Texels schilderij door selectie Droomboek NIEUWS "Ik ben graag 'Mister Woutershok' Ger de Graaf met pensioen Texelse karters blijven winnen WWW.TEXELSECOURANT .NL DINSDAG 9 JULI 2013 KUNSTWERK 'TROONSWISSELING VOL ORANJE-SYMBOLIEK De jury van het Droomboek dat wordt uitgegeven naar aanleiding van de troonsbe stijging door koning Willem Alexander heeft het schilderij 'Troonswisseling' van Irma Schiffers geselecteerd. Het boek verschijnt in september. Irma Schiffers was één van de ruim 5.600 inzenders. Uit al deze 'dromen' heeft de jury van het Droomboek ruim 300 dro men geselecteerd. Het betreft volgens de jury de meest "inspirerende, verras sende en begrijpelijke dromen'. Die wor den gebundeld in het Droomboek. Het Droomboek heeft als doel zowel elkaar als de nieuwe koning te inspireren. Op 5 september 2013 wordt het aan koning Willem Alexander overhandigd op Paleis Het Loo. Deze dag openen de Koning en de Koningin ook de buitententoonstel ling op Paleis Het Loo waar een selectie van de dromen uit het Droomboek te zien is. Irma Schiffer hoort tot de genodigden. Haar schilderij is een vervolg op een eer der werk van een schaakspel met de titel 'life is a chessgame'. Zo ontstond voor 'De Droom' het idee om dit keerde koning en de koningin te schilderen. Het schilde rij zit vol symboliek. 'Je ziet de koningin die vertrekt, in dit geval omvalt, maar ondersteund wordt door de groene band van het biljartspel; groen als kleur van het hart, onze hartchakra. Dat wordt onder steund door de groene bal (nummer 13) die de koningin laat rusten. De koning staat voor een nieuwe weg, een nieuwe toekomst die nog onzichtbaar is door het Oranje gordijn. Emoties en gevoelens (tweede chakra heeft de kleur oranje en van emoties en gevoel) spelen hierbij ook een rol. We weten het allemaal... De biljartballen staan voor het jaartal van de troonswisseling: 2013. De vlag staat klaar. Maar er zijn ook schaduwen te zien. De troonswisseling is ook een beetje overschaduwd door een trieste gebeurte nis in de koninklijke familie. De afwezig heid van een geliefd gezinslid werpt zijn schaduw en staat achter het gordijn, wat nog een beetje open is gelaten. Een nieuw tijdperk voor Nederland breekt aan met een koning. 'De kleuren en de symbolen kwamen on bewust en geïnspireerd tot stand, maar zijn achteraf bekeken wel bewust geko zen om iets uit te drukken.' Het schilde rij staat op haar eigen site (www.texel- sekunstenaars.nl) en is te vinden via de link https://deeljouwdroom.nl/partici- pants/13118/score. Ze wil het schilderij cadeau doen aan het koningspaar. Daar hoort het thuis!' De digitale versie van het Droomboek zal vanaf 5 september 2013 voor iedereen te downloaden zijn op www.mijndroom- vooronsland.nl. Op dezelfde dag vanaf 18.00 uur komt het boek in gedrukte vorm gratis beschikbaar voor ieder huis houden in Nederland en het Caribisch gebied dat daar prijs op stelt (één boek per huishouden). Alle Nederlandse huis houdens ontvangen hiervoor uiterlijk be gin september een waardebon per post. Daarmee kan het boek bij de boekhandel worden opgehaald. Het boek zal, naast de dromen, ook een aantal foto's van de in huldiging op 30 april bevatten. Daarmee maakt de droom van Irma Schiffers deel uit van een gedenkwaardig tijdsdocu ment voor iedereen. Irma Schiffers is lid van Kunstschilders Texel, een schilderscollectief dat ook be staat uit Lenie Steffen-van Heerwaarden en Maarten Tiggeler en dat ontstaan is vanuit een 'gevoel van verbondenheid'. Zomerprogramma Molenkoog In zwembad Molenkoog aan de Slinger weg in Den Burg worden in de zomer maanden weer extra activiteiten voor de jeugd gehouden. Er worden in Molenkoog de Texelse kam pioenschappen watertrappelen, onder water zwemmen en bommetje duiken gehouden. De titelhouders worden uit genodigd hun titel te verdedigen. Verder wordt er naar