TEXELSE COURANT Onderzoek fusie Krim en TexelCampings onbeperkt dineren HEMA Oyi Cjrocn C2wartsjexeh in het harL, Tour de Lassalle raast met hoge snelheden over het eiland 'Daalderschool tijdelijke optie, verbouwde Akker permanent' Texelhoeve txwonen Rolstoelwandeling in Den Burg met leerlingen OSG Starterslenmg snel invoeren Jonge Texelse doet oproep aan gemeenteraad Haantje weer fier op de toren Restauratie Pro testantse kerk De Koog afgerond Ronde om Texel 'back to basic' Zeilen staat weer centraal, minder vertier op strand Energie WEK UW EIGEN ENERGIE OP! OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887, NR. 12779 Verschijnt dinsdag en vrijdag VRIJDAG 7 JUNI 2013 OSG belooft breed onderwijsaanbod Bezuinigingen van circa €350.000,- bij OSG De Hoge berg in verband met groot tekort hebben geen gevolgen voor het onderwijsaanbod. Dat meldt het school bestuur: 'In het strategisch beleidsplan is juist opgenomen dat de OSG een breed onderwijsaanbod wil garanderen. De school zet flexibele oplossingen in op ba sis van de moderne media. Uitgangspunt is het onderwijsaanbod ook bij een klein aantal leerlingen betaalbaar te houden en/of keuzemogelijkheden aan leerlingen te geven. De bezuinigingstaakstelling is hierin niet leidend.'Meer op pagina 6. Controle levert 44.000 euro op De controle die de Belastingdienst en de politie vorige week hielden in en rond Den Burg heeft €44.000,- aan openstaande boetes en belastingschulden opgeleverd. Dat heeft een woordvoerder van het mi nisterie van Financiën laten weten. Er werden elf auto's in beslaggenomen. Vol gens de woordvoerder konden mensen ter plekke de openstaande rekeningen be talen of via internet om de auto terug te krijgen. Politie en Belastingendienst con troleerden door langs de Pontweg kente kens te noteren, waarna werd bekeken of er nog zaken openstonden. Met snelheden tot boven de zestig kilo meter per uur raasden de Tour de Lasalle donderdagavond over het eiland. Het waaide flink, maar zelfs met wind te gen reden de wielrenners rond de veertig. Het ging hard, al bij het verlaten van de boot werden de zaken op scherp gezet. Sander van Beek zag op z'n teller 55 km per uur, knipperde met z'n ogen en zag hij het peloton van zich wegrijden. Zie dan maar weer eens aan te haken. Het veld brak snel uiteen, met in de voorste gelederen Texe laars Richard Doggen, Ruben van Vliet en Rutger Zoetelief. Bij het passeren van de kruising Hoofdweg-Oorsprongweg ging Doggen zelfs aan kop. Tom Witte reed een poosje alleen, totdat een motorrijder hem influisterde dat de volgende groep er aan kwam en hij de luwte opzocht, om rond thuisdorp Oosterend aan te zetten. De wielerkaravaan trok aardig bekijks en met wind mee was de finish op de veerhaven snel bereikt. De Texelaars grepen naast de kussen van Tourmiss Rosaly, winnaar werd Remco Bertelink uit Ede. Vanavond, morgen en zondag wordt de Tour aan de overkant vervolgd. Exploitatiemaatschappij De Krim en Stichting TexelCampings onderzoeken of zij kunnen fuseren. De toeristische bedrij ven hebben 1 januari 2014 op het oog om samen te gaan. De Krim en TexelCampings hebben een in tentieverklaring getekend en bekijken de komende maanden wat de verdere mo gelijkheden zijn. Ook wordt ter voorberei ding op een fusie een boekenonderzoek gedaan. Het initiatief tot fusie komt bij De Krim vandaan. Directeuren Iwan Groothuis en Harry Mathijsen gingen een tijdje gele den met elkaar om tafel. Meespelend is dat Mathijsen in 2014 met pensioen gaat, waardoor TexelCampings zich moest bui gen over opvolging. Als de twee bedrijven samengaan, ont staat er een toeristische organisatie met 13.000 tot 14.000 slaapplaatsen verspreid over negen locaties op Texel. Volgens De Krim en TexelCampings moet het een or ganisatie worden die qua schaalgrootte is opgewassen tegen de toekomst en kan inspelen op ontwikkelingen in de 'gastvrij heidseconomie'.. Een grote organisatie kan zich volgens Groothuis beter toeleggen op bijvoor beeld marketing en sales. 