Cine^mca Texe^l ■if '...t 'Gluren bij buren' op Woutershok TEXELSE COURANT Tapas HHSJ3 Theater Diner CULTUUR Bioscoop Eetcafé Terras dSH Vaderdag arrangement Pannenkoek middagfilm naar keuze Voor maar€ 13,- p.p. Nieuw: Familieticket! Restaurant Bos en Duin Pink Floyd tussen de schapen 0222-312000 De prijs van het junimenu bedraagt HOCEREIND 39 DE WAAL 0222-312745 Klif 12 t>en Hoorn - www.UUfl2.nl. - (0222) 319 633 icoppn ex. eventuele toeslagen niet i.c.m. andere acties/kortingen Met vier personen naar een middagvoorstelling voor maar 26,- •geldig voor 4 personen waarvan Z jonger dan 12 jaar 1 alleen bij kinderfilms, niet I.c.m. andere acties/kortingen ex. k>ve/3D toeslag Deze week nieuw in Cinema Texel: FYogramma 13 tAn 19 juni The Great Gatsby 3D The Great Gatsby vertelt In de typische Fltzgerald-stijl het verhaal van beginnend schrijver Nick Carrdway die In het vcorjdar Vdn 1922 de Amerikaanse provincie verruilt voor New York City. Het Is een tijd van losse moraal, betoverende jazz. Illegaliteit en aandelen die tot In de hemel groeien. Op jacht naar zijn Amerikaanse Droom belandt Nick In de wereld van de mysterieuze miljonair en portylethebber Jay Gatsby. Ook ontmoet Nick zijn nicht, Doisy en haar adellijke echtgenoot en rokkenjager Tom Buchanan. Nick raakt verzeild in de fascinerende wereld van de superrijken, vol illusies, liefde en bedrog. Hj ziet het allemaal gebeuren en schrijft een verhaal over onmogelijke lietdes, dromen en tragedies en houdt zo de moderne maatschappij een spiegel voor. Grandioos Gastronomisch 5 gangenmenu Vers gemarineerde en geroosterde BIO groenten met bruschetta, rucola, Valderrama Grand Cru olijfolie en jonge geitenkaas De eigen groententuin van onze keukenbrigade.... Rijk gevulde fluweelzachte courgettesoep met Waddengarnalen, verse kruiden en croutons Rouleau van gekonfijte boerenkip met aardappelgnocchitruffelgratin, bospeen, snijbiet, artisjok, verse zomertruffel Huisgemaakte carrotcake met sinaasappel en vanillesaus per persoon. KAMPEERDERS LATEN HOBBY ZIEN AAN ANDERE CASTEN Laat gewoon eens zien wat voor hobby's je in het dagelijks leven zoal beoefent. Met die gedachte startte kampeerterrein 't Wouters- hok in De Dennen een paar jaar geleden het evenement Gluren bij de Buren. Zaterdag was de derde editie. Henk Oosten mag met recht één van de opvallendste deelnemers aan Gluren bij de Buren worden genoemd. Bij hem geen schilderijen, tekeningen of andere crea tieve uitingen, maar mollenklemmen en vachten van mollen. Oosten is een verwoed mollenvanger en daar vertelt hij graag over tijdens het eve nement waaraan zeventien gasten van 't Woutershok meedoen. Hun verblijven zijn versierd met ballonnen, zodat an dere gasten op de camping weten waar ze naar binnen moeten stappen. Voor zijn tent, bij een paar voor de gelegen heid nagemaakte molshopen, laat Oos ten zien hoe hij aan de overkant gangen van mollen opspoort, die voorzichtig met een lepel uitgraaft en daarna voorziet van klemmen om voorbij wandelende mollen te vangen. Uitleg over het bewegings patroon van de mol, het voedsel dat het diertje eet en de wijze waarop; het komt allemaal voorbij in de uitleg en het zijn gegevens waar Oosten dankbaar gebruik van maakt om een mol te vangen. De man vertelt 962 hectare grond onder zijn beheer te hebben waar hij circa zeventig klemmen heeft staan die hij geregeld na loopt. De vachten kunnen rekenen op een nieu we bestemming. Met een veelbetekende blik vertelt Oosten dat de molsvachten naar Rusland gaan alwaar ze zomaar in een bontmuts terecht kunnen komen. Bij de andere deelnemers aan Gluren bij de Buren is de aandacht meer gericht op schilderijen, tekeningen en keramiek. Jo- pie Breurs laat voor haar caravan zelfge maakte afbeeldingen van klei zien. Het zijn onder meer vazen in de vormen van bladeren en afbeeldingen van bladeren zelf.. Het is gunnerablad, zo laat Breurs weten als voorbijgangers de vraag stellen wat voor soort blad ze heeft afgebeeld. Speciaal vanwege de duidelijke nerven in het blad. Breurs vertelt voornamelijk thuis bezig te zijn met haar hobby, maar ze vindt het leuk om anderen weer eens te laten zien wat ze doet. Rita de Mari toont in haar voortent fraaie aquarellen van bloemen. Het is deels ge maakt op het kampeerterrein, vooral op de momenten dat het weer slecht was. 'Dan ben ik lekker in de voortent aan het schilderen.'Tussen de aquarellen ook een paar schilderijen die de kleindochter van twee heeft gemaakt. 