SunBeats bij Paal 17 Cine^mca Te^xe3! CULTUUR Sciencefiction in Cinema Texel Bioscoop I Eetcafé I Terras 0222-312000 i de sciencefictionfilms die deze week te zien Open tuin Bij boerderij De Tempel aan de Wester geest 7 houden Ellen Maaskant en Mar tin Kikkert zaterdag 13 juli van 11.00 tot 17.00 uur open tuin. De toegang bedraagt €3,-, inclusief koffie en thee. Kinderen tot 16 jaar hebben gratis toegang. Keltische band in Worsteltent Bij De Worsteltent aan de Smitsweg in De Dennen is zondag 14 juli vanaf 14.00 uur een optreden de beluisteren van volks muziekgroep Uniciorn. Deze band speelt een breed scala aan Schotse, Ierse en Jid dische volksmuziek, maar ook bluegrass en zigeuner-en zeemansliederen. De toe gang is gratis. Zomeravondconcert Nino Khutsishvili In de kerk van Den Hoorn is dinsdag 16 juli een concert te beluisteren in de serie Zomeravondconcerten. Uitvoerenden zijn Nino Khutsisvili op piano en Xander Wad man op viool. Nino Khutsishvili is geen onbekende op het eiland. Deze uit Georgië afkomstige pianiste woonde hier tijdens haar studie aan het Sweelinck Conservatorium. Ze is medeoprichter en president van EPTA Ge orgië en treedt regelmatig op met The Ge orgian Philharmonic Orchestra en is Pro fessor aan de Tbilisi Special Music School for Talented Students. Daarnaast geeft ze privéles in Amsterdam en aan het Nino Khutsishvili Muziek Atelier in Groningen. Xander Wadman studeerde viool bij Jac ques Meijer en orkestdirectie bij Alfred Salden aan het conservatorium in Gronin gen en behaalde zijn einddiploma solo- spel bij Herman Krebbers aan het Swee linck Conservatorium in Amsterdam. Hij is verbonden aan het Noord Nederlands Orkest en regelmatig als solist te beluis teren.Het concert begint om 20.15 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een in zameling gehouden. Op het programma staan werken van Mozart, Roman, Vasks en Fibich. Tai chi in Scholleboe In 'energieboerderij' Scholleboe aan de Westerweg nabij Den Burg worden op woensdagmiddagen in juli en augustus workshops tai chi gegeven. Het beoe fenen van deze Chinese bewegingsleer zorgt volgens de organisatie voor sou plesse en balans. De workshops duren van 14.00 tot 16.30 uur, deelname kost €20,-. Voor informatie en aanmelden, tel. 06-55773276 ofwww.zwaart.nl. Tabletcafé in bibliotheek In de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg wordt dinsdag 23 juli van 19.00 tot 20.30 uur een tabletcafé gehouden (voorheen iPad-café). Als gevolg van het succes van de vorige edities wordt nu ook een Tabletcafé ge houden in de vakantieperiode, zodat ook gasten er gebruik van kunnen maken. Het idee is dat bezoekers hun eigen tablet en/ of smartphone meenemen om onder het genot van koffie of thee met andere ge- interesseerden nieuwtjes, apps en spel letjes uitwisselen. Iedere geïnteresseerde is welkom. Er zijn bibliotheekmedewer kers met tabiets aanwezig en er zijn vaak deskundigen op tablet-en smartphone- gebied. De toegang is gratis en in de bi bliotheek is altijd draadloos internet be schikbaar. Gastgezinnen Uit de oproep van Rotary voor gastgezin nen voor twee Argentijnse studenten in de krant van dinsdag zou de conclusie getrokken kunnen worden dat beide jon gens (Nicolas en Matias) in één gezin moe ten worden ondergebracht. Dit is niet per se de bedoeling, Rotary zoekt voor beide studenten afzonderlijk huisvesting. Met name voor de periode van 1 augustus tot en met 27 september. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met Rozema rijn Veldhuis (tel. 06-51318855) of Erwin van der Linde (tel. 06-20000925). BEKENDE NAMEN OP DANSFEEST Baggi Begovic, Gregor Salto, Roog, D-Rashid, Gio Goose, DJ Blondt, DJ Rose en Roul and Doors maken zaterdag 13 juli hun opwachting op het dansfeest SunBeats bij Paal 17. Florian Julius en Lennart Witte (samen Duo Onwijs) openen het evenement. Dat wordt voor de tiende keer gehou den bij Paal 17 en kende tot vorig jaar de naam Island Samba. Vanaf dit jaar heet het SunBeats. Het evenement begint om 18.00 en duurt tot circa 04.00 uur. De tiende editie biedt volgens de orga nisatie een bijzondere combinatie van internationale toppers en aanstormend talent. Tot de toppers behoren Baggi Be govic, Gregor Salto, Roog en D-Rashid die de hele wereld over reizen om op festivals te draaien. DJ Blondt, DJ Rose en het duo Roul and Doors zijn in aantocht om de muziekwereld