SnelStart breidt fors uit bij klantenservice 2 EERST 'Houd Waddenvisie in de gaten' Texel in blad Kampioen ANWB www.texelsecourant.nl VRIJDAG 12 JULI 2013 ZEVEN MENSEN TEGELIJK AANGENOMEN Volop dynamiek deze dagen bij SnelStart in Oosterend. Het bedrijf heeft net zeven nieuwe mensen in één keer tegelijk aangenomen, er zijn diverse ontwikkelingen gaande in de software en de nieuwbouw is in volle gang. Het is geen alledaags bericht in een tijd waarin bedrijven eerder krimpen dan uit breiden. Liefst zes mensen (van wie vijf Texelaars) nam SnelStart recent tegelijk aan op de afdeling klantenservice. Zij moeten volgens de leverancier van ad ministratieve software het visitekaartje worden van telefonische helpdesk die jaarlijks 100.000 telefoontjes en 50.000 e-mails afhandelt. Snelstart wil met de uitbreiding klanten sneller te woord staan en de uitbreiding gaat vooraf aan plannen om de openings tijden van de klantenservice te verruimen van 9.00 tot 21.00 uur. 'Je ziet dat mensen vaak ook in de avonduren met hun boek houding bezig zijn en daar willen we goed voorbereid op inspelen', aldus manager klantenservice Chantal Witte. De zevende nieuwe kracht ging aan de slag op de IT-afdeling waar de factuur- en boekhoudsoftware voor het midden- en klein bedrijf wordt ontwikkeld. Dat is mo menteel één van de druktste afdelingen binnen het bedrijf, omdat er naast de re guliere krachten ook nog zes ingehuurde krachten rondlopen. De afdeling kent meerdere projecten die in de loop van het jaar klaar moeten zijn. Er wordt volgens IT-manager Ivo Huizin- ga onder meer gewerkt aan een nieuwe vormgeving ('look and feel') van de be staande software en de software wordt geschikt gemaakt voor opslag in de 'doud'. Dan hoeft de administratie niet meer op een computer te staan, maar kan een klant gegevens rechtstreeks via een mobiele telefoon of tablet oproepen. 'Dan kun je bijvoorbeeld je gegevens opvragen als je in de auto zit en op weg bent naar een klant', aldus Huizinga, 'en kijken hoe het met de facturen van de be treffende klant zit.' Daarnaast is het de bedoeling dat abon- nées de boekhoud- en factuurprogram ma's in de toekomst op een webbrowser kunnen openen. Om alles te testen, ligt op één van de bureaus een stapel oude e n n ie u we ta b Iets.EI ke ta biet we rkt va a k toch net even anders, dus dat willen we graag van tevoren allemaal goed getest hebben.' De 'dynamiek' in het bedrijf aan de Harke- buurt bestaat momenteel ook uit geklop, geboor en getimmer in de nieuwbouw pal achter het bestaande gedeelte. Twee verdiepingen van elk zo'n 500 vierkante meter zijn in aantocht, waardoor de op pervlakte van SnelStart straks nagenoeg verdubbelt. Directeur Wim Ploeg jr. hoopt de nieuwbouw in september in gebruik te kunnen nemen. 'De vorige uitbreiding dateert van 2007 en toen dachten we ruimte genoeg te hebben, maar we zijn blij dat we toch 3,5 jaar geleden al zijn begonnen met de voorbereidingen voor deze uitbreiding. Duin Bouwbedrijf is hoofdaannemer, Wim Ploeg sr. begeleidt de bouw. Ploeg jr. 'Ik ben erg blij met zijn rol als projectleider en de vele ervaring die hij inbrengt.' Met de uitbreiding speelt SnelStart in op de plannen om het aantal klanten de ko mende vijfjaar te laten groeien naar circa 90.000. Op het moment telt het bedrijf iets meer dan 47.000 abonnees. Het aan tal medewerkers bedraagt met de zeven nieuwe medewerkers erbij 57 waarmee SnelStart één van de grote werkgevers op het eiland is. Houd de Waddenvisie goed in de gaten om in de toekomst voor subsidies uit het Waddenfonds in aanmerking te blijven komen. Dat advies gaf Tweede-Kamerlid Aukje de Vries maandag tijdens het bezoek van drie Kamerleden van de WD aan Texel. De Vries heeft onder meer het Waddenfonds in haar portefeuille. De provincies Noord-Holland, Groningen en Friesland zijn bezig met een gezamen lijke