FAMILIE Zusjes Brand tennissen sterk op toernooi Heerhugowaard Aftrap starterswoningen Anne Frankstraat Kazerne Mok houdt open dag IGESLAAGD - «i; r 50 jcuw www.texelsecourant.nl VRIJDAG 12 JULI 2013 Pieternella Willemina Waaijer - van der Vis Oosterend, 28 februari 1936 Den Burg, 11 juli 2013 Jan Waaijer Nea en Huib Eelman-Waaijer Nelda en Mattijs, Sem en Wesly, Pieter-Jan Siebe en Erika Waaijer-Segers, Belinda, Bart Jan, Marieke Frieda Waaijer en Jan Thomas Ramon, Camiel en Miranda, Janey en Jurriaan Willy Waaijer en Bach Lamboo Moeder is thuis, Kogerstraat 59a, 1791 EP Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren, maandag 15 juli 2013 van 19.30 tot 20.30 uur in het Uitvaartcentrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg. De afscheidsplechtigheid wordt gehouden op dinsdag 16 juli 2013 om 13.30 uur, in het uitvaartcentrum. Aansluitend zullen wij moeder begeleiden naar haar laatste rustplaats op de Algemene Begraafplaats in Den Burg. Na afloop komen wij samen in het uitvaartcentrum, waar tevens gelegenheid is ons te condoleren. Moeder wilde geen bloemen. Tot ons verdriet hebben we afscheid moeten nemen van onze lieve schoonzuster en tante Nel Waaijer-van der Vis G. Waaijer, in herinnering J. Waaijer-Schaap P. Waaijer, in herinnering S. Waaijer-Gaastra A. Dijkstra, in herinnering F. Dijkstra-Waaijer neven en nichten Wij wensen Jan, de kinderen en kleinkinderen heel veel sterkte toe. Zoveel bloemen, zoveel kaarten, zoveel warme woorden, zoveel belangstelling en zoveel troost. Hartelijk dank voor uw blijk van medeleven na het overlij den van mijn lieve man en onze trotse vader en opa Thea Hillen-Veeger kinderen en kleinkinderen Vanwege de overweldigende belangstelling is het voor ons onmogelijk u allen persoonlijk onze oprechte dank te betuigen. Den Burg, juli 2013 Lieve Aliët, Bedankt voor alle mooie herinneringen! Het werd, het was, het is gedaan. Heel veel liefs en troost voor allemaal. "De Pekeltjes en fam." Vol bewondering zijn we voor haar moed, doorzettings vermogen, optimisme en belangstelling voor iedereen. We zullen onze buurvrouw erg missen en wensen Mark, hun kinderen en kleinkinde ren veel kracht toe om dit verlies te dragen. De buren van de Wilsterstraat. Levensblij, Sprankelend, Optimistisch Lieve Aliët We zullen je heel erg missen. Het kamerkoor Bedankt voor uw belangstelling voor onze 60-jarige huwelijksdag. Uw aanwezigheid, cadeaus, fruit en vele kaarten hebben deze dag tot een feest gemaakt. Het was geweldig! Kees en Fien Drijver-Meder Slotskolk 2, 1794 BG Oosterend The future seems so bright ancf c(ear, when 1picture it with you near (A(exancCm QCuntzC Vincent Sebastiaan 'Beens Wij trouwen 12 juCy 2013 Hackeve Savoyai "KastéCy JCossuth Lajos utca 95 2300 (Rachave Dit lieve Bakkertje wordt zondag 50 Van harte Sarah! De Joost Dourleinkazerne houdt morgen (zaterdag 13 juli) een grote open dag. Het terrein van het Korps Mariniers is van 10.00 tot 16.00 uur te bezoeken. De mariniers geven demonstraties, er kun nen diverse stands worden bezocht en er zijn allerlei activiteiten voor kinderen. De mariniers laten om 11.00 en 13.00 uur in de haven van de Mok zien hoe zij piraten schepen overmeesteren. Parachutisten en de KNRM verzorgen eveneens demonstra ties. Bezoekers kunnen meevaren met lan dingsvaartuigen (waaronder de nieuwe FRISC's) en de KNRM. Kinderen