itPiMii 13 TEXELSE COURANT CULTUUR Theater Diner <»jv "Jazz on the Waves" Nieuw: Familieticket! 0222-312000 www.texelsecourant.nl VRIJDAG 31 MEI 2013 Jazzy geluidsgolven bereiken Texel in het weekend van 7, 8 en 9 juni als in Den Hoorn de tweede editie van het festival JAZZ on the WAVES wordt gehouden. Een mix van jazz, fusion, soul, wereldmuziek en dance brengt liefhebbers in een 'island state of mind'. JAZZ on the WAVES begint aan het eind van de vrijdagmiddag op de TESO-boot met een optreden van Smit, Lely, Visser Kühne. Op vrijdag- en zaterdagavond vol gen in Klif 12 en dorpshuis De Waldhoorn veelgevraagde optredens van onder meer Gare Du Nord, Jungle By Night, Trio Han Bennink, Rob van de Wouw en Susanne Alt. Edwin Boering, initiatiefnemer en artis tiek leider van het festival: 'JAZZ on the WAVES in Den Hoorn is volgend weekend 'the place to be'. We hebben een prach tig affiche kunnen neerzetten. Er zijn dan ook al meer dan honderd kaarten verkocht, waarvan een flink deel aan de 'overkant'. De artiesten die wij hebben kunnen vastleggen vormen een mooi visitekaartje. Waarom jazz? 'Mijn vader draaide in mijn jeugd talloze jazzplaten, terwijl ik meer interesse had in de rock van Led Zeppelin en de Stones. Ik leerde de latin-rock van Santana kennen en kort daarna Bitches Brew van 'electric' Miles Davis, waarbij de groove belangrijk werd. De fusie tussen rock en jazz was een feit. Ook andere 'zwarte' muziek trok steeds meer mijn aandacht. De invloed van jazz op alle muziekstijlen is groot. Als je veel naar muziek luistert kom je er achter dat de schotten tussen de verschillende mu ziekstromingen steeds meer verdwijnen. Weliswaar hebben zij hun eigen kenmer ken, toch kennen veel genres een iden tieke oorsprong. Bij jazz, soul, r&b, hip hop en rock is dat de blues, die ook weer zijn roots heeft in Afrikaanse muziek. Ook wereldmuziek - zoals salsa, merengue en bossa nova - heeft zijn weg gevonden in de 'westerse' muziek, zowel in de jazz als in dance. Binnen de jazzmuziek zijn de afgelopen decennia allerlei mengvor men ontstaan, met elk weer een eigen gezicht: brasilectro, fusion (jazzrock), acid jazz, vocal jazz, nujazz en een nieuwe interpretatie van afrojazz. Vooral jonge popmusici zoals Kyteman verleggen hun grenzen en werken samen met jazzmusici en klassiek geschoolde leeftijdgenoten. Dat levert vaak bijzondere muziek op en een ware happening op het podium. Dat onverwachte, als het een beetje schuurt en dan weer samenvloeit, vind ik boeiend. De moderne jazz heeft haar ouderwetse imago allang verloren en spreekt inmid dels veel meer mensen aan. We zijn er trots op exponenten van deze bijdetijdse stromingen zoals Gare Du Nord en Jungle By Night te hebben kunnen vastleggen. Nadat mede-initiatiefnemer Ger Schafer overleed, kon het festival in 2012 niet door gaan. Daarna heb ik met een aantal enthousiaste mensen een opzet gemaakt voor een tweede editie voor 2013. We hebben begin dit jaar gekozen voor een intieme herstart van het festival met een programma op de podia van Klifl2 en De Waldhoorn. Naast het podium program ma heeft Artex muziekworkshops geor ganiseerd.' JAZZ on the WAVES brengt je in 'an island state of mind'en biedt elke muziekliefhebber iets van zijn gading door de interessante mix van jazz, fusion, soul, wereldmuziek en dance. Naast de bekende musici zijn er ook optredens van de lokale band Sextet Ko en het jazz- koor Vocal Attraction onder leiding van Mathieu Vu Ito. Vrijdag- en zaterdagavond worden afgesloten met een afterparty door jazz DJ Maestro. Zaterdag overdag zijn er workshops met docenten van Ar tex en de band Jungle By Night. Kaarten voor het festival zijn verkrijgbaar via de website www.jazzonthewavestexel.nl. of in Klifl2. Op de website en in de Vakantie krant staat het volledige programma. Op vrijdag en zaterdag kan worden gekozen uit losse