Texel '94 ronde verder SPORT Lust for Sport naar Vogelenzang Oude trekkers naar Wieringen SPORT KORT Het tweede doelpunt voorTexeI'94 zit. Maker Sander de Haan geheel rechts. APOLLO'68 MET 2-0 NAAR HUIS GESTUURD; NU OP NAAR CON ZELO Maarten Eelman van Lust for Sport opent aan de Vogelenzang in Den Burg een trai ningsruimte. Hij beschikt daar over de ruimte en apparatuur voor het geven van trainingen. Hij houdt zondag 2 juni van 14.00 tot 17.00 uur een inloopmiddag. Maarten Eelman begon twee jaar gele den met het geven van zogeheten boot- camp-trainingen in de Dennen, waarbij hij deelnemers allerlei oefeningen laat doen. Steeds weer anders, zodat er altijd beleving en uitdaging is. Dat is ook het uitgangspunt in zijn nieuwe trainings ruimte. 'Dit is een meerwaarde op mijn buiten program ma en een uitbreiding van mijn activiteiten.' In de sportzaal verzorgt hij trainingen voor grotere en kleinere groepen en per sonal trainingen. Programma's op maat en altijd onder begeleiding. 'Ik heb lang gezocht naar zo'n ruimte', doelt hij op de zaal van 140 vierkante meter, de royale hoogte, de centrale ligging en de parkeer- mogelijkheid. Bij de inrichting kwam de technische achtergrond van vader Ron goed van pas. In zes weken tijd werd de voormalige bloemenwinkel omgebouwd tot een goed geoutilleerde trainingszaal met alle benodigde faciliteiten, air condi tioning, een muziekinstallatie en andere voorzieningen. Dit gebruikt Maarten onder meer bij het geven van crosstraining en een trainings concept gebaseerd op crossfit. Daarbij worden steeds andere oefeningen ge daan, waarbij alle spiergroepen aan bod komen. Geen loopbanden of andere ap paraten, maar wel fitnessballen, ringen, speciale vloer, halters, andere attributen en je mag je zelfs met een moker uitleven op een oude vrachtwagenband. 'Ik pro beer te verrassen. Geen training is hetzelf de, steeds een nieuwe uitdaging. Vooraf weet je niet wat je te wachten staat. Zo blijft het spannend en haken mensen niet af. De begeleiding is intensief, dit zorgt voor veilig trainen en resultaat. Je valt af, je conditie gaat omhoog, kortom je wordt gezonder.' In het gebouw staan nog en kele vertrekken leeg. Die worden straks wel benut. 'Bedoeling is dat de trainingen op termijn worden gecombineerd met fy siotherapie. Dat maakt het bijvoorbeeld mogelijkom trainingen af te stemmen op behandelingen of andersom.' Na de zeperd vorige week in Hensbroek tegen Apollo'68 toonde het team van trainer Marcel Ris zondag veerkracht door de match tegen dezelfde ploeg met een overwin ning te bekronen. Texel'94 begon zeer gemotiveerd met de wil om revanche te nemen. Apollo'68 was vooral defensief ingesteld, al dreig den af en toe kansen via de counter. De score werd in de tweede helft geopend door Sander de Haan, die een voorzet van Ralph Slik verzilverde (1-0). De snelle De Haan bleek van grote waarde voor zijn ploeg door enkele minuten later een assist van Jeroen Vlaming doeltreffend koppend af te ronden (2-0). In het slot zette Apollo'68 wel druk, maar kwam niet tot scoren. Al in de eerste helft kreeg Texel'94 kans om de score te openen, maar de keeper van Apollo'68 pakte de meest onmo gelijke ballen. Een goed genomen vrije trap van Ralph Slik spatte in de achtste minuut op het muurtje uiteen en door teveel aarzelingen in de aanvalslinievan Texel'94 kon de verdediging van Apol lo'68 hen steeds de voet dwars zetten. Texel '94 was ook niet bij machte bij toe gekende hoekschoppen beslissend uit te halen. Na een klein half uur draaide een afstandsschot van de ijverige Joren Bak ker rakelings over het vijandelijke doel. Apollo'68 probeerde met lange halen de spitsen te bereiken, maar de verdediging van Texel'94 gaf niets weg. Alleen kort voor de rust kende Texel'94 een min dere fase, maar Apollo'68 wist hier geen gebruik van te maken. Op slag van rust gaf Jacco Krüger nog een voorzet vanaf rechts, maar de Texelse spitsen schitter den door afwezigheid. Na de rust zette Texel'94 de aanval in. Een rush van Sander de Haan strandde op de keeper en omstreeks de 60ste minuut werd ook een vrije trap van Slik door de keeper