kunnen zich laten camoufleren en oefenen met nepwapens. Er is een klimtoren aanwe zig, het SIGMA-team laat zien wat zij doet bij calamiteiten, de stichting Keep Them Landing is aanwezig en Staatsbosbeheer (beheerder van het nationaal park waar de Joost Dourleinkazerne onderdeel van is) is present. De weg naar de Mok is tijdens de open dag afgesloten. Er vaart van 10.00 tot 16.00 uur een landingsvaartuig heen en weer tussen de veerhaven op 't Horntje en de Mok om bezoekers te vervoeren. Bij de afsluiting op de kruising van de Mokweg en het Mol werk wordt een par keerplaats ingericht en vandaar pendelen voertuigen op en neer naar de Mok. De zusjes Sanne en Ilse Brand kunnen terugkijken op een prima gespeeld toer nooi in Heerhugowaard. Ilse won samen met Sterre Kiltz de dames dubbel 5, werd tweede in de dames enkel 4 en ook twee de in de dames dubbel 3 met haar zus Sanne. Ilse die als derde geplaatst was in de da mes enkel 4 won in de tweede ronde van Bibi Kruijer met 6-3 6-0, in de kwartfinale trof ze Rachel Vet en wist de partij naar zich toe te trekken met 6-1 6-3. In de hal ve finale moest Ilse het opnemen tegen de als eerste geplaatste Anouk van Die pen, het was een zware wedstrijd maar Ilse wist knap te winnen met 6-1 7-5. In de finale speelde Ilse tegen Rosalie Riet- jens die uiteindelijk te sterk was voor Ilse en won met 6-1 en 6-4. De dames dubbel 5 met Sterre Kiltz was makkelijk, de eer ste partij wonnen ze met 6-4 en 6-4 en de tweede partij wonnen ze met 6-1 en 6-1. Ilse speelde samen met haar zus Sanne in de dames dubbel 3, dit was best een uit dagingvoor Ilse, maar zo kon ze goed zien waar ze aan toe was. De eerste partij ver loren de zusjes nipt met 3-6,6-2 en 6-7, in de derde set kwamen ze 5-2 achter, maar kwamen goed terug. De tweede partij was tegen de eerste geplaatste, dit won nen de zusjes Brand knap met 7-6 en 7-6. Sanne speelde naast de dames dubbel 3 ook mee in de dames enkel 3, dames en kel 1 en dames dubbel 1. Sanne die in de dames enkel 3 als derde geplaatst was speelde in de tweede ronde tegen Gor- dana Tomazovic en won dit met 6-4 en 6-4. In de kwart finale trof ze haar dubbel partner Joëlla van Vliet en won dit met 6-3 en 6-1. In de halve finale speelde San ne tegen de als eerste geplaatste Marjo lein Kamphuis en verloor dit met 5-7, 6-3 en 6-2. Sanne speelde goed, maar Marjo lein is een ergervaren speler en wist op de juiste momenten de punten naar zich toe Ricardo de Wit (22) uit Den Burg is aan de Haagse Hogeschool in Delft afgestudeerd in de Werktuigbouwkunde. Hij gaat wer ken bij HGG in Wieringerwerf. Reumavereniging De Reu ma vereniging houdt woensdag 17 juli een inloopmiddag voor leden en hun partner De bijeenkomst begint om 14.30 uur en wordt gehouden in Strends End in Oosterend, deelname voor partners kost €5,-. te trekken. Naast het open toernooi was er ook nog een Nationaal ranglijst toernooi. Sanne was direct gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi van de dames enkel 1. In de eerste ronde moest Sanne tegen Merle Bergmans, hard werken wordt beloond, Sanne won de wedstrijd met 4-6, 6-4 en 6-1. In de tweede ronde speelde Sanne te gen de als derde geplaatste Myrthe Witt- kamper en won dit verrassend met 6-0 en 6-2, Sanne speelde erg goed. In de kwart finale moest Sanne het opnemen tegen Milou Pietersz en verloor dit met 6-0 en 