Waddenvisie en die moet de basis worden voor wat het Waddenfonds van 2014 tot 2017 steunt. Het stuk heeft net ter inspraak gelegen en is recent door de colleges van Gedeputeerde Staten van drie provincies voorgelegd aan Provinci ale Staten zodat zij na de zomer besluiten kunnen nemen. Het Kamerlid kwam met het advies, na dat Arnold Langeveld de plannen van het Projectteam Water voor De Cocksdorp had gepresenteerd. Het projectteam wil De Cocksdorp laten uitgroeien tot een wa terdorp en voor de financiering van alle plannen wordt onder meer gekeken naar het Waddenfonds. De Vries: 'Let erop dat er dan in de visie wat over water staat, an ders wordt het in de toekomst lastig om aan subsidies te komen.' Langeveld schetste de Kamerleden dat De Cocksdorp als enige dorp gelegen aan de Noordzee en de Waddenzee een prachtige plek is om het belang van water onder de aandacht te brengen. Dat moet er onder meer voor zorgen dat De Cocksdorp in de toekomst (na het vertrek van de super markt uit de Kikkertstraat naar de rand van het dorp) aantrekkelijk blijft voor gas ten om een bezoek te brengen. Langeveld: 'Als je naar de dorpen kijkt, zie je dat Den Burg het hoofddorp is, dat De Koog te boek staat als toeristische plaats, Den Hoorn is zich op het culturele vlak aan het ontwikkelen, Oosterend is een rustig vissersdorp en Oudeschild een havenplaats, maar voor De Waal en De Cocksdorp is er niet echt een duidelijke typering, vandaar de plannen voor een waterdorp.' Dat moet zich vertalen in onder meer een waterspeelplaats, een waterinformatie centrum en diverse kleine waterprojecten verspreid door De Cocksdorp langs een recreatieve route. Er leven ook gedachten om bezoekers zelf met water bezig te la ten zijn. Een van de laatste ideeën is be zoekers te laten ervaren hoe een polder wordt aangelegd. Crossloop Bij ZDH in Den Hoorn begint vanavond (vrijdag) de eerste crossloop van het sei zoen. Inschrijven vanaf 18.45 uur in de kantine van ZDH. Start jeugd om 19.15, start wandelen om 19.25 en de start van het hardlopen is om 19.30 uur. Expositie drietal In hotel Texel aan de Postweg is zondag 21 juli van 12.00 tot 17.00 uur een expo sitie te zien van Ricky Jansen, Amara Va lencia en Lisha Nelissen. De drie kunstenaars exposeren gedu rende één dag bronzen beelden in de tuin van het hotel en sieraden van zilver en (half)edelstenen in de serre. De uit Chili afkomstige Valencia kreeg van haar Indi aanse voorouders de traditie mee waarin het maken van een kunstobject verder reikt dan het verzamelen van stenen en bewerken van metalen. Haar objecten trekken energie aan en laten licht door, maar laten de toeschouwer ook stil zijn en overpeinzen. Dat ze daarin een mees ter werd, blijkt uit de vele vormen die zij steeds opnieuw creëert. Twintig jaar geleden besloot Valencia haar traditie te delen met de Nederlandse Lisha Nelissen. Samen ontwikkelden ze een vriendschap met Ricky Jansen uit De Cocksdorp, die de inspiratie voor haar bronzen vindt in de natuur op Texel, met zijn eeuwige wind, de zee en de vogels. Haar meest recente beelden zijn sensuele, langbenige vrou welijke vormen, die tot leven worden ge bracht door patina's die ze zelf aanbrangt. Geen idee wat te doen met de kinderen tijdens de vakantie? De Kampioen van de ANWB biedt uitkomst. Het blad zet in de uitgave van juli/augus tus een serie activiteiten op een rij die ou ders met hun kinderen op Texel kunnen ondernemen. Op de eerste plaats staat het jutten van schatten op het strand. 'Op het strand vind je de gekste dingen van barbies tot blikken vol oploskoffie', aldus de Kampioen. 