TEXELSE COURANT 19,50 p.p. Wachtlijst Woontij voorbij de duizend HEMA Cjrocn C2wartsjexeh in het harL, Ringsteken van start gegaan op Groeneplaats in Den Burg Texelse Apotheek stopt na zomer met dependance in Zandkoog sÉrl; onbeperkt eten V\ 1 .txl 1EXEL Plezier maken op kermis in De Koog Protocol voor stranding walvis Gebruik van explosieven allerlaatste optie Voor elk wat wils op Landbouwdag Nostalgie, modern materieel en Texels product Stoffig imago notariaat niet terecht Jan Dogger neemt afscheid f WEK UW EIGEN ENERGIE OP! OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887, NR. 12791 Verschijnt dinsdag en vrijdag VRIJDAG 19 JULI 2013 KNRM op pad voor vastlopers op wad De Beursplein 5 uit De Cocksdorp heeft dinsdagmiddag op de Waddenzee een kajuitjacht in veiligheid gebracht. Het negen meter lange schip met twee per sonen aan boord was met afgaand water vastgelopen ter hoogte van De Cocks dorp. De Francine Kroesen uit Oudeschild moest aan het eind van de middag op pad voor een schip met acht mensen dat op De Bollen was vastgelopen. Zij waren zonder goede kaart de Waddenzee opge gaan. De reddingboot kreeg het schip los en sleepte het naar het Malzwin, waarna het verder kon varen naar Oudeschild. Bijeenkomst voor nieuwe politici De gemeente houdt woensdag 28 au gustus een cursus Politieke Participatie voor Texelaars die belangstelling hebben volgend jaar aan de gemeenteraadsver kiezingen mee te doen. Tijdens de bij eenkomst wordt uitleg gegeven over de gemeentepolitiek en bezoekers kunnen kennismaken met raadsleden, collegele den en commissieleden. 'Kruip eens in de huid van een raadslid', aldus een persbe richt van de gemeente. De bijeenkomst begint om 19.00 en duurt tot 21.30 uur. Belangstellenden kunnen zich aanmel den via mdeporto@texel.nl. Johanna van der Zwaag en Cees Bakker hebben woensdagavond de eerste editie van het ringsteken gewonnen. Op de Groeneplaats in Den Burg deden dertien aanspanningen mee aan de jaar lijkse traditie. Op drie plekken moesten ringen worden gestoken. De deelnemers hielden het spannend; zowel om de eerste en tweede als om de derde en vierde plaats moesten barrages worden gereden. De eerste strijd ging tussen Bakker en Van der Zwaag en het duo Alicia Saai en Jan Keijser. Van der Zwaag won door één ring meer te steken dan Saai. De strijd om de derde plaats werd be slecht door Joanne van Koeveringe die samen met Jos van der Gracht meedeed. Van Koeveringe stak ook één ring meer dan Jorien Witte die samen met Danique Bakker reed. De volgende wedstrijd is op zondag 28 juli om 15.00 uur in De Cocksdorp. Daarna is op donderdag 8 augustus de derde wed strijd in Den Hoorn en dinsdag 13 augus tus wordt in De Koog de laatste ringsteek wedstrijd gehouden. Er wordt weinig gebouwd, maar de vraag naar woonruimte is ongekend hoog. Bij Woontij staan sinds april meer dan dui zend woningzoekenden geregistreerd. Een mijlpaal, maar niet eentje om trots op te zijn. 'Een historisch dieptepunt', zegt directeur Jan van Andel. Enkele jaren geleden waren erzeshonderd woningzoekenden, het stijgt dus snel. 'In vier maanden tijd zes procent erbij', becij fert Van Andel. De duizend geregistreer- den zitten overigens niet allemaal zonder woning, maar zijn dus wel op zoek. 'De vraag naar sociale huurwoningen is een stuk groter dan het aanbod. Er is een grote categorie woningzoekenden met een laag inkomen, die op de vrije markt geen huis kunnen kopen.' Voor die categorie start Woontij het project Koopstart, een variant op Koopgarant. 'We doen mee aan een lan delijke pilot met tien woningcorporaties. Het richt zich op mensen met een laag in komen, die geen hypotheek kunnen krij gen en straks wel een huis kunnen kopen. Daarmee verstoren we de bestaande wo ningmarkt niet. We verwachten dat we er aardig wat mensen mee kunnen helpen.' Maar veel andere woningzoekenden wor den er niet mee geholpen. Van Andel wil daarover met college en raad in gesprek om te kijken of via een 'gezamenlijke in spanning' de lijst omlaag is te krijgen. Van Andel heeft wel goede hoop dat veel pro jecten die al ja ren in procedure zijn binnen afzienbare tijd van start kunnen gaan. 