v; "Y V G isJmsen de (§root STRA A %o V E tz E B O E R MIJN LAATSTE DRUPPEL BLOED VERF VOOR 'BINNEN EN BUITEN SIÜU .-Ü - del 9° eg S», Tel. 2597 \V Kennemerstraatweg 111-113 - Heiloo ^Speciale v aanbieding V 1 UITKIJKPOST 9 JUNI 1960 Nu is het tyd voor x TUIN 6LEREE D JÈfC HAP Vocïr kwaliteitsmerken en sortering naar: ^^.'Heer en weg 203 - Heiloo Telefoon 5025 Het is een nogal veel gehoorde zegs wijze: „Mijn laatste druppel Woed zou ik er voor over hebben, om en dan volgt nog wel eens een doel dat irt geen verhouding staat /tot de prijs a^e de spreker zo vlotweg be reid wa? er voor te betalen. Het is nogal wat: de laatste druppel bloed, dat wil zeggen, óns léven. Want bloed is een kostbaar bezit en we kunnen er niet zo héél veel van verliezen, of het is met Ons gedaan. Hoe tragisch gemakkelijk wordt die grens tussèn „nog net,' niet" en te veel" overschreden. Een alledaags verkeersongeluk, een ernstige ver wonding en ér is wepr rouw in een gezin. Maar waar de dood,/ loert, staat het leven op post en dank zij de organi satie van de bloedtransfusiedienst van het Nederl^ndsche Roode Kruis - aangevuld met de uitgifte van bloedgroepkaarten aan hen die in hun werk of in het verkeer extra kwade kansen lojien - is menigmaal de dood door verbloeding gestuit kunnen worden. Maar niet alléén tegpn de dood op de weg wordt hejt wapèn van de bloed transfusie gehanteerd. Vele redden de operaties zouden niet mogelijk zijn zonder extra toevoer Van bloed. Bloed, afgestaan door naamloze, aan de patiënten voor altijd onbekende donors, die hun druppel bloed voor geen ander doel afstonden dan om het leven Van een medemens te red den. Hun laatste druppel behoefde het ook niet te zijn; de Bloedtrans fusiedienst weet wat hij doet. Leven redden, leven hergeven door bloed, bloed dat om niet wordt afgestaan. Maar de organisatie die zónder een fout móet verlopen, de laboratoria, de apparatuur, dat kost g^ld, veel geld; maar nooit te veel geld, want met bloed en dat geld krijgt de chi rurg een machtig wapen in de han den. Zijn kunde is er, de apparatuur is er, de organisatie is er, het laboratorium is er, het bloed is er, maar voor het geld is het gehele Nederlandse, volk verantwoordelijk. Zijh laatste druppel bloed wordt miet gevraagd, maar wel een stevige \bij- dfage voor het Nederlandsche Roode Kruis. "■Wilt u zelf schilderen? Wij jiebben Schildersbedrijf N. J. BOLT EN -Westerweg 259 - Tel. 4836 - Heilöts ij i BIJZONDER GESLAAGDE OUDERAVOND VAN ONZE OPENBARE KLEUTERSCHOOL Alhoewel zeer laat, willen we toch nog enige regels wijden aan de ouder avond van de openbafe kleuterschool. Een gang naar opze zo bijzonder mooi gelegen kleuterschool bij het Slimpad is op zichzelf reeds de moei te waard, doch wanneer de zo voor uitstrevende ouder-commissie van de ze school <|an jn samenwerking met het personeel een ouderavond orga niseert, dan is het voor ons ouders dubbel de mpeitè waard. Ook bij deze, gelegenheid heeft het grote aantal ouders - menige school met een belangrijk groter aantal leerlingen kan er m.i. jaloers op zijn - er weer geen spijt van gehad, want het werd een bijzonder goed geslaag de avond met als hoogtepunten de huldiging van de hoofdleidster der school, mej. Rab en de vertoning van de kleurendia's vaA de kinderen in en om dé school. Zoals gebruikelijk opende de resolute mevrouw Stikkel als voorzitster de avond/met een hartelijk woord van welkpm tot de vele aanwezigen. Na deze/kort gehouden opening werd