111 Texel EInieuws Excelsior treedt op met Popkoor Zestig dozen voor voedselbank en op dorpspleintje in De Koog A Gedeputeerde bezoekt Texel HY-OIL Phytoactive CLEANSING Bar!! gratis Wist-u-datjes over Texel Samen met Popkoor Texel verzorgt de Chr. Muziekvereniging Excelsior zaterdag 22 juni een concert in De Burght in Den Burg, Het programma belooft een gevarieerde avond, waar verrassende composities ten gehore worden gebracht. Het concert be gint om 20.00 uur, de toegang is gratis. Twee dagen later, op maandag 24 juni, verzorgt Excelsior een optreden op het dorpsplein in De Koog. Voorafgaand aan het concert, dat op 19.15 uur begint, ma ken de malletband en de majorettes een rondgang door het dorp. Te veel wind voor fly-in-bioscoop Ondanks herhaalde pogingen is het Out door Cinema niet gelukt zaterdag een film af te spelen tijdens de Taildragger Old Timer Fly-in op Airport Texel. Door de stevige noordwestenwind lukte het niet het scherm (van 14x9 meter) op te blazen. Aan het begin van de avond werd dan ook besloten het evenement af te blazen. In overleg met Texel Airport zal naar een nieuwe datum worden gezocht. Meer dan 30 vliegtuigen die zich vooraf hadden aangemeld konden door het weer niet afreizen naar Texel. 'Werktitel MUF' Onder de titel 'Werktitel MUF' zijn zon dag 2 juni van 11.00 tot 17.00 uur de ate lier van Rebecca Oeskus aan de Rozendijk 9, Maurice Christo van Meijel in De Koog en Pieter van Schelt aan de Hollandseweg te bezichtigen. Van Maurice Christo van Meijel is mo menteel een keramiekinstallatietezien in de etalage van Bij Jef in Den Hoorn. Ook wordt op dit moment in Leeuwarden een papierinstallatie geëxposeerd die hij sa men met Marian Smit maakte. In de 'open ateliers'kunnen bezoekers het proces van spelen en proberen van nabij meemaken. De stichting Broodnodig op Texel heeft zaterdag bijna zestig dozen met produc ten opgehaald tijdens een inzamelingsac tie bij Albert Heijn in Den Burg. De meeste mensen gaven volgens coördi nator Josje van den Berk gemiddeld drie tot vier producten. Tijdens de actie ston den vertegenwoordigers van de voedsel bank bij de ingang van de supermarkt en deelden lijsten uit waarop met name houdbare producten stonden vermeld. Gedeputeerde Jan van Run van de pro vincie Noord-Holland heeft vrijdag een bezoek aan Texel gebracht. De provinciebestuurder ging onder meer langs bij Marjet van der Vis in Den Burg om Keukencentrum Texel te bekijken. Van Run was in 2011 voorzitter van de jury die Van der Vis uitriep tot ondernemer van het jaar in Noord-Holland, maar hij was nog niet in de gelegenheid geweest het bedrijf met eigen ogen te bekijken. 'Er waren destijds tien genomineerden en ik vond dat ik die als voorzitter van de jury of allemaal langs moest gaan of bij geen en kele.' Als gevolg van alle werkzaamheden werd het het laatste. De gedeputeerde van Economische Za ken toonde zich onder de indruk van het Deelnemers konden dozen vullen met producten van de lijst, zoals broodbeleg, suiker, thee en koffie. De actie was een aanvulling op wat Brood nodig op Texel wekelijks van een distribu tiecentrum in Amsterdam ontvangt. De voedselbank stelt op het moment weke lijks 24 pakketten samen. Daarvan maken 71 Texelaars gebruik, onder wie 28 kinde ren. Dat aantal is volgens stichting Borod- nodig nog nooit zo hoog geweest. bedrijf, nam de tijd om rond te kijken en was belangstellend naar de duurzame voorzieningen in het gebouw. Samen met wethouder Eric Hercules nuttigde hij ook een maaltijd met Texelse producten in het keukencentrum. Van Run, op eigen initiatief op het eiland, sprak verder met ondernemers op het strand over MyBeach (het project om be zoekers te stimuleren het strand schoon te houden), bezocht Kaap Skil in Oude- schild en woonde de opening van het ob servatorium bij Ecomare bij. f OR LICHAMELIJK PTE MENSEN bewaai 27 1 791 WX Den Burg Rabobank^ 36^25^73.360 www.texelsecourant.nl DINSDAG 28 MEI 2013 Vrouwenontbijt en mannenontbijt De dames van 'koffie met troost' verzor gen donderdag 30 mei een vrouwenont bijt. Dit wordt gehouden in de Bovenzaal van Jan en Paula Brouwer aan de Keesom- laan 4a in Den Burg. Het thema is 'Is alles goud wat er blinkt?' ledereen is welkom, aanmelden kan via tel. 320114 of 313770. Het ontbijt begint om 9.00 uur. Zaterdag 1 juni wordt in de Bovenzaal een man nenontbijt gehouden met als thema 'Uit welk hout ben jij gesneden?' Ook dit be gint om 9.00-uur, aanmelden kan via tel. 320114 of 313770. Film Handenvol in museum De Waal Cultuurhistorisch Museum Texel in De Waal vertoont zondag 2 juni in een door lopende voorstelling van 13.30 tot 17.00 uur de film 'Handenvol'. In deze film vertellen Texelse senioren over hun leven en werk in de vorige eeuw. 