet nog een paar jaar open gehouden?, vraagt menig Hoorn der zich af. De Th ijsseschool barst immers al uit zijn voe gen, het gebouw kan toch dienst doen als dependance. Het klopt dat de Thijsse school behoorlijk vol zit. Maar ook in Den Burg daalt het aantal geboortes en aan de Keesomlaan zitten de grootste groepen in de bovenbouw. Als die over een jaar zijn uitgestroomd, komt er ruimte. Om dat jaar te overbruggen wordt de zolder verdieping verbouwd, zodat plaats kan worden geboden aan de extra toevloed. Schooltij houdt er overigens wel rekening mee dat niet alle ouders uit Den Hoorn hun kinderen naar de Thijsseschool zul len sturen. Raadslid Joop Groeskamp (TB) noemde ook het argument dat Schooltij nu nog kan profiteren van de zogeheten kleine scholenregeling, die op punt staat te verdwijnen.' Het gesteggel van de poli tiek over de onderwijsvisie die wel in con ceptbasis zou bestaan, maar waarvan de definitieve versie nog niet is afgehamerd, werpt de vraag op wat er nu precies in staat. Onderwijs best uren en politiek za ten hierover al meerdere keren aan tafel, maar voor zover bekend was het nooit openbaar. Wel kwam in november 2012 een beknopte onderwijsvisie naar buiten waarin staat dat de vier schoolbesturen aankoersen op een onderwijsgebouw op een centrale plaats in Den Burg Deze onderwijscampus moet een 'inspirerend centrum worden waar kinderen van twee tot twaalf alles vinden wat voor hun ontwikkeling van belang is. De scholen werken intensief samen, in gebouw, faci liteiten, zorg en ondersteuning. Dit biedt een versterking van het aanbod voor leerlingen die extra ondersteuning no dig hebben, aan de 'onderkant', maar ook 'meerkunners'. Over deze beknopte visie was het nodige gesteggel met de raad, waarna werd afgesproken dat de bestu ren een conceptvisie schrijven. Over deze conceptvisie werd donderdag gezegd dat het voldoende argumenten bood om over te gaan tot sluiting van de Drijverschool, maar de inhoud bleef onbesproken. Den Hoorn, qua aantal inwoners toch al een bescheiden dorp, 'lijdt' van alle dor pen wellicht het meest onder de vergrij zing. Nieuwbouw laat op zich wachten, de relatief hoge huizenprijs is voor jonge ge zinnen niet op te brengen. 'Pensionado's' vestigen zich in en rond het dorp. Wat zijn de sociale gevolgen? 'Integreren doe je pas aan het schoolplein', ondervond een import-Hoornder. Nu sluit de school, to neelavonden zijn lang niet meer zo druk bezocht als voorheen en hoe lang houdt de voetbalclub het nog vol? Jaap Vlaming (GL) ging niet mee in het pessimisme 'Ik garandeer je dat Den Hoorn ook zonder school z'n identiteit houdt.' De fusie van de provincies Noord-Holland, Utrecht en Flevoland tot één superprovincie is opgeschoven. Minister Plasterk (Binnenlandse Zaken) wilde de zaak eerst uiterlijk maart 2015 rond hebben, maar dat is volgens hem bij nader inzien toch te snel. Bedoeling is nu dat de drie provincies samengaan per 1 januari 2016. Dat betekent dat er in 2015 eerst zoals gepland verkiezingen zijn voor Provinciale Staten van Noord-Holland, Fle voland en Drenthe afzonderlijk en daarna nog een keer verkiezingen voor de super provincie worden gehouden. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft Plasterk dat hij tot zijn uitstel is gekomen na kritiek op de krappe tijdsplanning en het feit dat de taken van de nieuwe superprovincie eerst goed moeten zijn omschreven. De minister geeft in de brief duidelijk aan dat uitstel géén afstel betekent. Plasterk schrijft de Kamer dat de 'nu in gang gezette samenvoeging'terug gaat op meer dan tien jaar aan discussies, rapporten, studies en plannen om het middenbestuur in de Rand stad te versterken en laat blijken dat hij dat niet zomaar wil loslaten. De andere provincies hebben een dergelijk traject volgens Plasterk niet achter de rug en daarom wil hij bij hen terughoudender zijn met fusies. Volgens de minister moe ten die provincies zelf aangeven of ze wel of niet tot de vorming van een landsdeel willen komen. 'Het kabinet zal de keuzes respecteren.' De minister reageert met die opstelling op geluiden uit onder meer Bra bant en Friesland dat ze daar niet zitten te wachten op de vorming van landsdelen of wel superprovincies. vergeet niet uw kortingscouponnen uit de GAMMA krant bezoek onze koopjesmarkt kortingen tot 70%! 