Pantekoek aan de top Fa. J. ROZING - Heiioo ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO J. J. PANTEKOEK, ing. Voor beter Schilderwerk Gebr. Huijzer KAPPIE en de weermakers RAAD VAN HEILOO VERGADERDE VAN 8 TOT 2 UUR 'S NACHTS CENTRIFUGES FA. JOH. JANSEN Voor Philips Televisie en Radio MOLENWEG KAN NU DOORGETROKKEN WORDEN Deze week speciale aanbiedingen in onze beddenafdeling! 15e JAARGANG NUMMER 47 11 FEBRUARI 1960 Redaktie- en Administratie-adres Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 02200-4190 - Giro 140847. Advertenties per mm f 0.12. (Bij contract reduktie). Dit blad verschijnt iedere donderdag in een oplaag van 5000 exemplaren huis-aan-huis, in de gemeenten Hei loo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinne- gom, Egmond a.d. Hoef en Akersloot. Advertenties moeten uiterlijk dins dagavond in ons bezit zijn. GEVESTIGD: 9TLariake C. Schoonheids-specialiste - Manicure - Pedicure Diplomée de l'Académie Sclentiflque de Beauté, Paris Dokterslaantje 19 - Heiloo Uitvoerige discussies over tal van zaken De Raadsvergadering van vrijdag 29 januari werd, bij ziekte van burge meester Kalff, voorgezeten door loco burgemeester J. Schuyt. De verga dering duurde van 8 tot 2 uur in de nacht. Het ging er niet altijd gemak kelijk toe en de meningen waren soms tegenovergesteld. Brieven over de gang van zaken rond het Padvinderstroephuis De heer N. Majolée had namens zijn fraktie een brief gericht aan de Raad om hem toestemming te verlenen vragen te stellen over de gang van zaken rond de vergunning-vers trek king van het Padvinderstroepenhuis achter huizen van de Westerweg. Bewoners hadden een brief gezon den. Met enige tegenzin las de heer Schuyt deze brief voor. „Niet onder tekend en met persoonlijke aanvallen op de wethouder, dat vind ik niet prettig." Hij zei dat achteraf bezien het kol lege van B. en W. niet juist gehan deld had, maar dit is geen opzet ge weest. „Dit moet men van ons aan nemen," zo liet de loco-burgemeester er op volgen. De heer Majolée zei dat als de Raad zijn medewerking geeft aan een voor stel van B. en W. en het kollege wij zigt naderhand om de een of andere reden haar standpunt, dan dient men deze zelfde Raad er in te kennen. Hij uitte scherpe kritiek op dit beleid. „De verhouding kollege-raad en kol lege-bewoners, in dit geval van de Westerweg, worden er door ge schaad" was zijn opmerking. De fraktie-voorzitter van de K.V.P. de heer J. Bolten sloot zich hierbij aan. Hij kon de gang van zaken niet bewonderen. De heer Rus (Gem. Bel.) begreep er ook niets van. Terwijl de mogelijk heid was gelaten, een enkel schuur tje op het gewraakte terrein te plaatsen, geeft men een vergunning af voor een barak van geweldige af metingen, zo sprak de heer Rus. „U kunt het nog goed maken door een ander terrein op te zoeken, dat is er." Wethouder Tomson (V.V.D.) zei dat hij aan het verlangen van de heer Rus niet tegemoet kon komen, om dat met de werkzaamheden reeds begonnen was. De heer H. C. Groot vond het be treurenswaardig dat de belangen van Alkmaarse Padvinders bij B. en W. prevaleren boven die van de Heilooër Wes ter weg-be woner s Aanwijzing terreinen voor het plaatsen van zomerhuisjes etc. Lang is gepraat over het aanwijzen van terreinen voor het plaatsen van zomerhuisjes. Door de drang der om standigheden was een deel der raad soepeler in haar houding. B. en W. gaven het advies aan de raad de terreinen van de heren Hoed, Keuning, Haack en Silver voor dit doel te bestemmen. Scherpe kritiek kwam naar voren o.a. van de heren Groot en Vahl, die niet begrepen dat B. en W. toch weer met het terrein Silver op de proppen kwamen. „Wij voelden daar vroeger, maar ook nu nog