stuivers en schatkisten gedoken, een pannenkoekenrace gehou den en zullen er verschillende waterspe- len worden gespeeld. Ook komt er weer een 'alles mag dag'waarbij de kinderen met opblaasbeesten en luchtbedden het water in mogen en op elkaar mogen schieten met waterpistolen. Het seizoen begint 10 juli met een glijbaanrace en waterparcours. Het kampioenschap wa tertrappelen vindt plaats op zondag 14 juli. Alle activiteiten beginnen om 14.00 uur, deelname is gratis voor iedereen met een geldig toegangsbewijs. Het complete progamma is te vinden op www.molen- koog.nl. Steun zonneweide Het Waddenfonds heeft per telefoon aan de directie van TexelEnergie laten weten €460.000,- subsidie te verlenen ten be hoeve van een zonnepanelenweide op Texel. Het project wordt mede mogelijk gemaakt door Urgenda en ASN Bank. TexelEnergie wil 3200 panelen plaatsen op een locatie nabij het vliegveld aan de Postweg. Volgens directeur Brendan de Graaf levert dat voldoende elektriciteit om De Waal van duurzame stroom te voorzien. Ook is het een goede stap in de richting van de Texelse ambitie om rond 2020 energieneutraal te worden en zelf alle benodigde energie op en rond het eiland duurzaam op te wekken. Het zon neweideproject is al enige tijd geleden onderwerp geweest van een afstudeer project van een student van de Universi teit Utrecht. Op basis va n dit werk hebben TexelEnergie en Urgenda een subsidie aanvraag gedaan bij het Waddenfonds om het project mogelijk te maken. Of hij uitkijkt naar zijn pensioen? "Ja en nee. Het mooie met familieopvolging is dat je nog eens wat kan doen, maar het idee dat 't Woutershok zonder mij verdergaat moet nog even wennen." 42 jaar geleden kwam De Graaf (64) in dienst bij Staatsbosbeheer. Hij zat er meteen op z'n plek. Toen het ook nog bleek te klikken met Margriet, de doch ter van de baas, was het plaatje com pleet. Jarenlang runde hij de Texelse camping voor SBB en later NIVON. Eind 1999 mocht hij 't Woutershok kopen. Die kans liet De Graaf niet aan zich voor bijgaan. "We hebben veel moeten investeren vanwege achterstallig onderhoud. Het toiletgebouw is vernieuwd en het elektrische gebeuren vervan gen door een modem systeem. Daar waren we de tweede mee in Nederland. Ik ben graag vooruit strevend bezig." willen iets tastbaars, zoals een folder, maar ook een stuk beleving en dat bied je met video Zo werd ik zijn eerste klant met een bedrijfsvideo op internet." Toegevoegde waarde Het medium video bevalt hem uitste kend als pTomotiemiddel: "We hebben Intemetvideo in opmars 't WouteTshok werd de eerste klant van Videolux BV die koos voor de combina tie video -internet. Het interactieve vi- deobedrijf van Texelaar John Smit, opge richt in 1984, volgde de ontwikkelingen op de voet en voorzag een groeimarkt voor videofilms op internet. In 2001 liet De GTaaf een bedrijfsfilm maken. "Ik wil de een film hebben voor onze website. Het intemetgebeuTen was in opmars en ook ik zag daar toekomst in; mensen tiemiddelen. Video werkt. Zeker als je kiest voor professioneel materiaal. Wij werken heel plezierig samen met John Smit. Hij is goed in zijn vak, denkt mee en blijft investeren in kwaliteitsverbe tering. Iedere keer weer slaagt hij erin een bedrijf pTecies op de goede manier in beeld te brengen. Wij zijn vaak bena derd door overkantse videobedrij- ven, maar hun kwaliteit haalt het niet bij die van Videolux. Boven- VOORUITSTREVEND BEZIG" ressant medianetweTk waarvan wij meeprofiteren. Denk aan de gemerkt dat een professionele film doorslaggevend kan zijn bij de keuze voor onze camping." Momenteel is de derde bedrijfsfilm van 't Woutershok in voorbereiding. Ditmaal is het niet Ger, maar zoon Ricardo die daarin het voor touw neemt. Hij werkt al sinds 2000 achter de schermen op 't Woutershok en sinds 2010 fulltime. RicaTdo neemt per 1 januari a.s. de bedrijfsvoering