WAVES If I 18 mei-30juni Uitverkoop Showroom NIEUWS SaGfpemiGsrïïE GfesQ sa diverse opstellingen! 4Dm^r IN HET HART VAN DEZE KRANT UITNEEMBARE PROGRAMMA'S DEN HOORN 7-8-9 JUNI 2013 Schadeclaim TexelCampings bij terugkeer hekken om camping www.texelsecourant.nl VRIJDAG 17 MEI 2013 Wij zijn op zoek naar 2 medewerkers (m/v) v.a. 18 jaar 2 medewerkers (m/v) voor schoonmaakwerkzaamheden Schoolverlaters met de richting keuken hulp en jongeren v.a. 16 jaar voor het seizoen en buiten de vakanties. Solliciteren/ info: F.C. Hopman, Best Tessels bv., tel. 06-22650404 of mail: f.c.hopman@live.nl nhandel - Steenhouwerij De Vrijh Granieten en hardstenen keukenbladen wastafelbladen vensterbanken vloeren Hoofdweg 86 Dc Cocksdorp - 311 171 106 13375284 mail@dcvrijhcidtcxcl.nl vakantiekrant n.IIV O I M IBS OBLIE SCHOCXb* IBS-Oele-Schoo Abbewaal 13 1791 WX Den Burg Tel.nr. 0222-313144 1EXEL Den Hoorn zes weken lang kunstdorp Het dorp Den Hoorn transformeert in het Pinksterweekeinde in een enorme galerie, waa zo'n veertig kunstwerken van even zo vele kunstenaars te zien zijn. Dat gebeurt ter gele genheid van de manifestatie Klifhanger, die eens in de twee jaar wordt gehouden en dit tot en met zondag 30 juni duurt. In die periode staan tientallen kunstwerken in de buitenlucht. Het hoogtepunt van Klifhan ger valt in het Pinksterweekendweekend, van vrijdag 17 tot en met maandag 20 mei, wan- santé mix v neer ook kunst wordt geëxposeerd in huiskamers, schuurtjes, garages en andere eigen- ziek en danr dommen van bewoners van Den Hoorn. De organisatie heeft de deelnemende kunstenaars Meer informatie op pagina 5 van de Vakantie- gevraagd een duidelijke, herkenbare relatie te leggen tussen hun werk en de locatie waar het staat of hangt. Alle locaties zijn te herkennen aan een markering in het landschap, vergelijkbaar met een rode speld op een landkaart. SMS win Meer informatie op pagina 5 van de Vakantiekrant. Interessante mix op Jazz on the Waves Jungle by Night, Han Bennink, Susanne Alt, Gare du Nord en andere solisten en groepen uit binnen- en buitenland spelen op het fes tival Jazz on the Waves, dat vrijdag 7, zater dag 8 en zondag 9 juni in Den Hoorn wordt gehouden. Jazz bevindt zich in populariteit nog steeds aan de periferie van het muziekspectrum. Veel mensen ervaren het als ongeorgani seerde chaos. Toch is de invloed van jazz op alle muziekstijlen groot. In de visie van de organisatie bestaan er geen schotten tussen muziekstijlen. Jazz on the Waves, an island state of mind, zoals het festival voluit heet, kent een muziekprogramma met een interes sante mix van jazz, fusion, soul, wereldmu- El" U Fuslinf/1 SMS Botter naar 3010 en maak kans op 2 kaartjes voor een kadevaart met de loods- botter Texelstroom ter waarde van €45,-. Deze tocht is op donderdag- of zaterdag middag en duurt van 13.30 tot circa 16.30 De loodsbotter Texelstroom is een varend monument. Het schip werd in 1906 gebouwd op de Rijkswerf in Amsterdam en diende vijftig jaar lang het loodswezen, eerst in de afhaal- en peildienst, later als betonningsvaartuig. Sinds ruim tien jaar houdt een groep enthousiaste vrijwilligers de Texelstroom in de vaart en worden er uiteenlopende tochten mee gemaakt. Aan boord is plaats voor maximaal 12 passa giers. Meer informatie op pagina 35 van de Vakan tiekrant. F u s i o nf pp \J\ World Da nee Expositie rond kunst en haring Kunst en haring. Dat die twee schijnbaar onverenigbare grootheden toch te combineren zijn, bewijzen visrestaurant 't Pakhuus in Oudeschild en Galerie Posthuys in De Koog met een expositie. Deze wordt georganiseerd ter gelegenheid van Vlaggetjesdag, het offici ële begin van het haringseizoen. Aan de tentoonstelling wordt meegewerkt door een groot aantal kunstenaars. Hun werk is eerst van 8 tot en met 16 juni te zien in 't Pakhuus en daarna van 21 juni tot en met 14 juli in Galerie Posthuys. Meer informatie op pagina 5 van de Vakantie krant. TexelCampings overweegt een schade claim bij de gemeente in te dienen als er dit jaar weer hekken