te veroveren. Met DJ Blondt en DJ Rose heeft Sun beats twee van de weinige vrouwelijke DJ's uit Nederland in huis. Blondt (Jolien Nabbe), beleeft een bliksemcarrière. Ze is nog maar vier jaar professioneel DJ, maar heeft in die tijd al in clubs en op festivals in heel Nederland opgetreden en ze draait regelmatig in het buitenland. DJ Rose (Judith van Kuijk) is op Texel be kend van haar optredens de afgelopen ja ren in de grote tent aan de vooravond van de Ronde om Texel. Ze begon als danseres bij onder meer 2 Brothers on the 4th Floor en sinds een paar jaar reist ze als DJ over de wereld. Tijdens haar optredens laat ze zich geregeld vergezellen door percussio- niste Femke Krone. Julius en Witte trap pen af, omdat zij in het verleden al vaker hebben bewezen in het eerste uur voor een heerlijk sfeertje te kunnen zorgen. Kaarten voor SunBeats zijn uitsluitend verkrijgbaar via de website http://www. sunbeats.nl en kosten €25,- per stuk. Er geldt een maximum van 2000 bezoekers en daar wordt volgens de organisatie streng de hand aan gehouden. Bij de en tree geldt een ID-plicht. Café Bilder houdt eigen Island Samba Bij café Bilder in De Koog wordt zaterdag avond 13 juli de Island Samba Bilder Edi tion gehouden. Het café aan de Dorpsstraat wordt voor de gelegenheid omgetoverd in een strandpa viljoen met zand, palmbomen en buiten bar. Er zijn optredens van het populaire DJ duo Bootsman2Bootsman, Jurab en MC Sherlock. Bootsman2Bootsman braken volgens de organisatie vorig jaar door als residents van Bloomingdale en draaiden spet terende sets op Dirty Dutch, Defqon, Indian Summer en bij Island Samba bij Paal 17. Jurab is een 'comming-up star' die draait bij onder meer Club Noa, Club AIR en Beachdub Vroeger. Jurab staat be kend om zijn snelle mixen. De hele avond wordt gehost door Ex-Pornstar resident MC Sherlock. De Island Samba Bilder Edition begint om 21.00 uur en de entree is gratis. Vol is vol, aldus de organisatie. Volgens Bilder is het de bedoeling om in 2014 met een grootse editie van Island Samba Bilder Edition te komen op een nieuwe locatie. In Cinema Texel is deze week After earth te zien, die speelt op de aarde die duizend jaar geleden door de mens is verlaten. Het dierenleven heeft zich in die tijd flink geëvolueerd, waar vader Cipher en zoon Kitai achter komen als ze op aarde neerstorten. Daarbij raakt Cipher zwaar gewond, zodat het aan Kitai is het red dingbaken te activeren. Dat bevindt zich honderd kilometer verderop en de tocht daarheen, via radio begeleid door zijn va der, toont hoe een ouder zijn kind moet leren loslaten in de boze buitenwereld. De monsters die Kitai tegenkomt, tonen wat tam en zijn al te duidelijk afkomstig uit de computer, waardoor de actiescènes nergens het gevoel van gevaar oproepen, al houden ze wel de vaart in het verhaal. Ook de andere films zijn geprolongeerd. Te zien zijn Monsters University, Ver schrikkelijke ikke, World War Z, Spijt! en de nieuwe Superman, Man of Steel. Daar in krijgt Kal-EI het aan de stok met andere overlevenden van de ramp met Krypton, die eveneens superkrachten krijgen door de gele zon van de Aarde. Elke maandag vertoont Cinema Texel een 'mystery mo vie', de voorpremière van een film waar van de titel tot het laatste moment ge heim blijft. Het volledige filmprogramma is te vinden in de agenda elders in deze krant en via www.texelagenda.nl. Donderdag 18 juli Jts&vicj zstll %e ([evens Hilarische voorstelling met een uitgebreid buffet en volop limonade. Woensdag 17 en zondag 21 en 2/^juli, aanvang 17.00 uur. Klif 12 1>eK HoorK - www.ULlfl2.Kl. - (o222) 319 633 NU ÏN DE BIOSCO©P Deze week nieuw In Cinema Texel: Monsters University 3D 2D NL Mike Wazowskl en James R Sullivan zijn een onafscheidelijk duo, maat daf is niet geweest, Het verhaal speelt zich af voor de belevenissen in Monslets Ine, In de ti Mike en Sulley nog in de schoolbanken zaten van de Monsters Uriversiteit, Daar I hoe ze kinderen de stuipen op het Bjf kunnen jagen. Het verhaal vertelt hoe de t> in het begin eikaars grootste rivalen woren, uiteindelijk de beste mootjes worden Voor een veilige avond uit! met Reijn Goed, Chris van der Ende en Soula Notos Aanvang 20.30 uur, entree €16,00 (diner mogelijk, reserveren gewenst). V0L3 ons ook op: fj] fo.eebook.eorvnAkeckfcerkLi.fl2 fci*sifcfcer.corvi/KLif 12

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 11