Dylan publiekstrekker NIEUWS Texelverslaafd na doktersadvies Onderhoud Dokter Wagemaker NIEUWTJES OVERWELDIGEND: 'DRIE KEER ZOVEEL BEZOEKERS ALS VERWACHT' 'Dat die oude Bob Dylan nog zó leeft op het eiland.'Verbazing bij Jaap Dros, vertolker van het werk van de oude meester, over de toestroom van publiek. Dat was nog maar het begin, de belangstelling zaterdagavond in de Texelhoeve was overweldigend. Bijna drie keer zoveel bezoekers als ver wacht, stoelen, glazen, bier en andere consumpties amper waren aan te slepen. Een avond waarop de muzikanten wat achteraf stonden in een hoek, spaarzaam uitgelicht en beperkt versterkt, waarbij de muziek door de drukte wat op ging in de massa. Vertolkt in een tijd dat optredens vaak gepaard gaan meteen overdaad aan licht en vooral geluid, paste dit eerbetoon aan Bob Dylan wel bij de jaren zestig en kon het publiek zichzelf ten minste ver staanbaar maken. Nummers als 'Blowin' in the wind', 'Just like a woman', 'Like a rolling stone'en 'mr. Tambourine man'staan in het collectieve geheugen gegrift. Luisteraars hoefden het begin maar te horen om de muzikale details zelf in te vullen. Soms kenden ze de teksten letterlijk, zo enthousiast als 'The times they are a changin'werd mee gezongen wekte het vermoeden alsof we Dylans teksten beter kennen dan het Wil helmus. Meer dan dertig nummers hadden Jaap Dros, Hans Hopman, Nils Lelij, Rikus Kloosterhuis en Hans Vlaming ingestu deerd. Het idee was ontstaan tijdens een optreden van Jaap Dros, waarop hij de ge dichten van J.C. Bloem vertolkte. Toen hij zich liet ontvallen ook graag een avond Dylan-nummers te spelen, pakte Hopman de handschoen op. Het was niet voor het eerst dat de zanger-gitarist zich waagde aan het repertoire van één muzikant, in een ver verleden maakt hij furore in een band die alleen van The Beatles speelde. Met mooi gespeelde composities van Dylan trokken ze een volle zaal, vooral ge vuld met 'baby-boomers'en hier en daar wat jongere liefhebbers, die ai dan niet met hun vader of moeder waren mee gekomen. Zelf zong Dros een duet met dochter Roos, wat hij de volgende dag nog eens dunnetjes overdeed op Parkpop, waar hij ook met de Dylandband optrad. Voor menigeen een feest van herkenning en het zou niet verbazen als de nummers beter klonken dan tijdens menig concert van de meester zelf, over wie gezegd wordt dat het soms moeite kostte om te herkennen welk van zijn eigen liedjes hij speelde. Wel de schrijver van misschien wel duizend mummers, waarvan velen succesvol gecoverd door grootheden als The Byrds, de Stones en Guns Roses. Opmerkelijk hoe Dylan goed is voor een volle bak, terwijl twee dagen eerder een concert van Marty Joseph (de 'Welsh- Springsteen' en elders goed voor een volle zaal), in De Hollebol voor anderhalve paardekop speelde. Zoals onlangs ook de reeks optredens van de singer-songwri ters in 't Schoutenhuys wegens gebrek aan belangstelling voortijdig werd afge broken en ook de Clubtour in Question te weinig mensen trok. Komt het door dat voor bovenstaande artiesten entree moest worden betaald, terwijl Dylan gra tis toegankelijk was, of dat er een andere reden aan ten grondslag ligt? Het zal wel de vraag blijven. Toen organisator Pieter nel Geurtz met de pet rond ging, lieten toeschouwers zich van hun royale kant zien. Misschien is dat de goede formule om de zaak vol te krijgen. De Dylanavond was de laatste in de se rie Boven bar-concerten. De Jelleboog is immers afgebrand. Maar als het aan de Texelhoeve ligt zal het experiment een vervolg krijgen. Of dat Dylan wordt of een andere initiatief, zal nog blijken. Op doktersadvies kwamen Gerda (88) en Wim Enderveld (90) uit Amsterdam 5S jaar geleden vooreen vakantie naar Texel. Sindsdien hebben ze elk jaar gekampeerd op het eiland. Hun caravan staat op de camping De Koorn-aar, aan de rand van de Dennen. Hier staan ze al tientallen jaren, tot volle tevredenheid. 'We hebben hier alle luxe die een mens zich kan wensen. Een heer lijke camping.' Het begon meer dan een halve eeuw ge leden. 'Onze twee dochtertjes hadden last van oorontsteking. We werden door verwezen naar een arts, eigenlijk voor de elite. Op een keer moest ik afzeggen. 