het woord gegeven aan mevr. De Jongh, die'- als sekretaresse de notulen van de^ vorige Ouderavond voor lós, welke notulen zonder verdere discussie wer- "N/oor Wijnen Gedistilleerd Wij bezorgen aan VERKEERSONGEVALLEN Bromfietser brak been De autobestuurder M.G. uit Heiloo reed de bromfietser J. S., eveneens uit onze gemeente, in de Boekeler- meer aan. G. reed achter S., de auto bestuurder wilde passeren en gaf sig nalen. S. ging echter naar links uit wijken omdat hij, wat later bleek, naar zijn weiland wilde gaan. Daar was G. niet op berekend en raakte S. Deze werd aangereden, kreeg een bovenbeenbreuk en een hoofdwonde. Hij werd overgebracht naar het St. Elisabeth ziekenhuis. Motorrijder tegen auto De motorrijder E.W. uit Oudesluis reed tegen de auto van de Duitser M.S. Zij bereden de Straatweg, voor S. reed een andere auto die vrij plot seling de Van Foreestlaan inzwenk te. Daar was S. niet op berekend, hij stopte plotseling en W. die achter hem reed botste op S's auto. De schuldige was niet meer te achter halen. Bromfietser reed tegen autodeur De bromfietsberijder P.H.R. uit Am sterdam reed tegen een geopende deur van een Heiloose autobestuur der maar veroorzaakte alleen mate riële schade. Wat meer aandacht voor de weggebruiker Bepaalde diensten werken nogal eigenaardig. Zo maakten wij vrijdag avond weer wat mee van de N.S. Personeel van de N.S. moest in deze omgeving werk verrichten op de spoorlijn. De wagen met hen, en waarschijnlijk met materiaal, liet men vlak bij de overweg aan de Sch. Hondsbosschelaan wachten. Ruim 20 minuten bleven de Amerikaanse af sluitbomen neergelaten zonder dat men de moeite nam de late wegge bruikers te waarschuwen. We zouden zo zeggen, wat meer aandacht voor de weggebruiker, ook al behoort deze niet tot de spoorweggebruiker(!) is wel gewenst. WEER PSYCHOPAAT UIT DE STICHTING ONTSNAPT Vrijdag heeft de 28-jarige M.J.S. uit Maastricht, verpleegd in de St. Wil- librordusstichting, weten te ontsnap pen. Deze psychopaat blijkt in 't ver leden tal van inbraken te hebben ge pleegd en werd verdacht van moord. Het speciale politieblad waarin op sporing wordt verzocht vermeldt: „Bij aanhouding is voorzichtigheid geboden." den goedgekeurd. Hierop mocht me- vrduw De Jongh een welgemeend dankwoord van haar voorzitster voor de uitvoerige en correcte wijze, waar op een en ander was samengesteld, aanboren. Vervblgens kwam de «huldiging van mej. Rab. De voorzitster memoreer de, dat op zeer toevallige wijze ter ore van de commissie was gekomen, dat zij\ in Heiloo 25 jaar aan het Kleuteronderwijs was verbonden en wel op 1 december fl.959. Dit had mej. Rab laten voorbijgaan. Spreekster zegt dan: Iedereen weet, wat het betekem kleuters dagelijks bezig te houden. De moeders en ook de vaders bèseffen zeer goed hoe be langrijk het is, dat zij „hun" kinde ren met een gerust hart naar die school kunnen-/sturen, de school waar mej. Rab de scepter zwaait. Geen kind zal bewust van school willen wegblijven eh dit wil wat zeggen op die leeftijden. Spreekster vervolgt: Bij een verge lijking tussen de kleuterschool vroe ger en thans stellen wij vast, dat de huidige school toch Vel een bijzonder mooie is, hypermodern, een prachtige omgeving, licht, lucht\en hygiëne. Vooral dit laatste punt-, baarde mej. R.ab lange tijd zorg, doch thans stapt zij - naar ze zegt - iedere morgen met plezier haar - door een goede schoonmaakster gereinigde1^ - school binnen. Al deze eigenschappen worden