SV Oosterend voelt zich bestolen SPORT Uur voor iedereen Erehaag G-teams voor Jan Frans Vernieuwde winkel verfspecialist Z. Graaf na brand weer open Finale lonkt voor zaalvoetballers WWW.TEXELSECOURANT.nl 1 *1 WOENSDAG 8 MEI 2013 X J. Happe Dakwerke Schouteif] Ondanks het feit dat er niets meer op het spel stond, voelden de spelers van SVO het gelijkspel van 1-1 tegen WMC toch als een nederlaag. De ploeg voelde zich bestolen omdat twee glaszuivere doel punten werden geannuleerd. SVO begon de wedstrijd in Heerhugo- waard met een fikse wind tegen. Des ondanks was de ploeg heer en meester en werd de hele eerste helft op de helft van de tegenstander gespeeld. Maar SVO had het moeilijk tegen een kwaliteitsarm WMC dat het 'anti-voetbal' leek te heb ben uitgevonden. Er werden wel kansen gecreëerd, maar telkens was de laatste eindpass ook het eindstation. Het gebeurde vlak voor rust dat WMC voor het doel van SVO opdook en een speler vanaf de achterlijn de bal met behulp van de wind in het doel zag belanden. SVO was de klap na de rust snel te boven en ook de hele tweede helft speelde zich op de helft van de te genstander af. Maar ook nu werden de kansen niet benut. Wilco Keijzer kreeg de bal wel in het doel, maar hoewel hij zicht baar achter de verdediger opdook, vlagde De winkel van Z. Graaf in de Hogerstraat toont als vanouds, maar toch zijn het interieur en assortiment volledig ver nieuwd en hier en daar aangepast. Bijna negen maanden na de brand van de Jelle- boog waarbij vrijwel de complete inrich ting verloren ging, is de verf- en interieur specialist weer geopend. Door de brand waren alle artikelen waar een sticker op zat onbruikbaar. Ook pla fonds, vloer, muren, meubilair en andere spullen gingen door rook-, stank- en wa terschade verloren. 'Bijna alles moest vernieuwd', vertelt eigenaresse Yvette Nichols. Dat het veel langer duurde dan haar lief was, is het gevolg van gesteggel met de verzekering. In de tussentijd stak ze haar licht op bij verfspeciaalzaken aan de overkant. Ze deed daar onder meer ideeën op over pre sentatie van het assortiment. Het heeft de grensrechter voor buitenspel en nam de scheidsrechter dit signaal over. In het vervolg kont WMC het tempo niet meer bijbenen ener werd gemeen gespeeld. Na een kwartier in de tweede helft kreeg een speler terecht rood na natrappen naar Den nis Daalder. SVO zette nog meer druk, wat uiteindelijk resulteerde in de gelijk maker, toen Wilco Keijzer een vrije trap van Dave Witte schitterend inkopte. Maar SVO wilde uiteraard meer en had ook beloond moeten worden met de 1-2. Linksback Jan Willem Ellen kreeg het op zijn heupen en begon vanaf eigen helft een solo die hem alleen voor de keeper van WMC bracht. Onzelfzuchtig legde hij de bal breed op Dennis Daalder, die achter de bal bleef en het schot afwerkte. Maar opnieuw vlagde de grensrechter en we derom nam de scheidsrechter het signaal over en boorde daarmee SVO de overwin ning door de neus. 'Het is vreselijk jammer dat zoveel wed strijden door eigen grensrechters en scheidsrechters worden bepaald', merkte coach Nico Kremer na afloop op. 'Je kunt je er heel druk om maken, wat ik ook vaak geresulteerd in enkele grote verfwanden van Flex Pure en Histor waar de klant zijn of haar keus kan bepalen op basis van royale stalen. De gewenste kleur kan ter plekke worden gemengd. Behalve de kleur is er volop keus in soorten en vari ëteiten verf, voor binnen en buiten, van muurverf tot lak en van hoogglans tot ex tra mat. Volop keus ook in behang en gor dijnen, deze afdelingen zijn volledig ver nieuwd. Ook het plafond. Onder het oude kwam bijvoorbeeld dat van oma Graaf tevoorschijn. Maar ondergronds ook oude gewelven, die via een glasplaat in de vloer zichtbaar worden. Terug is ook de lijsten makerij, waar je door Anneke Witte van alles kunt laten inlijsten, van schilderij tot foto en van doopjurk tot diploma en bor duurwerk. Bijzonder zijn ook de foto's van Ruth de Ruwe op canvas en - voor buiten - op zeildoek. Bloemen getuigen van de vele steunbetuigingen. doe, maar je wint het toch nooit. Maar als ik dan tegen een