'Handenvol' bestaat uit een verzame ling persoonlijke verhalen en geeft een intiem kijkje in het werkzame leven van een generatie die vaak weinig keus had. De verhalen worden afgewisseld met de toekomstdromen van een groep school kinderen die al precies weten wat ze later willen worden. Voorlichting over drugs en alcohol De stichting Young 4 Ever verzorgt vrij dag 31 mei in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp speciaal voor jongeren een voorlichtingsbijeenkomst over alcohol en drugs. De bijeenkomst begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. Zaterdag 1 juni is de voorlichtingsbijeenkomst 'Prepared 4 Ever' op bezoek in jongerencentrum Time Out in Den Burg. Deze bijeenkomst begint om 19.00 uur, de toegang is gratis. Voor informatie: www.young4ever.nl. Heeft u schade of bent u 4e Luxaflex ra am decora- op zoek naar een andere tieproduct gratis. Zie de auto? Kijk dan eerst eens voorwaarden in de win- op www.texelseautopa- kei. www.woonklracht7. gina.nl nl Tijdelijke kok nodig? vogel Kookt Live muziek op uw feest? Duo of trio Kees Tesse- laar. Tel: 06 53895022. Of keestesselaar@ hotmail, com Voorjaarsschoonmaak. Nieuwe matrassen, box- springs of kussens. Bos nia slapen en meer, Waal- derstraat 6. DE KRIM TEXEL De Algemene Vergadering van Aandeelhouders heeft op 21 mei 2013 besloten om over het boek jaar 2012 dividend uit te keren. Op ieder prioriteitsaandeel wordt 6% over het nominale bedrag uitgekeerd. Op ieder oprichtersaandeel wordt 170,25* dividend uitgekeerd en gestort op de bank rekening (indien bekend) van de aandeel houder. Houders van aandelen aan toonder kunnen dividendbewijsnr. 28 inleveren bij de receptie van Vakantiepark De Krim waarna het divi dend ad. 170,25* op hun bankrekening wordt bijgeschreven. Het dividend wordt met ingang van 3 juni 2013 betaalbaar gesteld onder inhouding van 15% dividendbelasting. Nadere informatie: Afdeling Administratie, tel. 0222-390127. N.V. Exploitatiemaatschappij De Krim Roggeslootweg 6 1795 JV De Cocksdorp Velux raambekleding nu €15,00 korting. Woon- kracht 7, tel. 313023. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Gebakken zeetong, in de boter. Haven restaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor reservering, 319310. Nu direct een Texelaartje in de krant plaatsen? Ga naar www.texelsecou- rant.nl, kies voor "Texe- laartjes", plaats uw Texe laartje op de gewenste datum, controleer zelf de tekst en betaal met ideal. Auto Service Centrum, banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. www.texelseautopagina. nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Wie zich opgeeft in de maanden mei en juni 2013 voor het jubileum pakket om je rijbewijs te halen, zal onder de eerste 5 kandidaten een gratis CBR-examen worden ver loot. Rijschool Langereis, tel: 06-53690708, info@ langereis.nl. Grasmaaien groot of klein, Maarten Dijker Tuinonderhoud maakt uw gazon weer piekfijn! Tel. 06-48630343. Live muziek op uw feest? Duo of trio Kees Tesselaar. Tel: 06 53895022. Of keestesselaar@hotmail.com basvoqel.com Auto Service Centrum, 06 466 303 61 Mariraweg 5, tel. 515588. Na een zeer succesvol gelopen editie van Roparun 2013, bedankt Roparunteam 284Texelrunners haar sponsors die dit mede mogelijk gemaakt hebben SmartStaffing Vier JieT leven owumimno-wrc-jiaa» SOLUTIONS Slagerij 1 Bouwbedrijf Frans Zegel - Bouwbedrijf Maurits Witte - Dennenoord Va kantiecentrum - Garage Dros - Plus Supermarkt - TESO - Schoenmaker Autoschade - Strandpaviljoen Paal 9 - Rabobank - Fietsverhuur Van der Linde - HANOS - IGT - Max Bögl Nederland - Restaurant 't Pruttelhuus - Bakker Timmer - Bezoet de Bie Design - Cafe rest. De Slufter - De Muy Bungalowverhuur - Artex - Assurantiekantoor Bremer - Boha-Noord - Cafe De Twaalf Bakken - Catharinahoeve - CMD Care - Duin Bouwbedrijf - Hema - Oude Vismarkt -1 BS/Oele - Tent to Rent - Texelvakanties - 53 Graden Noord Club van 50; Gerard Kriek; Guido Banda Schilders; Familie Bonnet; Praktijk voor Mondzorg Texel; Kaasboerderij Wezenspyk; Familie De Vries; Garage Westend; Jos Witte; Ans en Coen Schoonheden; Camping De Bremakker; A.M. Frederici; E.R.H. Vorstman; Vakantiepark De Koorn-Aar; Cees Daalder Schil dersbedrijf; Antoon van Dijk, Uitdeuken zonder spuiten; Verenigde Schilders; Vakgarage Texel, Govers Groothandel; Parelino's ijssalon; Jos Kager Assuran tiën; Amsing Recycling; Hotel Boschrand; Hotel Tatenhove; Keukencentrum Texel;TukTuk Express; Verenigde Schilders; Auto Service Center; Pablo Bran denburg; Erik van Wetering; Texels Onderdak; Fam. Lindeboom. Begin de dag fris en was 's avonds de hectlek en,stress weg met onze unieke Babom?- fasfcn reiniging! o Schilderend 1 (ingang Julianastraat) Den Burg Tel: 0222 322667 www.babor.nl/schoonheidssalonmartine Vier het leven WV Texel is op zoek naar de leukste, bijzonderste of vreemdste Wist-u-datjes over ons mooie eiland Texel. Kent u feiten waarvan u zeker weet dat zij de toerist interesseren? Mail het in maximaal 50 woorden per Wist-u-datje naar: wdw@texel.net. Onder de inzenders worden vijf paar unieke Texelslippers verloot!

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 4