niet voor" was hun aanmer king op de houding van B. en W. Enkele raadsleden vonden dat de be zwaren die waren aangevoerd rijke lijk aangedikt waren. De raad beslis te afzonderlijk over elk terrein. De bovengenoemde 4 kregen een meer derheid, zij het soms met 1 stem. De heer Majolée stelde voor het ter rein Hoetjes aan de Nijenburghweg ook aan te wijzen: „Wij vinden dit een uniek terrein." De raad vond dit, in meerderheid, ook. Over de voorschriften, hoe de huis jes gebouwd dienden te worden lie pen de meningen uiteen. Waardering voor de voorschriften o.a. van mevr. v. Beek en de heer Vahl, kritiek van de zijde van de heren Bolten, Majo lée en O vermeer. „Zo komt er niets van terecht. Er moet kostbaar zwaar materiaal gebruikt worden op niks af," sprak de heer Bolten. „De man welke wij juist op 't oog hebben krijgt zo geen kans." De heer Majolée sloot zich er bij aan. Deze vertelde dat de huisjes, beantwoordende aan de voorgestelde voorschriften, minstens f 3000.— moeten gaan kosten. De heer Over- meer kreeg het gevoel dat deze voor schriften goed waren gemaakt, na melijk kennelijk met de bedoeling het sociaal toerisme onmogelijk te maken in Heiloo. De heer KI. de Vries (V.V.D.) had echter waardering voor B. en W. „We zijn in onze welwillendheid te genover iets dat we eigenlijk niet graag wilden al ver genoeg gegaan," zo sprak hij ongeveer. Wethouder Tomson zei dat een ze kere welstand in acht genomen dien de te worden. Hij wilde in bepaalde gevallen wel tegemoet komen aan ondergeschikte bezwaren. „Wij zullen heus niet met een maat- latje achter alle huisjes gaan aan lopen," was zijn antwoord. Naar aanleiding van vragen van de heren Bolten en Majolée deelde de wethouder mee, dat de aanvragen eerst planologisch bekeken moesten worden, dan stedebouwkundig en be zwaren van omwonenden door B. en W. beoordeeld zullen worden. Beroep op de Raad, wanneer een aan vraag wordt afgewezen zal mogelijk zijn, zo staat het in de regeling. Raadslid mag, volgens de meer derheid, gemeentelijk werk uitvoeren. Lang is er ook gediscussieerd over een verzoek van B. en W. aan de Raad, om een uitspraak te doen over de vraag of het raadslid de heer Groot werkzaamheden zal mogen verrichten aan een gemeentelijke boerderij, aan het Zevenhuizen. B. en W. meenden, naar aanleiding van artikel 26 van de gemeentewet, dat dit wel mogelijk is. De heer Oostendorp (P.v.d.A.) meen de namens deze fraktie van niet. Dit artikel laat zelfs toe schorsing van het raadslid dat werkzaamheden aanneemt van de gemeente. „Als er geen bezwaren zouden Zijn, waarom wordt er dan een lijvig rap portje de raadsleden voorgelegd over de interpretatie van dit artikel waar in zelfs de woorden: U ziet, dat een raadslid ongestraft op tal van wijzen van zijn betrekking misbruik kan maken, mits hij maar niet iets doet, wat artikel 26 hem met name ver biedt. Wij stellen geen schorsing voor maar zijn tegen het verrichten der RUIME SORTERING DENK OM UW AARDING RAADHUISWEG 6 - HEILOO - TEL. 3580 werkzaamheden door het raadslid. Wij zijn hier in principe tegen." Niemand der raadsleden viel de heer Oostendorp aan over de geuitte ar gumenten verband houdende met ar tikel 26. De heer Groot meende dat hij geheel openhartig deze zaak behandeld wenste te zien. „Ik heb een rapport je uitgebracht aan B. en W. Wil men mij het werk niet geven, goed, ik heb werk genoeg." De heer Korthouwer (K.V.P.) vond de houding van de heer Oostendorp en zijn fraktie „muggenzifterij". De heer Rus vond dit „je reinste flauwe kul." Hij begreep de houding van de socialistische fraktie niet. Wethouder Tomson verdedigde het standpunt van B. en W. „Ook ik voel niets voor achterdeurtjes. We hebben een