IJZER Centrifuges Pantekoek aan de top 3 4- ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO Vur listal SeMMvivfi SCHENK' J. J. PANTEKOEK, ing. LIMMEN AKERSLOOT Voor Philips Televisie en Radio {V 9#e FA. ÏOHXJANSEN 15e JAARGANG NUMMER 42 Redaktle- en Administratie-adres: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 02200-4190 - Giro 140847 Advertenties per mm 0,12 (Bij contract reductie) 7 JANUARI 1960 Dit blad verschijnt iedere donderdag in een oplaag van 4800 exemplaren huis-aan-huis, in de gemeenten Hei loo, Lammen, Egmond-Binnen, Rinne- gom, Egmond a.d. Hoef en Akersloot. Advertenties moeten uiterlijk dins dagavond in ons bezit zijn. VERKEERSCURSUS SLAAGDE UITMUNTEND Plannen votfr de toekomst van Verbond voor Veilig Verkeer Van de zijde van de afdeling Heiloo van het Verbond voor Veilig Verkeer vernamen wij het navolgende. Zoals reeds eerder in de diverse streekbladen is bekend gemaakt had de afdeling zich ten doel gesteld om in het winterseizoen 1959/1960 ver- keerscursussen voor volwassenen te organiseren. Na een eerste oproep om deelnemers, meldden zich 27 personen, zowel mannen als vrouwen en alzo werd op de tweede maandag in de maand november j.l. met de eerste cursus gestart. Het onderricht was gebaseerd op datgene wat een voetganger, wiel rijder en bromfietser toch op zijn minst van de meest elementaire ver keersregels en voorschriften moet weten. Nadat de voorzitter van de afdeling, de heer Waterdrinker, de eerste avond met een inleidend woord had geopend, heeft de wachtmeester le klasse der Rijkspolitie J. Zorg, het theoretische gedeelte verzorgd en hij heeft dit naar verluidt op een zeer lofwaardige en voor een ieder dui delijke wijze gedaan. De afdeling is Zorg daarvoor veel dank verschuldigd, want hij heeft be langeloos veel van zijn vrije tijd op geofferd om deze cursus te doen sla gen. We hebben ons oor te luisteren ge legd bij de cursisten zelf en daaruit bleek onomwonden dat vooral zij vol lof waren over de wijze waarop het onderricht is gegeven en daarom was het van hen een bijzonder aardige geste dat zij op de laatste avond van de cursus hun waardering tegenover de Wachtmeester kenbaar maakte door de aanbieding van een taart in de toepasselijke vorm van een be waakte oversteekplaats voor voet gangers. Deze cursus had echter niet volledig geweest als onze vriend en medebe stuurslid, de heer Kemme, zijn bij zonder gewaardeerde medewerking had onthouden. Er wordt echter op de heer Kemme nimmer tevergeefs een beroep gedaan en daarom heeft hij ook nu weer een cursusavond verzorgd en aan de hand van tech nische filmen en een explicatie daar bij, vooral de bromfietsbezitters een uiteenzetting te geven van de wer king van de motor. Met het afdraai en van de bekende verkeersfilm tot besluit was ook dit een zeer leerza me en interessante avond, door de cursisten op hoge prijs gesteld. De afdeling is de heer Kemme dan ook zeer erkentelijk voor zijn belan geloze medewerking in deze. Het is nu nog de bedoeling om de cursisten op een nog nader te be palen middag in het a.s. voorjaar te onderwerpen aan een praktische proef, gelijk aan die welke de kinde ren uit de hoogste klassen der scho len wordt afgenomen. Alhoewel uit het bovenstaande kan blijken dat de cursus zeer geani meerd is geweest, zo moet ons toch van het hart dat een aantal van 27 cursisten toch veel te weinig is voor een plaats als Heiloo met ca. 