door de óuders gewaardeerd. Ja, juist van deze waardering van de ouders merkt u zo zelden iets, doch de grote op komst van hedenavond moet voor u eyi uw assistenten toch al een over duidelijk bewijs zijn. Zo niet, dan zal ^et door deze ouders gezamenlijk bij eengebrachte bedrag, waarvoor wij iets „speciaal voor u" kochten, u hét bewijs leveren. MQt een kort woord overhandigt me vrouw Stikkel dan een corsage, die persoonlijk door haar wordt opge speld, vervolgens een zalige tuinstoel, waarin mej. Rab „na gedane arbeid goed kan rusten" en tenslotte een envelop met het nog resterende be drag, waarvoor zij naar eigen keuze iets kan kopen. Al met "al werd mej. Rab welverdiend eens in het zonnetje gezet eri het was voor haar moeilijk als dankwoord di- rekt de juiste woorden %e vinden, doch de ouders vonden haar uit het hart gegrepen reactie - zo kenmer kend voor mej. Rab - „Ik ben toch de plaatsvervangende moeder van al die kinderen" voldoende. Na aanbieding van eerf heerlijk kopje koffie met feestgebak aan de ouders, kreeg de heer J. Roggeveen gelegen heid zijn dia's over het leven van de kinderen in en om de school te to nen. Deze dia's gaven ons als ouders op zeer duidelijke wijze een inzicht in het leven van de kinderen met „hun tijdelijke" ouders om, doch vooral IN het tfperlijke schooltje. Vele uitroepen als „daar zit Yvonne- ke" of „wat sfaat die er nou toch zielig op, hè" en ph, wat schattig" gaven een juist bééld van de con centratie van de ouders, die alle beelden enthousiastbekeken, bekri tiseerden in, de gunstige zin van het woord en waardeerden. Juist aan dit laatste gaf de voorzit ster uiting in haar dankwoord, ge richt tot de heer Roggeveen. Het was logisch, dat op een derge lijke, goed georganiseerde avond bij de rondvraag weinig reakties kwa men; slechts één vraag betreffende de autópedstalling werd gesteld en snel beantwoord. Al mét al een zeer goed geslaagde ouderavond, waarvoor men als ou ders zowel het personeel als vooral de eensgezinde en veel werk verzet tende ouder-commissie van harte dankbaar mag zijn. Ik meen tevspre- ken uit naam van alle oudera in dien ik zeg „Gaarne tweemaal\per j^ér zo een ouderavond." M. A. J. van Sta vei Schoonheidsspecialiste \i Pedicure - Manicure A Steunzolen en elast. kousen naar maat. M. E. RIKKERT Dokterslaart-49.. Heiloo MET HET INSTITUUT NAAR „DON PASQUALE" 'U In het kader van het Holland Festi val gaat op dinsdag 5 juli de bekende opera „Don Pasquale" van Donizetti, in Amsterdam. Het Instituut is van plan, bij vol doende belangstelling, een bezoek te brengen aan deze opera. Opgave is daarom per omgaande gewenst. Voor inlichtingen en opgave: Noorder geeststraat 4, Heiloo. MUTATIES IN HET BESTUUR VAN HET INSTITUUT De heer H. C. Stam gaf vorig jaar de wens te kennen, als penningmees ter plaats te willen maken voor een jongere. De heer Stam was vanaf de oprichting in 1946 een uiterst aktief bestuurslid en de afdeling Heiloo heeft veel aan hem te danken. Dit bleek ook uit de woorden welke de voorzitter, de heer Majolée, jongst leden woensdag tot hem sprak. De heer Stam wilde nog wel gewoon be stuurslid blijven, waarmee akkoord werd gegaan. Thans zal gaan optreden mevr. Co- reen, tot voor kort 2e penningmees ter, haar funktie wordt weer over genomen door de heer B. J. Gosman. Om de samenwerking tussen het af delingsbestuur en de natuurvrienden commissie intensiever te maken, be sloot men ook de voorzitter van deze commissie, de heer H. W. Mooijman, op te nemen in het dagelijks bestuur van de afdeling. Uitvoerig werd gesproken over het winterprogramma 1960-'61. Tezijner- tijd komen we daar wel op terug. WAAR NAAR TOE? „Asta"-thea\er. Vrijdag jen zaterdag 8 uur „BetaakI gevaar" 14 jaar. Zondag 3 uur „Turf jn je ransel" a.l. Zondag 7 en 9.3ÏK uur, maandag en dinsdag 8 uur „Paspoort der schan de". 