I .txl 8 NIEUWS TESO oefent met 'rescue runner' Woontij stimuleert doorstroming www.texelsecourant.nl VRIJDAG 12 JULI 2013 Met de nieuwe dienst 'Zorgeloos verhui zen' wil Woontij wil de kans vergroten om naar wens te wonen. Om de doorstroming te verhogen zijn maatregelen genomen die het aantrekkelijker maken om te verhuizen. Momenteel komen er te weinig woningen vrij. Om meer beweging te krijgen biedt Woontij huurders van 65 jaar en ouder aan door te stromen naar een andere woning. Hiermee brengen wij een keten van ver huizingen op gang. Deze doorstroming is belangrijk voor starters en jonge gezinnen die bij ons op de wachtlijst staan. Deze wo ningzoekenden maken dan meer kans op een (eengezins) woning. Een groot aantal woningen is bestempeld als 'uitstroomwo ning'. Vanuit zo'n woning kan men verhui zen naar een (duurdere) huurwoning (in- stroomwoning), terwijl de huurder dezelfde huur blijft betalen. Het oude huurbedrag wordt dus meegenomen. Ook wordt tij dens de verhuis periode geen dubbele huur meer gevraagd. Om huurwoningen die bestemd zijn voor verkoop vrij te krijgen, krijgen huurders die een verkoopwoning achterlaten een ver huiskostenvergoeding van €1.500,-. Voor huurders die doorstromen vanuit een huur woning is deze extra vergoeding er niet. Woontij geeft aan dat het belangrijk is dat woningen worden verkocht. Als eerste maakte de familie Pieterse ge bruik van de actie. Ze hebben ruim 40 jaar op de Boogerd gewoond en zijn onlangs verhuisd naar een nultredenwoning in de Jan Reystraat. Omdat zij de eerste door stromers waren, kregen ze een bloemetje van Esther Koorn en Christine Groen van Woontij. De vaarploegen van TESO hebben de af gelopen dagen geoefend met een nieuw reddingsvaartuig om drenkelingen mee te kunnen redden. Het gaat om een zogeheten 'rescue run ner', een soort waterscooter die in Zwe den is ontwikkeld. Dit reddingsvaartuig krijgt mogelijk een plek aan boord van de nieuwe Texelstroom die eind 2015 in de vaart komt. Het is één van de bijna zes honderd ideeen die TESO momenteel op haalbaarheid onderzoekt voor de Texel stroom. De rescue runner is volgens Thijs Wester- laken, stuurman van TESO en betrokken bij de nieuwbouw, een verdere verbete ring ten opzichte van de huidige man- overboord-boten op de veerboten. Deze schepen worden met behulp van een haakte water gelaten. De rescue runners gaan te water in een kooi waar ze meteen uit kunnen varen. De 3,6 meter lange en 1,5 meter brede scooters worden aange dreven door een waterjet en hebben wei nig diepgang. Ze kunnen een snelheid van 45 mijl per uur halen. Westerlaken: 'Ze zijn de afgelopen jaren ontwikkeld door de Zweedse redding maatschappij en Stena Lines. Zij zijn uitontwikkeld en je ziet dat de rescue runners nu op meer dere plekken in Europa in gebruik worden genomen.' Het vaartuig is zo gebouwd dat een dren keling in een handomdraai aan boord kan worden genomen. De rescue runner vaart volgens Westerlaken naast de dren keling en mindert dan snelheid waardoor hij wat dieper in het water zakt, zodat het achterste deel als het ware onder de drenkeling kan worden geschoven. 