'We gaan op vakantie.'"Zeker naar Grand Canaria?" Nee, we zouden kamperen op de Veluwe. "Dan kunt u beter naar Texel gaan. Boven dat eiland komen drie ver schillende winden samen. Dat geeft een speciaal klimaat en zorgt ervoor dat Duit sers uit de steenkolenmijnen er komen kuren." Zo maakte het gezin de oversteek en kwam terecht op camping Dennen- rust, bij de familie Van der Vliet. 'Tot Job de zaak verkocht. Toen zijn we naar de buren gegaan. Er stonden toen wat ten ten, de rest was bollenveld. We hebben het zien groeien tot wat het nu is: een professioneel kampeerbedrijf, compleet met een animatieteam.' Het eerste jaar herinneren zich nog goed. 'Wegens hun oorontsteking had de dokter gezegd dat de meisjes hun mutsjes op moesten hou den. Het waren van die rode, ze liepen er de hele zomer mee rond. Daar werden we wel op aangesproken. Maar aan het eind van de vakantie was de ontsteking over en kwam niet meer terug. Maar zelfs toen de meiden groot waren, vroegen bu ren op onze camping. 'En, hoe gaat het met de mutsen?' Ze zitten vol verhalen over Texel, onder meer over overbuur man 'Meneer' (Francois) de Grave. 'Onze dochters mochten daar bollenpellen. Er werkte daar een jongen, die is later onze schoonzoon geworden.' Eén jaar gingen ze 'vreemd'. 'We vonden dat de kinderen wat meer dan alleen Texel moesten zien en gingen op kampeervakantie door Ne derland. Elke avond vroegen ze: "Hoe ver is de boot hier vandaan?" Tot Wim het zat was en zei: "Nog één keer, dan gaan we echt.' En zo werd de boel ingepakt en gin gen ze alsnog naarTexel. Boete €600,- na kopstoot De politierechter in Alkmaar heeft een voormalige Cocksdorper bij verstek ver oordeeld tot een geldboete van €600,-. Volgens de rechter staat vast dat de 27-jarige man in 2011 een eilandgenoot mishandelde door hem een kopstoot te geven. De straf was conform de eis. Het handgemeen ontstond in een shoar- matentin De Koog. De 27-jarige man, van origine Irakees, voerde daar een gesprek in het Arabisch en wekte daarmee de wre vel op van een andere bezoeker. Die siste de man toe dat hij 'naar zijn eigen fokking land' moest gaan. De Irakees negeerde de provocaties aanvankelijk. Dat veran derde toen de andere bezoeker hem aan de arm trok en hem met de vlakke hand een klap in zijn gezicht gaf. Toen hij op dat moment twee vrienden van de man zag opstaan, raakte de Irakees in paniek en deelde hij zijn opponent een kopstoot uit. De andere bezoeker liep een pijnlijke schouder en een gescheurde lip op. De politierechter toonde enig begrip, maar vond ze dat de man de situatie anders had moeten inschatten en beter meteen had kunnen weggaan. Gezien het gebruikte geweld zag ze wei nig aanleiding voor compassie. Ze veroordeelde de man ook tot ruim €320,- schadevergoeding. Of zijn slacht offer wordt vervolgd is onbekend. Buitenspeeldag De Lubertischool in De Koog is tot nu toe de enige Texelse organisatie die zich heeft aangemeld voor de landelijke Buiten speeldag op woensdag 12 juni. Aanmel den kan nog via www.buitenspeeldag.nl. Kok succesvol in Nieuw Zeeland Oud-Texelaar Paul Witte, voorheen kok in de Worsteltent, De Taveerne en Bij Jef, doet het aan de andere kant van de aard bol niet slecht. In Auckand, Nieuw Zeeland, werkt hij als chefkok in restaurant Wine Chambers. Mede dankzij zijn inspanningen is dit res taurant doorgedrongen in de prestigieuze Metro Top 50 van restaurants in Auckland. Uit de gids citeren we dat 'Chef Paul Wit te een standaard menu presenteert van eendenborst, vis van de dagen andere ge rechten en ingrediënten. Fris opgediend, met zorg geserveerd door medewerkers die gastvrijheid hoog in het vaandel heb ben.' Paul Witte verhuisde vijf jaar gele den naar Nieuw Zeeland, waar hij in ver schillende restaurants heeft gewerkt. Ook werkte hij als tv-kok mee aan een televi sieprogramma. Meer over het restaurant via http://me- troeats.co.nz/top-50-restaurants/top- 5 0-resta u ra nts-2013/ TESO's veerboot Dokter Wagemaker ligt vanaf maandag drie dagen afgemeerd aan de onderhoudskade in de veerhaven bij 't Horntje. Er moeten aan het schip enkele onder houdswerkzaamheden worden verricht die niet tijdens de vaart kunnen worden uitgevoerd. Daarom worden maandag de schepen gewisseld en vaart de