Hardlopers presteren op NK in Eindhoven SPORT Triatlon start opnieuw vanaf boot Logeerhuis Texel Ponykamp bij' manege Akenburg www.texelsecourant.nl VRIJDAG 5 JULI 2013 COR BIJPOST EN HESSEL ARENSMAN TEGEN ELKAAR IN SERIE Cor Bijpost en Hessel Arensman hebben goede resultaten behaald in Eindhoven, waar op de baan van Eindhoven Atletiek A- en B-junioren streden om het Nederlands kam pioenschap in bijna alle disciplines uit de atletieksport. Bijpost en Arensman stonden op de start- lijst van de 800 meter. Jelle van der Duim, die zich had ingeschreven voor de 1500 meter bleek twee tienden van de seconde te langzaam om te mogen starten. De se ries werden op vrijdagavond afgewerkt, die finale op zaterdag. Net als met het NK indoor in februari lootten Bijpost en Arensman elkaar in de serie. Cor Bijpost, die de klokken dit seizoen al eens op 1.59.36 minuten stilzette, was op papier tweede in zijn serie en dus lichtelijk favoriet voor de finaleplaats. Hessel Arensman, die dit seizoen al eens tot 2.08.67 kwam, is hertsellend van een blessure, maar dit weerhield hem er niet van om al vroeg in de wedstrijd de aanval te kiezen en de eerste 400 meter het veld aan te voeren. Na 60 sec. namen Bijpost en Koen Jansen (de op papier snelste jon gen) de kop over en liepen met zijn twee- en ontspannen naar een eerste en tweede plaats. Jansen en Bijpost maakte er geen harde eindsprint van, aangezien ze wis ten dat de buit binnen was. Hun eindtijd lag dan ook vlak bij elkaar: 2.02.76 voor Jansen en 2.02.96 voor Bijpost. Arensman kon zich alleen nog voor de finale kwalificeren als hij derde werd, maar na een eindsprint werd hij zesde in 2.05.65, drie seconden boven zijn per soonlijk record. Bijpost was met zijn tijd van 1.59.36 op papier de nummer vijf in de finale van zaterdag. De finale leek echter meer op een strijd om het zilver, aangezien Tony van Diepen met een tijd van 1.51.54 hui zenhoog favoriet was voor het goud. Van meet af aan maakte hij die rol meer dan waar, door een ijzersterke solo race te lo pen en te finishen in een tijd van 1.54.38 met ruim drie seconden voorsprong op Koen Jansen en Bob den Hartigh. Cor Bijpost besloot in de finale niet aan te vallen. De eerste 500 meter zat hij in zevende positie in de wetenschap dat hij met zijn ijzersterke eindsprint de laatste 200 meter een aantal concurrenten de hielen zou laten zien. Maar hij zette zijn eindsprint misschien wel net te laat in, want na 800 meter finishte hij in vierde positie in een tijd van 1.59.19 waarmee hij maar een seconde van het brons afzat. Desondanks was zijn eindtijd niet alleen goed voor een persoonlijk record, maar ook een verbetering van het clubrecord van AV Texel dat Bijpost al eerder dit sei zoen op zijn naam had gezet. Veel tijd om van zijn prestatie te genieten, had Bijpost echter niet, aangezien hij zich veertig minuten na de finish van de 800 meter moest melden voor de 400 meter. Bijpost, die erg gespannen leek aan de start kreeg, onder toeziend oog van zijn grootouders, een gele kaart omdat hij de instructies van de starter niet goed op volgde. In tweede instantie was het veld goed weg en werd hij derde in zijn serie in een tijd van 53.00. Deze tijd bleek later goed genoeg om door te gaan naar de halve finales van de 400 meter die twee enhalfuur later op het programma ston den. Bijpost ging dapper van start, maar zijn benen waren leeg na de topprestaties die hij eerder die dag had geleverd. In de finale kwam hij tot een tijd van 53.94 en eindigde daarmee op een zesde plaats. De 29ste editie van de Texelse triatlon gaat, net als de vorige, van start vanaf een schip. Zo'n 275 deelnemers gaan za terdag 13 juli om 11.30 uur bij het surf- strandje van Dijkmanshuizen aan boord van de TX20 Orion. Vanaf