voorstellingen of een passe-par- tout. Het optreden van Vocal attraction en Trio Mike Roelofs ter afsluiting van het festival is op vertoon van kaartjes van vrij dag of zaterdag gratis toegankelijk of met een los kaartje. The Hangover 3: chaos en foute beslissingen Oldtimers bijeen op vissershaven De haven van Oudeschild is de komende tijd een ontmoetingsplek voor klassie kers. Op elke eerste zondag van de maand (2 juni, 7 juli, 4 augustus en 1 september ok tober) wordt van 11.00 tot 14.00 uur een Meet and Greet van Oldtimers gehouden. Dit kunnen auto's, brommers, fietsen en zelfs kinderwagens zijn. Voor elke deelne mer wordt een kopje koffie aangeboden door Eetcafé De Kombuis of Veronica. Nieuw in Cinema Texel is deze week The Hangover 3, het slot van de trilogie. De film komt er in de recensies niet best af, het lijkt vooral meer van hetzelfde. Het verhaal is simpel, zij het enigszins verwar rend. De vier mannen van The Wolfpack (Phil, Stu, Allan en Doug) worden tijdens een reisje naar de ontgiftingskliniek ont voerd door een gangster die hen er van verdenkt 21 miljoen achterover te hebben gedrukt. Daarmee breekt de film met de in de twee eerste delen opgebouwde ver haallijn: er is geen bruiloft, geen vrijge zel lenavond en - anders dan de titel doet vermoeden - geen kater. Wat blijft, zijn de chaos en de foute beslissingen. De meeste andere films zijn geprolon geerd. Te zien zijn onder meer 'Leven boe- renliefde', 'De Croods'en 'Fast and Furious 6'. Woensdag 19 juni wordt een Tadie- snight'gehouden, met beauty en wel ness en de voorpremière van 'Love and honor', over twee jonge Vietnam-soldaten die tijdens hun verlof moet kiezen tussen de liefde en het leger. Op maandag wordt een 'mystery-movie' vertoond, een film waarvan de titel tot het laatste moment geheim blijft. Er zijn deze week geen seni oren voorste 11 i ngen. Het volledige filmprogramma is te vinden in de agenda elders in deze krant of via www.texelagenda.nl. Dixie Dudes in Worsteltent In De Worsteltent aan de Smitsweg in De Dennen vindt zondag een optreden plaats van de Dixie Dudes. Deze formatie brengt een uitgebreid repertoire van rag time, country, jive, calypso, cajun, country, folk en swingende blues. Het optreden begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. Wilde Ganzen Tijdens de zomermarkten, die in juli en augustus op woensdagmiddag in Den Burg worden gehouden, wordt in de grote kerk aan de Binnenburg koffie en thee ge schonken ten bate van een waterproject van De Wilde Ganzen. De verkoping duurt van 10.00 tot 16.00 uur en wordt verzorgd door de katholieke, doopsgezinde en PKN- kerk van Den Burg. "Rondom de «wereld met Tkeater en Tapas' donderdag 3o met en donderdag fc juni v "ff/unie 'ffl&nu Diner Cabaret is een unieke wisselwerking tussen diner en amusement! Zaterdag 1 juni en 15 juni. Vrijdag 7, zaterdag 8 en zondag 9 juni: Kijk voor het programma op ww w.j azzont he wa vestexeln I V0L3 oks ook op: jtxcebook.corvt/fcUeoifcerkLl^lE tvJlfcfcer.corvt/KLifl2 Klif 12 T>ekv Hoorn. - «wtó.UUfl2.tvL - (0222) 319 633 Niet langer meer 2,- 3D toeslag maar nog maar 1,-! Dit geldt voor alle 3D voorstellingen! Met vier personen naar een middagvoorstelling voor maar 26, 'minimaal 2 kinderen jonger dan 12 jaar, alleen bi) kinderfilms, niel i.c.m. andere acties/kortingen, ex. love/3D loesk Deze week o.a. in Cinema Texel: i Epic 3D NL 1 Epic gaal over üe aanhoudende strijd tussen goed en kwaad in net bos. Het V Blaöervolk wil hun verborgen wereld beschermen tegen de vernietigende Boggons. Als ip mogische wijze naor deze somenleving wordt getransporteerd zd ze sen bont gezelschop om hun wereld te redden - en die the Hangover Part lil Mystery Movie Epic 3D (NL) Voor een veilige avond uit! i de verschillende muziekstromingen verdwijnen steeds

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 13