gestuit. Door blessurehandelin gen dreigde de vaart uit het spel te ra ken, tot Sander de Haan uit een voorzet van Slik de score wist te openen. De snel le De Haan bleek van grote waarde door enkele minuten later ook een assist van Jeroen Vlaming doeltreffend koppend af te ronden. Vanaf dat moment werd op het scherp van de snede gespeeld. Apol- los'68 trachtte een tegengoa I te forceren, maar de verdediging van Texel'94 stond pal en keeper Alexander Smit greep bij dreiging vakkundig in. In de laatste mi nuten ging zelfs de keeper van Apollo'68 mee naar voren om extra druk te zetten, maar in de stand kwam echter geen ver andering meer. Met deze overwinning op zak is Texel'94 weer een ronde verder in de nacompetitie. Supportersbus In de tweede ronde van de nacompetitie is Con Zelo de tegenstander. Donderdag 30 mei staat de uitwedstrijd tegen deze ploeg uit Waarland op het programma. Beide ploegen zijn aan elkaar gewaagd, zodat het een spannende strijd belooft te worden. Con Zelo won deze week met 1-2 van Hugo Boys. Supporters kunnen meereizen met een speciale supporters bus, die met de boot van 17.00 uur naar de overkant vertrekt. De bus vertrekt om 16.30 uur vanaf het veld aan de Haf- felderweg. Supporters die mee willen, kunnen zich aanmelden bij Wim Koorn, tel. 06-53692876, of zich inschrijven via www.texel94.nl. De thuiswedstrijd te gen Con Zelo wordt zondag gespeeld op het sportcomplex aan de Haffelderweg. Buitentoernooi volleybalfeest Op speelweide Het Vierkante Stuk aan de Ploegelanderweg wordt zaterdag 1 juni het Tevoko Buitentoernooi gehouden. Met 144 volleybalteams uit het hele land, waaronder twintig Texelse ploegen, is het toernooi geheel volgeboekt. Meer dan 120 teams meldden zich reeds op de eer ste inschrijfdag aan. Het toernooi begint beide dagen om 10.00 uur. Er wordt in zes poules gespeeld, elk team speelt zeven wedstrijden. De prijsuiitreiking staat zon dag om 16.00 uur gepland. Publiek heeft gratis toegang. In het omringende bos zijn volop parkeermogelijkheden. Op de Ploegelanderweg is eenrichtingsverkeer ingesteld. Avondvierdaagse Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje houdt van maandag 3 tot en met donderdag 6 juni de Avondvierdaagse. Deelnemers wandelen vier opeenvol gende avonden en kunnen kiezen uit de afstanden 5,10 of 15 kilometer. De start vindt plaats in Odysseus aan de Emma- laan, elke dag van 17.30 tot 18.30 uur. Deelname kost €5,- (€4,- voor leden). Voor meer informatie: www.hetgoudenboltje. nl of tel. 313087. Jeugdtriatlon bij Molenkoog In samenwerking met Team TTB Neder land en Sportservice Texel wordt zater dag 29 juni een jeugdtriatlon gehouden in en rond zwembad Molenkoog. Er wordt een 1/16-afstand uitgezet voor jeugd vanaf 10 jaar en een minitriatlon voor jongere kinderen. Omdat het meer gaat om de beleving dan om de sportieve prestatie, kan ook op een gewone fiets worden meegedaan. De verplichte fiets- helm kan desgewenst door de organisatie worden verzorgd. Bij het fietsen worden de deelnemers begeleid door verkeersre gelaars en jongeren van de Wielervereni ging. Ook bij het loopparcours wordt voor deskundige begeleiding gezorgd. Aan melden kan via www.sportservicetexel. nl, deelname is gratis. Cor Bijpost wint Door de 400 meter af te leggen in 53,77 seconden heeft Cor Bijpost vrijdag de dagprijs gewonnen in de derde wedstrijd van het Heer en Meester Baancircuit. De wedstrijd werd gehouden bij AV Noord- kop, Bijpost kwam uit bij de junioren AB. Mede door concurrentie van andere wed strijden, was het aantal deelnemers dit maal niet erg hoog. Op uitnodiging van De Oude Glorie trok ken zaterdag zeventien trekkers van de OTMV naarWieringermeer. In een lange stoet reden de in totaal 27 trekkers van beide verenigingen door de Wieringermeer, om op verschillende plaatsen een bezoek af te leggen. Er werd verteld over het onder water zetten van de polder in de oorlog, over de komst van het Wieringerrandmeer ener werden heel veel oude trekkers, auto's en koetsen be keken. Ook de meegereisde jeugd keek zijn ogen uit. De tocht eindigde bij de boerderij van Piet Zeeman aan de Haven weg, voorzitter