'Voor 't Zouteland lopen de vergunning aanvraag en milieuonderzoeken, onder meer naar de Noordse woelmuis. Ook de aanbestedingsprocedure loopt. De aanne mer is druk aan het rekenen, in september hopen we de opdracht te verstrekken.' Het zal er om spannen of het allemaal op tijd is, want de deadline voor subsidie voor dit energieneutrale project loopt met de jaar wisseling af. 'We gaan overleggen met de subsidiegevers, ik ga er van uit dat het goed komt. Het gaat per woning om circa €10.000,- subsidie van de gemeente en €14.000,- van het Waddenfonds. Ook lijkt er schot te komen in het project Weikoop. 'Ook hier loopt het vergunningentraject, besloten is om de procedure van het pro ject niet in fasen uit te voeren, maar het hele plan onder één vergunning te bren gen. De gemeente toetst nu de aanvraag. Een vrij lange procedure die op z'n vroegst volgend jaar is afgelopen. 'Met de aanne mer is de prijs rond, alle afspraken met Al- bert Heijn staan op papier, er is een extra verkeerskundig onderzoek uitgevoerd en er is overleg geweest met buurtbewoners.' Overigens heeft dat niet tot veel wijzigin gen in het plan geleid. Het plan omvat 21 woningen, waarvan 14 huur en 7 koop. Oosterend wacht al jaren op realisatie van een project op de plek van de kerk aan de Peperstraat. De Raad van Commissarissen van Woontij heeft Van Andel opgedra gen dat dit ei deze zomer moet worden gelegd. 'Het besluit is in voorbereiding en hangt samen met ontwikkelingen aan de Botterstraat.' In de Verzetstraat in Den Burg loopt de aanvraag voor 23 wo ningen, waarvan de aanbesteding start. Voor Kogerhoop staat een project op sta pel voor tien huizen van Woontij en een aantal particuliere woningen, die bijna al lemaal verkocht zijn. De bouw start naar verwachting dit en volgend jaar. De Texelse Apotheek sluit na de zomer haar servicepunt in De Zandkoog aan de Pontweg in Den Burg. Volgens apotheker Henri Venema is de de pendance voor de samenwerking met de huisartsen en andere medische diensten in De Zandkoog een aanwinst geweest, maar is het economisch gezien niet ver standig de post open te houden. Het servicepunt gaat half september dicht. Vanaf oktober wordt de ruimte pal naast de ingang van het gebouw in ge bruik genomen door de praktijk van Wa verijn, Uithoven en Van Hattem. Mensen die medicijnen nodig hebben, worden vanaf half september weer al lemaal doorverwezen naar de apotheek aan de Weverstraat in Den Burg. Dat ge beurt nu ook al met enige regelmaat als bepaalde medicijnen in de dependance niet op voorraad zijn. De ruimte in De Zandkoog is een stuk kleiner dan de apo theek aan de Weverstraat, waardoor niet alles op voorraad kan zijn. Volgens Venema werd in 2009, toen De Zandkoog in gebruik werd genomen, al ingeschat dat de dependance geen winst- draaiend onderdeel zou worden. 'Het was vooral bedoeld als service naar mensen die net bij de huisarts waren geweest. De tijden zijn er sindsdien echter economisch niet beter op geworden en voor apothe kers zijn het financieel ook geen prettige tijden.' Het sluiten van de dependance bespaart huur en de apotheek hoeft niet meer twee systemen voor patiënten in de luchtte houden. Het samen met andere medici onder één dak werken, beviel volgens Venema goed. 'We hadden al veel contact met elkaar, maar dat wordt meer als je ook letterlijk samen met elkaar aan de koffietafel zit.' OTPFffTiTCEmaaCEg DUURZAAM MILIEUVRIENDELIJK AUTOSCHADEHERSTEL Woensdag t/m zondag DUURZAAM J lil Texelhoeve Garage Dros www.texelseautopagina.nl An c Graaf Spuiterij /D 3 Den Burg Zondags geopend van 12.00 tot 16.00 uur Den Burg - Texel Bekendmakingen op pagina 8 Pj|0 Folders bii deze krant Niet gehad? Af te halen op Spinbaan 6. Aan de Nikadel in De Koog is woensdag de jaarlijkse kermis van start gegaan. Een van de attracties is de op de foto afgebeelde Beach Polyp waarin bezoekers in karretjes aan vangarmen worden rondgedraaid. Meest tot de verbeelding sprekende attractie is de Boos- terwaarin bezoekers tot tientallen meters hoog worden rondgeslingerd. De kermis duurt tot en met zondag 21 juli.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 1