UIJZER li oonplbte UIT DE RAAD Schllderwer: u s ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO 7)% 14e JAARGANG NUMMER 37 Redactie- en Administratie-adres: R. Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Tel. 02200-4190 - Giro 140847 ABONNEMENTSGELDEN Per half jaar f 1,20 Advertenties, per mm. f 0,12 (Bij contract reductie) 4 DECEMBER 1958 Dit blad verschijnt iedere donder dag (uitgezonderd 2 vacantiewe- ken), in een oplaag van 3000 ex emplaren, huis-aan-huis in Heiloo. Advertenties moeten u i t e r 1 ij k dinsdagavond in ons bezit zijn. Toestand burgemeester Kalff onveranderd. In de raadsvergadering van vrij dag jl. deelde loco-burgemeester J. Schuyt mede, dat de toestand van burgemeester Kalff onveran derd is. Leden advies-commissies. nader voorstel tot stichting dezer scholen aldaar te doen toekomen.' Het was de heer Majolée die de Xrraag stelde of splitsing van het ULO-onderwijs wel goed was. Hij wees op het bezit van een les lokaal voor tekenen, natuurkunde, handenarbeid. Hebben B. en W. zich over dit plan al in verbinding gesteld met het onderwijzend per soneel, in het bijzonder met het hoofd, de heer Gerling en de raad In de huurcommissie zijn benoemd de heren J. Kalff, burgemeester, voorzitter, J. Glas, E. H. C. Jan- yan acjvjes voor jjet 0penbaar on sen, Joh. de Vries en J. H. J. cjerwijs was 2jjn tweede vraag. Waarom is de commissie van ad- Overmeer. De commissie is van 7 tot 5 leden teruggebracht. De heren Tamis en Zwaag komen niet meer te rug. In de adviescommissie als bedoeld in de Woonruimtewet 1947, wer den herbenoemd de heren: Mr. Dumbar, de Koekkoek, GrlaS', Muntjewerf en Sengers.^-- De verordening regelende de sa menstelling enjhéf werk der com missie vopf'sociale zaken, werd aangenomen. Nu de werkzaam heden in het college van B. en W. verdeeld zijn, zal de wethouder van sociale zaken, de heer Schuyt, voorzitter der commissie zijn. Le den: mevr. De Vries-Akkerman, mevr. Beek-Jansen en de heren Joh. de Vries, Chr. Vahl en J. Bolten (de laatste twee heren en mevr. Beek zijn raadsleden). Dank werd speciaal gebracht aan mev. De Vries, die 6 jaar op voor beeldige wijze voorzitster was van deze commissie. Grondprijs te duur bevonden Aankoop ging toch door Weer kwam de aankoop van grond, in plan Zuid, aan de orde. Het was o.a. de heer Rus, die het onjuist vond dat terwijl twee eige naren 1,50 per vierkante meter krijgen, nu wordt voorgesteld een ander 3,— te geven. Dit zal ze ker tot consequenties leiden, aldus de heer Rus. ,U bewijst Heiloo een dienst, als u dit voorstel van B. en W. aanneemt', zo hield de heer Rus de raadsleden voor. Ook van andere zijde vond men deze grond .gjepeperd', maa? men vond dat niet langer gewacht kon worden en dat onteigening ook niet ,je dat' was. ,We hebben deze grond nodig', aldus de heer Bolten. Wethouder Tomipon hield de heer Rus voor, dat h^t toch deze was geweest die het voorstel had voor bereid. ,De onderhandelingen lo pen al sinds februari 1957 en op 1 september 1958 heeft men, in het oude college, de-zaak afge rond'. Met 14 tegen één stem, die van de heer Rus, werd dttNweinig aantrekkelijke voorstel aanaard. vies voor het onderwijs, die pas benoemd isi^^et geraadpleegd? Hij vroeg tenslotte of B. en W. alsnog overlég wilden plegen. Loco-burgemeester Schuyt ant woordde, dat een bespreking met de heer Gerling was vastgesteld en hij