6-4. De eerste set voelde Sanne zich erg slap en dit was ook te zien aan haar sla gen, de tweede set wist ze zich knap te herstellen, maar dit kwam helaas te laat. In de dames dubbel 1 speelde Sanne sa men met Joëlla van Vliet, zij verloren de eerste ronde met 3-6 6-4 7-6. Erg zonde, het had niet gehoeven, beiden waren niet tevreden over hun eigen spel. Deze week spelen beiden het Boekweit in Hoorn. Maaiwedstrijd De maaiwedstrijd die de OTMV zondag hield op het land van Dirk Roeper werd ge wonnen door Jos Witte en Co Looystein. Er waren achttien deelnemers, waarvan vijf van de overkant. De jury werd gevormd door Piet Jongejan en Teun Huisman. Uitslag: lJos Witte; 2.Jan Bouwmeester; 3.Nico Schipper. Gastmaaiers: l.Co Looy- estein; 2.Menno de Graaf; 3.Gerrit John. Saté-contest Een groep Texelaars gaat maandag 15 juli op pad in Den Burg om te testen welke horecagelegenheid de beste saté ser veert. De groep gaat langs bij de Linde boom, de Smul pot, de Kastanjeboom, de Steenenplaats en de 12 Bakken. Altijd samen, voor altijd Dankbaar voor al Jouw steun, gezelligheid en liefde De gemeente en de vereniging Collectief van Particuliere Opdrachtgevers (CPO) Den Burg hebben een overeenkomst ge tekend voor de afname van grond in Den Burg West. Hiermee wordt de aftrap ge geven voor de bouw van vijf starterwo ningen. Wethouder Eric Hercules en Guus Bakker (voorzitter), Arno van Schaik, en Bas Gie- temans tekenden namens de vereniging CPO Den Burg 1. CPO Den Burg 1 is een col lectief van particuliere opdrachtgevers die in eerste instantie vijf starterwoningen willen bouwen aan de Anne Frankstraat. Later staat de bouw van woningen in het middensegment op het programma. Guus Bakker: 'De eerste stap voor het sluiten van de grondovereenkomst is ge maakt. De vergunningen zijn aangevraagd en het project wordt verder door ons uit gewerkt. We verwachten in januari 2014 te gaan bouwen. Het leuke aan dit project is dat je als CPO deelnemer alles zelf be sluit. We spraken met Woontij over een zekerheidsstelling, hebben zelf het over leg gevoerd met de gemeente en gaan de komende periode overleg houden met de omwonenden, architect en aannemer. Ge lukkig worden we ondersteund door Bas Gietemans van stichting CPO-NH.' Vit behoefjes wordt Arno van Schaik: 'Doordat we zelf ont wikkelen, willen we ook zelf de afbouw doen. Dat betekent dat de aannemer al leen maar de buitenkant van de woning bouwt. Hierdoor besparen we ons geld. We denken dat de hoekwoningen straks zo rond de €185.000,- en de tussenwo ningen rond de €170.000 kosten.'Er is nog één woning CPO-beschikbaar, gegadigden zijn welkom. Woontij staat overigens ga rant voor de afname van dit vijfde huis. Werving nieuwe gemeentesecretaris De gemeente start komend najaar met de werving van een nieuwe gemeentesecre taris annex algemeen directeur. Aan het eind van het jaar zou de nieuwe man of vrouw bekend moeten zijn. Vorige week stelden b en w het functieprofiel (voorlopig) vast. De ondernemingsraad heeft hierover een positief advies uitge bracht. De verwachting is dat de selectie van de nieuwe gemeentesecretaris aan het eind van dit jaar moet zijn afgerond. Momenteel worden beide functies waar genomen. Don Boot die van gemeentese cretaris en Jan Legters vervult als interim de baan van algemeen directeur.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 3