Texel wint 32ste editie van Waddentoernooi SPORT Kleurrij'ke Bixiedag bij' Akenburg 'De kop vol mooie momenten' www.texelsecourant.nl DINSDAG 11 JUNI 2013 RUIM DRIEHONDERD SPORTERS ACTIEF OP TEXEL Texel heeft zaterdag op eigen terrein de 32ste editie van het jaarlijkse Waddentoer nooi gewonnen. Ruim driehonderd sporters van de vijf Waddeneilanden namen het in negen verschillende soorten sporten tegen elkaar op. Bij de bekendmaking van de einduitslag zaterdagavond in de Hollebol in Den Burg was het nog even spannend. De uitslagen van de diverse sporten werd zo gepresen teerd dat het erop leek dat Terschelling, winnaar van 2012, opnieuw de titel zou pakken. De Terschellingers waren eerste geworden bij golfen, badminton entennis en tweede bij het voetballen. De Texelse teams waren in die sporten laatste, derde, tweede en eerste geworden. Na de presentatie van een tussenstand met Terschelling bovenaan begon het tij echter te keren. Texel kwam als winnaar uit de bus bij het darten, het biljarten en het klaverjassen, terwijl Terschelling op deze punten als laatste eindigde. Bij het volleybal pakte Terschelling nog de volle winst (bij de dames en de heren), maar dat was niet meer toereikend om Texel van de zege af te houden. Texel pakte in totaal 50 punten en dat waren er zes meer dan Terschelling dat tweede werd. De derde plaats was voor Ameland (42 punten), gevolgd door Schiermonnikoog (22 punten) en Vlieland (8 punten). Namens Texel nam Luna Dral in de Hol lebol de Waddenbokaal in ontvangst uit handen van sportwethouder Hennie Huisman. Luna was bij het toernooi be trokken, omdat haar vader Peter Dral in het Texelse volleybalteam speelde. Wet houder Huisman stak overigens zelf ook de handen uit de mouwen; zij speelde mee in het Texelse damesteam volleybal. De wedstrijden gingen er sportief aan toe, al werd her en der ook scherp gestre den om de punten in de wacht te slepen. De volleyballers en badmintonners waren actief in Ons Genoegen, de tennissers bij Deuce, de golfers op de golfbaan bij De Cocksdorp, de biljarters speelden in De Zwaan en de Witte Burght, de klaverjas sers en darters zaten in De Compagnie en 't Skiltje in Oudeschild en bij paal 17 werd ook nog aan watersport gedaan. Voor Texel is de zege de derde in vier jaar tijd. In 2011 en 2010 pakte Texel ook al de eindoverwinning. Vorig jaar werd het ei land tweede achter Terschelling met wie regelmatig de strijd om de eerste en de tweede plaats wordt geleverd. Een sporter van Ameland brak tijdens het ophalen van de prijzen een lans voor het jaarlijkse Waddentoernooi. Hij kaartte aan dat soms wordt getwijfeld aan de noodzaak van het evenement en pleitte ervoor om het toch vooral op de kaart te houden. De sporter gaf een opsomming van een hoop sportevenementen die op de Waddeneilanden worden gehouden en dat maakte, volgens de Amelander, gecombineerd met het Waddentoernooi, wel duidelijk dat 'de eilanden meer zijn dan alleen natuur.' Volgens hem is het toernooi ook goed voor de onderlinge contacten tussen de eilanden. 'Het leidt tot verbroedering.' Dat het toernooi vermoedelijk ook goed was voor onder meer de horeca bleek za terdagavond in Den Burg waar het overal in de restaurants druk was met bezoe kers. 's Avonds werd het toernooi afgeslo ten met een feest in de Hollebol. De 33ste editie van het Waddentoernooi wordt op Ameland gehouden. 