13.000 inwoners. Mogelijk is ten dien aanzien enige verwarring gesticht doordat in één van de voorgaande berichten stond dat de cursus door leden gratis kon worden bezocht en dat niet-leden een cursusgeld van f 12.moesten be talen. Nu is de contributie gesteld op het luttele bedrag van f2.per jaar, terwijl men zich op elk ogen blik als lid kan aanmelden. Wat is dus logischer dan dat men lid wordt van de afdeling, twee gulden betaalt en daarna elke cursus gratis kan volgen. De afdeling hoopt op de ingeslagen weg te kunnen doorgaan en zij is bereid om in de komende maanden nogmaals een dergelijke cursus te organiseren, zo een voldoend aantal leden (zo mogelijk 30) zich daarvoor opgeeft. Deze aangifte kan weer geschieden op de bekende adressen, zijnde: N. Waterdrinker, v. Catsstraat 7, mevr. Hoevenagel, v. Vladerackenlaan 14 en J. Zorg, v. Aostastraat 7, allen te Heiloo. Bij gebleken animo wordt ook over wogen om de ouden van dagen enigs-.» zins op de hoogte te brengen met de verkeersregels, die zij ook als voetgangers moeten naleven. Dit on derricht zou dan 's middags gegeven kunnen worden, zodat deze categorie niet bij duisternis langs de weg be hoeft te zijn. En dan beginnen in maart a.s. al weer de theoretische schoolexamens met al het werk daaraan verbonden. Steunt daarom de afdeling door lid te worden, zodat zij groot en sterk wordt en dat de regels van onder staand gedichtje bewaarheid moge worden: Een Heilooër op de verkeersweg Maakt geen brokken en heeft geen pech Hij toch weet zich te gedragen en is te allen tijde de heer Dank zij de Afdeling van het Ver bond voor Velig Verkeer! HOORT, ZEGT HET VOORT! Het pleit is beslecht. Het plaatsen van een 10 x 22 m grote barak, be stemd als troephuis voor een Alk- maarse padvindersgroep achter de woningen van de Westerweg te Hei loo, gaat door en de bewoners zien met lede ogen dit ontsierende bouw sel achter hun woningen verrijzen. Was de hele gang van zaken al zeer teleurstellend, uit de laatste fase van deze zaak blijkt duidelijk, dat B. en W. van Heiloo zich van de belangen der bewoners niets heeft aangetrok ken en coüte que coüte die van de padvindersgroep uit Alkmaar heeft laten prevaleren. Ifeerenweg 23 - Telef. 5193 OBLIGATIES UITGELOOT De stichting afdelingscomité van de katholieke jeugdbeweging maakt be kend, dat de navolgende obligaties ten name van bovengenoemde stich ting zijn uitgeloot: 017 018 020 055 056 084 092 129 135 145 146 151 157 176 177 178 182 183 193 197 213 221 237 267 298 299 300 301 333 336 337 361 363 368 378 381 393 396 Mogelijkheid tot verzilveren bij de heer L. Ph. P. Borst, Westerweg 272 Heiloo. Na 1 april 1960 worden ze beschouwd als te zijn geschonken ten bate van het jeugdwerk. WAM^ïameRjk^^ duidelijk werd, dat Gedeputeerde Staten niet zouden toestaan, dat er op de aangegeven strook bebouwing kwam, hebben B. en W. aan deAlk- maarse Padvinders een nieuwe bouw vergunning verstrekt, maar dan bui ten de strook, waarop het bouwver- bod rust. Dit houdt echter in, dat de bedoelde barak met bijbehorende onrust, ongeveer 40 meter dichter bij de woningen komt te staan. Hierdoor wordt het tegenargument, dat B. en W. in eerste instantie ge bruikten: namelijk, dat de barak op voldoende afstand stond om geen hinder te veroorzaken volkomen on gedaan gemaakt, want deze ontsie rende kolos komt nu veel dichterbij de woningen te staan. En daar ligt des poedels kern! Want wat