'Daar na verhoog je weer de snelheid, zodat de rescue runner wat verder uit het water komt. Scoopen heet dat. Met een hand houd je de drenkeling vast en met de an dere het stuur.' De vaarploegen oefenden allemaal om ervaring op te doen met het nieuwe red dingsvaartuig. Volgens Westerlaken wa ren de eerste reacties positief, ledereen zat op het vaartuig en lag een keer in het water als drenkeling om ook op die ma nier de rescue runner te ervaren. Er werd, samen met trainers van de Zweedse red ding maatschappij geoefend vanaf de TX 63. Gemeente Texel Bekendmakingen Bouwzaken Omgevingsvergunning, aangevraagd (1792 AB) Heemskerckstraat 2 in Oudeschild, het vervangen en vergroten van een dakkapel (ontvangen 15 mei 2013). (1793 EK) Oosterenderweg 17B in De Waal, het vervangen van een recreatief opstal (ontvangen 4 juli 2013). (1791 VA) Burdetstraat 2 in Den Burg, plaatsen van een kinderdagverblijf (ontvangen 4 juli 2013). (1791 SL) Strandkaap 15 in Den Burg, het uitbreiden van een woonhuis (ontvangen 5 juli 2013). (1795 JS) Postweg 134 in De Cocksdorp, het uitbreiden en verbouwen van een hotel (ontvangen 9 juli 2013). (1792 AS) Bolwerk 4 in Oudeschild, het realiseren van een aanbouw (ontvangen 9 juli 2013). (1795 LJ) Vuurtorenweg 29 in De Cocksdorp, het verplaatsen van een bestaande schuur (ontvangen 10 juli 2013). (1795 LJ) Vuurtorenweg 29 in De Cocksdorp, het bouwen van een woonhuis (ontvangen 10 juli 2013). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de omgevingsvergunningen zijn verleend. Verleende omgevingsvergunningen worden gepubliceerd Omgevingsvergunning, verleend Activiteit bouwen (1791 WX) Abbewaal 5 Den Burg, bouwvergunning tweede fase (oude wetgeving) uitbreiden Modern Home (verzonden 4juli 2013). (1791 GH) Hollewal 42 in Den Burg, wijzigen van een gevel (verzonden 4 juli 2013). Activiteit met betrekking tot een beschermd monu ment (1795 AM) Molenlaan 2 in De Cocksdorp, het restaureren van een orgel (verzonden 9 juli 2013). Activiteit aanleg (uitvoeren werk of werkzaamheid) (1794 GH) Oostkaap 8 in Oosterend, onderhoudswerkzaamheden aan het gasoverslagstation (verzonden 8 juli 2013). Rectificatie omgevingsvergunning, verleend (1791 DS) Verzetstraat 13,13A en 13B in Den Burg: de bouw van 3 appartementen, vergunning is nog niet verleend, per vergissing vroegtijdig gepubliceerd. U kunt deze omgevingsvergunningen raadplegen op www.texel.nl Actueel Bekendmakingen en inzien bij de publieksbalie. Een belanghebbende kan tegen deze besluiten bezwaar maken bij het college van burgemeester e, Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na di verzending worden ingediend. In de brief moet ti staan: de naam en adres van de indiener; een handtekening; een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt en de gronden van het bezwi gevallen is het mogelijk om naast het bezwaai voorziening aan te vragen bij de voorzieningenrechter. Het verzoek kunt u sturen naar de Voorzieningenrechter van de Rechtbank, sector bestuursrecht, Postbus 251 te 1800 BG Alkmaar. De indiener krijgt een nota voor griffierechten. Meer informatie kuntu vinden op www.rechtspraak.nl/procedures. Wet milieuheer, kennisgeving meldingen Besluit algemene regels voor inrichtingen milieu beheer (1791 WZ) Abbewaal 8 in Den Burg, het veranderen van een transportbedrijf. (1794 HG) Schorrenweg 16A in Oosterend, het veranderen van een melkveebedrijf. De melding(en) en de bijbehorende stukken zijn te raadplegen op www.texel.nl Actueel Bekendmakingen en kunt u vanaf 15 juli 2013 tot en met 26 augustus 2013 inzien bij de publieksbalie. Ter uitvoering van de Wet milieubeheer op grond van artikel 8.41 van deze wet zijn de bovenstaande meldingen ontvangen. In genoemd