'Zij doet ook mee', vertelt De Mari lachend. Lang niet alles wat ze heeft gemaakt, is aanwezig. Een deel is mee met cursisten van De Mari en staat momenteel op een expositie in Frankrijk. Klaske Schotsman heeft voor de gelegen heid de dames van haartekendub in Win kel uitgenodigd een dagje mee te draaien bij Gluren bij de Buren. Ze had er aan de overkant enthousiast over verteld, waar na de anderen het evenement ook wel eens wilden meemaken. De verschillende werken zijn opgehangen bij de tent en de dames zitten een eindje verderop gezellig met elkaar aan tafel. Bij zowel Schotsman als De Mari komt al snel de naam van Margriet de Graaf voor bij. De vrouw van beheerder Ger de Graaf kwam als eerste met het idee op de prop pen, waarna de gasten van 't Woutershok in 2009 voor het eerst een Gluren bij de Buren hielden. De derde editie staat in het teken van het feit dat het kampeer terrein in De Dennen dit jaar 50 jaar be staat. 'Mijn man Jan is hier al 48 jaar te gast', vertelt Schotsman. 'We hebben er dus wat speciaals van gemaakt nu.' Ter gelegenheid van het jubileum waren dit weekend meer activiteiten op 't Wouters hok. Zaterdagavond was er een optreden van het Oudeschilder Vissers koor. Gluren bij de Buren bleek een geschikte gelegenheid om gasten bij elkaar over de vloer te laten komen. Dat gebeurt zonder zo'n evenement ook wel, maar nu konden belangstellenden ook makkelijk binnen stappen op plekken waar ze anders toch minder vaak komen. Jubileumconcert Pauluskoor Het Pauluskoor uit Amstelveen geeft za terdag 28 september om 16.00 uur een jubileumconcert in de RK kerk van Den Burg. Met begeleiding van Alexander Koezents- ov op de Texelse concertvleugel en tenor Robbert Overpelt brengt het koor het fraaie en verstilde Alleluia van de Ameri kaanse componist Thompson (uit 1940), delen uit de hoogromantiek in het Stabat Mater en Te Deum van Dvorak en als af sluiting het bekende en feestelijke Hal leluja uit de Messiah van Handel. 'Dvorak schreef het Stabat Mater voor koor, groot orkest en vier vocale solisten, maar maak te ook een versie voor koor, piano en solis ten', vertelt dirigent Marcel Joosen. 'Het is deze versie waarvan wij op 28 september delen laten horen en dat vereist van het koor een heel andere manier van zingen dan met de begeleiding van een groot symfonie orkest. In deze bezetting kan het koor zich optimaal laten horen.'Toe gangsprijs 7,50. Koger kermis van 17 tot 21 juli Op het parkeerterrein aan de Ni ka del in De Koog wordt dit jaar van woensdag 17 tot en met zondag 21 juli kermis gehou den. De openingstijden zijn van 13.00 tot 23.00 uur. Attracties zijn onder meer speed, break dance, polyp, beach party, fun house, autoscooter, trampoline en babysport. Tussen de schapen 'Sheep' spelen, een nummer van Pink Floyd. En daar dan een videoclip van maken. Dat is wat Cover band Maddogs in het weekend van 5 tot en met 7 juli gaat doen. Voor het maken van de clip geeft de band in korte tijd vier optredens. Vrijdag 5 juli bij Sjans in De Koog (aanvang 21.00 uur), zaterdag 6 juli bij Stayokay in Den Burg (9.00 uur) en bij Nova lishoeve (14.00 uur) en zondag 7 juli bij Paal 17 (13.00 uur). Elk optreden heeft zijn eigen karakter. In Sjans wordt de groep bijgestaan door de beste Mick-Jaggerimitator van Texel, in de Novalishoeve door de schapen van boer Meine en bij Paal 17 misschien wel door de zeehonden van Ecomare. Het ochten doptreden in Stayokay is bedoeld als op warmertje voor Sommeltjespop. Het pu bliek wordt gevraagd mee te helpen bij het maken van de clip, door zoveel moge lijk originele foto's te maken, die dan in de clip verwerkt worden. Naast het nummer van Pink Foyd speelt de viermansformatie swingende hits uit de top 1000. Met hun programma over de Rolling Stones wonnen ze de Stones Battle in Egmond en werden ze tot beste act van het Pazaric festival in de Helder in Studio 62 gekozen. De bezetting van de band bestaat uit zang, gitaar, keyboard en drums, terwijl zangeres Sylvia ook voor de dans zorgt. VoLg ons ook op: j j faeebook.corw/tke&fcerkLlf 12 fci*Jlfcter,corn/KLlf 12 Voor een veilige avond ui "RowcLorvr de wereld rviefc Theater ew Tapas" cLowvcLerciag 13 juwc en cLoiA.cLerci.ag 2o JUVaï. Vrijdag 14 juni-Cabaret Goeie Tukkers zijn geen Motherf*ckers Met de samenwerking tussen de cabaretiers André Manuel, Emest Beuving en Thijs Kem perink isTwente weer een streekproduct rijker. Een cross-over tussen cabaret en stand-up.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 7