Schulpen- gat van maandag tot en met donderdag als dienstboot. Er worden daarbij geen wachttijdern verwacht, uitgezonderd mis schien bij de eerste afvaarten. De Dokter Wagemaker wordt maandag nog ingezet als reserveboot. Vrijdag worden de sche pen opnieuw gewisseld en vaart de Dok ter Wagemaker weer als dienstboot. Brocantemarkt Op de Groeneplaats in Den Burg wordt vrijdag 10 mei een kunstmarkt gehouden. Medewerking wordt verleend door le den van kunstenaarsvereniging ZOUT. De markt duurt van 10.30 tot 17.30 uur en wordt opgeluisterd met muziek. Zater dag 11 mei wordt op de Groeneplaats van 10.30 tot 17.30 uur een boeken- en bro cantemarkt gehouden. www.texelsecourant.nl WOENSDAG 8 MEI 2013 Intimiderend Een vrouw uit Den Burg is meerdere keren opgebeld door een haar onbekende man, die haar op intimiderende wijze probeer de te laten deelnemen aan een prijsvraag. De man, die met Surinaamse tongval sprak, vroeg haar onder meer om gege vens over haar bankrekening. Ze vond het bedreigend en heeft de politie gebeld. Die zei echter niets te kunnen doen, maar stelde wel dat ze niet bang hoeft te zijn dat de beller langs komt, omdat hij waar schijnlijk van grote afstand belt. Het drin gende advies luidt geen bankgegevens te geven. Cursus film maken Bij voldoende belangstelling verzorgt Ar- tex vanaf dinsdag 14 mei een cursus film maken, onder leiding van documentaire maker Agna Rudolph. Rudolph maakte jarenlang kunst- en mu ziekprogramma's voor de NOS, twee korte speelfilms en vele fotoreportages. In de cursus voor Artex volgt ze het hele proces van begin tot eind. In de eerste les wordt een script gemaakt, in de tweede het sto- ryboard'. In de lessen drie en vier wordt gerepeteerd en in les vijf wordt gemon teerd. Er worden twee cursussen aange boden, op dinsdag voor jongeren van 13 tot 18 jaar en op woensdag voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Voor meer informatie en aanmeldingen, www.artex-texel.nl. Open dag Nesland Woonstede Nesland houdt vrijdag 10 mei van 10.30 tot 15.30 uur open dag in de in aanbouw zijnde woningen. Leden van de maatschap zijn aanwezig om tekst en uit leg te geven over duurzaam bouwen en de mogelijkheden om de nog te bouwen woningen, naar eigen idee in te delen. Taxatie oude boeken In hotel Den Burg aan de Emmalaan wordt vrijdag 17 mei van 14.00 tot 17.00 uur een taxatiemiddag gehouden. Taxateur en veilinghouder Arie Molendijk uit Rotterdam beoordeelt (de waarde van) oude en zeldzame boeken, handschriften, kloosterboeken en of oude bijbels. Mo lendijk is gespecialiseerd in geschiedenis, topografie, (staten )b ij be Is en theologie en geeft tevens advies over verkoop of restauratie. Ook het opstellen van een taxatie rap port voor de verzekering is mo gelijk. Ook aanwezig is de heer De Jong uit Oudemirdum. expert op het gebied van oude ansichtkaarten en oud (blikken) speelgoed. Ongeacht het aantal boeken kost taxatie €5,-. Nieuwe regels woningzoekenden Om de keuzevrijheid en doorstroommo gelijkheden voor woningzoekenden zo groot mogelijk te houden, heeft Woontij enkele regels veranderd. Zo wordt niet langer geadverteerd, maar worden vrijkomende woningen alleen nog bekend gemaakt via www.woontij.nl, Twitter en Facebook. Woningzoekenden die voor deze woningen in aanmerking willen komen, kunnen dit aangeven via een reactieformulier. Woningzoekenden die willen reageren op het vrijkomen de woningaanbod wordt geadviseerd zich in te schrijven voor de Nieuwsbrief Woningaanbod. Zij ontvangen dan weke lijks een overzicht via e-mail. Bijeenkomst over MS In de polikliniek voor Fysiotherapie, Er gotherapie en Logopedie aan de Jon kerstraat in Den Burg wordt vrijdag 10 mei van 10.00 ot 12.00 uur een bijeen komst gehouden over 'Energiemanage- ment en MS'. Spekers zijn ergotherapeut Ruben van Vliet en fysiotherapeut Jeske Mak. Zij spreken over vermoeidheid, één van de symptomen van MS. Deze is van grote invloed op het dagelijks leven en in zicht in de beïnvloedbare factoren ervan, geeft mensen met MS meer controle over hun dagelijkse activiteiten. Ook kan dit inzicht pijnklachten verminderen. >te drukte in de Texelhoeve tijdens de avond i

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 5