rietdekker in ons mid den, waarom zouden we die, met ons goed vinden niet dit werkje op laten knappen. Als er aanstonds een storm komt en er moet gerepareerd wor den, dan nemen we Groot weer," zo besloot hij zijn antwoord. Voorzitter Schuyt beloofde dat B. en W. aan Ged. Staten om advies zul len vragen over hun standpunt. De raad besloot met de 3 stemmen van de P.v.d.A. tegen het raadslid Groot dit werk, van ongeveer 350 gulden, te doen uitvoeren. Wethouderswedden verhoogd tot f 2800,— Het voorstel van B. en W. om de jaarwedden der wethouders van f 2300,op f 2800,te brengen, werd door de meerderheid van de raad aanvaard. Gedeputeerde Staten van Noord Hol land hadden aan de raad gevraagd hun standpunt te bepalen over een toekenning van f 3200,per jaar. De heer J. Bolten betuigde zijn in stemming om tot f 2800,te gaan. De heer Rus was ook vóór. „Ik heb in de gaten dat ik wat later wet houder had moeten worden," was zijn opmerking. De heer K. de Vries meende dat het werk van de wethouders door de grote uitbreiding der gemeente be langrijk is toegenomen. En gezien deze uitbreiding, sinds 1956, toen voor het laatst de jaarwedden wer den vastgesteld, achtte hij de voor gestelde verhoging redelijk. De heer N. Majolée, sprekende na-. mens zijn fraktie, was echter een andere mening toegedaan. Een sprong van f 500,dat is 22%. Hij vond het vreemd dat zulke grote verhogingen, in de hoogste regionen regelmatig voorkomend, zo gemak kelijk gaan, terwijl de arbeiders om 5 of 6% moeten vechten. Hij wilde thans niet verder gaan dan f 2600, Hij kreeg alleen steun van mevrouw Moll en de heer Oostendorp. De heer Rotteveel mag land pachten B. en W. stelden de raad voor het perceel weiland „De Bregweid", ge legen aan de Kanaalweg, te verpach ten aan de heer J. W. Rotteveel voor de prijs van f 265.Het weiland is groot 2.61.10 ha. Dit zo onschuldig uitziende punt bracht de tongen in beweging. De heer Vahl brak een lans voor de heer Sengers, welke in plan Zuid grond moest afstaan ter realisering van dit uitbreidingsplan. „Wij heb ben zekere verplichtingen tegenover deze man" zo sprak de heer Vahl. De heer Groot zei echter dat eco nomisch dit perceel weiland moet blijven behoren aan de landerijen van de heer Rotteveel, eertijds behoren de aan de heer W. v. d. Steen. De heer Majolée was het met de heer Vahl eens. „Er zijn trouwens nog meer gegadigden. Ben ik goed in gelicht dan is de pachtprijs, in ver houding tot dit soort land, te laag, is dit zo?" zo vroeg dit raadslid. Loco-burgemeester Schuyt zei dat velen zitten te springen om een stuk je land. Voor allerlei doeleinden wordt er grond onttrokken aan de bedrijven. Er is inderdaad een groot aantal gegadigden. Is het wel recht vaardig om te laten loten? Dan zou misschien die aanvrager het krijgen die het minste grond nodig heeft." De heer Schuyt erkende dat B. en W. reeds het land hadden toegezegd aan de heer Rotteveel. De heer H. Mulder onderstreepte de woorden van de heer Majolée. „Er zijn mij veehouders bekend die wel meer willen geven, want het is goed grasland." De heer Schuyt nam de suggestie over de pachtprijs te laten vaststel len door de grondkamer. Met 87 werd de heer Rotteveel het stuk weidegrond „De Bregweid" verpacht. Geen bijval De fraktie van de P.v.d.A. stelde voor een bedrag uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor de slacht offers van de watersnoodramp tuin dorp Oostzaan. Deze fraktie stelde ook voor dat de raadsleden iets af zouden zonderen, „naar gelang van behoefte en mogelijkheden." Veel bijval werd niet verkregen, al leen de voorzitter betuigde zijn in stemming. Deze stelde voor dat B. en W. zich zouden beraden om iets passends te doen. Huis werd onbewoonbaar verklaard B. en W. stelden de raad voor, ge zien de adviezen en rapporten van deskundigen, het huis Heerenweg 14 onbewoonbaar te verklaren. Mevr. Moll drong aan het huis niet langer te laten bewonen dan strikt nodig is. „Ik geef in overweging het gezin dat het huis bewoont, een pas sende woning te geven in deze om geving. Zij voelen zich hier thuis." Gemeente kocht grond van R.