bereid was alsnog de com missie voor het onderwijs te raad plegen. ,Wij hgdden het plan, om tijdelijk twee klassen van de Von delschool onder te brengen in de twee nieuwe ULO-lokalen aan de Bayershoffweg. Twee klassen van de ULO zouden dan tijdelijk in die school kunnen.' Onrendabel gebied. Ook nu uitten raadsleden, vooral de heer De Vries, bezwaren te gen de bijdrage die bewoners moeten opbrengen voor aanslui ting op het waternet, in de zoge naamde onrendabele gebieden. Hij meende dat dit bedrag gelij kelijk door alle bewoners betaald diende te worden. De heer Groot en de heer Mulder drongen nogmaals aan op aanslui ting van percelen in de Boekeler- meer. .Reeds in 1956 verklaarden B. en W. htin best te zullen doen. Nu is het bijna 1959 en nog zitten de mertsen daar zonder leidingwater' aldus de heer Groot. De heer Mulder vulde aan, evenals de heer slechte De Vries, dat het ongewenst is, dat koeien slootwater gegeven moet worden in de winterdag. Men spaart kosten noch moeite om het vee t.b.c.-vrij te maken. Wethouder Tomson was het in grote lijnen met de heren eens, maar wenste geen uitstel van de voorgestelde regeling. ,Daar zijn de mensen, in de regeling ge noemd, niet mee gediend.' De raad accepteerde het voorstel. B. en W. voortvarend Een of twee ULO-scholen Naar aanleiding van een binnen gekomen brief over het op de ur- gentielijst plaatsen, voor 1959, van twee ULO-leslokalen, hadden B. en W. de raad meegedeeld: ,wij menen, dat het de voorkeur verdient het bestaande gebouw niet meer uit te breiden, doch de twee nieuwe lokalen als eerste be gin van een tweede school te bou wen aan de Bayershoffweg. Zo spoedig mogelijk hopen wij u. een Het nieuwe college is op verschil lende punten voortvarend. Zo kwam er een toegevoegd agenda punt, om een overeenkomst aan te gaan met de fam. Van der Feen de Lille. Het gaat er om gelegen heid te krijgen, 500 meter riool buis aan te leggen via hun bezit- tingen^ Vanaf plan Oost, achter Ter Cnülster om naar het riool gemaal aan de Kanaalweg. De raad aanvaardde direct dit voorstel. Dit in verband met een mogelijke herziening van dit plan. Thans kan men volop vooruit. .Vergeet de lage ren niet!' ambtena- Mevr. Beek en de heer Majolée vonden de logische Ppbouw van de nieuwe salarisverordening wat de kop betreft niet jujst. Zij meen den dat het advies Van Georgani seerd Overleg opgévolgd diende te worden, waarbij; werd voorge steld het salaris van de commis sie-redacteur te veranderen in 6792,tot 7764,Na veel discussie werd" daartoe beslo ten. Het was de heer Vahl, dié" zei: .Vergeet het lager personeel niet.' Hij wees op enkele lage sa- larisposten. De voorzitter beloof de dit in het oog te zullen houden. Brief onrust ontstaan door zedendelicten' in handen ge steld van B. en W. Vraagstuk is niet zo eenvoudig Ondanks het voorstel van B. en W. de brief van het raadslid KI. de Vries over de onrust ontstaan door zedendelicten in haar handen te stellen voor advies, ging de raad daar vrijdagavond toch uit voerig op in. Het gesprek ontstond, omdat de briefschrijver uitgebreid zijn brief toelichtte. Hij sprak zijn grote waardering uit voor het werk der medici (van de Willibrordusstichting in dit ge val). Het resultaat van de moder ne geneesmethodes is dat 71 a 80 weer genezen in de maat schappij terugkeert maar dan blijft er zo'n 25 van de terbe schikking gestelden van