mm FAMILIE Fotowedstrijd tegen zwerfvuil Oudste inwoner 103 geworden Zes ruiters kringkampioen tijdens kringkampioenschap yVlilxHJU www.texelsecourant.nl DINSDAG 9 JULI 2013 In de strijd tegen zwerfvuil op het strand heeft de vereniging Kust en Zee een nieuw wapen ingezet: de fotowedstrijd. ledereen die deze zomer het strand be zoekt, wordt opgeroepen de campagne te ondersteunen door het maken van een foto die op het onderwerp betrek king heeft. Dat kan zijn van mensen die vuil wegggooien, of juist van mensen die vuil opruimen, vuil in zee of op het strand, of juist een foto waarop te zien is dat is opgeruimd. De hoofdprijs is een introduc tieles bij Hart Beach met overnachting in Scheveningen. Ook de andere prijzen behelzen surflessen. Bovendien krijgen de eerste-prijswinnaars ook een afdruk van hun foto. Bij de tweede prijs komt een DVD van een expeditie naar de Dog- gersbank. De beste vijftien foto's worden daarnaast geëxposeerd bij een tentoon stelling over het thema. Inzenden kan in juli en augustus. De voorwaarden voor deelname zijn te vinden op www.kusten- zee.nl. De vereniging Kust Zee is een sa menwerkingsverband van de Nederland se en Belgische leden en lidorganisaties van de Europese Coastal Marine Union (EUCC). De vereniging wil een rijke, ge zonde en aantrekkelijke kust en zee voor zowel mens als natuur realiseren, waar behoud, gebruik, beheer en ontwikkeling samengaan. Trijntje Bremer-Ellen vierde zaterdag in het bijzijn van haar naaste familie haar 103e verjaardag. Mevrouw Bremer-Ellen, nog immer scherp van geest, genoot ontzettend van dag. Zij is inmiddels de oudste inwoner van het eiland. Tevens mag zij zich de langst wo nende inwoner van de Gollards noemen. Zij woont hier ondertussen al 24 jaar. Namens de gemeente kwam wethouder Frans Visman langsom haar te feliciteren. Maar liefst zes kringkampioenen tijdens Concours Hippique in Barsingerhorn. Een grote delegatie Texelse ruiters reisde dit weekend af richting Barsingerhorn om deel te nemen aan het Concours Hip pique. Zaterdag was het eerst de beurt aan de categorie paarden. Priscilla Noor- la nder werd met Dionisos overtuigend kringkampioen in de klasse Ml met hoge scores, tevens startte zij met Cordoba in de klasse M2 en behaalde 1 winstpunt. Eva van der Linde werd ook kringkampi oen klasse ZZ licht met Belle Lady Texel, ze won de ZZI Kur overtuigend met 72,25 procent. Het Z-viertal met de ruiters Mandy Bosma, Nona van der Vis, Han- nita de Wit en Marloes van der Vis reden een mooie proef en mochten ook de titel kringkampioen Z-viertal mee naar huis nemen. Jorieke Meijer behaalde met Meelenhoeve Burberry Brown een winst punt in de klasse Z1 en eenmaal een nette 3e prijs met springen klasse B. Zondag was het de beurt aan de pony ruiters, Marousha van Egmond moest als eerste aan de start verschijnen met haar pony Koen in de klasse LI cat AB, ze reed erg netjes en werd uiteindelijk kringkam pioen in deze klasse. Daarna mocht Bo Krause laten zien wat ze in huis heeft en dat resulteerde ook in het kampioenschap in de klasse L2 cat DE. Ook Milou Kooiman verscheen aan de start in de klasse Z1 cat DE en sleepte het kampioenschap binnen met zeer hoge scores. De andere Texelse ruiters presteerden ook goed, onder wie Ma non List met Marije behaalde 3 winstpunten in de klasse L2 en greep net naast de titel. Ava Krause reed ook in deze klasse en reed 2 keurige proeven en behaalde ook 3 winstpunten, Roos Kikkert behaalde 2 winstpunten met Maggie klasse LIStans Plaatsman reed voor de eerste keer in de klasse LI en dat resulteerde al in 1 winstpunt, Imme Schraag debuteerde in Barsingerhorn met Whoopy en reed keurig 2 winstpunten bij elkaar in de klasse B. Ook in de Bixie af deling hadden we Texelse vertegenwoor diging daar won Roos Bloemendaal met Dancer 2 x een eerste prijs met zowel met springen als in de dressuur. Imme Schraag haalde tevens de derde prijs binnen met Bixie-springen. Kortom een zeer geslaagd weekend voor de Texelse ruiters, de zes kringkampioenen mogen nu naar de re giokampioenschappen in Hoofddorp op 16 en 17 augustus. Rotary zoekt gastgezinnen Jongeren ertoe bewegen hun grenzen te verleggen. Letterlijk, door een verblijf in het buitenland, in een andere cultuur. Dat wil Rotary International bereiken met het uitwisselingsproject voor scholieren. Texelse studenten gaan daarvoor een jaar naar het buitenland, terwijl kinderen van elders naar het eiland komen. Het uitwisselingsproject richt zich op kin deren van ongeveer 16 tot 18 jaar, die de mogelijkheid krijgen zich een jaar onder te dompelen in een andere cultuur. Gedu rende dat jaar verblijven ze in meerdere gastgezinnen, bezoeken ze scholen en maken ze kennis met bezienswaardighe den en