heeft in hemels naam B. en W. er toe gebracht, kennende de zeer redelijke en reële bezwaren van de Wester- wegbewoners, deze vergunning toch te verstrekken? Want niet alleen hun eigen argumenten verzwakken de, versterken zij de bezwaren van de bewoners hiermede. Hierbij komt nog, dat het argument van „geen plaats in Alkmaar" ver valt, want het is mij bekend, dat de padvinders wel een plaats in Alk maar is aangeboden, maar dat zij deze plek als niet naar hun zin zijnde, niet geaccepteerd hebben. Teleurstellend? Beschamend? Neen eenvoudig verbijsterend is deze gang van zaken. En ik tart B. en W. open lijk en zoals hier geschiedt: in de pers en voor het forum van de ge meente, duidelijk en met redenen omkleed te vertellen, waarom ze hebben gemeend zo te moeten han delen. En dan rijst net als de vorige keer de vraag of er zo'n nauwe ver bondenheid met de' Padvinderij uit Alkmaar bestaat, dat de belangen hiervan gesteld moeten worden bo ven die van de bewoners van de gemeente Heiloo. Tot slot de houding van de gemeen teraad. Bij de behandeling van deze kwestie heeft een aantal raadsle den duidelijk getoond, dat zij de taak en de plichten, die zij tegenover de bewoners hebben, begrijpen. Zij heb ben als gekozen vertegenwoordigers het vertrouwen van de kiezers niet beschaamd. Voor de overigen wil ik slechts twee recente uitspraken aan halen van college-raadsleden, die de ze plichten nog eens duidelijk onder strepen. De eerste is van de heer Van Rees Vellinga (V.V.D.) uit Bergen, die op 13 oktober j.l. woordelijk het vol gende commentaar gaf op de kwestie Burg. Nuyens - Bergense Raad: „De raad staat aan het hoofd van de ge meente. Ieder raadslid, dat zich be wust is van zijn verantwoordelijkheid tegenover de kiezers die hem het vertrouwen gaven, zal zich dus tel kens hebben af te vragen of door burgemeester en/of wethouders bui ten zijn voorkennis genomen beslui ten met deze verantwoordelijkheid in overeenstemming te brengen zijn." De tweede is van de heer Meyer (V. V.D.) uit Limmen, die op 24 decem ber j.l. in een raadsvergadering, tij dens een discussie over vestiging van een nertzfokkerij, tegen de burge meester zei: „Ik ben door de bevol king van Limmen gekozen om hun belangen te verdedigen en ook de beide wethouders moeten hier reke ning mee houden." Heiloo, 30 december 1959. Naam en adres van de schrijvers is ons bekend. De Redaktie. EXAMENS STENOGRAFIE EN MACHINESCHRIJVEN Voor het examen, afgenomen te Alk maar door de Vereniging van Lera ren te 's-Gravenhage, slaagden de volgende leerlingen van Instituut Burdorf: Machineschrjj ven Hanny Overing en Karin van Kas teel, beiden uit Egmond aan Zee en de heer Fred Baaren te Alkmaar. Stenografie Ned. 130 lettergr. De heer A. de Boer te Alkmaar. Het eerstvolgende examen zal te Alkmaar afgenomen worden op 23 januari a.s. Zie de in dit nummer opgenomen advertentie. CABARETAVOND K.A.J. Zondag 17 en dinsdag 19 januari a.s. geeft de K.A.J. haar traditionele ca baretavond in St. Maarten. Gezien het succes van de voorafgaande ja ren zal het ook deze keer weer een knalavond worden. Het cabaret wordt door eigen leden verzorgd, terwijl na afloop een uit stekende band voor een prima stukje muziek zal zorgdragen, zodat de lief hebbers van dansen ook aan hun trekken kunnen komen. Naar men ons vertelde heeft het be stuur een verrassing in petto, het geen de aantrekkelijkheid nog meer verhoogt. Het verdient derhalve aan beveling vroegtijdig te zorgen voor plaatskaarten, die men zondagmor gen van 10 - 12 uur aan de Jozef - zaal kan verkrijgen, evenals aan de zaal des avonds. Voor nadere bij zonderheden verwijzen wij u naar de aankondigingsbiljetten. OCCASION^ j Q Wit gouden ring met echte (cultiyé) parel en 4 brillianten f 355.