TEXELSE COURANT p wm jss^ 10^° p.p. Politiek worstelt met bedden B&B-sector ü5 GlasGarage Texel HEMA B Folders bij deze krant Cjrocn "ZwarL- Jexeh in het harL, M HOP, Texel'94 grijpt naast kampioenschap vierde klasse Winteraconieten extreem vroeg, maar aspergeoogst laat op gang Plan voor supermarkt of groot winkelcomplex in De Koog onbeperkt eten Sterretje gezocht! Tel: 0222 - 32 15 15 1 .txl Klift*** «S» Vrijwilligers op de Texel stroom Mooiste moment is als de motor op Dames lopen voor spierziekte Texelaars doen mee aan Wandel- 4daagse Band Moke op Sommeltjespop Tiende editie kent ijzersterke bezet ting •wi Mdoara lunch of «en Iwmfljk diner dagelljla open vanaf 9.00 uurl Stenenplaats 10 Den Burg OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887, NR. 12774 Verschijnt dinsdag en vrijdag VRIJDAG 17 MEI 2013 DEKO E WA KING BV 0223-612040 Met een 2-1 verlies tegen JVC uit Julianadorp heeft Texel'94 gisteravond naast het kampioenschap van de vierde klasse A. Jeroen Vlaming maakte na vijf minuten 0-1, maar in de tweede helft was JVC beter. Maandag speelt Texel in de nacompetitie tegen Apol- lo'68 uit Hensbroek. Bij voldoende belangstelling rijdt er een bus (via Wim Koorn, tel. 06-53692876). De Akker houdt zolderverkoop In verband met de aanstaande verhuizing houdt basisschool De Akker in Oosterend volgende week een zolderverkoop. Geïn teresseerden kunnen woensdag 22, don derdag 23 en vrijdag 24 mei tussen 9.00 uur en 17.00 uur een kijkje nemen bij de te verkopen spullen in de speciaal daar voor ingerichte 'nostalgiewinkel. Stukken waar veel belangstelling voor is, worden geveild. Daarop kan een blind bod worden uitgebracht. Het bieden sluit vrijdag om 18.00 uur, de losse verkoop start vrijdag om 16.00 uur. De opbrengst is bestemd voor sporttenues voor de fusieschool. Geen vergoeding voor planschade Jaap en Ellen Dik van Herenstraat 1 in Den Hoorn lijden 'slechts in zeer beperkte mate' schade als gevolg van de vestiging van café Inn De Knip van Janien de Bruijn en Irene Penha vlak tegen hun woning. Dat is de conclusie van het Adviesbureau Van Montfoort dat in opdracht van b en w een onderzoek instelde naar aanleiding van een verzoek van Dik om planschade vergoeding. Het college heeft daarom be sloten dit verzoek af te wijzen. Een heel vroeg voorjaar, maar ook ex treem laat. Dat valt te concluderen uit gegevens van Jan van Tunen. Het merk waardige temperatuursverloop is onder meer af te lezen aan de groei van veel plantensoorten. IJkpunt is onder meer de bloeidatum van de eerste winteraconieten, die hij bij houdt sinds 1993. Extreem laat voorjaar was 1996. Toen bloeiden de winteraconie ten (die iets eerder dan het sneeuwklokje in bloei komen) pas op 25 februari. Dit jaar bloeiden ze door de zachtere voor- winter al op 7 januari, vijftig dagen eerder en slechts één dag later dan het vroegte record van 2012 (6januari).Maarde lange koudeperiode die vanaf 10 januari in trad, met 17 ijsdagen en tot dusver 57 keer nachtvorst, maakte dat de oogst van as perges extreem laat op gang is gekomen. De eerste werden pas op 10 mei gestoken. In 2007, een heel vroeg voorjaar, waren de asperges al rijp op 15 april. Een verschil van 25 dagen. In de eerste vier maanden viel er weinig regen. Totaal 165 millime ter, bij een gemiddelde (Van Tunen meet al 28 jaar) van 230 mm. Flier steekt asperges. De oogst is door de kou laat en de opbrengst nog mondjesmaat Welk maximum stelt de gemeente aan logies met ontbijt? Dit vraagstuk is een heet hangijzer, zeker nu het nieuwe be stemmingsplan voor De Koog binnenkort moet worden vastgesteld. Het is een pu bliek geheim dat menigeen meer dan zes bedden verhuurt. Maandagavond scho ven college en raad deze hete aardappel bij elkaar op tafel. In het oude bestemmingsplan zat geen re geling voor logies met ontbijt. Het nieuwe (concept)plan gaat uit van het maximum van vijf slaapplaatsen bij particulieren, dit conform de Nota Toerisme en Recre atie van die de raad omstreeks 2003 heeft vastgesteld. Dit aantal is gekozen omdat daarboven (destijds) een gebruikersver gunning nodig was, die onder meer eisen stelt op het gebied van brandveiligheid. In de Nota van Uitgangspunten voor het plan Buitengebied is dit aantal uit prak tisch oogpunt verruimd naar maximaal zes slaapplaatsen in hooguit drie slaapka mers, met als voorwaarde dat