rond camping Koger- strand komen. Dat stelde directeur Harry Mathijsen dinsdagavond in een vergade ring van de raadscommissie waar de hek ken aan de orde kwamen. Het werd een uitgebreide behandeling waarin nog eens duidelijk werd dat de standpunten sterk uiteenlopen. Het col lege wil de vorig jaar gehouden proef een vervolg geven, maar TexelCampings is daar mordicus op tegen. Mathijsen liet onomwonden weten dat het een proef van één jaar zou zijn en dat TexelCam pings zich het recht voorbehield er daarna mee te kunnen stoppen. Hij wees onder meer op een enquête onder zijn vaste gasten die uitwees dat 250 van hen van de hekken afwillen. Jan Wolter Timmerman liet dinsdagavond namens de dorpscommissie van De Koog en ondernemingsvereniging De Koog aan Zee weten dat zij een terugkeer van de hekken eveneens afwijzen. Dat stand punt leidde op 24 april tijdens een bezoek van burgemeester en wethouders aan De Koog tot verwarring en hetzelfde gebeur de dinsdagavond bij de raadscommissie. Tijdens de dorpsavond in dorpshuis De Hof kwamen de voorstanders van de hek ken in beweging, nadat dorpscommis sievoorzitter Dennis Eelman had gezegd dat het dorp tegen was. Bewoners van De Koog-Zuid gaven toen aan dat zij juist vóór zijn. Die opvatting werd onderschre ven door een enquête van Gerda Rungs die zestig handtekeningen vóór de hekken opleverde. De verdeeldheid leidde op de dorpsavond tot een plan van de dorpscommissie een enquête in het dorp te houden om de me ningen te peilen. Die werd afgelopen vrij dag huis-aan-huis in De Koog verspreid. De uitkomst was dinsdagavond nog niet bekend (er kon tot woensdag worden ge reageerd), waardoor er verbazing onder de commissieleden ontstond dat vanuit de dorpscommissie opnieuw een 'nee'te gen de hekken klonk. Joop Groeskamp (Texels Belang), in april aanwezig op de dorpsavond, merkte op dat het veel verwarring had gescheeld als toen meteen was gezegd dat 'de dorps- commissie' tegen is in plaats van 'het dorp'. De enquête dinsdagavond overi gens al bij voorbaat onder vuur genomen. Er werd hardop afgevraagd of iedereen die wel ontvangen had. Rungs meldde dat ze de enquête toevallig tussen de folders ontdekte. Timmerman verweet het burgemees ter Francine Giskes dinsdagavond dat zij onduidelijkheid had opgeroepen door tijdens de dorpsavond vraagtekens te plaatsen bij de inhoud van brieven die de dorpscommissie aan de gemeente had gestuurd. Dat leidde tot verbaasde blik ken bij Giskes. Ronno Honingh, voorstan der van de hekken, merkte op dat de 'de mocratische radar' van de burgemeester toch beter was afgesteld dan bij anderen. Hij was juist blij dat er vraagtekens waren geplaatst. Het baarde hem grote zorgen dat de dorpscommissie niet wilde herroe pen wat ze eerder op de dorpsavond had gesteld. Honingh was toen één van de bewoners die onaangenaam verrast werd door de mededeling dat 'het dorp' tegen was. Hij herhaalde een pleidooi bij de toegan gen tussen dorp en camping (de bos kant) opnieuw hekken te laten komen. Honingh kaartte aan dat het verstandig zou zijn niet meer de stalen exemplaren van vorig jaar te gebruiken, maar vriende lijker ogende hekken te plaatsen. "Zet er dan ook een bordje bij om uit te leggen waarom de toegangen naar de camping 's nachts worden afgesloten.' Burgemeester Giskes stelde dat er een 'bijzondere situatie' is ontstaan en liet blijken dat het voor haar ook even niet meer duidelijk is welke kant het op moet. Technisch kan ze de hekken desnoods een stukje verderop op grond van Staatsbos beheer plaatsen, maar dat wilde ze dins dagavond niet hardop uitspreken. Opvra gen van Cees Hoogerheide (D66) of SBB daarom wil meewerken, liet Giskes weten dat SBB tot nu toe altijd een positieve grondhouding heeft gehad en ook aan de hekken meebetaalde. Ze benadrukte dat het haar niet spefcifiek om de hekken gaat, maar dat er wat wordt gedaan aan de openbare orde. Groeskamp kaartte ook aan dat er een bijzondere situatie is ontstaan. Volgens hem is er geen sprake van een 'win-win- situatie' als er