18 jaar. Egm. aan Zee, „De Vèreulde Valk". Zaterdag,8 uur „Je komt er wel uit" a.l. Zondag 8 uur „MadeleinKTel. No. 13621^ 18 jaar. BOUWVAKKERS 4(VA Inleveretï*-Vtin uw vakantiebonnen en oude registratiekaart zaterdagmid dag 18 juni van 2tftt-sL..uur in liet Dorpshuis. Ook voor WITTE KRUIS GROEIDE OPNIEUW Instelling ledenraad? Vorige week vergaderde het Witte Kruis. Uit het jaarverslag van de heer Handelé bleek dat het ledental opnieuw gestegen was en wel tot op 1527; het aantal van de onderafde ling gezinsverzorging tot op 750. Zijdelings kwam naar aanleiding van dit verslag naar voren de gedachte van een ledenraad. De huidige ver gaderingen worden slecht bezocht, het ledental stijgt en daarmee de ver antwoordelijkheid van het bestuur voor het omvangrijk wordende werk. De instelling van een ledenraad zou voor het bestuur het gevoel geven dat haar werk .meer gedragen zal worden door de f*óén. Men komt in zo'n vorm vlugger naar een vergade ring waar de belangen van het Witte Kruis besproken worden. Het afgelopen jaar had een aantal besprekingen plaats, ook met be stuursleden van zuster organisaties, o.a. over een behoorlijke subsidie-re- geling en over het gebruik van één of twee wijkgebouwen. Het huidige, het werd al eens in ons blad gecon stateerd, beantwoordt ook wat ruim te betreft niet meer aan de huidige behoeften. (Zoals men reeds heeft kunnen lezen besloot B. en W. en de raad de subsidie van de beide Kruis verenigingen drastisch te verhogen FILMS VOOR DE KOMENDE WEEK De filmweek opent in het „Asta"- theater met „Betaald gevaar" met in de hoofdrollen Forrest Tucker, Eva Bartok en Marius Göring. Het is de beschrijving van het leven van Morgan, schipper van de „Bo- naventure" een smokkelaar. Met zijn „vlam" een schrijfster Lisa genaamd, beleeft hij spannende avonturen. In de matinee, zondagmiddag, gaat de geestige film „Turf in je ransel" met o.a. Dean Martin, Jerry Lewis en Polly Bergen. Puccinelli en Kar- win waren vroeger dikke vrienden, in militaire dienst verandert dat. De eerste is sergeant geworden en hij heeft een zekere minachting voor "Karwin, die het niet verder heeft we ten te brengen dan gewoon soldaat. Zij komen beiden in moeilijkheden. Aan het slot zien we dat Puccinelli gedegradeerd wordt en Karwin, die hoopte met verlof te gaan, dit op het laatste moment weer kwijt raakt. Dean Martin zingt in „Turf in je ransel" ook een aantal bekende top hits. „Paspoort der schande" heeft in de hoofdrollen de bekende ster Eddie Constantine en Diana Dors, Odile Versois en Herbert Lom. We zien in deze film Johnny, een Londens taxichauffeur die men in fi nanciële moeilijkheden wil brengen. Malou is een lief, knap, onschuldig meisje, welke in handen is gevallen van de „organisatie", om vrouwen te exploiteren voor minder oirbare doel einden. Zij moeten een schijnhuwelijk aangaan. Zij voelen echter veel sym- phatie voor elkaar. Gevechten ont staan tussen John en zijn vrienden en leden van de „organisatie". Het slot van de film laat zien John en Malou, die weten dat hun huwelijk géén schijnhuwelijk meer is. NIEUWE AUTORIJSCHOOL