besluit staan voorschriften waaraan de bedrijven moeten voldoen. Deze voorschriften richten zich op de bescherming van het milieu. De bedrijven hoeven geen milieuvergunning aan te vragen. Zienswijze indienen is niet mogelijk. Wij controleren deze bedrijven op de naleving van de voorschriften. Voor informatie over deze meldingen kunt u contact opnemen met het team vergunningen. Evenementen De volgende organisaties hebben vergunning aangevraagd voor een evenement. De heer E. Bakker voor de organisatie van een legotentoonstelling in een schuur aan de Pontweg 146, bij De Koog op zondag 11 augustus 2013. Zwem- en poloclub TC71 voor de organisatie van een kampeerweekend voor leden op en rond zwembad Molenkoog aan de Slingerweg in Den Burg van 30 augustus tot en met 1 september 2013. Texel Airshow N.V. voor de organisatie van een kampeerweekend voor vliegtuigen en hun crews op een gedeelte van het vliegveld aan de Postweg bij De Cocksdorp van 6 tot en met 8 september 2013. Menvereniging Tussen Wad en Duin voor de organisatie van een tweedaagse wedstrijd met aangespannen paarden op en rond de manege aan de Akenbuurt bij Den Burg op 21 en 22 september 2013. Bovenstaande aanvragen liggen ter inzage bij de Publieksbalie in het gemeentehuis. en binnen twee weken na publicatie \n schriftelijke zienswijze indienen bij de burgemeester, tstbus 200,1790 AE in Den Burg. Verkeersmaatregelen Burgemeester en Wethouders van Texel maken bek end dat de volgende tijdelijke verkeersmaatregels nodig zijn voor evenementen. Voor de kermis in De Koog het afsluiten voor parkeren van een gedeelte van de parkeerplaats aan de Nikadel in de periode 15 juli tot 22 juli 2013. Voor de Landbouwdag Texel in Den Hoorn het afsluiten van de Kerkstraat en het instellen van eenrichtingsverkeer op het Lage Wegje, rijrichting naar de Rommelpot op donderdag 25 juli 2013 tussen 08.00 en 20.00 uur. Voor de het ringsteken in Den Burg op woensdag 17 juli 2013 het afsluiten van de Gravenstraat, Molenstraat en Pieter van Cuijkstraat voor alle verkeer, tussen 19.00 en 21.00 uur. Voor de het ringsteken in De Cocksdorp op zondag 28 juli 2013 het afsluiten van de Ploosterstraat en Kikkertstraat tussen Ploosterstraat en Stengweg voor alle verkeer, tussen 15.00 en 17.00 uur. Voor de het ringsteken in Den Hoorn op donderdag 8 augustus 2013 het afsluiten van de Kerkstraat, De Naai en de Diek voor alle verkeer, tussen 19.00 en 21.00 uur. Voor de het ringsteken in De Koog op dinsdag 13 augustus 2013 het afsluiten van de Brink, Plevierstraat en Kamerstraat tussen Brink en Epelaan voor alle verkeer en het instellen van eenrichtingverkeer op de Ruijslaan tussen Epelaan en Brink, (rijrichting naar de Epelaan) tussen 19.00 en 21.00 uur. Voor Oosterend Present Het instellen van een parkeerverbod aan beide zijden en een snelheidsbeperking van 50 km op de Koningsweg voor de periode woensdag 24 juli tot zondag 28 juli 2013. Het afsluiten van de Peperstraat tussen Bijenkorfweg en Kerkstraat op donderdag 25 juli 2013. Het afsluiten van de Kotterstraat en Peperstraat op zaterdag 27 juli 2013. Mededelingen Dorpsomgevingsplan Den Hoorn en omgeving ter De gemeenteraad van Texel heeft in haar vergadering van 3 juni 2008 aangegeven dat het dorpsomgevingsplan voor Den Hoorn en omgeving 'Loodsen door het Landschap'als basis dient voor beleid. Het dorpsomgevingsplan voor Den Hoorn en omgeving 'Loodsen door het Landschap'ligt