FAMILIE Werkstraf na vernielingen en poging tot zware mishandeling Dy Lm Siem EPSUr/a. jaartje Winst Texel '94 tegen Con Zelo www.texelsecourant.nl VRIJDAG 31 MEI 2013 Geslaagd Gré Jongejan en El les Witte zijn geslaagd voor de opleiding Medisch pedicure. Bei den hebben een praktijk aan huis. Texel'94 wint van Con Zelo Texel'94 is de strijd om een plek in de der de klasse van de KNVB donderdagavond goed begonnen. Texel won in Waarland met 0-2 van Con Zelo. Vanaf het eerste fluitsignaal was Texel '94 de betere ploeg, maar door stug verdedi gen wist Con Zelo tot 27 minuten voor het einde de stand op 0-0 te houden. Daarna kopte Ruben Duinker een slim ge plaatste vrije trap van Ralph Slik onhoud baar in, waarna het 0-1 was. Texel'94 kreeg vervolgens legio kansen, maar de keeper van Con Zelo was in bloedvorm. In de negentigste minuut schoot een ver dediger van de thuisclub in eigen doel en was het met 0-2 gedaan. Zondag spelen beide elftallen vanaf 14.00 uur opnieuw tegen elkaar op het veld van Texel'94 in Den Burg en wordt bepaald wie promoveert naar de derde klasse. Grote controle De Belastingdienst en de politie hielden donderdag een grote controle in en om Den Burg. Automobilisten die nog boetes en belastingschulden hadden uitstaan werden van de weg gehaald en gecontro leerd op het parkeerterrein bij de De Ko ninghal. Wat de controle opleverde, was gisteren nog niet te zeggen. De politierechter in Alkmaar heeft don derdag een 26-jarige man uit De Koog bij verstek veroordeeld tot 60 uur werk straf, 2 maanden voorwaardelijke cel straf en een proeftijd van 2 jaar. Volgens de rechter is onomstotelijk bewezen dat de Texelaar zich twee jaar geleden in zijn woonplaats schuldig heeft gemaakt aan poging tot zware mishandeling en vernie ling. De - lichtgekleurde - Texelaar was op 12 juni 2011 na zijn werk te voet op weg naar huis toen hij werd gepasseerd door een auto waarin drie uitgelaten mannen zaten. Ze zwaaiden naar de meisjes die ze tegenkwamen en begroetten andere voorbijgangers. Toen ze de Texelaar pas seerden riepen ze hem naar eigen zeggen met een hele zware stem 'hoi'toe, wat het effect had, ook dat zeggen ze zelf, van een 'oergeluid'. De Texelaar reageerde tot hun verbazing als door een wesp gesto ken. Hij trok aan zijn T-shirt en daagde de mannen uit om uit de auto te komen. De bestuurder reed echter door om een van de inzittenden af te zetten bij een hotel. Maar toen hij daarna keerde en terug reed, volgden de gebeurtenissen elkaar ter hoogte van restaurant Isola Bella in hoog tempo op. De Texelaar stapte tussen twee auto's vandaan en smeet een zware straatklin ker door de voorruit van de naderende auto. De steen miste het hoofd van de be stuurder en belandde via diens schouder op de achterbank. Hij trapte in een reflex op de rem, keerde met piepende banden en stapte een stuk verder uit om verhaal te halen. Zelf zegt hij dat het tot een ge sprek niet eens kwam. Hij kreeg een klap met een tas en daarna ontstond een vechtpartij. Over en weer vielen klappen. De Texelaar nam de benen toen de strij dende partijen uit elkaar werden gehaald. Volgens de officier van justitie had het incident met de steen veel ernstiger kunnen aflopen. Hij tilde zwaar aan de gebeurtenis. De verklaring van de Texe laar dat hij alleen een tak had gegooid noemde hij - gezien de schade aan de au toruit - ongeloofwaardig. 'De verdachte werd mogelijk geprovoceerd, maar had zich nooit zo mogen laten gaan.' De of ficier eiste een werkstraf van 160 uur, 2 maanden voorwaardelijke celstraf en een proeftijd van 3 jaar. In de eis zat een 'kor ting'omdat de man geen strafblad heeft en de zaak inmiddels twee jaar oud is. De officier benadrukte in zijn requisitoir dat de provocaties niet racistisch van aard waren. 'Oergeluiden zijn wat anders dan oerwoudgeluiden', zei hij. 'De inzittenden van de auto hebben zich niet in een ra cistische teneur uitgelaten, maar ook de Texelaar zelf heeft er in zijn verklaringen met geen woord over gerept.' De politierechter vond de eis - gemeten naar de landelijke maatstaven - een beet je teveel van het goede. Ze matigde de straf. Wel wees ze nog een schadevorde ring van €1024,- toe, iets waarom de of ficier van justitie eveneens had gevraagd. Het geld is een vergoeding voor de kosten die zijn gemaakt bij de reparatie van de voorruit van de auto. De rechter twijfelde nog even over toewijzing omdat de nota volgens haar hoger was dan de waarde van de hele auto (uit 1973). Ook dateerde de factuur van vier maanden na de ver nieling. Uiteindelijk gaf ze toch toestem ming het geld over te maken. De staat schiet het nu voor en haalt het zelf weer op bij de veroordeelde Texelaar. J krinner mij maar niet ir. Jierirmer mij in stralende zon lioe ik was toen ik alles nog kon there dagen "Êewonderen.swaaidig was haar levenskracht, groot was haar liefde mor onsnu is zij toch nog onverwacht ran or heengegaan. We zijn er naar toegegroeid, desondanks is het afscheid nemen mor eenieder ran ons moeilijk. Mienjilink - Daalder de Cocksdorp ('Texel). 