STAATSLOT! Bestelt nÜ^-^oor u te laat bent. DokterslajiïïKÉ - Heiloo op Op ^JTeïéfoon 73?fi^ en over te gaan tot verbetering van het bestaande wijkgebouw en de bouw van een nieuw in plan Zuid. Red.). „Dat de gemeente groeit blijkt wel uit de toeneming van het aantal zit tingen voor zuigelingen- en kleuter bureau, dat met ingang van 1 jan. 1960 resp. 1961 zal zijn verdubbeld" aldus het jaarverslag. Het aantal bezoeken steeg ook weer. Zo voor ziekenverpleging van 4296 in 1958 tot 4908 in 1959, die van zuige lingenzorg van 219 op 378 en kleuter zorg van 309 op 546. Het aantal consult-afdelingen zuige lingenzorg was in 1959 786 (in 1958 508) en kleuterzorg in 1959 225 (in 1958 105). Het aantal uitgeleende artikelen uit het magazijn was in 1959 483 (in 1958 450). Het jaarverslag van de sekretaris constateert dat het werk der beide wijkzusters ten zeerste wordt ge waardeerd. Uit het verslag van de onderafdeling Gezinsverzorging tip pen wij aan, dat in 1959 in dienst waren 4 vaste gezinsverzorgsters, aan 60 „gevallen" werd 752% dagen hulp geboden. Een bejaardenhelpster was in vaste dienst, 1 in losse dienst. In uren werd door hen resp. 1046 uren en 27 da gen hulp geboden. Mevr. Glas constateert in haar ver slag over het magazijn-beheer dat de aanschaf van meer materialen de uit breiding magazijnruimte dringend noodzakelijk maakt. Aangeschaft werd ter waarde van f 1429,88 aan artikelen. De penningmeester, de heer J. A. Struyf, bracht een overzichtelijk ver slag uit. Er blijkt uit dat de totale inkomsten over 1959 f 18.271,57 wa ren, de uitgaven evenzo, waarin op genomen 'n post diversen van f 53,80. De post salarissen, voor twee ver pleegsters, is begrijpelijkerwijs over heersend, het bedroeg f 12.263,67. Vorige week heeft u in de „Uitkijk post" kunnen lezen dat de heer Ten Hoor een autorijschool heeft geopend. De heer Ten Hoor nodigde ons dezer dagen uit met het een en ander ken nis te maken. Reeds lange tijd voelde de heer Ten Hoor de behoefte auto rijlessen te gaan geven. Hij bereidde zich daar degelijk op voor en binnen kort hoopt hij dan ook zijn FNOP erkenning te ontvangen. De leerling krijgt op moderne wijze theoretische voorlichting voordat hij of zij de weg opgaat. Daarvoor is be schikbaar een groot bord met dui zend en één voorbeelden van tram, auto's, borden etc. die magnetisch zijn, dus in elke situatie geplaatst kunnen worden. Dit is een gemakke- i lijke manier van leren en prettig. De lessen op de weg worden gegeven in een Opel 1960, voorzien van dub bele bediening. Ter introduktie geeft de heer Ten Hoor korting aan ieder die zich nog deze maand opgeeft als leerling. |RS SLAGROOMGEBAK iedere zondagmorgen jQ -van 10 12 uur. Straatweg 358 - Telèfe.Qn 4175 No. 1 in kwaliteit en sortering LIMMEN NIEUWS de De leden en bestuursleden van voetbalvereniging worden eraan her innerd dat 'zij hun biljet, om aan de ontbijttafel van zondag a'.s. deel te nemen, uiterlijk donderdag 9 juni in geleverd moeten fiëbben. De wedstrijd Limmen 1Zeevogels 1 wordt gespeeld om 2.30 uur. De training is deze week weer don derdag; 7.30 uur voor de junioren; 8.30 uur voor de senioren. Tijdens een van de laatstee-wedstrij den is er zoek geraakt een groen re serve-shirt.VÓe vinder gelieve het te rug te bezdrgen bij de voorzitter P. J. Pepping, Kerkweg 14, Limmen. STEEDS RUIMTEGEBREK Het gróte aantal advertenties dat wij wekelijks krijgen toegezonden, stelt ons steeds weer voor het pro bleem, waar wij met het hieuws heen moeten. Wij begrijpen zeer goed, dat wij de lezers van de „Uitkijkpost" niet al leen advertenties kpnnen voorschote len en daarom zoeken wij naar een oplossing voor dit próbleem. Zeer binnenkort zullerNwij ertoe over gaan, nl. begin juli, om indien nodig wekelijks met 6 pagina's te verschij nen zodat wij dan weer aan'alle wen sen van verenigingen en andere pu bliciteit verlangende organisaties te gemoet kunnen komen. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk Zondag 12 juni 10 uur, ds. Doorn. Kruiskerk der Ned. Herv. Evang. Maas Geesteranusweg 2 Zondag 12 juni 10.15 uur ds. de Ru, van Zandvoort; 7.15 uur ds. Holtrig- ter van Weesp. Gereformeerde Kerk Maas Geesteranusweg 2 Zondag 12 juni 8.45 uur ds. Ferwer- da van Amsterdam. Voorbereiding H. Avondmaal; 4.30 uur Prof. Dr. Zuidema van Amstelveen. R.-K. KERKDIENSTEN St. Willibrorduskerk, Westerweg Op zondagen en verplichte feestda gen zijn de H. Missen als volgt: 6.30 en 7.45 uur; 9 uur Parochiemis. 10.45 en 12.00 uur. In de week: 6.45; 7.20 en 8.00 uur. Avondlof: zaterdagavond 7.30 uur. Avondlof: zondagavond 7 uur Lokaal Vergadering, Holleweg 97 v.m. 10 uur, Breking des Broods n.m. 5 uur, Bediening des Woords Evang. Luth. Gem. Alkmaar Oudegracht 187, hk Baangracht Zondag 12 juni 10.15 uur ds. Herr mann. Samenzang. Doopsgezinde Gemeente Koningsweg Alkmaar Zondag 12 juni 10.15 uur ds. Franken -Liefrinck van Bilthoven. DOKTERSDDENST De zondagsdienst voor dokters wordt waargenomen door: Dr. Van Hoolwerff, tel. 3887 ZONDAGSDIENST WIJKVERPLEGING Zr. De Groot, Wilgenl. 13, tel. 3192 „HEYLO"APOTHEEK Stationsweg 53 Telefoon 6662 's Avonds na 6 uur, 's nachts en 's zondags, geopend voor UITSLAG PUZZEL De oplossing van onze puzzel was: Stralende Pinksterdagen. De waardebon\a f 10/—te besteden bij één van onze adverteerders, werd gewonnen door: Mevr. J. Wiefferïng, Westerweg 73, Heiloo. Voor deze week onderstaande op gaaf. In welke advertentie kpmt deze zin voor? „Opleiding voor rekening Van de ver eniging" BURGERLIJKE STAND Geboren: Albert, zv. J. A. Phaff en B. van Mechelen; Cornelis Dirk, zv. R. Bakhuizen en G. Humer; Bernardus Petrus Maria, zv. P. N. Temming en G. A. Liefting; Nicolaas Dirk, zv. A. W. Buisman en M. Laan; Martinus Jacobus, zv. N. J. Heijkoop en H. E. Fijma; Monica Catharina Cornelia, dv. N. J. Rood en A. A. Keuning; Wilhelmus Gerardus, zv. H. T. Ro- zing en C. A. Haanraads; Johannes Nicolaas, zv. C. de Zeeuw en C. T. Wittebrood; Thomas, zv. L. W. Verpianeh en M. J. Wanrooij; Elisabeth Johanna, dv. P. Hoetjes en J. P. Termaat. Ondertrouwd Georgus Hermanus Josephus Hooij- schuur en Maria Magdalena Haan raads; Joseph Louis Bisenberger en Adriana Johanna Siffels; Bernardus Maart en Johanna Alida Debora de Groot. Gehuwd: Gerardus Berkhout en Anna Eva Bakker; Martinus Maria Klaver en Anna Ca tharina Maria Deutekom; Johannes Jacobus Kramer en Reina Groefsema; Hendricus Johannes Casper Dupon en Cornelia Catharina Koppes; Leopold van Twuijver en Irene Pe- tronella Wilhelmina van Weelderen; Geerlig van den Brink en Maria Cor nelia de Waard. Overleden Petrus J. Eeken, 60 jaar; Matheus Zonneveld, 69 jaar, gehuWd met M. Konijn; Cornelis Kuiper, 93 jaar. BABY-DOLLS \p maten 38 t/m 46 7.95 en 8.95 ZOMER PYAMA*S zonder mouw, maten 40 t/m 48 11.95 en 13.95 KINDER PETTYCOATS met schuimplastic in diverse kleurejï vanaf 3.35 Kenn.str.w. 73, tel. 2403

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1960 | | pagina 2