m cd-ll eman^, Pantekoek aan de top ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO Tob niet langer VOOR DE TUIN J.J. PANTEKOEK, ing. KAPPIE en de iveermakers Mannen met Kerko shirts FA. JOH. JANSEN BLOEMIST- HOVENIERSBEDRIJF Voor Philips Televisie en Radio V.V.V. JUDO SPORTAVOND ZEER GESLAAGD GESLAAGD VOOR SCHEEPSWERKTUIGKUNDIGE 17e JAARGANG NUMMER 18 Redaktie- en Administratie-adres: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 02200-4190 v Giro 140847. Advertenties per mm f 0,12 (Bij contract reduktie). 28 JULI 1960 Dit blad verschijnt iedere donderdag in een oplaag van 5000 exemplaren huis-aan-huis, in de gemeenten Hei loo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinne- gom, Egmond a.d. Hoef en Akersloot. Advertenties moeten uiterlijk dins dagavond in ons bezit zijn. KERKO SHIRTS vanaf f 13.50 TERLENKA PANTALONS van f 29.75 voor f 23.— ZOMERPETTEN vanaf f 3.— BIG-BEN REGENKLEDING voor heren en jongens vanaf f 3.90 HERENMODES STATIONSWEG 61 - TELEF. 5673 RAADSVERSLAG Benoeming In de commissie ad hoe voor het on derzoeken van de gemeenterekenin gen over het dienstjaar 1957, waar van het bruto nadelig saldo is vast gesteld op f 1322,71 en het voorlopig netto batig saldo op f 20.249,45, zijn door de Raad benoemd de heren N. Majolée, H. Korthouwer en H. Mul der. Credieten verstrekt B. en W. stelden de Raad j.l. vrijdag voor credieten te verstrekken voor het maken van een sociaal-economi sche nota van Heiloo en een detail- kartering over de Boekelermeer. De Raad had in zijn geheel grote waar dering voor dit initiatief en met al gemene stemmen werd dan ook dit voorstel aanvaard. Hilariteit ontstond er toen de heer Mulder de opmerking maakte „ik heb liever Heiloose groente dan Alkmaar- se huizen". B. en W. schreven in een begeleidend schrijven aan de Raads leden: Zoals wij u reeds hebben medege deeld, overwegen wij ernstig de Boe kelermeer te bestemmen tot tuin bouwgebied. Wij zijn van oordeel, dat deze polder daarvoor om meerdere redenen bijzonder geschikt moet wor den geacht. Ook in de agrarische we reld ter plaatse en in de naaste om geving wordt de Boekelermeer als een bijzonder geschikt tuinbouwge bied aangemerkt. Gezien de ontwik keling van Noord-Kennemerland en mede gelet op de behoeften van de IJ-mond dient er onzes inziens naar gestreefd te worden, dat in dit ge bied tuinbouw met kassencultures wordt gestimuleerd. In het uitbreidingsplan in hoofdza ken dezer gemeente heeft de Boeke lermeer een agrarische bestemming. De huidige verkaveling is hoofdza kelijk gericht op landbouwbedrijven. Bij bestemming tot tuinbouwgebied zal voor een goede ontwikkeling een herverkaveling moeten plaatsvinden. Voorts zal het gebied moeten worden ontsloten, hetgeen meebrengt de aan leg van wegen. Bovendien zal er een goede waterbeheersing tot stand ge bracht moeten worden. Wij hebben de rijkstuinbouwconsu- lent in Noord Holland verzocht een met het drogen van uw was, maar neem een CENTRIFUGE Ruime sortering. RADIO - TELEVISIE RAADHUISWEB 6 - HEILOO - TEL. 3580 plan tot herverkaveling voor dit ge bied op te maken. Alvorens deze hier toe kan overgaan, is het nodig, dat de bodemgesteldheid nauwkeurig be kend is. Momenteel staan alleen ge gevens via globale kartering ter be schikking. Er zal echter een detail- kartering nodig zijn. Ook de Commissie voor de gemeen telijke plannen van de Provinciale Planologische Dienst acht het ten zeerste gewenst, dat een bodemkar- tering-en-detail wordt opgemaakt voordat tot herziening van de uit breidingsplannen wordt overgegaan. Bij schrijven van 13 november 1952 heeft genoemde commissie naar aan leiding van het door Ir. L. H. Jacob- sen te Delft aan ons college uitge brachte rapport betreffende enige on derzoekingen ten behoeve van het uitbreidingsplan voor deze gemeente opgemerkt, dat dit rapport onvol doende grondslag vormt om daarop de herziening van de uitbreidings plannen van Heiloo te baseren. Deze commissie acht het op zijn minst no dig, dat daarvoor een detail-karte- ring ter beschikking staat en dat overigens een grondig onderzoek naar de sociaal-economische functies van de gemeente niet achterwege zal kunnen blijven. De Stichting voor Bodemkartering te Bennekom is bereid ten behoeve van het opmaken van een bestem mingsplan tot tuinbouwgebied voor de Boekelermeer een detail-kartering uit te brengen. Deze kartering zal worden gebaseerd op ongeveer 2 bo ringen per ha. De hieraan verbonden kosten bedragen ongeveer f 20.per ha. Wij stellen u voor een crediet van f 6000,ten behoeve van het maken van een detailrekening voor de Boe kelermeer beschikbaar te stellen. Zoals door de commissie voor de ge meentelijke plannen ook reeds wordt aangegeven, moet het voorts nood zakelijk worden geacht, dat in dit