'Je ziet dat steeds meer boekingen en handelingen via internet verlopen en daar moetje goe de mensen en goede systemen voor heb ben. We hebben geen groot hoofdkantoor dat dat voor ons regelt, dat moeten we hier zelf doen. Dat betekent dat je moet investeren in zowel de kwaliteit van je in terne organisatie als je medewerkers.' Bedoeling is dat de fusie ook leidt tot een samengaan van de exploitaties. De Krim en TexelCampings verwachten op die ma nier onder meer scherper te kunnen inko pen. Volgens Groothuis is het tegelijker tijd wel de bedoeling rekening te houden met plaatselijke situaties waarbij Texelse bedrijven samenwerken met de accom modaties van De Krim of TexelCampings. Groothuis weerlegt de kritiek dat er voor Texelse begrippen een wel erg groot be drijf in wording is. Volgens hem draagt het bij tot behoud van werkgelegenheid. 'Je hoort soms dat De Krim al te groot is, maar door onze grootte kunnen we wel blijven investeren. Zeker in de huidige economische situatie is het buitenge woon belangrijk dat er sterke partijen op het eiland zijn die de aanjager zijn van ini tiatieven die leiden tot kwaliteitsverbete ring en nieuwe ontwikkelingen.' De fusie moet ook minder kwetsbaar maken. De campings van TexelCampings zijn afhankelijk van het weer. De afge lopen zomers waren niet denderend en dat leidde tot minder gasten. De vraag is wat voor plannen De Krim in de toekomst heeft met Kogerstrand. Mathijsen heeft al vaker gepleit voor vaste verblijven, zodat Kogerstrand (en in het verlengde De Koog) minder afhankelijk zijn van het weer. Groothuis spreekt zich over dat onder werp niet expliciet uit. Volgens hem wordt de komende tijd een analyse gemaakt van de mogelijkheden op de verschillen de locaties.. Exploitatiemaatschappij De Krim exploiteert Vakantiepark De Krim, 't Hoogelandt, Residentie Californië, Molen bos en de golfbaan. TexelCampings heeft Kogerstrand, Loodsmansduin, De Shelter en Om de Noord. wordt gemaakt. De locatie is mooi en centraal in het dorp. Er is veel speelruimte om het gebouw die gebruikt kan (blijven) worden voor de kinderen en de school. Het kinderdagverblijf en de BSO zitten praktisch op het schoolplein. Dat biedt veel mogelijkheden voor samenwerking, het gebouw is compleet bekabeld voor het netwerk dat nodig is voor het onder- wijstype waarvoor gekozen wordt en de school is onlangs voorzien van een grote hoeveelheid zonnepanelen.'De gemeente is wettelijk verantwoordelijk voor de huis vesting van scholen en de raad besluit hoeveel geld daarvoor beschikbaar wordt gesteld. Ambtelijk gezien lukte het niet deze keuzemogelijkheden voor de raad vóór de zomervakantie voor te bereiden. Streven is nu om in de vergadering van 18 september een goed onderbouwde keuze voor te leggen aan de raad. Zodoende valt het definitieve besluit pas na de zomerva kantie. Maandag om 19.30 uur wordt in de Daalderschool de nieuwe school ge presenteerd. Meer op pagina 6. De Akker en de Daalderschool in Ooste rend die per 1 augustus fuseren tot één school komen volgend jaar in het gebouw van de Daalderschool. Besturen en me dezeggenschapsraden van beide scho len zien dit als een tijdelijke oplossing en hebben zich uitgesproken voor een verbouwde en gerenoveerde Akker als permanente huisvesting. Het definitieve besluit hierover valt pas na de zomerva kantie. Beide schoolgebouwen kunnen geschikt gemaakt worden voor de samenwer kingsschool. De Daalderschool is te klein om alle kinderen permanent te huis vesten en moet uitgebreid. De Akker is groot genoeg, maar moet gerenoveerd en verbouwd. De besturen van Kopwerk en Schooltij en de mr-en van beide scho len geven de voorkeur aan De Akker. 'De verbouwing en renovatie van dit gebouw zorgt ervoor dat er voor alle kinderen, ou ders en teamleden een 'nieuwe' school ontstaat, waarin samen een nieuwe start Gemeente donderdag 13 juni vanaf 12.00 uur gesloten Informatie over afval routes en storingen vindt u op www.texel.nl Bekendmakingen 0£tT|0 op pagina 8 woensdag GASTERIJ11 rel. (0222) 7 dagen per week open Den Burg - Texel Folders bij deze krant ROUND TEXEL RACE Niet gehad? Af te halen op Spinbaan 6. Leerlingen Zorg en Welzijn van de OSG maakten dinsdag een rol stoel wandeling door Den Burg met bewoners van De Gollards, verpleeghuis Hollewal en enkele mensen die zelfstandig wonen. Dat gebeurde onder begeleiding van het Texelse Rode Kruis. De 21 Texelaars in de rolstoelen genoten van de wandeling. Ze wilden onder meer de nieuwbouw aan de Pontweg wel eens zien.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 1