Unieke elementen naar voren schuiven' HEMA Cjrocn '^warLrJexels in het hartL, Visroker slaat op zomermarkt neus van toeriste aan de haak WV's Waddeneilanden richten vizier op last-minute-toerist Timmer Buiteling voor publiek tijdens eerste autocross OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887, NR. 12792 Verschijnt dinsdag en vrijdag DINSDAG 23 JULI 2013 Rijbewijs kwijt na rijden met drank op Een 68-jarige automobilist uit Den Hoorn is in de nacht van vrijdag op zaterdag zijn rijbewijs kwijt geraakt wegens rijden met drank. De man was op de rotonde van de Pontweg en de Elemert bij Den Burg de macht over het stuur van zijn auto ver loren. Hij reed tegen een hek en ook een tuinwal op de rotonde raakte beschadigd. De auto had aan de voorzijde eveneens flinke schade. Bij een alcoholcontrole blies de man 650 microgram alcohol per liter uitgeademde lucht en dat is bijna drie keer meer dan de toegestane hoe veelheid van 220 ug/l. Francine Kroesen schiet te hulp Redders van de KNRM zijn zondagmiddag uitgevaren om assistentie te verlenen aan een jacht dat op het Wad was vast gelopen. Het vaartuig was bij het Malzwin aan de grond gelopen. Na alarm voer redding boot Francine Kroesen van de KNRM van uit de haven van Oudeschild uit om hulp te verlenen. Nadat het scheepje was los getrokken en op de juiste koers was ge zet, konden de pleziervaarders hun tocht weer vervolgen. Opmerkelijk incident op de zomermarkt woensdag in Den Burg, waar een vishaak je in de neus van een toeriste belandde. Het haakje zat aan een hengel die visro ker Willem 'Parel' Roeper ter decoratie had neergezet, de neus hoorde toe aan een mevrouw uit Dokkum. Roeper: 'Ik had een hele stellage staan, met een fuik, een strandset en de hengel. Maar ik kreeg commentaar dat er geen haakje aan zat.' Net toen hij het haakje, dat ruim boven de menigte hing, in een kurk zou drukken, werd hij afgeleid door een klant. 'Ineens zag ik een bord poffertjes door de lucht vliegen. Wat was hier aan de hand? Toen zag ik dat het haakje dwars door de neus van die mevrouw was gegaan. Het loodje hing er aan. Iemand was tegen de hengel aangelopen. 'Met als gevolg dat de hen gel om was gegaan en een passant aan de haak was geslagen. 'Ik heb het loodje er met een tangetje afgeknipt, zodat de spanning er af was, maar kreeg het haak je er niet uit. Ook de dokter kreeg dat niet voor elkaar. Uiteindelijk heeft een specia list in Den Helder het verwijderd.' Inmid dels maakt de vrouw het weer goed. 'Waarom komen Koreanen naar de Ach terhoek? Omdat Ouus Hiddink, de coach die hun land op het WK zo succesvol maakte, daar is geboren. Daar is de mid denstand erg blij mee. Jullie hebben Do rian. Daar mag je best goeie sier mee maken. Schuif de elementen die je uniek maken naar voren.' Een welgemeend advies aan Texel van Hans van Breukelen. De succesdoelman die in 1988 met Oranje het EK won en met PSV de Europa Cup 1 pakte. Tegenwoordig geeft hij onder meer lezingen en trainin gen, zoals aan ondernemers. Hij verzorgt ook workshops en treedt bij allerlei gele genheden op als dagvoorzitter. Van Breukelen heeft laten zien hoe je, ge komen vanuit een dal, toch winnaar kunt worden. Tegenwoordig leert hij anderen hoe je succesvol kunt zijn. Hij schreef on der meer het boek 'Winnen'. Het gaat er over hoe je het beste uit jezelf haalt, wat je bereikt door de juiste instelling. 'Daar heb je zelf invloed op', zegt hij. Op vrijdag 2 augustus komt Hans van Breukelen naar Texel voor het geven van een masterclass op het festival Body Brein.Texel kent hij van diverse bezoeken, onder meer een ver verleden als jonge vakantieganger. Maar ook bij andere ge legenheden. Nu richt hij zicht onder meer tot ondernemers. 