FAMILIE Unieke boekentafel Klifhanger verhuisd naar bibliotheek www.texelsecourant.nl VRIJDAG 5 JULI 2013 De tafel die Jaap Kooger van ongeveer 700 boeken maakte voor de kunstmani festatie Klifhanger, is verhuisd naar de bibliotheek. Daar wordt het imposante meubelkunststuk deze zomer geëxpo seerd in een natuurlijke habitat. Aangezien de verkoop van tweedehands boeken stagneerde, ging Kooger - die zelf zelden een boek leest - op zoek naar een bestemming voor de grote hoeveelheid boeken die zich in zijn schuur opstapelde. Zo kwam hij op het idee er een tafel van te maken. Daar zat ruim tachtig uur werk in, want het was niet alleen een kwestie van ruggen aan elkaar plakken. Er was nog heel wat inventiviteit van de handige klusser voor nodig om het tot een stevig geheel te timmeren. In de tafel zit een raadseltje verstopt voor de kijkers: welk boek is geen echt boek? Het kunstwerk is te koop, de prijs is op aanvraag. Boek over leven na een beroerte Hoe moet dat zijn om, terwijl je in het volle leven staat, plotseling te worden getrof fen door een beroerte? Het kan ons alle maal overkomen. Het boek 'Niet vanzelf sprekend van Ger Praamstra en Margreet Berndsen gaat over een leven na een CVA. Texelaar Ger Praamstra was 69 jaar oud toen hij geveld werd door een meervoudig herseninfarct. Bijna al zijn vaardigheden werden in één klap weggevaagd en moes ten opnieuw worden aangeleerd. Tijdens zijn revalidatie thuis, ging hij op advies van een fysiotherapeut een dagboek bijhou den. Elke dag trainde hij op deze manier zijn schrijfmotoriek. Het dagboek stimu leerde ook z'n geestelijke ontwikkeling, die achterliep bij de lichamelijke vooruitgang. 'Jammer dat niet meer mensen wat aan mijn ervaringen hebben,' dacht Praam stra regelmatig, als hij 's avonds zijn pen opborg. 'Zoveel publicaties zijn er niet op mijn gebied. En als ze er al zijn, worden er voornamelijk ernstig getroffen patiënten beschreven. Door artsen of mantelzorgers, bijna nooit door de persoon zelf.' Vanuit deze gedachte benaderde hij redac teur Margreet Berndsen, die het dagboek omwerkte tot een boek waarin het eerste jaar van de revalidatie wordt beschreven. 'Niet vanzelfsprekend' gaat over een niet aflatende strijd om weer te kunnen functi oneren op het niveau van vóór het hersen infarct, met alle problemen die zich tijdens dit proces voordoen. Gasthuisstraat Texel 2010 is niet blij met de verkeerssi tuatie aan de Gasthuisstraat in Den Burg. Sinds vorig jaar is het hiertweerichtings verkeer. Volgens de partij is er hierdoor een onveilige verkeerssituatie ontstaan. Texel 2010 heeft nu een motie ingediend, waarin de raad tot actie wordt gemaand. 'De toename van automobilisten die via die weg Den Burg binnengaan is groot. Er is echter geen aandacht besteed aan de gevolgen voor de verkeersveiligheid voor wandelaars en fietsers. Texel 2010 vindt het belangrijk dat dit zo spoedig mogelijk gebeurt', zo meldt de motie. Het college heeft toegezegd om voor het einde van 2013 met een voorstel te komen, maar Texel 2010 vindt dat een te ruim begrip: herinrichting, vanuit de verkeersveilig- heidgedachte, kan niet langer wachten. GESLAAGD Marieke Zijm (21) uit Den Burg is aan het ROC Kop van Noord-Holland geslaagd voor de opleiding Pedagogisch Medewer ker Niveau 4 Kinderopvang. Marise Barhorst (20) uit Oosterend is aan de IPABO in Alkmaar geslaagd voor de op leiding leerkracht basisonderwijs. Toen ik je zag werd ik verliefd Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze dochter en zusje van Fay Zoë Martha Annette Zoë is geboren op 26 juni 2013 om 20.21 uur Zij weegt 3110 gram en is 48 cm lang Nelleke Saai en Marijn Witte Vogelenzang 15 1791 EZ Den Burg Voor bezoek graag eerst even bellen Marijn: 06-23670133 Nelleke: 06-12864880 Deze sportieve man wordt a.s. zondag tachtig jaar Het komt zoals het komt Verdrietig omdat ze niet meer bij ons is, maar vervuld van mooie herinneringen, hebben we afscheid moeten nemen van onze lieve moeder, schoonmoeder, oma en oma Tessel Alie Visser-van Sijp Weduwe van Lieuwe Visser sinds 20 december 2011 Texel, 11 juli 1931 t Julianadorp, 3 juli 2013 Landsmeer: Anja en Theo Regtien-Visser Julianadorp: Hanneke en Ton Mooij-Visser Terschelling: Connie en Piet Nota-Visser Opmeer: Jaap en Elly Visser-de Smit Aalsmeer: Lieuwe en Lena Visser-Apeldoorn Kleinkinderen en