— Wit gouden ring/met echte (cuitivé V parel GOUD- EN ZILVERBEDR) Straatweg 195 - Telefoon 3081 (bij de Stationsweg, Heiloo) PUZZELRIT „LIMMER TULPENRIJDERS" Onder ideale weersomstandigheden vond op zondagmiddag j.l. de eerste puzzelrit van 1960 plaats. Zoals ge woonlijk werd ook deze rit een bui tengewoon succes. Vele originele en moeilijke opgaven waren in deze rit verwerkt. Vooral de opsporing van nr. 1951 was voor de puzzelaars een moeilijke opgave. Velen van hen kwamen op deze manier in Heiloo terecht zonder iets te hebben ge vonden. Niettemin kwamen zij toch tenslotte weer in Egmond Binnen, alwaar nieuwe moeilijkheden hen wachtten. Vooral het gevraagde be roep van de man die in een huis woonde dat veel geleek op een boer derij, werd door velen foutief gera den. Het herhaaldelijk veehouder of boer bleek naderhand een bijenhou der te moeten zijn. De bijen hadden hier vele strafpunten toegebracht in- plaats van steken. Omstreeks 2 uur waren de deelne mers op de hoek bij Sassen verza meld. Van hieruit begon de puzzelrit waarover men 80 minuten mocht rij den met een gemiddelde snelheid van 15 km per uur. Een opvallende bij zonderheid was dat niet de penning meester de rit in elkaar gezet had, doch een van de leden, de heer J. de Winter. Genoemd persoon heeft op werkelijk verrassende wijze deze rit samengesteld. Unaniem waren de deelnemers enthousiast over de orga nisatie en de vereiste prestaties. Tegen 4 uur waren de eerste deel nemers reeds teruggekeerd naar de finish, gelegen bij café Admiraal. Het wachten was nu nog op de uit slag, die omstreeks 5 uur bekend werd gemaakt. Intussen wisselden de rijders hun ervaringen uit, zodat men gezellig en ietwat nieuwsgierig bijeen bleef totdat de voorzitter de uitslag bekend maakte. De eerste prijs winnaar was ditmaal de heer H. Commandeur, die uit handen van de voorzitter een prach tige fruitmand kreeg aangeboden. 2e prijs was voor B. Kerssens, de 3e en 4e geclasseerd waren R. Pronk en J. van Duin. Als vijfde troffen wij S. Schilder aan. Voornoemde perso nen kregen allen een fruitmand als prijs. Zesde, zevende en achtste waren resp. mevr. J. Castricum, mej. R. Groot en P. Mors. Zij werden be dacht met een fles wijn. Met voldoenihg kon het bestuur con stateren dat het aantal deelnemers steeds meer toeneemt, zodat de club immer meer leden gaat tellen, het geen de konkurrentie en de sportivi teit, evenals de aantrekkelijkheid, verhoogt. FRAAIE SUKSESSEN VOOR DE REDDINGSBRIGADE Op de eksamens ter verkrijging van resp. Jeugdbrevetten 2 en de Bonds- diploma zwemmend redden van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen slaag den te Alkmaar: Jeugdbrevet 2. K.N.B.R.D. Elly Putter (Uitgeest), Betsie Bour- gonje, José Konijn, Marianne Leyen en Greet je Kerssens. Voor de Bondsdiploma's A. zwem mend redden der K.N.B.R.D. slaag den de bestuursleden der brigade: Mej. Jo Verduin, Anny Zijp en de heer P, Tijmes. Allen werden opgeleid door de in- strukteur Wim P. M. Vis te Alkmaar. Op een dezer dagen door de Haar lemse Reddingsbrigade georganiseer de wandel-puzzeltocht heeft