FAMILIE Texelse garnalenvisser in blad van hotelketen Van der Valk College wil grote B&B's tegemoet komen www.texelsecourant.nl DINSDAG 11 JUNI 2013 Wie weet naam voor winterbier Hoe gaat het nieuwe winterbier heten, dat de Texelse Bierbrouwerij in oktober in productie gaat nemen? Dat is de vraag die brouwmeester Maurice Diks opwerpt. Het bier, dat in december verkrijgbaar zal zijn, verdient volgens de brouwer een naam die pastin het rijtje 'Texelse'namen als Skuumkoppe, Eyerlander en Springtij. Het winterbier wordt een koperkleurig, robuust bier met licht-fruitige tonen in de afdronk. Diks roep Texelaars en gas ten op een naam voor het nieuwe bier te verzinnen. Degene die de winnende naam verzint, wordt uitgenodigd voor de presentatie van het nieuwe bier en krijgt bovendien twee overnachtingen aange boden in Hotel Opduin. Ideeën, voorzien van een korte motivatie, kunnen tot en met 23 juli worden inge zonden via www.texelsbier.nl. Deelne mers dienen 18 jaar of ouder te zijn, de jury bestaat uit directie en medewerkers van de brouwerij. Goed jaar voor de weidevogels Workshop In het artikel over Atelier MooiZo van Miranda Hoogenbosch op pagina 2 staat dat de workshop op Schol leboe op zater dag is. Dit moet zijn dinsdag. Uitgezonderd voor de kievit en de veld leeuwerik was 2012 een gunstig jaar voor de weidevogels. Dat is de conclusie die getrokken wordt in het Jaarboek Weide vogels van Noord Holland, waarvan deze week de vijfde editie verscheen. Van alle in Noord-Holland beschermde weidevogel nesten zijn de aantallen kie viten, veldleeuweriken en tureluurs af genomen, maar het aantal nesten van grutto's, slobeenden en scholeksters nam licht toe. Zonder de inspanningen van honderden boeren en zo'n 1000 vrijwilli gers was 2012 voor de meeste weidevo gels niet zo'n succesvol jaar geworden. Naast de bescherming van nesten, heb ben zij nu ook steeds meer oog voor de bescherming en het opgroeien van kui kens. En dat blijft hard nodig, want hoe wel het de afgelopen jaren beter lijkt te gaan met de weidevogelpopulaties zijn er nog mogelijkheden tot verbetering. In de nabije toekomst zullen boeren, vrijwilli gers, wild beheerders, natuurorganisaties en gemeenten hun krachten nog meer moeten bundelen, wat uiteindelijk moet leiden tot een verdere verbetering van de weidevogelstand. Het Jaarboek Weidevo gels van Noord-Holland is een uitgave van het Kenniscentrum Weidevogels, waarin verschillende organisaties op het gebied van natuurbeheer samenwerken. Bijna alle garnalen worden met de hand gepeld. In Marokko. Bijna allemaal, want niet de garnalen van Erik Kalf van de TX65. Omdat daarvoor minder conserveringsmiddel nodig is, laat hij zijn garnalen machinaal pellen, dichter bij huis. Dit staat te lezen in het zomer nummer van Valk, het huistijdschrift van de Van der Valk-keten, dat een vier pagi na's grote reportage wijdt aan de Texelse visser. De dood is slechts het doven van de kaars omdat de ochtend is aangebroken Na een soms moeilijk, maar rijk leven is rustig overleden onze moeder, groot- en overgrootmoeder Naantje Vlaming-Stark Sinds 2000 weduwe van Cornelis Vlaming Texel, 30 maart 1926 t Den Helder, 8 juni 2013 Kees en Anja Rogier en Marline, Doris, Rufus Sophie en Jouke Maartje en Maarten Nanda en Martijn Jacco en Chayah Frans Maarten en Marja Priscilla Jan Willem en Colinda Kim en Willem Joyce Nelia en Roel Marije Lisa Schilderend 35 1791 BB Den Burg Moeder is thuis. Er is gelegenheid tot condoleren aan huis op woensdag 12 juni van 19.00 tot 20.30 uur. De uitvaartdienst zal worden gehouden op donderdag 13 juni om 13.30 uur in kerkgebouw 'De Burght' aan de Binnenburg te Den Burg. Aansluitend zullen wij moeder begeleiden naar haar laatste rustplaats, bij vader op de begraafplaats naast de kerk. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in 'De Schakel' bij de kerk, waar tevens gelegenheid is ons te condoleren. Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Tesselhuus zoekt verpleegkundige Het Tesselhuus is met enige spoed op zoek naar een verpleegkundige. De komende maanden worden in het Tesselhuus tien weken aangeboden aan mensen met een spierziekte of reuma. Elke week dient daarbij een verpleegkun dige aanwezig te zijn voor het verrichten van medische handelingen. Voor negen van de tien weken is het Tesselhuus ver zekerd van verpleegundige hulp, maar niet voor de week van zateerdag 3 tot en met zaterdag 10 augustus. Verpleegkun digen die een week vrijwil lig aan het wel slagen van een gratis vakantieweek voor cliënten van het Tesselhuus willen mee werken, kunnen contact opnemen met het secretariaat, tel. 327025 of e-mail tesselhuus@hetnet.nl. Exploitanten van logies met ontbijt die kunnen aantonen dat vóór een bepaalde datum onafgebroken sprake is van meer dan zes toeristische bedden of drie slaap kamers komen in aanmerking voor de uitsterfregeling. Dat staat in een voorstel van b en w aan de raad, dat woensdag avond wordt behandeld. Over de termijn verschillen de meningen. Texels Belang pleit ook voor een (uitsterf)regeling voor langdurig recreatief gebruik van niet-re- creatieve opstallen. Het college komt met het voorstel nadat een meerderheid van de raad hier twee weken om vroeg. Zonder zo'n uitsterf re geling zou iedere B&B die meer dan zes bedden exploiteert dit na vaststelling van het nieuwe bestemmingsplan buitenge bied en De Koog moeten terugbrengen naar maximaal zes. Uitgangspunten in het collegevoorstel zijn: 1. Het is gericht op het uiteindelijk ver dwijnen van de strijdigheid van het ex ploiteren van logies met ontbijt in de wo ning met meer dan zes slaapplaatsen en/ of meer dan drie slaapkamers. 