op grond van SBB hekken zouden komen met een boze buurman (Kogerstrand) tot gevolg. Het is volgens hem ook lastig om te kiezen voor rust aan de noordelijke kant van het dorp of rust aan de zuidelijke kant van het dorp. Als er weer hekken zouden komen en gasten van de camping 's nachts via de Badweg terug naar Kogerstrand worden geleid, krijgt De Koog-Noord met meer overlast te maken. Nils Lely (PvdA) was genegen de proef te verlengen. Hij baseerde zich op cijfers waaruit hij concludeerde dat de overlast in De Koog-Zuid vorig seizoen is afgeno men. Jaap Vlaming (GroenLinks) liet door schemeren niet onwelwillend tegenover verlenging te staan. 'Je hoort tegenstel lingen in de inspraak, maar de bewoners van De Koog Zuid hebben de afgelopen jaren 's nachts al veel moeten inleveren.' De andere commissieleden hielden het kruit vooralsnog droog. Overigens is een voortzetting van de proef met de hekken niet afhankelijk van de politieke partijen; de burgemeester heeft in dit geval de be voegdheid beslissingen te nemen. Dat gebeurde dinsdagavond in de com missievergadering nog niet. Besloten werd wel de financiering van de dorps wachten, een ander onderdeel van de openbare orde, los te koppelen van de rest zodat de raad daarover op dinsdag 11 juni in een raadsvergadering een besluit kan nemen. Het college heeft zesduizend euro extra nodig om de dorpswachten in De Koog (en Den Burg) te laten opereren. Overigens is op dat front ook nog lang niet alles in kannen en kruiken. De burge meester is al enige tijd in overleg met de natte horeca in het dorp over hun bijdrage en dinsdagavond gaf Mathijsen na vragen uit de commissie aan te willen stoppen met zijn vaste bijdrage aan de dorpswach ten, omdat het aantal jongeren op Koger strand hard aan het teruglopen is. Hij voerde aan dat het aantal boeking dit jaar 30 procent is afgenomen. Vorig jaar liepen de boekingen eveneens met 30 procent terug. Dat betekent volgens Ma thijsen concreet dat er in juli en augustus gemiddeld slechts 150 jongeren per nacht op de camping zullen zijn, waarvan ver moedelijk de helft zal gaan stappen. Aan de hand van die gegevens stelde hij dat 'de imagoschade en het omzetverlies in geen verhouding staan tot het opnieuw plaatsen van hekken.' Op het moment staan er overigens hele maal geen hekken meer bij Kogerstrand. Die zijn een paar weken geleden allemaal weggehaald. Op dat punt gingen Giskes en Mathijsen dinsdagavond ook nog even de strijd aan. Mathijsen liet weten dat hij de hekken aan de boskant had laten ver wijderen en dat de gemeente de hekken aan de strandkant had laten weghalen. Hij was er verbolgen over dat de gemeen te daarover geen overleg met hem had gevoerd. Giskes voerde aan dat de hekken aan de boskant al een dag eerder dan de hekken aan de strandkant waren weg gehaald en dat de gemeente daar weer niets vanaf wist. De burgemeester deed in het algemeen een beroep op De Koog om er toch met elkaar voor te zorgen dat de openbare orde beheersbaar blijft. Uitslag enquête De mensen die aan de enquête van de dorpscommissie van De Koog hebben meegedaan, zijn in meerderheid tegen terugkeer van de hekken. Dat blijkt uit de uitslag die donderdag bekend is gewor den. Jan Wolter Timmerman liet gisteren desgevraagd weten dat er 687 enquê teformulieren zijn verspreid onder vaste bewoners en bedrijven in postcodegebied 1796. Iets meer dan twintig procent keer de terug. 'Daarvan was eenderde vóór en tweederde tegen een voortzetting van de hekkenproef, ook in afgeslankte vorm.' De dorpscommissie stuurt de uitslag binnen kort naar raad en college. Roparun De Texelaars die van zaterdag tot en met maandag meedoen aan de Roparun van Parijs naar Rotterdam (team 284_ kun nen de komende dag live worden gevolgd via www.roparunlive.nl. Via de chatbox van de Roparunners (http://www.ropa- runtexel.nl/chatbox/) kunnen reacties worden achterlaten. Waar mogelijk wordt daar volgens Ron ten Hoven op gerea geerd door iemand uit het team.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 6