vanaf 15 juli 2013 ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis en via onze website op www. texel.nl/de-gemeente/beleidsstukken_42781/ item/dorpsontwikkelingsplan-voor-den-hoorn-en- omgeving_38839.html?previewcode=9622534168d20 d4f2e51427c877f40948ipreview=18.stukid=38839 Bekendmaking Gemeenschappelijke regeling Regionale Uitvoeringsdienst Noord-Holland Noord Het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Texel maakt bekend dat de gemeenteraad op 3 juli 2013 toestemming aan het college heeft gegeven tot het treffen van de Gemeenschappelijke regeling Regionale Uitvoeringsdienst Noord-Holland Noord. Hiertoe heeft het college op 16 april 2013 onder voorbehoud van toestemming van de gemeenteraad besloten. Daarnaast heeft de burgemeester besloten om deel te nemen aan deze gemeenschappelijke regeling om mogelijk in de toekomst taken vanuit zijn bevoegdheid uit te laten voeren. Hiermee wordt samen met alle gemeenten uit de regio Alkmaar, de regio West-Friesland, de regio Kop van Noord-Holland en de provincie Noord-Holland een openbaar lichaam opgericht voor de gemeenschappelijke behartiging van de belangen van de deelnemers op het terrein van vergunningverlening, toezicht en handhaving in het kader van het omgevingsrecht. Het college zal de taken op dit gebied door de Regionale Uitvoeringsdienst Noord-Holland Noord laten De volledige tekst van de regeling ligt vanaf 13 juli 2013 gedurende acht weken tijdens de openingstijden ter inzage bij de publieksbalie. Daarnaast is de tekst te raadplegen op de websites van de gemeente en de milieudiensten. Archeologische Beleidskaan vastgesteld. Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad op 12 juni 2013 de Archeologische Beleidskaan van de datum 1 juni 2012, de bijbehorende Toelichting van de datum 17 januari 2013 en de Nota van Inspraak van de datum 28 maart 2013 vastgesteld heeft. De Nota van Inspraak is verwerkt in de geconsolideerde Toelichting van de datum 1 juli 2013. Het beleid bevat een archeologische beleidskaan en een bijgehorende Toelichting. Deze kaart geeft een gemeentebreed overzicht van de archeologische waarden en archeologische verwachtingen. De kaart maakt inzichtelijk waar bij welke ruimtelijke ingrepen een archeologisch onderzoek verplicht is en zal als toetsingskader worden gebruikt bij ruimtelijke procedures. Ook is deze kaart een onderlegger voor de nieuwe bestemmingsplannen. Het archeologiebeleid treedt een dag na deze bekendmaking in werking. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. Struick via e-mail rstruick@texel.nl of telefoonnummer 14 0222. De archeologische beleidskaart en de bijbehorende toelichting liggen vanaf 12 juli gedurende twaalf weken op werkdagen ter inzage bij de publieksbalie in het gemeentehuis. Digitaal kunt u de informatie vinden op www.texel.nl Actueel Projecten Archeologische beleidskaart. Openingstijden maandag t/m donderdag 8.30 -12.30 ui vrijdag* (alleen voor burgerzaken) 15.00 -19.00 ui gemeentearchief: dagelijks 10.30 -12.30 ut *geboorteaangifte, huwelijksaangifte (ondertrouw) overlijdensaangifte en erkenning kan alleen op afspraak. Wilt u de bekendmakingen per e-mail ontvangen? Meld u aan op www.texel.nl Gemeente Texel Postadres Postbus 200,1790 AE Den Burg Bezoekadres Emmalaan 15,1791 AT Den Burg T 14 0222 F 0222-362287 E gemeente@texel.n www.texel.nl

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 8