achterkleinkinderen Correspondentieadres: Mr. .J. de Vriesstraat 39, 1788 AW Julianadorp Mam ligt in haar eigen vertrouwde huisje aan de Landbouwstraat 411787 AK, Julianadorp, waar u op zon dag 07 juli van 16.00 -17.00 of maandag 08 juli van 10.00 uur - 11.00 uur afscheid van haar kunt nemen. Op maandag 08 juli om 12.00 uur zullen wij Mam met woorden en muziek gedenken in het Restaurant Fore, Van Foreestweg 20, 1788 PB te Julianadorp. Aansluitend vertrekken wij met de boot van 14.30 uur naar Texel. Wij verzamelen bij het uitvaartcentrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg. Daar vandaan zullen wij Mam begeleiden naar haar laatste rustplaats op de Algemene Begraafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum Texel. When I am dead my dearest, Sing no sad songs for me; Plant thou no roses at my head, Nor shady cypress tree: Be the green grass above me With showers and dewdrops wet. And if thou wilt, remember, And if thou wilt, forget. Een lief mens is niet meer, het is goed. Adolphine Kortmann-Donders Tilburg, 10 februari 1922 Correspondentieadres: H. Kortmann Oorsprongweg 72 1795 LC De Cocksdorp Den Burg, 1 juli 2013 Hanno en Ingrid Jip De begrafenis heeft in besloten kring plaatsgevonden. Voor uw medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van onze moeder en oma TINY EELMAN willen wij u hartelijk danken. Het heeft ons goed gedaan te weten dat zij voor zoveel mensen veel heeft betekend. Ook uw warme belangstelling tijdens haar ziekte in de vorm van een kaartje ter bemoediging, een bloemetje om haar op te fleuren en alle overige aandacht en zorg, hebben haar geholpen in die moeilijke tijd. Hiervoor nogmaals onze oprechte dank. René Bart en Leni Karin en André Annemieke en Pierre Erik-Jan en Ling Kleinkinderen Jarenlang een betrokken en deskundig bestuurslid van de SWOT. Jarenlang een trouwe rijder van Tafeltje Dekje. Een fijne en integere man. Zo zullen wij ons Luuk Flisijn met veel warmte herinneren. Wij wensen zijn familie en vrienden veel sterkte met dit grote verlies. Namens, De oud-bestuurders en teamleden van de Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) De collega rijders van Tafeltje Dekje Texel Je moeder blijft je moeder zo eigen en vertrouwd Je wilt haar niet graag missen omdat je van haar houdt Maar eens dan komt de dag dat je haar moet laten gaan Je verstand zegt dat het goed is Onze lieve zorgzame moeder, oma en schoonmoeder die er altijd voor ons was, is vredig in liefde heengegaan Maria Johanna Catharina Kuip-Taverne Sinds 10 juni 1959 weduwe van Mattheus Kuip fr 29 december 1925 t 4 juli 2013 Frans en Janet Vida Doris Emanuel Isaac Yannick Mariana Erna en Tijs Mathijs Sophie en Giel Birgit en Kees Quirijn Kathelijn Olivier Molenstraat 24 1791 DL Den Burg Mam is thuis, alwaar gelegenheid tot condoleren is op maandag 8 juli van 19.00 tot 20.30 uur. De uitvaartdienst zal worden gehouden op dinsdag 9 juli van 13.30 in de R.K. kerk, Molenstraat 37 te Den Burg. Aansluitend zullen wij mam begeleiden naar haar laatste rustplaats bij onze vader op de R.K. begraafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in de 'Witte Burcht', waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Correspondentieadres: E. Kuip, Paelwerck 15, 1791 WB Den Burg. Indien u geen rouwcircuiaire heeft ontvangen, kunt u deze ad vertentie als uitnodiging beschouwen "De golven van de zee zijn als herinneringen ze blijven komen bij eb en bij vloed. Dirk was heel blij met de vele bezoekjes, belletjes, kaarten en de bloemen toen hij te horen kreeg dat hij ongeneeslijk ziek En wij willen iedereen bedan ken voor de vele belangstelling bij het overlijden van Wat fijn om te weten dat er zo veel mensen met ons mee hebben geleefd. Gerda Kuiper-van der Meer Monique en Stephano Roxanne, Stacey, V Dennis Martijn en Laura Wij danken u hartelijk voor uw medeleven bij het overlijden van mijn lieve vrouw, moeder en onze oma EUPHEMIA JOHANNA Feem BROUWER-BLOEM Uw aanwezigheid op de dag van de crematie en alle andere blijken van deelneming zijn ons tot steun bij het verwerken van dit verlies. Menno Brouwer Jan en Rimkje Jeroen, Rommert Geboren op 2 juli 2013 Indy Zara Gerdez 3860 gram en 53 cm lang Dochter van Chris Gerdez en Eva Jaspers Zusje van Sem Postweg 193 1795 JN De Cocksdorp

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 3