de rege ring over welke niet beantwoordt aan het doel van deze geneesme thode. Dit levert gevaar op, om dat ook zij vrij kunnen rondlopen in onze gemeente. Het zijn deze personen, welke de steeds stijgen de onrust in ons dorp veroorzaken door gepleegde zedenmisdrijven en verstoring der openbare orde,' aldus de heer KI. de Vries. De heer Bolter, betreurde het, dat de heer De Vries deze brief ge zonden heeft. Hij had het beter gevonden als de briefschrijver zich eerst had gewend tot de genees heer-directeur. De gemeente Hei loo is niet gediend met deze brief, zo sprak de fractieleider van de K.V.P. Volgens zijn inlichtingen zijn in de laatste x/2 jaar er 10 tot 12 ge vallen geweest, waarbij slechts één der verpleegden van St. Pau- lus der St. Willibrordusstichting betrokken is geweest. Mevr. Beek wilde gaarne geloven, dat de heer De Vries gedreven is door de zorg toor onze gemeente. Zij gaf het advies aan de moeders hun dochters niet 's nachts zon der geleide'langs de Zeeweg te laten rijden. ,Wij mogen niet treden in het werk der medici', was haar op vatting. De heer Berger meende, dat de heer De Vries, ons een grote dienst had bewezen met de mid delen aan te geven hoe deze nare dingen voorkomen konden wor den. ,Wat wij nodig hebben, is feitenmateriaal. Als de heer De Vries daarover beschikt, dan zul len wij die aanhoreh en waarde ren.' ,Als het nu eens niet de patiënten van St. Paulus zijn geweest, die de zedendelicten begingen, wat dan?'/vraagt deze spreker. ,B. en W. hebben geen gemakke lijke: taak advies uit te brengen.' ove d de heer Berger. von De Heer Groot \/ond de zaak ern stig, maar hij stalde, dat men niet weet vanwaar het gevaar komt. Een ernstig oncterzoek is dan ook gewenst. De heer De Vries sloot de uitvoe rige discussie met te zeggen, dat hij adhesiebetuigingen had ont vangen. Als zijn voorgestelde maatregelen worden uitgevoerd, nl. een speciale verordening waar bij de bewegingsvrijheid der St. Paulus-patiënten beperkt wordt, dan zal een groot deel der onrust worden weggenomen. Tenslotte werdsiqcjestemd met het uitbrengen van een advies door burgemeester en wethouders. assiek/ - A D Populair EEN IEID ALLERWEGE PLANTSOEN-AANLEG 3QEN-AANLEG, en huizen j -I Niet allei In één der iaatsje raadsvergade ringen zei één der leden, ons in ziens zeer terecht, dat wij niet al leen huizen mojéten bouwen, maar er ook vpor moeten zorgen, dat in Heiloo voldoende aandacht be steed blijft aan plantsoenaanleg enz. Het is verheugend, dat we, door het dorp rijdend, overal aanplant zien van bomen en heesters, o.a. in het zgn. Plan-Oost, rond de nieuw èangelegde vijver, aan het noordelijke deel van de Maas Geesterarftqsweg en de hoek Oude Straatweg—Nic,. Beetsweg. Ook in plan Zuia gaat de beplan ting verder. Er wordHjier stelsel matig een voorop gesteld plan af gewerkt, naar gelang deze woon wijk tot ontwikkeling konit. De bewoners van de Ringweg konden de vlag uitsteken. Het heeft wel wat lang geduurd, maar nu eindelijk is de daar braak lig gende strook grond van heesters voorzien. We geloven namens vélen te spre ken als we de wens kenbaar ma ken, dat er ook in Heiloo meer bloemen geplant worden in het voorjaar. Zaterdag en zondag hamen direc tie en bewoners van ,De Oude Pastroij' afscheid van mej. Feen- stra, die Sinds een jaar hoofd van de huishouding waé en nu zelf in Amsterdam de leiding van een