'Meierblis Den Burg zonder wanklank' De meierblis van Den Burg is zonder wan klanken verlopen. Dat heeft voorzitter Jos de Wolf van de dorpscommissie van Den Burg laten weten. Naar schatting waren telkens meer dan honderd mensen aanwezig op de nieuwe locatie aan de Hallerweg. Er was geregeld verloop van mensen die even kwamen kij ken en dan weer verder gingen. Er waren relatief veel kinderen en dat was volgens De Wolf de groep waarvoor de meierblis werd gehouden. Rotzooi was er niet. De Wolf vond 's mor gens enkel twee plastic tassen en drie lege flessen. Tijdens de meierblis was te zien dat mensen meegebrachte spullen terug in tassen stopten. Glas kon ook in een glasbak worden gedaan. Vertegen woordigers van de dorpscommissie hiel den de hele avond in gele hesjes toezicht. De Wolf toonde zich tevreden over het verloop. Het was aanvankelijk niet toegestaan kleine vuurtjes te maken bij de meierblis, zodat kinderen vrijwel alleen konden toe kijken. Later op de avond ontstonden er een paar, zodat kinderen alsnog broodjes konden bakken of marshmallows boven een vuurtje konden houden. Bezoekers moesten binnen de hekken rond het ter rein blijven en dat is volgens De Wolf ook goedgegaan. De wijze waarop de meierblis van Den Burg werd gehouden, was dit jaar het maximaal haalbare. Het zag er aanvan kelijk naar uit dat het vreugdevuur hele maal niet door zou gaan, totdat de dorps commissie, die flink de nek uitstak, twee weken geleden Werner Dros bereid vond land beschikbaar te stellen. Doordat er weinig tijd meer was voor opbouw, was de brandstapel minder groot dan gebrui kelijk. De Wolf hoopt dat het gaat lukken de meierblis volgend jaar terug in oude glorie te krijgen. Controle van de gemeente leerde dat de openbare meierblissen dit jaar veel min der rommel bevatten dan anders. Los van een paar glasplaten, matrassen en dak pannen werden volgens een woordvoer dergeen materialen aangetroffen die ver boden zijn. 'Het lijkt erop dat veel mensen begrepen hebben dat we het voortbe staan van de meierblissen zeifin de hand hebben/Particuliere meierblissen worden over een paar weken gecontroleerd. Radio Texel Radio Texel doet zaterdag 4 mei recht streeks verslag van de herdenkingsdienst rond Dodenherdenking. De uitzending duurt van 18.00 tot 20.00 uur en is te be luisteren via 106.1 FM in de ether, 98,5 Mgh op de kabel en www.radiotexel.nl. De KNRM heeft zaterdag honderden be zoekers gehad op de jaarlijkse Redding bootdag in De Cocksdorp en Oudeschild. In Oudeschild werkte de KNRM voor het eerst samen met het Texelse SIGMA- team. Hulpverleners van het SIGMA (Snel Inzetbare Groep ter Medische Assisten tie) verleenden hulp aan een denkbeeldig slachtoffer dat door de KNRM aan land werd gebracht. Het SIGMA is er om hulp te verlenen wanneer er bij ongevallen en calamiteiten veel slachtoffers zijn. Voor het meevaren met de reddingboten, vast onderdeel van de KNRM tijdens de open dag, was veel belangstelling. Met de Beursplein voeren naar schatting zo'n vierhonderd mensen mee. De redding boot voer door tot na 16.00 uur, zodat alle wachtenden het water op konden. In Oudeschild voeren circa tweehonderd belangstellenden mee. Daar werden de Francine Kroesen, de Zalm en de muse umboot Javazee uit Den Helder ingezet. Vakantiepark De Krim bij De Cocksdorp was voor het derde jaar op rij actief ge weest om onder de gasten donateurs te werven voor de reddingmaatschappij. Het leverde 104 donateurs op die zater dagochtend in Oudeschild symbolisch via een cheque aan KNRM-directeur Roemer Boogaard werden overhandigd. De red dingmaatschappij schreef tegelijkertijd in De Cocksdorp 22 en in Oudeschild 18 nieuwe donateurs in. Burgemeester Francine Giskes, voorzit ter van de plaatselijke commissie van de KNRM, nam een cheque van €1000,- in ontvangst van Wim Kok uit Zeist (niet de oud-premier) die voor de viering van zijn 75ste verjaardag geld voor de KNRM had gevraagd. De man was met clubgenoten van een filmclub aanwezig om de Red dingbootdag op film vast te leggen. Andere locatie raadscommissie Anders dan eerder aangegeven vergadert de raadscommissie van de gemeenteraad dinsdag 14 mei in het raadhuis in Den Burg. De vergadering van maandag 13 mei wordt gehouden in De Pelikaan bij De Koog. Eén van de daar te bespreken on derwerpen is het nieuwe bestemmings plan van De Koog. De strandpaviljoens van Paal 9, Paal 17, Paal 28 en Paal 33 zijn sinds een paar da gen voorzien van elektrisch aangedreven strandrolstoelen. Het zijn de vier elektrische strandrol stoelen (cadweazles) waarvoor de Stich ting Integratie Texel (SIGT) de afgelopen maanden druk in de weer is geweest. Met behulp van bijdragen van Samen Een, Ra bobank Noord-Holland Noord, TESO, golf club Par 6 en de Ezelvereniging kon SIGT de voorzieningen aanschaffen. Ze zijn ondergebracht bij de strandpaviljoens die voor beheer en onderhoud zorgen. Mensen die van een strand rol stoel ge bruik willen maken, kunnen bij de pavil joens van Paal 9,17, 28 en 33 terecht. Ze kosten tien euro voor twee uur. Volgens SIGT is het verstandig van te voren een re servering te maken. Op de websites www. sigttexel.nl en www.toegankelijktexel.nl staat meer informatie over de strandrol stoelen. Paal 28 zette de rolstoel de afge lopen dagen duidelijk in het zicht neer en dat leidde meteen tot bela ngstelling. SIGT heeft de strandrolstoelen aangeschaft zo dat mensen met een handicap net zoals mensen zonder handicap van het strand kunnen genieten. haar moeder Lien helpt de zeven weken oude Olivia Groeskamp bij het pl<

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 2