gebruiken, taal en cultuur. Er zijn uitwisselingsprojecten met onder meer Canada, Australië, Amerika, Zuid-Afrika, Argentinië, Brazilië en Chili. Alleen voorde periode van 1 augustus tot en met 27 september is nog niet in een gastgezin voorzien. Mensen die in deze periode de twee Argentijnse studenten een huis willen bieden, kunnen contact opnemen met Rozemarijn Veldhuis (tel. 06-51318855) en Erwin van der Linde (tel. 06-20000925). En nu nog maar alleen het lichaam los te laten - de liefste en de kinderen te laten gaan alleen nog maar het sterke licht het rode, zuivere van de late zon te zien, te volgen - en de eigen weg te gaan. Het werd, het was, het is gedaan. M. Vasalis Tot ons grote verdriet hebben wij afscheid genomen van onze lieve Aliët. Met liefde en zorg omringd is zij van ons heengegaan. Alida Henriëtte Johanna Fonds-Schrama Aliët Haarlem, 5 maart 1947 t Den Burg, 5 juli 2013 Den Burg: Mark Fonds Amsterdam: Saskia Fonds en Maria de Moei Feline en Rens Milan Amsterdam: Mark Fonds en Lutein van Kranen In herinnering: Lennart Fonds Den Burg: Marieke Fonds en Merlijn Adema Neis Imme Wilsterstraat 8 1791 XS Den Burg Aliët is thuis, waar wij als gezin graag de laatste dagen met haar samen zijn. Er is gelegenheid tot condoleren op dinsdag 9 juli van 19.30 tot 20.30 uur in 'Uitvaartcentrum Texel', Bernhardlaan 147 te Den Burg. De afscheidsdienst zal plaatsvinden op woensdag 10 juli om 13.30 uur in het uitvaartcentrum. Aansluitend zal de crematieplechtigheid in besloten kring plaatsvinden. Na de dienst wordt u nog uitgenodigd om samen te ko men in het uitvaartcentrum. Indien u geen kaart heeft ontvangen dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. In het bijzonder gaat onze dank uit naar Dr. Vos en de mede werkers van de Thuiszorg voor de uitstekende verzorging die Aliët van hen mocht ontvangen. Familie Fonds We waren altijd welkom aan de keukentafel Onze lieve Texelse oma is overleden We zullen ontzettend missen Simone, Jonathan en Emiel Na een lange dappere strijd Veel te vroeg overleden.. Wij wensen Mark, Marieke, Merlijn, Neis, Imme en de rest van de familie veel sterkte toe de komende tijd met het dragen van dit grote verlies. Joris - Larisa Jan willem - Sonja Roel - Susan ne Erik Sander - Maaike Ewoud - Susan Aliët Onze dierbare vriendin Ze zal door ons zo gemist worden Annemarieke Bart en Caroline Ben en Els Bouwe en Rita Maarten en Joke Marcel en Irene Piet en Anneke Rogier Willem en Joke De tijd vliegt, maar de dagen gaan te traag. Een jaar is zo voorbij, terwijl uren elk wel een eeuwigheid lijken te duren, en morgen wordt als gister en vandaag. J.R Rawie We zijn verdrietig omdat onze oud-collega Aliët Fonds is overleden. Aliët was een warm en optimistisch mens en een betrokken docente. Ze is de moeder van onze collega Marieke. Wij wensen de familie en nabestaanden sterkte toe. Directie en medewerkers van OSG De Hogeberg Met veel verdriet in ons hart moeten wij afscheid nemen van mijn man, onze vader en opa Paul Timmerman 's-Gravenland, 22 mei 1948 t Texel, 6 juli 2013 Greet Timmerman-van Dooijeweerd Steven en Carmen Damano Tiyahru Rovahrin Jerry en Sarina Dezco Luna Mienterglop 19 1796 MR De Koog Paul is overgebracht naar de Landschapkamer van 'Uit vaartcentrum Texel', Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op woensdag 10 juli van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum. De uitvaartdienst zal worden gehouden op donderdag 11 juli om 13.30 uur in het uitvaartcentrum. Aansluitend zul len wij Paul begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de Begraafplaats van Oudeschild, Zuidhaffel 47. U kunt deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Graag willen wij Dr. Vos bedanken voor de uitstekende ver zorging van Paul. Familie Timmerman Paul We gaan je gewoon missen Ton, Jolanda, Katja, Lisa en Tim (Enige kennisgeving) Op 2 juli is overleden mijn man, onze vader en opa Mathijs Witte 31 oktober 1932 t 2 juli 2013 Duw Witte-Veeger Jan en Irma Bert en llja, Sietse en Siep Ria en Michiel, Robin, Jeroen en Linda Niek en Carmen, Cantia, Lisa en Nicolas De Zes 5 1791 EW Den Burg De crematie heeft inmiddels in besloten kring plaatsgevonden Geen bezoek aan huis. We hebben afscheid moeten nemen van onze buurvrouw M.J.C. Kuip-Taverne Wij hebben haar gekend als een hartelijke betrokken vrouw De bewoners van appartementen „Molenstraat" 3 juli 2013 Om 04.52 uur, ze weegt 3400 gram en is 54 cm Justy Franken en Arjan Witte Vogelenzang 7 I79I EZ Den Burg 06-41040886 06-41043398 Om meXtje. -có gcbosLCn! EMILY VLAMING 01-07-2013 05.05 uur 3370 gram Dochter van Steffan Vlaming Kelly Keuning Bernhardlaan 170 V 1791 XJ <7 Den Burg

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 3