bejaardentehuis op zich gaat ne men. j De tijd dat zij werkzaam was in ,De Oude Pastorij' is een zeer goede tijd geweest; voor mej. Feens tra een prettige en leerzame tijd, vpor ae bejaarden, directrice en het bestuur een tijd waarin men steeds op een uitstekende werkkracht kon rekenen, die lief de voor haar werk had en, zoals mevr. v. \1. Cnlff, de directrice, opmerkte, een tijd ook van vriend schap. Deze\oopte dat dit bij dit afscheid niet kerloren zou gaan. Zij, het bestuurden de bejaarden, boden geschenken^ aan. De voorzitter van het Stichtings bestuur, de heer Eeihof, heeft ge wezen op het grote verlies voor ,De Oude Pastorij'Moor het heen gaan van mej. Feedstra. Hij hoop te dat de tijd in/Heiloo doorge bracht, waardevpl zou zijn voor haar volqend wjerk. Wijnhandel Holleweg 55 - Tel. 2597 platen J. i. Pantekoek, ing. van Aostastraat 28 2508 ORXDI FILMS VOOR DE KOMENDE WEEK The Bridge on the Rit/er Kwai Deze film draait in het ,Asta'- theater op zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag. Het is een film, welke kort gele den uit is gekomen en veel opzien heeft gebaard. Eeh bataljon Engelse krijgsgevan genen wordt door de Japanners opgedragen een brug te maken r de rivier de Kwai. Kampcom mandant Saito eist, dat de offi cieren hetzelfde koeliewerk zullen doen als*de manschappen. Kolonel Nicholson weigert met zijn colle ga's. Hij wordt opgesloten. Het', werk vordert niet. Saito, ten einde raad, gaat met Nicholson praten; de officieren behoeven het gewone werk niet te doen. Nichol son bemerkt wat voor ordeloze sfeer ter heerst in zijn bataljon. Om de discipline te herstellen ziet hij in de bouw van de brug een nuttige taak, hij neemt de taak over van de Japannees Saito. De ze voelt zich vernederd, maar vindt het belangrijk dat de brug op tijd klaar komt. De marineman Shears wordt opgenomen in een commandopfpeg, om de brug te vernielen. In de nacht vóór de opening zal dit geschieden. De commando's z\en echter hun werk door het daleri van het water be dreigd. De contactdraden naar de springstoffen v/orden zichtbaar. Nicholson bemerkt deze. Vervuld door trots op zijn; mooie brug komt hij er niet toe efl aan te denken, dat vernieling vèn deze belang rijke brug voor de-vijand door zijn legerleiding is bevolen. Hij pro beert de aanslag té doen misluk ken. De teleurstelling van de com mando's is groot én Nicholson valt door de kwartiergranaten van zijn militaire vrienden, op het ont stekingsapparaat. Met een donde rende slag vliegt de .trotse brug de lucht in. Een trein\met Japan- nezen stort in het ravi} Een indrukwekkende film, die om zijn veel goede eigenschappen on telbare bekroningen kreeg Zondagmiddag draait in \de ma tinee (3 uur) als hoofdfilm ,Za- rak' met in de hoofdrollen v/ictor Mature, Michael Wilding ep Ani ta Ekberg (Cinemascope). VIER DAGEN N^Kr PARIJS OP LOTNUMMER 269 Maandagavphd had ten overstaan van Adjudónt N. Waterdrinker de trekkind plaats van de verlo ting ten ba<e van .Eensgezind heid' met als npofdprijs vier da gen naar Parijslter waarde van 98 gulden. U behobft niet naar nummer 269, waaro» de prijs viel, te kijken, want de heer C. Tensen, Holleweg 58, is Ae gelukkige en deze is al bekend met de gewon nen prijs. Heercnwtg 23 -ITelef. 5193 TEI.EK. 4623 HEEREN Gedistilleerd Wij bezorgen aamhnis u

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1958 | | pagina 1