'Toon je eigen schat aan Kaap Skil en je ontvangt een echt jut- tersdiploma.' Andere tips zijn het bouwen van zandkas- Toernooi Deuce Op de banen van tennisvereniging Deuce aan de Emmalaan in Den Burg wordt van 14 tot en met 21 juli het Tesseltoernooi gespeeld. Titelverdediger zijn Brent van Dorssen van tennisvereniging Flehite en Sanne Brand van Deuce. Er doen dit jaar 238 spe lers mee, waaronder 118 Texelaars. Het toernooi wordt zondag om 14,.00 uur ge opend, daarna beginnen de wedstrijden elke dag om 9.30 uur. Publiek heeft gratis toegang. Het toernooi wordt dit jaar voor de 29ste keer gehouden; met de hulp van vele vrijwilligers hoopt Deuce er weer een gezellige en sportieve week van te kun nen maken. Ringsteken De wedstrijden om het Texels kampioen schap ringsteken beginnen 17 juli in Den Burg. Er wordt dit jaar in vier dorpen ge reden. Na Den Burg wordt gereden in De Cocksdorp (28 juli, 15.00 uur), Den Hoorn (8 augustus, 19.00 uur) en De Koog (13 augustus, 17.00 uur). De wedstrijd in Den Burg begint om 19.00 uur, publiek heeft gratis toegang. telen op het strand bij Paal 9, Paal 17, Paal 19 of Kaap Noord (paal 33) of het bakken van zoete broodjes bij landgoed De Bonte Belevenis. De Kampioen geeft eveneens het advies met kinderen pannenkoeken te gaan eten bij de Catharinahoeve en uiteraard mogen ook de zeehonden van Ecomare niet ontbreken in de Top 5 met adviezen. Andere tips die zijdelings worden gegeven is het bezoeken van scha pen boer Hans Witte aan het Doolhof, het bezoeken van de haven Oudeschild of meevaren met de TX 10 Emmie. Het verhaal is gelardeerd met een hoop foto's. Bijeenkomst over teelt van snijmaïs Op het bedrijf van Jaap en Theo Hin aan de Nesweg wordt maandag 15 juli een bijeenkomst gehouden om akkerbouwers en veehouders kennis te laten maken de teelt van snijmaïs onder folie. Op genoemd bedrijf zijn die rassen snij maïs ingezaaid en direct afgedekt met folie. Dit om ervoor te zorgen dat de maiskorrels snel kiemen en de planten vlot boven de grond komen. Hierdoor is een vroege oogst met goede opbrengsten mogelijk. Tijdens de bijeenkomst, die om 19.00 uur begint, worden ook andere per celen bezocht, zodat een goede indruk is te verkrijgen over de praktijkwaarde van de teelt onder folie. Verbouwde stolp maakt kans op prijs Stolpen die een nieuwe bestemming heb ben gekregen, kunnen meedingen naar de Stolpenprijs, die door de Provincie is ingesteld. Met de prijs, waarvoor het startschot vorige week werd gegeven door gede puteerde Elvira Sweet, wil de provincie aandacht genereren voor succesvolle herbestemmingen van de kenmerkende Noordhollandse stolpboerderij. De prijs wordt uitgereikt aan de opdrachtgever van de verbouwing of restauratie. In aan merking komen stolpboerderijen waarbij de manier waarop de herbestemming is vormgegeven, goed is toegesneden op de nieuwe functie. Ook dient rekening te zijn gehouden met de karakteristieken van de stolp. Naast toekomstige stolpei- genaren kunnen ook architecten en aan nemers belang hebben bij de resultaten van de Stolpenprijs. Met het aanreiken van geslaagde voorbeelden, kennis, erva ring en aanbevelingen biedt de provincie immers informatie en inspiratie bij herbe stemming. Zo hoeft het wiel niet steeds opnieuw te worden uitgevonden en kun nen initiatiefnemers van elkaar leren. De inzendingen worden beoordeeld door een onafhankelijke en deskundige jury, die maximaal vijf projecten nomineert. Deze worden door de jury bezocht, waar na een winnaar wordt aangewezen. Deze ontvangt een speciaal ontworpen trofee. Hiernaast kan de jury twee eervolle ver meldingen toekennen. Het juryrapport over de vijf genomineerde stolpen komt digitaal en op papier beschikbaar. De prijsuitreiking vindt plaats in november. De Stolpenprijs is ingesteld in het kader van het Jaar van de Stolp, een initiatief waarmee de provincie aansluit op het Jaar van de Boerderij. Meer informatie is te vinden op www.noord-holland.nl, the ma Cultuur. medewerkers van de telefonische helpdesk van SnelStart. Kolibrie, een brons'

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 2