scheidsrechter zeg dat ik het niet best vond en hij dat tegenspreekt en een hele discussie met mij aan wil gaan, dan besef je wel datje in de laagste klasse van het zaterdagvoetbal speelt. En dat frustreert wel, kan ik je zeggen. Maar de afgelopen weken hebben we goed ge speeld en daar ben ik blij mee. Dit biedt veel perspectief voor volgend seizoen.' Eilandderby belooft spannend te worden De eilandderby tussen Texel'94 en ZDH, die zondag 12 mei gespeeld wordt, be looft spannend te worden. Wil het in de race blijven om het kampi oenschap, moet Texel'94, dat op gelijk hoogte staat met JVC, de wedstrijd win nen. Maar ook ZDH kan de punten goed gebruiken, wil het niet van de concurren tie afhankelijk zijn om de nacompetitie te ontlopen. De derby wordt gespeeld op het sportpark Jaap Lap aan de Witteweg en begint om 14.00 uur. ZDH grijpt naar laatste houvast Door de uitwedstrijd tegen het al gede gradeerde Nieuwe Niedorp met maar liefst 6-0 te winnen, heeft ZDH de laat ste strohalm gegrepen. De kans dat de Hoornders ook volgend seizoen in de vierde klasse spelen, werd hiermee een stuk groter. Pieter-Jan Eelman, vorig jaar nog topsco rer, die door een schouderoperatie een groot deel van het huidige seizoen miste, was de gevierde man. Zowel in de eerste als de tweede helft scoorde hij twee keer en bij de zesde treffer, gescoord door Daan Wessels, deed hij het voorbereidende werk. ZDH miste flink wat spelers, waar onder aanvoerder Remco Boogaard, die vorige week bewusteloos neer ging toen hij van dichtbij een bal tegen het hoofd kreeg. Het duurde op het harde en hob belige veld van Nieuwe Niedorp even voor ZDH op stoom was. Nadat beide teams kansen hadden gemist, scoorde Eelman na 25 minuten uit een voorzet van Daan Wessels. Even later verdubbelde hij de voorsprong en vlak voor rust werd het 0-3, toen Bomas een niet te missen kans kreeg. Vlak daarvoor had Hidde Struick de bal al van de eigen doellijn gehaald. Ook in de tweede helft was ZDH de beste ploeg. In de 55ste minuut maakte Eelman aan alle onzekerheid een einde en scoor de 0-4. Nieuwe Niedorp kreeg kansen op een tegendoelpunt, maar Eelman maakte een kwartier voor tijd 0-5 en in dezelfde minuut scoorde Wessels 0-6. ZDH steeg door deze zege twee plaatsen op de ranglijst en staat nu drie punten voor op Berdos en één op Schagen. Om de nacompetitie te ontlopen, moet ZDH ten minste één van deze ploegen onder zich houden. Zondag speelt ZDH thuis tegen titelkandidaat Texel'94. SV De Koog laat zich verrassen door DWB SV De Koog heeft de op een na laatste wedstrijd van het seizoen niet kunnen winnen van het laaggeklasseerde DWB. In een matte wedstrijd kwam de ploeg niet verder dan 1-0. SV De Koog begon goed en wist DWB op eigen helft vast te zetten. Daarij werden weliswaar enkele kansen gecreëerd, maar zowel Fotoci Camera als Bartjan Grisnigt, die beiden alleen voorde keeper kwamen, miste de mogelijkheid hun ploeg op voor- sprongte zetten. DWB had meer geluk en schoot door balverlies op het middenveld op slag van rust een voorsprong van 1-0 op het scorebord. In de tweede helft bleef De Koog aandringen. DWB werd onder druk gezet op zoek naar de gelijkmaker, maar de ploeg lette goed op en wiste elke ruimte dankbaar te benutten. SV De Koog liep tegen een extra handicap op toen Benny Bakkenes een overtreding maak te en met twee gele kaarten het veld moest verlaten. De toegewezen penalty wist DWB echter niet te verzilveren. Vlak voor het eindsignaal kreeg ook De Koog een penalty toegewezen, maar Maurits Lap miste de afwerking en verzuimde te scoren. Coach Jan Loew was duidelijk in zijn nabespreking. 