de Aker- slootse Reddingsbrigade zich opge worpen als een reddingsbrigade, die niet alleen de materie van het zwem mend redden beheerst, maar daar naast ook kwaliteiten als wandelaar puzzelaar bezit. In de vele reddingsbrigades die uit kwamen was 't de Akerslootse Red dingsbrigade die beslag wist te leg gen op de fraaie wisselbeker welke in het bezit was van de IJmuider Reddingsbrigade. Deze beker werd beschikbaar gesteld voor de grootst deelnemende brigade. Eveneens behaalde Martinie Tijmes een medaille voor het minimum aan tal gemaakte strafpunten. Op de tweede plaats werd zij gevolgd door haar medebrigadelid Henny Struyf, die eveneens een medaille ontving. De deelnemende brigade-leden waren de dames: Jo Verduin, Anny Zijp, Trudy Buren, Trudie Putter, Joke Kerssens, Marianne Leyen, Thea Deijlen, Greet Groen, Ria Schouten, Martinie Tijmes, Henny Struyf, Bet ty de Graaf f, Wil Hollenberg, Joke Leyen, Elly Putter, Nelly Kerssens en de heren Herman Ettema en Wim Vis. DE ROUTE AUTOBUSLIJN Y GEWIJZIGD In verband met de afsluiting van de Heilooërbrug te Alkmaar, ingaande 4 januari j.l. is de route van de autobuslijn Y als volgt gewijzigd Alkmaar autobusstation - Stations weg - Scharloo - Vrouwenlaan - Geestersingel - Kennemerstraatweg. De halteplaatsen bij de Grote Kerk worden in verband met het boven staande verplaatst naar het Varne- broek resp. Kennemerstraatweg. Wij menen er goed aan te doen u hiervan in kennis te stellen. NATUURBESCHERMIN GS- WACHT De Kon. Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde zal op 14, 21 en 28 januari a.s. in het Dorpshuis, al hier, 3 voorlichtingsavonden geven. De eerste avond zal gewijd zijn aan^ de verzorging van snijbloemen, dew tweede avond aan kamerplanten, ter wijl op de derde avond het bloem schikken zal worden behandeld. De lezingen zullen worden toegelicht met kleurendia's door de heer J. van Vliet, bloemist te Alkmaar. De kos ten voor deze avonden zijn gering. Inlichtingen en aanmelden bij J. F. Fleurbaay, Kennemerstraatweg 446, telefoon 7079 en Chr. v. d. Graaf, Westerweg 180, telefoon 2463. De da mes die zich reeds op de bloemschik cursussen hebben opgegeven behoe ven dit niet opnieuw te doen. De avonden beginnen om 8 uur. Irende Radio- en Televisie-Servicè van Aostastraat 28 Tel. 2508 in soorten Raadliuisweg 6 V Heiloo Telefoon 3580 JEUGDCLUB „TINTORETTO" Het ligt in het voornemen om, bij voldoende deelname, een jeugdclub van onze schilder- en tekengenoot schap „Tintoretto" op te richten. Deze jeugdclub heeft het doel om jongens en meisjes in clubverband, onder leiding, het tekenen, schilde ren, boetseren enz. te stimuleren en bij te brengen. De bijeenkomsten zul len plaatsvinden van 6 tot 7.30 uur, iedere donderdag op de zolder van het Dorpshuis, aanvangende 14 ja nuari a.s. De kosten zullen bedragen f 1.per maand, te voldoen de le donderdag van de maand. Tijdens de school vakanties zal er geen bijeenkomst zijn, waarvoor geen gelden geheven worden. Tekenmaterialen enz. zijn voor eigen rekening. Opgave bij de heren M. Bood, Kerk- laan 28, Heiloo, C. Troostheide, Bu- renweg 22, Heiloo, D. Gras, Wester weg 1, Allernaar en aan de kassa tijdens de tentoonstelling. Een nader bericht ontvangt u nog. HEILOO'S BEDRIJF BREIDDE ZICH SNEL UIT De Fa. C. F. de Ruiter naar de Kanaalweg Sinds maart 1958 was aan de Wes terweg gevestigd het bedrijf van de fa. C. F. de Ruiter, groothandel in