2. Het wordt een persoonlijk recht voor de huidige eigenaar of exploitant in de vorm van een persoonsgebonden gedoog- beschikking. Bij een persoonsgebonden gedoogbeschikking blijft de strijdigheid aanwezig. Het overgangsrecht van het bestemmingsplan is niet van toepassing. Gedogen wil alleen zeggen dat de ge meentetijdens de looptijd van de beschik king afziet van handhavend optreden. 3. Binnen één jaar na vaststelling van het nieuwe bestemmingsplan (WD: één jaar na de vaststelling van de uitsterf regeling) wordt door de exploitant een schriftelijk verzoek ingediend voor een gedoogbe schikking tot het hebben van meer dan zes slaapplaatsen en/of drie slaapkamers ten behoeve van logies met ontbijt in de woning. 4. De exploitant dient aan te tonen dat van deze situatie al onafgebroken sprake is van vóór 2003, het jaar van vaststelling van de Nota Toerisme en Recreatie. De WD liet in een amendement weten deze termijn op te schuiven naar 2010. 5. De exploitant moet dit aantonen. Hier voor kan gebruikt worden: het aangifte biljet toeristenbelasting vanaf 2003 (WD 2010) waaronder in ieder geval de aangif teformulieren toeristenbelasting 2011 en 2012, Kamer van Koophandel uittreksel uit het Handelsregister, woz beschikking, verhuurbewijzen aan gasten, facturen, bankafschriften en ander bewijsmateriaal. 6. Het woonhuis moet geschikt zijn voor dit gebruik ten aanzien van de veilig heidseisen van het Bouwbesluit. In het kader van brandveiligheid kunnen aan de gedoogbeschikking aanvullende voor waarden/voorschriften worden verbon den. 7. Indien er sprake is van meer dan tien slaapplaatsen ten behoeve van bedrijfs matige verhuur, dient men te gaan be schikken over een omgevingsvergunning voor het brand vei lig gebruik. 8. Uitgangspunt blijft dat er in de woning permanent gewoond moet worden om in aanmerking te komen voor deze regeling. Meer partijen hebben amendementen over deze kwestie ingediend, die niet meer in deze krant konden worden mee genomen. VAKANTIES VOOR LICHAMELIJK GEHANDICAPTE MENSEN Een moeder kan je niet missen, een oma evenmin. Maar wij zullen verder moeten, ieder met zijn gezin. Bedroefd, maar dankbaar voor wat zij voor ons heeft be tekend, geven wij u kennis van het, toch nog onverwacht, overlijden van onze lieve moeder en oma Pietje Sturkenboom-van der Slikke weduwe van Martinus Sturkenboom op de leeftijd van 81 jaar. Lia en Jacques Patrick en Nancy Dave Francis en Martin Martin en Thea Priscilla en Twan Samantha Youp V: 4 juni 2013 Correspondentieadres: M. Sturkenboom Berkenlaan 38 1943 DT Beverwijk De crematie heeft inmiddels plaatsgevonden. Maar laat mij doen Met al mijn vuur Wat ik verkies Zolang ik duur. W. Elsschot Op 7 juni hebben wij afscheid genomen van onze levens lustige moeder, groot- en overgrootmoeder EfisaBetf Kafwij-Hartog Weduwe van Leonardus Johannes Kalwij Amsterdam, 6 november 1914 'Verpleeghuis Hollewal' Hollewal 2, Den Burg. t Texel, 7 juni 2013 Kinderen, Klein- en achterklei nkinderen Wij hebben moeder vandaag, naar haar laatste rustplaats, bij vader op de begraafplaats van Oudeschild begeleid. Correspondentieadres: M.E. Kalwij, Thorbeckelaan 100,1412 BS Naarden. In het bijzonder gaat onze dank uit naar de medewerkers van 'Verpleeghuis Hollewal', voor de uitstekende verzorging van onze moeder. familie Kalwij Met ongeloof en verslagenheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van onze oud-bestuurder Just van den Broek Wij herinneren ons Just als een betrokken bestuurder, we hebben bijzonder prettig met hem samengewerkt. Wij wensen zijn familie veel sterkte toe bij het verwerken van dit enorme verlies. Bestuur en (oud)medewerkers Stichting Duurzaam Texel Met ongeloof hebben wij kennis genomen van het plotseling overlijden van onze oud directeur Just van den Broek Hij was een vrolijke en gedreven voorvechter voor Texel en het waddengebied. Vol trots vertelde hij tijdens zijn werk over zijn geliefde Godelieve en hun kinderen, Eva en Sjoerd. Wij wensen hen veel kracht met het verlies van Just. Namens Stichting Texels Museum Henk Wierenga, voorzitter Raad van Toezicht Martin Fröberg, algemeen directeur

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 3