-k. Kerkbestuur Langer dan verwacht, werd ook ge sproken over de grondaankoop van het r.-k. kerkbestuur. De aankoop werd wenselijk ten behoeve van rea lisering van het r.-k. verzorgingste huis en de zo nodige uitbreiding van het parkeerterrein tegenover de r.-k. kerk. Het huidige parkeerterrein en tuin grond was te koop voor f 6.per m2. Er waren echter langdurige onder handelingen aan voorafgegaan. De heer Vahl was tegen deze koop. „De vraagprijs is veel te hoog. Het kerkbestuur had voor dit doel de grond om niet moeten overdragen" zo was zijn opmerking. De heer Rus was er voor. „We heb ben te erkennen dat er twee dorps kernen zijn, één bij het Witte Kerkje en één bij de r.-k. kerk. We dienen daar dan ook de nodige voorzienin gen te treffen." De prijs vond hij wel aanvaardbaar. De heer Groot verheugde zich erover Erkende Radio- en Televisie-Service van Aostastraat 28 Tel. 2508 dat de heer Rus om is gegaan. „We hebben de grond hard nodig om de bouw van het r.-k. verzorgingstehuis te realiseren." Mevr. Beek uitte scherpe kritiek op die raadsleden welke nogal eens uit het oog verliezen dat het r.-k. deel der bevolking ook recht heeft op be paalde voorzieningen, zoals een par keerterrein bij de kerk. Dit is trou wens een algemeen gemeentelijk be lang. De heer Bolten heeft ook aange toond dat een groot parkeerterrein hard nodig is, niet alleen voor de kerkgangers, maar ook bezoekers aan de daar gevestigde bank en de vele autobezitters die hun auto langs de weg neerzetten om per trein ver der te gaan. „Vooral 's zomers is dat erg met de gasten uit Egmond" zo betoogde hij. OPERETTEVERENIGING H.O.V. De operettevereniging H.O.V. maakt bekend dat de opvoering van de ope rette „Viktoria en haar huzaar" zal plaats vinden op zaterdag 19 maart in de aula van de Willibror- dusstichting. De kaartverkoop begint zeer binnenkort. Kaarten, tevens programma, a f 3. zijn verkrijgbaar bij alle leden dei- vereniging. Zij die al reeds gespaard hebben zullen een dezer dagen wor den bezocht. Wilt u genieten van deze mooie ope rette, houdt u dan deze avond vrij. Deze operette staat onder leiding van dirigent Pielager. Medewerking van het Alkmaars Operette Orkest, ballet Anne Marie Kuhne. Tevens plaatskaarten verkrijgbaar bij de heer Bakker, Nic. Beetsweg 48. Heiloo. Heerenweg 23 - Telef. 5193 CENTRAAL GENOOTSCHAP VERGADERDE Zes kinderen werden uitgezonden Het Centraal Genootschap voor het uitzenden van kinderen hield vrijdag avond, in het Dorpshuis, haar jaar vergadering. Buiten het bestuur was geen der leden aanwezig. Uit het jaarverslag van de sekreta- resse, mevr. Tensen, bleek dat de af deling kerngezond is. Zes kinderen zijn er afgelopen jaar uitgezonden met totaal aantal verpleegdagen van 243. Op één na gingen ze allen naar „De Ketelaar" in Ellecom, de ander ging naar ,,'t Hoge Hout" in Elspeet. Alle kinderen die ervoor in aanmer king kwamen werden uitgezonden.De penningmeesteresse mevr. Möller kon de verblijdende mededeling doen, dat ze aan het begin van dit jaar een goed gevulde kas had, nl. f 850,67. De leden-werf-aktie die in 1959 via het schoolgaande kind is gehouden, leverde 76 nieuwe leden op. Het le dental is thans 310. Door afwezig heid van de voorzitter ds. Bloem- hoff werd ditmaal de vergadering geleid door de heer