Sport als reclame SPORT Waddentoernooi dit jaar op Texel Jeugdteam Deuce kampioen SPORT KORT BODY BREIN WIL MEER ZIJN DAN ALLEEN WORKSHOPS De sport gebruiken als reclamemiddel voor het eiland. Niet alleen tijdens de twee da gen van het festival, maar ook daarvoor en - ver - daarna. Dat is de ambitie van Menno Siebinga, drijvende kracht achter BODY Brein, dat 2 en 4 augustus wordt gehouden. Het idee bestond natuurlijk al langer, maar groeide uit tijdens de finale van de Nationale Sportweek. En kreeg direct een gevolg in de zumbaworkshop die Sie binga van de grond kreeg en waarvoor hij landelijk bekende zumbadocenten naar het eiland kreeg. Met in het achterhoofd het idee van een heel zumbaweekend, ergens in het na jaar, werden met de bezoekende docen ten de mogelijkheden onderzocht die het eiland had te bieden. En daarbij wordt sa menwerking met bestaande evenemen ten en organisaties niet geschuwd. 'Je zou bijvoorbeeld kunnen denken aan samen werking met Tropical', zegt Siebinga. 'Zie je het voor je? Een workshop met honderd man in de Dorpsstraat.' De docenten die hij op het oog heeft, zien het allemaal wel zitten. 'Texel biedt zeer veel en veelzijdige mogelijkheden', is de algemene overtuiging, Ook voor het ko mend festival kost het Siebinga nauwelijk moeite de nodige sporters, docenten en workshopleiders te vinden. 'Ik denk dat ik nu zo'n beetje op de helft zit.' Het enthou siasme is groot onder de docenten, waar van een redelijk aantal inmiddels vaker aan het festival heeft meegedaan. In de toekomst zullen ze dus niet meer vooral demonstraties en workshops geven, maar zullen ook de mogelijkheden die het ei land te bieden heeft, worden toegevoegd. 'We willen in ieder geval kijken of het breder kan.' Eén van de aspecten die nog uitgebreid kan worden, is bijvoorbeeld de sport voor mensen met een beperking. 'Daarover heb ik al gesproken met Moni que Kalkman, de paralympiër die onlangs op het eiland was.' Ook andere namen wil Siebinga wel prijsgeven. Luciano bij voorbeeld, die als tweede eindigde bij de televisieshow 'Everybody dance now'. De 12-jarige danser uit Rotterdam hoopte de prijs te winnen om een auto'tjete kunnen kopen voor zijn moeder. Zijn vertederend optreden in de televisieshow maakte hem in één klap tot publiekslieveing. En ook Hans van Breukelen ('al is dat nog niet zeker'), voormalig topvoetballer, nu technisch directeur van FC Utrecht en directeur van de stichting Sport en Tech nology, staat op de lijst van potentiële worshopleiders. Van Breukelens overtui ging is dat succes maakbaar is en dat de rol van coaching daarbij doorslaggevend kan zijn. 'Dat zijn precies de dingen die we willen laten zien bij BODY Brein', zegt Siebinga, 'live your dream, don't dream your life.' Net als voorgaande jaren speelt het fes tival zich vooral af op het strand bij paal 17. Al is er uiteraard ook een gedeelte op De Krim. Werd met het festival eerder de Hersenstichting gesteund, dit jaar is daar de Dorian Foundation bij gekomen, het door de gemeente ingestelde fonds voor (jonge) sporters. En - alleen dit jaar - is ook de Diamond Foundation bij het festival betrokken, de instelling die werd opgericht uit naam van de dit jaar over leden Thai bokser Ramon 'the Diamond' Dekkers, uit dank voor de hoge koninklijke onderscheiding die hij in Thailand kreeg ter gelegenheid van de 85ste verjaardag van koning Bhumibol. De Diamond Foun dation zet zich in voor weeshuizen en de rechten van het kind in Thailand. Meer informatie over het festival is te vin den opwww.bodyenbreintexel.nl. Ruim 325 sporters, afkomstig van de vijf Nederlandse Waddeneilanden, strijken zaterdag 8 juni op Texel neer voor het jaarlijks Waddentoernooi. Er staan dit jaar negen sporten op het programma, de deelnemers zullen zich met elkaar meten in voetbal, volleybal, badminton, tennis, golf, darten, klaverjas sen, surfen en biljarten. Wegens te weinig belangstelling van de andere eilanden