de dijk is alles goed te volgen. Het ophalen van de deelnemers bij het strandje is een indrukwekkend schouw spel. Dat bleek vorig jaar, toen het 'kwart je Texel' voor het eerst zo startte. Ook nu zal rondvaartboot TX20, die in ondiep water kan afmeren, als startschip dienen. Na het inschepen varen de triatleten een kilometer langs de dijk richting Oude- schild. Na het startsignaal moeten ze in een rechte lijn naar het surfstrandje terug zwemmen. Voor de kwartafstand is de start om 12.15 uur, de achtste afstand volgt om 12.35 uur. Naast individuele triatleten doen ook 25 estafetteteams (trio's) mee. Na het zwemmen volgen de onderdelen fietsen en hardlopen. Er wordt gefietst op de smalle wegen rond Oosterend, het lopen voert gedeeltelijk langs de Wad denzee. De wisselpunten en finish zijn bij het surfstrandje van Dijkmanshuizen. De eerste binnenkomer op de 'achtste'wordt rond 13.35 uur verwacht; de winnaar op de 'kwart' rond 14.10 uur. Evenals vorig jaar wordt het parcours op de IJsdijk/Lancasterdijk tijdens de wed strijd afgesloten voor overig verkeer. Fiet sers kunnen dan niet via de buitenkant van de dijk tussen Oudeschild en Oost. 's Hwrenloo Noord- Nederland,, afdeling Noorder haven Teammanager Heidi Huiberts, 06 52528265 Rekeningnummer: op na an van 5tg. Hm ran Loo REGION-HOLLAND OOST PAS 71. KOSUnp4utS 71152 Icgsisrhut TbcbI Petra Kooiman wordt clubkampioen Deuce Door de finale tegen Alie Boeijen met 6-4, 6-4 te winnen, eigende Petra Kooij zich het clubkampioenschap van Deuce toe. De wedstrijden werden de laatste drie weken van juni gespeeld, onder zeer wis selende weersomstandigheden. Er na men 33 spelers deel. Door de ruime opzet van het toernooi was het voor iedereen mogelijk de wedstrijden op een gunstig tijdstip te spelen. Bij de dames deden bijna alle favorieten mee. In de sterkste categorie speelden Erna Agterberg, Alie Boeijen, Marleen Hohman, Petra Kooi man, Saskia Roos en Chantal Zwetsloot samen in een poule. Boeijen en Kooiman wonnen al hun wedstrijden, maar in de onderlinge confrontatie toonde Kooiman zich de sterkste. Zij won overtuigend en zonder setverlies het kampioenschap. Bij de heren lieten de toppers verstek gaan, maar de sub-toppers in speel sterk te 6 maakten er mooie wedstrijden van. Smaakmakers in deze poule waren Robert Jalving, Dennis Beumkes, Remko Spelde en Robert Saai. Zij speelden in een poule, en in hun onderlinge duels ging het om lange, op tempo geslagen, rallies. Degene die daarbij het meeste initiatief kon en durfde tonen, werd daarvoor beloond. Favoriet waren Jalving en Beumkes en in hun onderlinge duel had Jalving zijn zaak jes goed voor elkaar. Beumkes had geen antwoord op zijn soepele slagen, hoge tempo en goede spreiding. Ook in de ove rige wedstrijden heerste Jalving zoals die tegen een superfitte Remko Spelde, die werkelijk bijna alle ballen kon terug brengen. Bij de heren speelsterkte 7, met deelne mers als Jacques Deppe, Walter Oskam, Cees van Beek, John Zoetelief en Michiel de Boer, gaven de uitslagen een wisselend beeld, ledereen won van iedereen. Alleen moest Michiel de Boer na twee wedstrij den geblesseerd afhaken en zijn uitsla gen werden geëlimineerd. Daarna werd de lijst aangevoerd door Deppe, gevolgd door Cees van Beek. Dames 7 vormde de grootste groep. Lou ise van der Sluis rekende in haar poule af met Simone Schuijl, Corine Plaatsman en Patricia Bareto, terwijl Atie Voerman zich in de andere poule de sterkste toonde tegen Marissa Vlaming, Marita Kaspers, Monique Gregoire en Marianne Verha gen. In de spannende finale tussen Lou ise van der Sluis en Atie Voerman won de laatste met 6-7,6-2 en 7-5 Bij de heren speelsterkte 8/9 won her intreder Cees Goslinga alle wedstrijden. Gesterkt door deze goede serie kan hij