'Alle kleuren van de regenboog' was het thema van de Bixiedag die zondag bij ma nege Akenburg werd gehouden. Er verschenen achttien combinaties aan de start, waarvan vele zowel een dres- suurproef als een springparcours reden. De juryleden waren daarbij tevreden over de wijze van rijden en de verzorging van de pony's. Bij de dressuur werd op drie niveaus gereden. Mayke Rentenaar be haalde met Noor de eerste prijs in de ca tegorie AA. Suzan Blom werd tweede Skye Brouwer derde. De andere deelnemers waren Suzan Pijper, Reamon Garritsen, Iris Pijper en Iris Grisnigt. Bij de A-ruiters ging Ann ie k van Liere met Udico er met de eerste prijs vandoor, Roos Bloemendaal werd tweede. Noor Witte en Kiara Wet steen deelden de derde prijs en Roos Bloe mendaal werd vierde. Zoe Grisnigt werd met Rick eerste in de klasse BI, waarin Manon tweede werd en Jill Mantje de derde plaats bezette. De andere prijzen gingen naar Imme Schraag, Lillian Visser en Eliza Blom. Bij het AA-springen ging de eerste prijs naar Skye Brouwers Kikiquer's Floortje en de tweede naar Mayke Rentenaar en Suzan Blom. Noor Witte mocht de derde prijs in ontvangst nemen. De eerste prijs bij het A-springen was voor Imme Schraag met Golden Whoops Whaps. Tweede werden de zusjes Eliza en Manon Blom, derde Anniek van Liere en Lillian Visser. De andere prijzen gingen naar Roos BloemendaalenJill Mantje, Zoe Grisnigt en Roos Bloemendaal. Op 29 sep tember wordt weer een bixiedag gehou den. Goud en brons voor pupillen Tijdens een competitiewedstrijd in Den Helder hebben drie atleten van AVTexel prima gepresteerd op de 1000 meter. Coen van de Kerkhof (9 jaar) werd eerste in een veld van 31 deelnemers uit de ge hele Noordkop. Hij finishte in 3.48.86 mi nuten. Tijn Zeeman (9 jaar) werd derde in 3.53.87 en in een hogere categorie, met 22 deelnemers, werd Mart Kikkert (10 jaar) derde in 3.48.03. Op de driekamp eindigden zij in de middenmoot. Biljarten in open lucht in Den Hoorn In Den Hoorn wordt vrijdag 28, zaterdag 29 en zondag 30 juni een kampioenschap biljarten in de open lucht gehouden. De wedstrijd is een initiatief van res taurant Klif 23 en wordt gerealiseerd in samenwerking met Klifhanger dat dan zijn laatste weekend beleeft. Klif 23 wil vrijdag rond 18.00 uur starten met de eerste voorrondes van de dames. De pou lewedstrijden van de heren starten op zaterdag. De finales staan gepland op zondag. Bedoeling is dat zowel een da- mes- als herencompetitie ontstaat. Be langstellenden kunnen zich aanmelden bij Sieme Jan Zijm van Klif 23 (tel. 319515 of 06-22422163) of een mailtje sturen naar klif23@texel.com. Volgens Klif 23 is het handig als de deelnemers laten weten wat het gemiddelde is, zodat de wedstrij den zo eerlijk mogelijk kunnen worden gehouden. Ronde om Texel De Ronde om Texel heeft niet alleen het uiterlijk van de website www.roundtexel. com veranderd, de site is nu ook via mo biel en tablet te bereiken. Ook is op de site een overzicht te vinden van de ver schillende social media waar de Ronde te vinden is. Van der Schaaf wint maandbeker Maeike van der Schaaf heeft zondag de populaire TESO-maandwedstrijd van de golfclub gewonnen. Van der Schaaf eindigde met 69 slagen in de beste categorie net boven Gebrand Zoetelief, die ook 69 slagen nodig had. Derde werd Gerdi Reijers met 70 slagen netto. De deelnemers aan de wedstrijd, die compleet was volgeboekt, moesten door het bewolkte weer de jas aanhou den. Desondanks werd er goed gespeeld. Er werd in drie categorieën gestreden, in gedeeld aan de hand van de sterkte van de deelnemers. Jan Mevius won met 35 stablefordpunten in de middencategorie. Tweede werd hier Jos Bosma, die 34 sta blefordpunten behaalde. De derde plaats werd ingenomen door Dick Jansen (33). In de laatste categorie was Anita Hiemstra het sterkst. Zij behaalde 37 stableford punten. Tweede werd Marcel Wernand, die 34 stablefordpunten behaalde. Josje Eel man werd derde. Tijdens de wedstrijd werden maar liefst veertien birdies geslagen. De longest drive werd bij de dames geslagen door Gerdi Reijers, die ook de neary had. Bij de heren was de longest drive voor Antoine Kersten, de neary werd geslagen door Joost Verhagen die op de achtste hole de bal het dichtst bij de vlag wist te slaan. 