het (ruimte lijk) ondergeschikt is aan de woonfunctie. Het is volgens b en w niet in alle gevallen zo dat altijd zes slaapplaatsen gereali seerd kunnen worden, omdat het bij klei ne woningen kan zijn dat dan geen sprake is van ruimtelijke ondergeschiktheid. Maandagavond, toen in De Pelikaan kon worden ingesproken op bestemmings plan De Koog, vertelde een inwoonster hoe ze sinds jaar en dag acht bedden aan toeristen verhuurt en dat hier bij de bouw van haar woning in 1968 speciaal reke ning mee is gehouden. Haar vraag is hoe de gemeente hiermee denkt om te gaan, temeer daar er in De Koog diverse woon huizen zijn die meer dan drie kamers in gebruik hebben voor logies met ontbijt. Ook vertelde ze hoe ze al vele jaren toeris tenbelasting afdraagt voor de verhuur van acht bedden, geld dat de gemeente nooit heeft terug gestort, maar waar ook nooit op is gehandhaafd. En dat flink is geïnves teerd in kwaliteit van de accommodatie waarvoor hoge kosten zijn gemaakt. In de zienswijze wordt ook gesproken over brie ven (naar we aannemen van de gemeen te) waarin staat dat men meerdere recre atieve bedden in gebruik mag hebben.' In een reactie op haar zienswijze komt het college niet verder dan de opmerking dat 'acht slaapplaatsen in ieder geval niet in de regels van het nieuwe bestemmings plan mogelijk zullen worden gemaakt'. Over toezeggingen in het verleden is het college niets bekend, maar over handha ving wordt niet gesproken. Acht bedden is naar verluidt nog bescheiden, in het geschil over Isola Bella wordt met naam en toenaam over particuliere verhuur ders met tientallen toeristische bedden gesproken. Overigens zijn bedden ten be hoeve van logies met ontbijt niet opgeno men in de slaapplaatsentelling. 'U raakt hier een gevoelige snaar', signa leerde Jur Schuiringa (VVD). 'Hoe lossen we dit op?', vroeg hij aan wethouder Kooi man (Ruimtelijke Ordening). Kooiman kaatste de bal terug: 'Raad, het is aan u om te kijken hoe u hiermee omgaat.' Het gekaats maakt duidelijk dat zowel college als raad met dit vraagstuk in hun maag zitten. Wellicht vanwege de mogelijke juridische gevolgen. Hierover meer op pa gina 2. Dozy Ontwikkeling BV uit Den Helder heeft in samenwerking met ondernemer Adrie Mantje vergevorderde plannen voor de bouw van een groot winkelcom plex in het gebied tussen de Dorpsstraat en de Nikadel. De gemeente staat positief tegenover de ontwikkeling, in een gebied achter De Korf dat is bestemd voor detailhandel. Dat het plan toch ter sprake werd gebracht tijdens de behandeling van het bestem mingsplan De Koog maandag had onder meer te maken met voorwaarden die het college stelt. Eis is dat het bedrijf zelf een parkeervoorziening aanlegt. Inspreker Lont van Dozy gaf aan dat gesprekken met ambtenaren positief zijn verlopen. Aanvankelijk verschilden de meningen over woningen die de initiatiefnemers op de verdieping wilden bouwen. 'We be grijpen wel dat de gemeente daar nu niet op zit te wachten', vertelt Gerrit Seegers, eveneens van Dozy. Hij doelt onder meer op de functie die woningen in het straat beeld moeten hebben. Uitgangspunt is nu dat op het dak een parkeerplaats voor auto's komt, waarmee wordt voldaan aan de voorwaarde om hier zelf in te voorzien. Of het een winkel of supermarkt wordt, staat nog niet vast. Dozy voert gesprek ken met een 'bekende grootgrutter' uit Zaandam over de vestiging van een su permarkt, maar is ook in overleg met een Texelse ondernemer voor een vestiging van een landelijke winkelketen. Volgens Lont wordt het in ieder geval een pu bliekstrekker en een 'kwaliteitsimpuls' voor De Koog. Volgens Seegers draagt de vestiging er aan bij dat het accent dat in De Koog volgens hem teveel is verschoven naar horeca, wat meer op detailhandel komt te liggen. 'Als er voor De Koog een goed masterplan komt, willen we daar in meegaan.' Dozy, dat in Den Helder on der meer het Duinparkplan ontwikkelde, heeft het plan Spa Resort Texel overgeno men van Mantje en Hin. Dit kwam in de krant van dinsdag ter sprake bij het plan Buitengebied. .txl Texelhoeve le en 2e pinksterdag geopend vanaf 12.00 uur Gemeente gesloten met Pinksteren Informatie over aangiftes, storingen en afval routes op www.texel.nl Bekendmakingen op pagina 8 0ft,S Den Burg - Texel "2013 1EXEL Niet gehad? Af te halen op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 1