van De Oude Glorie. Als voormalig dealer van John Deere beschikt Zeeman over een grote collectie voertui gen, waar hij veel over weet te vertellen. Er werd al gesproken over een tegenbe zoek van de groeiende Wieringer vereni ging aan het eiland en volgens voorzitter Nico Schipper van de OTMV komt er zeker een vervolg op deze dag, die onder uitste kende weersomstandigheden plaatsvond. De collectie van De Oude Glorie is iedere eerste zaterdag van de maand te bezichti gen, zo ook op 1 juni, van 13.00 tot 17.00 uur. De trekkers staan opgesteld bij de leden thuis. Meer informatie is te krijgen bij Gerrit Rosa, tel. 0227-601215 of 06- 46498304. www.texelsecourant.nl DINSDAG 28 MEI 2013 Winst golfen damesteam Dames 1 van Golfclub De Texelse heeft op de baan van de Rijswijkse een 12-6 overwinning behaald op de dames van Dirkshorn. Het was de laatste wedstrijd van de NGF-competitie voor de stan daardteams. De kans op het kampioenschap was alver keken, maar met winst van de Zaanse op de ANWB golf, lag een tweede plaats nog in het verschiet. De strijdlustige dames waren daags ervoor al op de baan om die te leren kennen, zodat tegen Dirkshorn optimaal kon worden gescoord, 's Mor gens werden de foursome wedstrijden gewonnen door Annabel Groothuis en Lise van Zuilekom en ook Lot van Schelt en Marijke de Beer wisten hun partij te winnen. Maeike van der Schaaf en Hélène van Wij he waren niet op dreef. Tijdens de voorgaande weken wonnen ze dik, maar nu gingen hun tegenstanders er met de winst vandoor. Maar met een voorsprong van 4-2 te beginnen aan de singles was een heerlijke positie. Vol goede moed be gonnen de dames, want met een goede uitslag en in het achterhoofd dat de Zaan se zou winnen, waren de Texelse dames nog in de race voor de tweede plaats. De singles werden gewonnen door Annabel Groothuis, Lise van Zuilekom, Maeike van der Schaaf en Lot van Schelt. Marijke de Beer en Hélène van Wijhe verloren. Met een eindstand van 12-6 waren de Texelse dames nieuwsgierig naar de uitslag van De Zaanse tegen de ANWB golf. ANWB golf had nipt gewonnen met 10-8, zodat de Texelaars genoegen moesten nemen met een derde plaats. Jeugd behaalt golfbrevet Zeventien leden van de golfclub hebben afgelopen week hun golfbrevet gehaald. Het jeugdgolfbrevet is in het leven geroe pen door de Nederlandse Golf Federatie om de jeugd in vier duidelijke stappen binnen één of twee jaar ba an permissie te laten behalen. Tijdens de proeve van bekwaamheid, die werd afgenomen op de driving range, de putting green en in de bunker, kregen de kandidaten technische opdrachten uit te voeren en werd gekeken naar de regel- kennis. Geslaagd: Niveau Birdie: Olivier Langendam, Tessa Witte, Anne van Diepen. Niveau Eagle: Dirk Boomstra, Dorian Wassenaar, Ma rijn Weber, Liselotte Langendam, Esther Wit vliet, Tristan Stork, Sven Grobben, Liam Boomstra, Rodney Stolk, Larissa Vink, Ro bin van Boven, Isa van Diepen, Douwe van Diepen, Xander van Boven. Petra Harman wint Grand Old Ma Petra Harman heeft afgelopen week met 37 stablefordpunten de Grand Old Ma- wedstrijd gewonnen. Tweede werd Els Postma met 33 punten, derde Gerda Bloem, die vorig jaar nog op een eerste plaats eindigde. Zij behaalde ook 33 punten. De longest drive werd ge slagen door Thea Bakker, de neary door Ellie Boorsma. Harman en Postma mo gen deelnemen aan de landelijke finale in Zeewolde. De stichting 'Grand Old Ma Club' zamelt met deze wedstrijd geld in voor SOS Kinderdorpen. De wedstrijd op de Texelse golfbaan bracht €285,- op. Rolstoelwandeling De afdelingTexel van het Rode Kuis houdt dinsdag 4 juni een rolstoelwandeling rond Den Burg. Aanmelden is nog moge lijk. Leerlingen van het VMBO krijgen instruc tie hoe met een rolstoel om te gaan en gaan vervolgens onder leiding van vrijwil ligers op pad. Mensen in een rolstoel die mee willen, kunnen zich tot 1 juni aan melden bij Wil Bonne, tel. 313636 of 06- 44894650. Ook mensen die niet over een eigen rolstoel beschikken, maar slecht ter been zijn, kunnen zich aanmelden. Voor een rolstoel kan eventueel worden ge zorgd.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 5