21 april 1925 Jdoorn (Jyi.), 27 mei 2013 JanJilink Jetty en Wint Boniekoning-JiUnk Barham llona en Bob Barry en Shelley Menno en MarUesJilink - klak Tom en Marlies Jjsanne en Mark Willemijn Poolster 245, 1622 &B_J loom Mien is thuis. f'r is gelegenheid tol afscheid nemen en condoleren op zaterdag 1 juni ran 11.30 lot 12.00 uur in hel uitvaartcentrum,Johannes Postslraat 26 tejioom, waarna wij haar om 12.15 uur met woorden en muziek zullen gedenken.j/lansluitend bent u welkom in de koffiekamer. J\a afloop begeleiden wij haar n crematorium. r hel Ik heb het leven lief, de hoge regenbogen De glimlach in je ogen, ik heb het leven lief Want jij, mijn liefste jij, jij hebt me van jouw leven Het mooiste stuk gegeven, ik heb het leven lief Het is onmogelijk om iedereen persoonlijk te bedanken voor de warme woorden, bloemen, kaarten en oprechte steun die wij ontvingen tijdens de periode in het ziekenhuis en na het overlij den van mijn vrouw, onze moeder en oma, Matty Saai - Willemsma Zij heeft het fijn gevonden om zo ontzettend veel kaarten te mogen ontvangen tijdens haar ziekbed. Wij zijn als familie diep geroerd door de enorme hoeveelheid aandacht die wij mochten ontvangen na haar overlijden. Het doet ons goed te weten dat Matty geliefd was bij velen. Ard, Alicia, Dirk-Jan, Nelleke, Marijn, Fay V e Cocksdorp, mei 2013 Wij feliciteren ze van harte met deze ir Kinderen en kleinkinderen Ryoü- kofv het kattefdcwaad- niet meer alleen- aatv, om. hem- bij te- staMc. 30 mee-2013 07AS uur 4240gram- - 54 cm- Bert Stark, eM- Tamara- Bar korst Thijsselaan- 102 1791 VL Den- Burg 0622733564 Broertje van Lieve! 25 mei 2CX3 Om OI.OI uur. 3SOO gram. 52 cm. Olaf de Porto en Andryna van der Vis Vroonlant 2 I79I WK Pen Burg Tel. 0222-3I5627 Voor bezoek graag even bellen. Verlangend ogjegewacfit, ons voor altijd jannetje is geboren eg meiHÖ'fS Reê't'ei (f? 8Denc^( fjDitte SDlka, s$enne, In de advertentie van Bjoetie's op de volgende pagina staat per abuis dinsdag 5 juni, dat moet woensdag 5 juni zijn! BUOSTIS'S kapsalon •schoonheidssalon De eerste wedstrijd om een plaats in de derde klasse van de KNVB tussen Texel'94 en Con Zelo uit Waarlander werd door de mannen van Marcel Ris winnend afgeslo ten. Vanaf het eerste fluitsignaal van de scheidsrechter was Texel'94 de betere ploeg en maakte de meeste aanspraak op de overwinning. Door stug verdedigen wist de thuisclub tot de 27e minuut voor het einde de stand gelijk te houden. Een slim geplaatste vrije trap van Ralph Slik ter hoogte van de 16-meter lijn werd door Ruben Duinker onhoudbaar ingekopt. Hierna kreeg Texel'94 legio scoringskan sen, maar de keeper van de thuisclub was in bloedvorm en pakte veel. Con Zelo werd zwaar onder druk gezet en kwam praktisch niet meer over de middenlijn. Kort voor het einde scoorde een verdedi ger van Con Zelo in eigen doel (0-2). Toen was het pleit beslecht. Zondag spelen beide elftallen aan de Haf- felderweg op sportcomplex Den Burg Zuid tegen elkaar. Aanvang 14 uur. Epilepsiefonds Deze week wordt in alle dorpen - uitge zonderd De Koog - gecollecteerd voor het Epilepsiefonds. Collectanten kunnen zich nog aanmelden via tel. 312298. Schuiling opent bloemenstal Gerard Schuiling opent vrijdag 7 juni in het centrum van Den Burg een bloemen stal. De gemeente heeft voor de kraam die komt in de omgeving van de Vismarkt een vergunning afgegeven. De bloemen stal is elke vrijdag en zaterdag geopend van 9.00 tot 18.00 uur geopend. 'Terug naar de basis', zegt Schuiling, die als jochie zijn eerste centen verdiende met bollenpellen. 'Van het geld plantte ik een paar bedden narcissen, waarvan ik de bloemen in het voorjaar verkocht.' De handel floreerde. 'Op mijn zeventiende had ik 100 jongens aan het werk.' Die ventten onder meer bloemen uit op Texel. In 1977 opende Schuiling een bloemwin- kel aan de Kogerstraat, waarna zijn le ven een andere wending nam. Vorig jaar pakte hij de bloemenventerij weer op en inmiddels venten op Texel en in Noord- Holland jongeren zijn bloemen uit. In zijn stal verkoopt hij verse snijbloemen en boeketten. VAKANTIES VOOR LICHAMELIJK GEHANDICAPTE MENSEN Abbewaal 27, 1791 WX Den Burg Tel. 32 70 25 Rabobank 36.25.73.360 Controle van belastingdienst en politie op het parkeerterrein bij de De I Vrijdag 31 mei 2013 zijn Biem en Jannie van der Vis 50 jaar getrouwd

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 3