'Het is jammer dat de ploeg zoveel kansen liet liggen. Ze misten vooral scherpte en ja, als je dat niet kunt opbrengen, dan krijgje het moeilijk.' Het G-team heeft zaterdag met over macht gewonnen van Zwaagdijk. De overwinning van 8 -1 was tevens het af scheid van Jan Frans Haveman, die 19 jaar heeft gevoetbald bij het G team. Kort na het fluitsignaal was zichtbaar dat Zwaagdijk zwak speelde. Kees van der Vis scoorde snel 1 -0. In het vervolg vie len doelpunten van Ricardo Blom (2 -0 en 3-0), Paul Bakker (4- 0), Ricardo Blom (5 -0 en kort voor rust Jeffrey Stendert (6 -0 en 7 -0) en ten slotte Jan Frans Have man, die op aangeven van Ricardo Blom hard in de kruising schoot. Het was voor hem de elfde treffer voor Texel'94. Met Het zaalvoetbalteam van Texel'94 heeft vrijdag in Warmenhuizen gelijk gespeeld tegen VIOS. Met de thuiswedstrijd nog voor de boeg maakt de ploeg van Martijn de Veij en Wim Koorn zeker nog kans op de finale. Texel'94 kon beschikken over een voltalli ge selectie en ging voortvarend van start. Al in de derde minuut wist Pieter Jan Eel man zich vrij te spelen en gaf de doelman geen schijn van kans: 0-1. Gesterkt door deze vroege voorsprong bleef Texel de hele eerste helft de betere ploeg, al kwam VIOS enkele keren gevaarlijk dichtbij. Maar keeper Ali Smit verkeert de afgelo pen weken in een topvorm en hield zijn doel schoon. Vier minuten voor rust liep Texel'94 tegen een tijdstraf aan en in de overtalsituatie kwam VIOS langszij. Direct daarna profiteerde de thuisploeg van een fout in de defensie van Texel'94, zodat het op slag van rust 2-1 werd. In de tweede helft zette Texel'94 aan om de gelijkma ker te forceren, maar Lesley Koning en Ruben Duinker hadden hun vizier niet op scherp. VIOS loerde op de counter maar Texel'94 gaf bijna niets meer weg. Laat- Informatie over medicijngebruik Voor mensen die vragen hebben over me dicijnen en medicijngebruik verzorgen apothekers Jan Klok en Henri Venema woensdag 15 mei een informatiebijeen komst in De Wielewaal in De Waal. De bijeenkomst begint om 10.30 uur. Voor meer informatie,, tel. 312696 of welzij n@ texelswelzijn.nl. Seniorendiner In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt dinsdag 21 mei het maande lijks seniorendiner gehouden. Er wordt een lentemenu geserveerd, met pilaf, rijst en salade. Inclusief een nagerecht kost deelname €8,50. Het diner begint om 17.30 uur. Aanmelden kan via Texels Wel zijn, tel. 312696. In De Poort aan de Elemert in Den Burg vindt zondag 12 mei vanaf 19.00 uur een 'Uur voor iedereen plaats'. Voorganger is ds. P.A. den Braanker, medewerking wordt verleend door organist Jan Kruithof en het Texels Christelijk Mannenkoor onder leiding van Piet de Reuver. Thema van de dienst in 'Over moeder gesproken'. de twee goals voor SV de Koog komt het totaal op dertien. Daarna scoorde Zwaag dijk de enige tegentreffer (8 -1), nadat er een paar spelers gewisseld hadden. Tegen het eind gaf scheidsrechter Henk de Ruy- ter een rode kaart aan Jan Frans. Tussen een erehaag van juichende spelers van Zwaagdijk en Texel '94 verdween hij van het veld, vergezeld van politieagent Jos Berbee. Het feest werd in het spelers home afgesloten met een drankje een soesje en een speech van coach Klaas van der Bergen clubvoorzitter Werner van der Meer. Hij gafJ an Frans een Ajaxshirt. Van Marion Kramer kregen de spelers de af scheidsfoto die vorige week was gemaakt. ste man Marcel Ris doorzag het gevaar en de dynamische middenvelders Pim de Lugt en Jesper Arkenbout putten hun te genstanders langzaam uit. Kansen op de gelijkmaker waren er volop, maar pas hal verwege de tweede helft moest de keeper capituleren. Dennis Daalder wist een har de voorzet van Ruben Duinker op waarde te schatte en maakte met een subtiele voetbeweging de gelijkmaker. Het ver volg was enerverend en spannend zonder dat er echt goed werd gevoetbald. Beide ploegen wisten dat er nog een wedstrijd te spelen was en wilden hun kansen niet vergooien. In de slotfase probeerde VIOS nog op voorsprong te komen, maar kwam niet verder dan een schot op de paal zo dat het duel in 2-2 eindigde. Een redelijk beginpunt voor Texel'94 dat de strijd woensdag in de eigen sporthal hoopt af te maken, als VIOS naar het ei land komt. Voor deze laatste thuiswed strijd van het seizoen hoopt het team op veel supporters om met hun steun de finale te bereiken. De wedstrijd wordt woensdag gespeeld in Ons Genoegen en begint om 19.20 uur. ifscheid het veld. Bijna negen maanden na de brand is de winkel Z. Graaf in de Hogerstraat1

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 11