'Het zit erop, we hebben onze eerste La salle gereden. De spanning, het eten, de gein, de fiets, de groep het was allemaal super en ik had het voor geen goud willen missen. De beentjes zijn leeg maar de kop zit vol met mooie momenten die we niet zullen vergeten.' Zo eindigt het relaas van Tom Witte, één van de Texelse wielrenners die van don derdag tot en met zondag meereden in de Tour de Lasalle. De tien Texelaars, aangestuurd door ploegleiders Leen van Elk en Simon Appel, ondervonden hoe hard er werd gekoerst. Zo reed winnaar Remco Bertelink op Texel bijna gemid deld 42,5 km/uur. Tegen wind was het afzien. 'Voor de wind, wat een verade ming, 55 per uur over het nieuwe asfalt van de Hoofdweg woooohoeeee ik vlieg. Nog even me dorpie in blazen en dan op naar de finish.' Zaterdag, bij de Omloop van Huisduinen, ging het ook hard en was het dringen geblazen bij inhammetjes en verkeersdrempels. Witte ging onderuit in de berm, maar krabbelde overeind en her vond tussen de auto's de aansluiting met het peloton. Snelste Texelaar was Richard Doggen, na de derde etappe stond hij op de achttiende plaats. Vijfde plaats voor handboogschutters Het team van handboogcollectief Zwarte Skeepe heeft een vijfde plaats behaald in de klasse D bij het Nederlands kampioen schap 25 meter 1 pijl. Het team was voor de wedstrijd geplaatst dankzij een eerste plaats in de rayonwed strijd in Amersfoort. Het kampioenschap werd verschoten in de accommodatie van Landmans Unie in Schijndel. Het team van Zwarte Skeepe bestond uit Kees Zijm, Evaline van Weerlee, Hans Rin- kema, Joop Seepma en Willem Vlas. Zij bezetten na de eerste 25 series een vijfde plaats. In het tweede deel van de wedstrijd bleek het team lndianen-2 uit Koningslust een geduchte concurrent die het Texelse team al snel naar de zesde plaats verwees. De eindsprint van het Texelse team over de laatste vijf series loog er echter niet om. Zij wisten een achterstand van 8 punten om te buigen in een voorsprong van 20 punten, waarmee ze vijfde plaats voor zich opeisten. Ruiters zeer succesvol op concours in Heiloo Drie Texelse ruiters hebben afgelopen weekend deelgenomen aan het Concours Hippique in Heiloo. Milou Kooiman en haar pony Wild Passi on beten zaterdagochtend succesvol het spits af in de klasse Zl-dressuur. Hun eer ste proef werd door de jury beloond met 223 punten (2 winstpunten), de tweede met 212 punten (1 winstpunt). De combi natie mocht hiervoor twee keer de eerste prijs in ontvangst nemen. Zondag was het de beurt aan paarden. Eva van der Linde verscheen met twee paarden aan de start in de klasse ZZ-Licht. Met Belle Lady Texel won ze beide proeven met vier winstpun ten (66,29 en 68,85 procent). Ook bij de kür op muziek gaf ze met een score van 66 procent de concurrentie het nakij ken. Met Zeestar Texel behaalde zij twee mooie winstpunten (60,57 en 62,29 pro cent). Nona van der Vis behaalde met haar paard Rozen burg's Part 2 mooie scores in de klasseZZ-licht. Met 218en 212 punten verdiende ze twee winstpunten. Buitenspeeldag De Lubertischool in De Koog is tot nu toe de enige locatie op Texel die woensdag 12 juni meedoet aan de Buitenspeeldag van Jantje Beton. Bij de school wordt van 13.00 tot 16.30 uur buiten gespeeld, voor de ouders is er koffie met taart. In het hele land doen meer dan 1100 organisa ties mee aan de Buitenspeeldag. het voetballen op het Waddentoernooi, kijkt

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 5