'Ik begrijp dat het toe risme in een soort dip zit. Zorg dat je weer aan de winnende hand bent. Benadruk je sterke punten. Datje zo makkelijk op Texel kunt komen, veel bereikbaarder dan ande re Waddeneilanden, Dorian en datje zo'n prachtig eiland hebt. Het gaat ook om ge voel. Mensen nemen de belangrijkste be slissingen, denk maar aan het kopen van een huis, verliefd worden en noem maar op, op basis van gevoel. Zorg dat mensen het goede gevoel bij Texel hebben. Voor jonge mensen is dat totaal anders dan bij andere categorieën. De één zoekt rust, dat biedt Texel volop. Daar kun je wat mee doen. Wat ook geldt: de omgeving draagt bij aan succes. Texel is een eiland waar sporters tot grote prestaties kunnen komen. Ik heb jullie wethouder (Hennie Huisman) gehoord tijdens de Sportweek in Tilburg. Enthousiast en met een aan sprekend verhaal.' Die boodschap viel vol gens Van Breukelen in goede aarde. Het bereiken van succes is volgens de oud doelman ook een kwestie van collectieve kracht. In een interview op pagina 7 ver telt hij onder meer over de drie factoren die in 1988 aan de basis stonden van het succes van Nederlands Elftal op het EK Zoekactie drenkeling Een uitgebreide zoekactie zondagavond naar een drenkeling die ter hoogte van paal 21 zou zijn gesignaleerd, leverde niets op. Badgasten dachten dat ze ie mand kopje onder zagen gaan en legden een link met een achtergebleven hand doek op het strand. Na alarm kwamen de De Zalm, de reddingbrigade, de wipper truck en de Beursplein 5 in actie. Er werd niets gevonden. Het alarm bleek loos, er bleek niemand vermistte zijn. De WV's op de Waddeneilanden en de Friese toeristische promotor Beleef Fries land hebben gezamenlijk een last-minute campagne opgezet om de komende tijd gasten naar de eilanden te halen. De campagne, met de naam 'Wad heb je nodig!?', speelt in op mensen die last-mi- nute alsnog een vakantie regelen. Directeur Wouter de Waal van de VW in Den Burg liet recent weten dat dertig procent van de boekingen tien dagen of korter voor aankomst wordt gedaan. Het boeken wordt mede bepaald door het weer. Bij de nu opgezette campagne is de blik specifiek gericht op mensen in Midden-Nederland, omdat die sinds deze week ook vakantie hebben. De WV's en Beleef Friesland hebben voor de campagne onder meer de web site www.wadden.nl van een nieuw jasje en nieuwe inhoud voorzien. Op de site is per Waddeneiland te lezen wat er zoal te doen is en waaromjeerals bezoeker heen zou moeten gaan. De WV's hopen met de campagne men sen die twijfelen net het laatste zetje te geven een vakantie naar de Wadden te boeken. Het kan ook helpen de tegenval lende boekingen bij deVWin het voorjaar goed te maken, al is dat volgens De Waal inmiddels grotendeels goed gemaakt. 'Al wil dat niet zeggen dat dat overal op Texel het geval is.' De WV zag in de eerste drie maanden van 2013 de boekingspercentages ten opzich te van vorig jaar met achtereenvolgens 18, 12 en 17 procent dalen ten opzichte van dezelfde periode in 2012. Met de ver betering van het weer nam de hoeveel heid boekingen in april en juni met 20 en 22 procent toe. Mei bleef gelijk aan 2012. Kamperen en bed&breakfast zaten in de lift en meest gevraagd blijven vakantie huisjes. De WV's lieten de campagne 'Wad heb je nodig!?' van start gaan door de rode vuurtoren van Vlieland in een blauw doek te wikkelen en door de vijf eilandburge meesters naar Vlieland te halen. n!E Voor'de lekkerste aanbiedingen! De Echte Bakker Iedere dinsdag in deze krant Het Laatste nieuws het Eerst! 24 uur per dag 7 dagen per week www.texelsecourant.nl Volg het nieuws op Twitter ©TexelseCourant Ontvang het laatste nieuws op Facebook Like ons! facebook.com/texelsecourant Ralph van der Brink maakt een buiteling voor het publiek tijdens de autocross die de MAB Club zondag in Eierland hield. Een tik van een ander was voldoende voor de 'salto'. De monteur van Van der Brink moest aan de bak voor reparatie, maar in de finale van de rodeo klasse was de auto weer op de baan. Meer over de cross elders in deze krant. SNELCODE: 635; www.texelseautopagina.nl Zondags geopend van 12.00 tot 16.00 uur Den Burg - Texel

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 1