P. Köhne. PLAATSGENOTEN VOOR DE MICROFOON in West-Friesch uitzending Zaterdagmiddag waren weer een paar Heiloose artiesten te beluiste ren voor de radio. Het waren Sanna Klaver en Nico Splinter. In „Het staat in de kronieken" van de v.a.r.a. was een streekuitzending gewijd aan West Friesland. Sanna Klaver sprak een deel der tekst, uit geschreven door haar echtgenoot Nico Splinter. Deze zong warempel ook weer een liedje, gecomponeerd door Jan v. d. Brink. Verder werk ten mee Henk Borst en Jo de Leeuw in de cabaretwereld ook geen onbe kenden. Als geheel een heel aardige uitzending. De Raad besloot enige tijd geleden het huis Steenvoorden, aan de Hee renweg, af te breken. Het was daar voor gekocht door de gemeente, om doortrekking van de Molenweg (uit Centrum I) mogelijk te maken. Tot de afbraak is men nu overgegaan. GEMIDZA VERGADERDE Voor moeilijk inbare posten De Gemidza benoemde de heer R. de Beurs tot administrateur van het bu reau om moeilijk inbare posten te innen. Op een vergadering van de Gemidza werd meegedeeld door de heer Zoon, voorzitter van de Ge midza, dat vorig jaar het bureau uitstekende resultaten op leverde. f 100.000 meer dan in 1958 De gezamenlijke St. Nicolaasaktie van Heiloo's middenstand bracht een enorme omzet. Zelfs ongeveer f 100. 000,meer dan in 1958. Wilt u uw vereobed 3-delig maken of uw matrassen eens bijgevuld hebben? Vraagt dan eens bij ons prijsopgaaf! Desgewenst in één dag klaar. Westerweg 261 - Tel. 4304 SCHOORSTEENBRANDJE Bij de fam. N. aan de Westerweg brak zondag, omstreeks het middag uur, een schoorsteenbrandje uit. Het was snel geblust en bracht praktisch geen materiële schade. IN HEILOO GAVEN 165 DONORS HUN BLOED De afgelopen dagen is de bloedtrans fusiedienst van het Rode Kruis in Heiloo en Akersloot geweest. In Heiloo waren er 165 inwoners welke hun bloed afstonden; in Aker sloot 71. Alhoewel een goed resul taat, het Rode Kruis had gaarne ge zien dat nog meer opgekomen wa ren. Herhaaldelijk is, ook in ons blad gewezen op de belangrijkheid van de bloedtransfusiedienst. Met het bloed van de donors zijn tal van mensen levens gered. Wanneer tezijnertijd, waarschijnlijk in juni-juli, weer een beroep wordt gedaan op de ingeze tenen om bloed af te staan, meldt u dan. DOVES UITVOERING Doves houdt haar gymnastiekuitvoe- ring op zaterdag 5 maart in de aula van de Willibrordusstichting. Het be looft weer een uitstekende uitvoe ring te worden. Er wordt reeds hard voor gewerkt. Binnenkort hopen we nader op het programma terug te komen. tOONDïR STUDIO 2. „Waarom wilt u, dat ik uitvaar?" vroeg Kappie aan de geleerde twee ling, „heeft u een lading voor me?" „Zeker", antwoordde de gebroeders A. en B. Stratowitsch, „DIT". En zij wezen op het kleine koffertje. „Is dat alles?!" riep Kappie ver baasd, „moet daarvoor een hele schuit uitvaren?" „Wij zullen u er goed voor betalen," zei Arnoldus Stratowitsch. „Met goud!" voegde zijn broer Bar- toldus hieraan toe. Meteen grepen zij in hun zakken en haalden enkele goudklompen tevoor schijn, die zij Kappie aanboden. „Voorschot," zei Arnoldus. „Meer goud volgt," zei Bartoldus. „Tjonge," dacht Kappie, „dat kan ik ja best gebruiken. Ik heb een paar bar onvoordelige reizen gehad En tot grote schrik van de Maat zei hij: „Top! Dan varen we maar meteen af. Zeg maar waar de reis naar toe gaat." De professorale broertjes keken el kaar even onthutst aan. „Dat kun nen we ook niet zeggen," zei Arnol dus tenslotte. „Dat weten we pas als we er zijn," verduidelijkte Bar toldus. „Wat is dat ja voor onzin?" riep Kappie verbaasd, „hoe kan ik nu er gens heen varen, als ik niet weet, waar het is?!"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1960 | | pagina 1