over. "Waarom ik ook voor video kies? Omdat bewegend beeld een toegevoegde waar de heeft. Ik heb marketing gestudeerd en veel onderzoek gedaan naar promo website TexelVakantieTV, de Texel App en de gekoppelde social media. Dat to taalpakket spteekt ons aan." Meer weten over de mogelijkheden van video voor uw bedrijf? Neem contact met ons op: tel. 0222-53420993 of kijk op www.videolux.nl VIDEOLUX Ook de vijfde wedstrijd van het NK-kar- ting is succesvol verlopen voor de Texelse coureurs. In Emsburen Duitsland behaal den de broers Wouter en Thomas Kuip respectievelijk de eerste en tweede plaats in hun klassen (de VT250 en RK1 klasse). Rick en Jordy Westerlaken pakten in de zelfde klassen de derde en vierde plaats. De Texelaars zijn bezig aan een succes volle opmars en doen op nationaal niveau goed mee. Coureurs om rekening mee te houden, ook bij de prijsuitreiking. De volgorde werd aangepast aan de Texe laars die alle vier op het podium stonden, Wachtrij Jongeren Vakantiekaart Al anderhalf uur voordat woensdag 3 juli de verkoop van de Texelse Jongeren Va kantiekaart van start ging stonden er al tieners voor de deur van jongerencentrum Time Out. Toen de verkoop om 16.00 uur van start ging was de rij behoorlijk lang geworden. De Texelse jongeren vakantie- kaart heeft een beperkte oplage van 300 stuks en is razend populair. In Time Out waren vier verkooppunten in gericht, waardoor alle wachtenden in de rij redelijk snel aan de beurt waren. Bin nen werden de jongeren vermaakt door live muziek van William Zhang, Amy Har- denbol en Hannes Schneider, drie jonge ren die regelmatigTimeOut bezoeken. Na een uur waren alle 300 vakantiekaarten verkocht. Dit jaar kunnen de tieners ook deelnemen aan een wedstrijd. In het kader van de maand van de opvoeding heeft Stichting Young 4 Ever in samenwerking met het Centrum voor Jeugd en Gezin een foto wedstrijd georganiseerd. Het Thema voor deze wedstrijd is: bewegen in de vakan tie. Inleveren kan tot en met 1 september tijdens de openingstijden van Time Out. Alle foto's worden tijdens de maand van de opvoeding (oktober) tentoongesteld, dus lever ze zo creatief mogelijk in (bijv. in een collage). Er zijn leuke prijzen te win nen waaronder een cadeaubon van €50,-. Voor vragen en overige informatie kan contact worden opgenomen met Berber Kruger 06-44083613 of via info@youn- g4ever.nl. ]ADVERTORIAL[ WWV Kaft-Shop zodat zij nog net de laatste boot konden halen. Het circuit op Emsburen is de kleinste en moeilijkste baan van de zes circuits waar we dit jaar op rijden, maar qua lengte al tijd nog het dubbele van de kartbaan op TexelEen van de eigenschappen die deze baan zo moeilijk maakte is dat er buiten de ideale lijn veel stof en zand op de baan ligt, van rijders die een uitstapje naast de baan maakten. Hierdoor verliezen ze grip, met het risico om met hoge snelheid buiten de baan te belanden. 'Doordat het zand dan aan de warme banden(slicks) gaat hangen heb je weer drie tot vijf ron des nodig om de grip terug te krijgen en dan ben je totaal kansloos vooreen goede klassering', meldt onze correspondent. De Texelaars wisten door geconcentreerd en strak te rijden deze risico's te beperken, bovendien was het door de hoge tem peratuur ook conditioneel een erg zware race. Voorlopig is er een zomerstop bij het NK vanwege de vakantie periode en is de volgende wedstrijd in September weer in Duitsland. Eigenzinnig is hij. Maar ook leergierig. Met voelsprieten voor goede ideeën en interessante innovaties. Zijn belangrijk ste missie: hoe maak ik het verblijf van onze gasten zo aangenaam mogelijk. Daarin slaagde hij de afgelopen decen nia uitstekend. Onder zijn leiding groei de camping 't Woutershok uit tot een toonaangevende natuurcamping. Eind van dit jaar gaat Ger de Graaf met pen sioen.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 5