volgend jaar probleemloos aansluiten bij de heren 7. Koetsier Kim Witte wint bij Nienoord Kim Witte en groom Stefan Witte heb ben dit weekend meegedaan aan een sa mengestelde menwedstrijd op landgoed Nienoord bij Leek. Zaterdag wisten zij een derde plaats te behalen in dressuur, met een score van 58,24 strafpunten. In de vaardigheid wer den er echter vier ballen afgereden en liep Witte bovendien strafpunten op voor tijdsoverschrijding. Met 14,16 punten voor vaardigheid eindigde Witte zaterdag op de vierde plaats. De marathon van zondag was 18,5 kilo meter lang, verdeeld in twee trajecten en met twee waterhindernissen. Elk traject moest binnen een bepaalde tijd worden afgelegd. Witte wist dat ze geen fouten mocht maken om nog te kunnen stijgen in het klassement en moest ze bij de hindernissen flink doorrijden. Gelukkig pakte pony Happy goed aan en konden ze zonder fouten en met snelle tijden de marathon afsluiten met een tweede plaats. Daarmee steeg Witte ook in het klassement van de vierde naar de tweede plaats. Ze verdiende bovendien het maxi mum van drie winstpunten en heefter nu nog zes nodig om te kunnen overstappen naar de klasse 2, waar alles net een tikje zwaarder is. Dat hoopt ze dit jaar nog voor elkaar te krijgen, zodat in 2014 de over stap kan worden gemaakt. Jeugdleden Deuce succesvol bij Animo Vijf jeugdleden van tennisvereniging Deuce deden afgelopen week met succes mee aan het toernooi van OJT Animo in Den Helder. Vooral Caleta Kager behaalde daarbij een uitstekend resultaat. Zij was sterk in het enkelspel ME t/m 12jaaren versloeg in de finale Meg Reus uit Den Helder met 6-3, 6-2. Daarmee werd ze kampioen in deze categorie. Andra Kager moest haar rivaal en trainingsmaatje Britt Reinhoudt uit Ju- lianadorp voor laten gaan en werd twee de in de klasse t/m 14. Meinte van Lingen, die ook uitkwam in de JE14, behaalde na een spannende finale tegen Jordy de Jong een tweede plaats (4-6, 2-6). Elleke van Heerwaarde speelde zaterdag op een van de laatste dagen van het toernooi nog een spannende driesetter om de tweede en derde plaats. Tegenstander was Floor- tje Free ken horst uit Den Helder, die uit eindelijk over de langste adem bleek te beschikken en Van Heerwaarde bepaalde tot de derde plaats. Bram de Ruijter viel in de categorie JE t/m 14 jaar buiten de prijzen, doordat hij in een eerdere poule wedstrijd verloor van Meinte van Lingen. Met dit resultaat kan de jeugd van Deuce tevreden terugzien op een geslaagd toer nooi. De eerstvolgende activiteit van Deuce is het Tesseltoenooi, dat volgende week va n sta rt gaat. Twintig leden van De Kleppertjes en hun pony hebben afgelopen weekend mee gedaan aan het ponykamp bij manege Akenburg. Ze kregen een afwisselend programma voorgeschoteld, georgani seerd door de activiteitencommissie. De deelnemers varieerden in leeftijd van 7 tot 16 jaar. Het weekend begon met een vier uur du rende rit door het bos en een picknick. Te rug in de manege werden frontriemen ge knutseld. 's Avonds stond een bezoek aan stoeterij Van der Linde in De Cocksdorp op het programma. Willem van der Linde vertelde over het bedrijf en insemineerde en scande een merrie. Daarna verzorgde Grandprixruiter Eva van der Linde met haar dressuurpaard Belle Lady Texel een dressuurdinic. Terug bij Akenburg werden vuurkorven aangestoken. Overnachten gebeurde in tenten. Na het ontbijt was er een schriktraining met paraplu's, petflesjes en vlaggen om het vertrouwen tussen ruiter en pony te vergroten. Ruiters kregen een les harna- chement en konden de zelfgemaakte frontriem aan het hoofdstel zetten. Het kamp werd afgesloten met een carrousel show voor de ouders, ingestudeerd onder leiding van Marleen Bergamin.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 9