gaat het hardlopen niet door. Bijna alle sporten worden in en om Den Burg ge speeld, in sporthal Ons Genoegen, op de banen van Deuce en op Sportpark Zuid. Het kite-, wind en golfsurfen vindt plaats bij paal 17, het darten en het klaverjassen in Oudeschild. De klaverjassers spelen in restaurant De Compagnie, de darters in café De Kombuis. Alle wedstrijden vinden op zaterdag plaats, behalve biljarten, dat al op vrijdag wordt afgewikkeld. Er wordt gespeeld in De Witte Burcht en in café De Zwaan. Golf is pas vorig jaar aan het toer nooi toegevoegd en zal uiteraard op De Texelse worden gespeeld. Na afloop van het toernooi onvangt het eiland dat het hoogste aantal punten heeft behaald de Waddenbeker. Deze wordt in grandcafé De Hollebol uitgereikt door wethouder Hennie Huisman. Rabobank Sponsortocht Niet minder dan 66 verenigingen heb ben zich ingeschreven voor de Rabobank Fietssponsortocht die zaterdag 8 juni wordt gehouden. Op Texel stappen 264 mensen op de fiets, in de hele Noordkop 540 (133 verenigin gen). Het is de elfde keer dat de sponsor- tocht wordt gehouden. Afhankelijk van waar de deelnemers van start gaan, voert de route van het bankgebouw in Den Burg via het Eierlandsche Huis en het sportveld van SVO weer terug naar Den Burg. De sponsortocht is voor veel verenigingen een goede manier om de kas te spekken, onder het motto 'samen fietsen voor een leuk bedrag'. Meer informatie over de fiet stocht is te vinden op de website van de Rabobank. Jasmijn van der Burg tweede in Weert Tussen haar HAVO-examen door heeft Jasmijn van der Burg van Team TBB Ne derland zondag op het NK triatlon in Weert een tweede plaats weten te be machtigen. Ze finishte 50 seconden ach ter winnaar Jeanine Cocken. In verband met de kou twijfelde de orga nisatie voor de start of het zwemmen wel doorgang zou mogen vinden, maar door de deelnemers een wetsuit te laten dra gen, kon het een triatlon blijven. Bij het fietsen was het dragen van een jack ver plicht. De wedstrijd ging over 750 meter zwemmen, 23 km fietsen en 5,7 km lo pen. Van der Burg kwam twee seconden na de latere winnaar uit het water, maar de wissel verliep moeizaam. Daarmee verspeelde ze haar goede positie bij het fietsen, maar samen met Lyn Peters zet te ze de achtervolging in. De fietsbenen bleken thuis gebleven, maar op karak ter reed ze het gat dicht en in de laatste ronde sloeg ze een gaatje. Net als ieder een geheel verkleumd, kwam ze als eerste van de fiets en begon met tien seconden voorsprong aan het looponderdeel. Na een halve ronde werd ze ingehaald door Cocken, die uiteindelijk vijftig seconden op haar uitliep. Een fraaie tweede plaats rijker kan Van der Burg uitzien naar het NK sprint voor junioren, dat op 16 juni wordt gehouden. Jeugdsurfers eisen hele erepodium op De Texelse jeugdsurfers hebben afgelo pen weekend goede prestaties geleverd bij de Regiocup. De regiocup, een opstapwedstrijd voor beginnende surfers, is in 2004 van start gegaan. De wedstrijden in de regio Noord worden gevaren op het Tjeu kern eer en het Lauwersmeer, die van de regio Zuid op het Grevelingenmeer en het Veerse Meer. Er wordt in twee groepen gevaren: de goldfleet voor deelnemers met wedstrijd ervaring en de silverfleet voor deel nemers met weinig of geen wedstrijdervaring. Deelnemers kunnen zelf aangegeven in welke groep zij willen varen. De 33 deel nemers voeren afgelopen weekend on der uitstekende omstandigheden en met hoge snelheden 17 rondes slalom. De Texelse jeugd zag zijn inspanningen beloond en eiste het hele podium op bij de Silverfleet U20. De eerste plaats was voor Jakob Kooij. De Belgische Andrea Ver- hoorne won bij de dames. De strijd om de hoogste plaats bij de Goldfleet ging tussen regerend Neder lands kampioen Adriaan van Rijsselberg- he en Ingmar Daldorf. Van Rijsselberghe zegevierde en won acht races tegen Dal dorf vijf. De derde plaats werd opgeëist door Klaas Sijbrand Issink, die Coen Swij- nenburg (die eerste werd bij de U20 in de Goldfleet) één punt voor bleef. Het gemengde vrijdagteam tot en met 17 jaar van tennisvereniging Deuce is afgelo pen weekend kampioen geworden in de tweede klasse. Antara Saai, Elleke van Heerwaarde, Dick van Velzen en Dim Dros speelden dit sei zoen voor het eerst samen als Deuce 1 en waren direct succesvol. Met ruime voor sprong op concurrent Julianadorp pak ten zij de titel. Een overwinning van 5-0 tegen hekkensluiter ZAP zou volstaan om de eerste plaats te veroveren. Omdat Saai en Dros hun enkelspel vlot wonnen, lag het team al snel op de juiste koers. Toen ook de dubbels probleemloos werden bin nengehaald, lag het kampioenschap in handen van de mixdubbel met Van Velzen en Van Heerwaarde. Zoals wel vaker deze voorjaarscompetitie bleek Deuce weer sterk in de tiebreak en trokken Van Velzen en Van Heerwaarde de eerste set met 7-6 naar zich toe. Daarna was de druk van de ketel en via een 6-1 setzege werd ook de vijfde partij in winst omgezet. Deuce 1 werd de afgelopen twee jaar ook al kam pioen, maar toen in een andere samen stelling. Het tweede team van Deuce (Britt Pol derman, Vienna Scholl, Lars Jalving en Tom Woestenberg) eindigde op de derde plaats. www.texelsecourant.nl 1 VRIJDAG 31 MEI 2013 J. J. GDC wint eerste toernooi SV De Koog GDC uit Genderen heeft afgelopen week end het tweedaags toernooi van SV De Koog gewonnen. GDC won in de finale met 2-0 van ISC uit Ingen. In de strijd om de derde en vierde plaats won het A-junioren-team van Texel van het Amsterdamse TOG. Het organise rende SV De Koog stelde enigszins teleur met een zesde plaats. De Fair Play Cup ging naar Concordia uit Hillegom. Zondag 2 juni vindt het tweede toernooi plaats. Hieraan wordt deelgenomen door Swift 5, Kadoelen, A-team, JVC 4, SV Veno en De Koog 2. Het toernooi wordt gehouden op de velden van SV De Koog aan de Boodt- laan begint om 10.00 uur, de laatste wed strijd trapt om 16.00 uur af. De uitslag van de verloting is te vinden op www.sv- dekoog.info. Vlinderwinkel Eilandcompetitie Na afloop van de laatste wedstrijden van het seizoen, worden dinsdag de prijzen van de eilandcompetitie volleybal uitge reikt. De laatste wedstrijden beginnen om 21.15 uur, de prijsuitreiking wordt om 22.00 uur verwacht. Alle deelnemende teams worden uitgenodigd hierbij aan wezig te zijn. Programma dinsdag 4 juni Veld A 19.00 Salique-Klif 23 Warmmop 19.45 Warm mop-Paal 28/K Salique 20.30 Vlinderwinkel-Randstad Paal 28/K 21.15 Autocentrale-Cocky's Vlinderw Veld B 19.00 SIBO-RAB Wessels 19.45 Rabo-Wessels SIBO 20.30 IBS-AH Rabo 21.15 Bliksemteam-lmares AH VeldC 19.00 Tevoko (J)-Tevoko (O) Moorman 19.45 Otto's-Slagerij Moorman Ti mme r's 20.30 Bar S-Timmer's Otto's 21.15 Kobeko 2-Krim Bar S Wedstrijdleiding Klif 23 en Gertha (tel. 322434) Uitslagen: Vakantieburo Kobeko 2-Kees de Waal, huis en tuin 2-1; Vlinderwinkel-Paal 28/De Krim 2-1; NIOZ 1-Randstad 1-2; Texelse Autocentrale-Kobeko 0-3; De Pepermolen-Cocky's Kapsalon 0-3; PFB- Albert Heijn 3-0; Ecotiem-Boomgaard Bliksemteam 3-0; RAB-SIBO 1-2; Imares- NIOZ 2 2-1; IBS/Oele/Schoo-NIOZ 3 3-0; Tevoko Jeugd-Tevoko Ontwerpt 0-3; De Kapper-Klif 23 0-3; De Krim-Tevoko Jeugd 0-3; Expotise-Slagerij Moorman en de Boer 1-2; Kapsalon Salique-Eetcafé De Rog 0-3. Geslaagd Laurens Kikkert uit Den Hoorn is bij het KAD in Wageningen geslaagd voor de opleiding tot Bestrijdingstechnicus Dier- plagen en Houtrotwerkende schimmels. Laurens zal als zelfstandig bestrijdings technicus aan het werk gaan op Texel. Anna Sikkers over kunstwerk Anna Sikkers vertelt zondag 2 juni in ga lerie In de Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg over haar kunstwerk 'Karakters in Draad', 64 borduurwerken naar aanlei ding van de I Tjing. De lezing duurt van 14.00 tot 16.00 uur, de toegang bedraagt €7,50. i de onderdelen van het Waddentoernooi, dat dit jaar op Texel wordt gehoude

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 11