melk-, maal- en landbouwgereed schappen. Was gevestigd, want sinds enige dagen is het verplaatst naar de Kanaalweg, waar eens de garage was van de heer Cedee. Deze ver plaatsing werd dringend noodzake lijk omdat het bedrijf van de heer De Ruiter zich snel ontwikkelde. Het bedrijf is thans in staat prak tisch alle artikelen te leveren welke in de agrarische sektor gebruikt worden. Daarbij specialiseert de fa. De Ruiter zich ook op-artikelen waartoe andere zaken niet in staat zijn. De heer De Ruiter heeft dit bedrijf snel weten uit te bouwen, doordat hij het vertrouwen heeft weten te verwerven van zijn afnemers. Het bedrijf vertegenwoordigt een beken de fabriek op het terrein van land bouwwerktuigen nl. „Siemens" o.a. hooi ventilatie installaties. Zelf vervaardigt het bedrijf trans portwerktuigen. Het heeft een korps van vakkundig personeel ter be schikking en op elk terrein kan ser vice geboden worden. Naast het be drijf in Heiloo heeft de fa. De Ruiter ook een depót, voor Zuid-Holland, te Bodegraven. Aanstaande zaterdagmorgen om 10 uur, heeft op enigszins officiële wijze de ingebruikneming plaats. BANKETBAKKER BOONACKER GAAT MET ZIJN TIJD MEE Banketbakkerij Boonacker gaat met zijn tijd mee. Dit bemerkten we weer één dezer dagen toen wij een bezoek brachten aan deze zaak. De oude toonbank is vervangen door een grote, moderne vitrine, welke luchtdicht is, waardoor het produkt in zijn kwaliteit niet daalt. Niet minder dan 60 bergplateaux vinden er een plaats. Naast de grote sortering koek en banket krijgen nu ook de chocolaatjes en bonbons, van eigen fabrikaat, de volle aan dacht. Deze zeer fraaie luchtdichte toonbank-etalage heeft het vleugel model en is van het nieuwe Heiloose winkelinstallatiebedrijf Beka. BELANGRIJK MEER BEZOEK AAN TENTOONSTELLING De expositie van „Tintoretto" en de fotoclub Heiloo, tijdens de afgelopen feestdagen in de u.l.o.-school, mocht zich in een goede belangstelling ver heugen. Belangrijk meer dan vorig jaar, ongeveer 100 bezoekers meer. De combinatie schilderwerk etc. en fotowerk zal daar wel niet vreemd aan geweest zijn. Overigens een zeer verheugend resultaat. Ook zijn er zeer vele contacten ge legd, waardoor uitbreiding van le dentallen tot de mogelijkheden be hoort. „WIE GAAT ER MEE OVER ZEE" Filmprogramma over visserij Het Instituut zet de uitvoering van haar winterprogramma in het jaar 1960 voort met een filmprogramma onder het motto: „Wie gaat er mee over zee" en wel op maandag 18 ja nuari in de grote benedenzaal van het Dorpshuis. „Vieren maar" is een prachtige ro mantische documentaire over de trawlervisserij. Een bekroonde film, die internationaal zeer de aandacht heeft getrokken. „Geniet van wat de zee u biedt" is een zeer interessant filmwerk voor de dames. Naast „ver se mosselen" en „visverzorging aan boord" draait nog ..'t Schot is te boord", een film die al eens voor het Instituut draaide is weer op het pro gramma geplaatst omdat het een schitterende geluidsfilm is over de haringvisserij van de bekende cineast Herman v. d. Horst, welke tijdens een filmfestival te Cannes bekroond werd. Ook nu geniet de schoolgaande jeugd boven 14 jaar reduktie op de toch al lage entreeprijs, omdat het voorlich tingsbureau voor voeding haar me dewerking verleende. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie in onze krant van volgende week.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1960 | | pagina 1