verband de beschikking wordt ver kregen over een nota betreffende de sociaal-economische situatie en ont wikkeling van Heiloo. Op ons verzoek is prof. dr. Sj. Groen man van het Sociologisch Instituut van de Rijksuniversiteit te Utrecht bereid gevonden deze nota samen te stellen. Wij stellen u voor een crediet van f 2000,hiervoor beschikbaar te stellen. Ingekomen stukken voor kennis geving aangenomen y De Raad werd vrijdag in kennis ge steld van een aantal ingekomen stuk ken. Kampeerhuisjes Van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland was bericht binnen gekomen dat de bouwvoorschriften etc. voor het plaatsen van zomerhuisjes, ver anderd dienen te worden. B W. deelden mede dat deze nu aangepast zullen worden aan de komende alge mene voorschriften. R.-K. AVOND-U.L.O. tal middenstanders had zich zelfstan dig tot de Raad gewend, om ze te la ten staan. Lang is er nu niet gespro ken over deze affaire, want zo mogen wij langzamerhand deze langslepende zaak wel noemen. Mevr. Moll-Hielkema, de vorige ver gadering niet aanwezig toen de stem men staakten, zou de beslissing kun nen brengen. Zij was vóór het laten staan van alle bomen. Het viel heel anders uit. De heer Korthouwer en de heer Oostendorp stemden nu te gen. Evenals de vorige vergadering kwam hij met een compromis-voor stel slechts 3 bomen te rooien. Zijn voorstel werd gesteund en met 14-1 (de heer Vahl) aangenomen. De heer KI. de Vries vroeg aan bur gemeester Kalff of het college niet alle soorten perkplanten ver krijgbaar, zoals: Afrikanen, Petunia, Salvia, Zinnia's, Leeuwenbekjes, Chrysant-stekken enz. enz. FA. GROOT KOK Zevenhuizerlaan 97 - Heiloo (Ingang Haesackerlaan) Telefoon 5501 van oordeel was dat nu ook maatre gelen genomen dienden te worden tegen laaghangende zonneschermen. De voorzitter zei dat nagegaan zal worden in hoeverre hier in strijd ge handeld wordt met de bestaande voorschriften. Raadsbesluit werd direkt uitge voerd De Raad van Heiloo besloot vrijdag avond drie bomen te rooien staande voor winkelpanden aan de Kenne- merstraatweg. Het dagelijks bestuur der gemeente voerde royaal dit be sluit uit. Direkt werd opdracht ge geven ze te verwijderen. Dinsdag wa ren ze al verdwenen. Eerlijk gezegd, het is er niet fraaier op geworden juist door het weghalen van enkele bomen. Bezwaren tegen dure grond aankopen Tal van Raadsleden maakten ook nu weer bezwaren tegen dure grondaan kopen. Grond voor f 10,-— per vier kante meter eigendom van de Erven Mr. C. J. de Lange. De meerderheid van de Raad meen de, „alhoewel aan de prijs" toch tot aankoop over te gaan, het is nodig voor de ontwikkeling van het kom- plan. Het voorstel van B. en W. grond aan te kopen van mevr. Oudhoff-Hove- stad ging de meerderheid van de Raad te ver. Het is nodig voor de realisering van plan Centrum II, waar o.a. woningwetwoningen zullen worden gebouwd. 1200 m'- grond, een stenen schuur en enige opstallen voor f 25.000,met enige slecht te slikken voorwaarden, gaf de Raad aanleiding dit voorstel af te stemmen. Wethouder Tomson zei dat het wel aantrekkelijk zou zijn deze grond te bezitten, maar het is niet beslist no dig. Er kunnen door het afstemmen 12 woningen minder gebouwd worden in dit uitbreidingsplan. Waardering en kritiek werd er ge leverd op de aankoop van een woon huis van mevr. A. Beemster-Rogge- veen ten behoeve van de u.l.o.-onder wijzer de heer Kenniphaas. De grootst mogelijke meerderheid was echter B. en W. dankbaar voor dit voorstel. Erkende Radio- en Televisie-Service van Aostastraat 28 Tel. 2508 W. J. Gallee, h.d.s. Westerweg 294 - Tel. 4974 R.-k. Middenstands-Handelsschool Brief van de secr.-gen. van het Dep. van Binnenlandse Zaken Na anderhalf jaar wachten is er ant woord gekomen van het Departe ment van Binnenlandse Zaken, naar aanleiding van een brief van het Ge meentebestuur, waarin verontrusting werd uitgesproken over het aantal delicten wat veroorzaakt zou zijn door verpleegden van de afdeling St. Paulus van de stichting. De late beantwoording hield verband met besprekingen die gevoerd moes ten worden met diverse instanties bij de verpleging etc. betrokken. Terugbrenging van het aantal ver pleegden in St. Paulus" en uitbrei ding van het toezicht, hadden de hoop gegeven dat er minder risico zou zijn. Nu er echter een paar ernstige gevallen zich hebben voorgedaan, ligt het in 't voornemen de verpleging in Heiloo stop te zetten, ook al is dit nog niet definitief. De secretaris-generaal van het De partement van Binnenlandse Zaken schrijft in deze brief grote waarde ring te hebben voor de wijze waarop de leiding van de St. Willibrordus- stichting haar werk verricht. Brief over plaats brandweer garage De heer Eekhof had een uitvoerige brief gezonden aan het gemeentebe stuur, waarin hij zijn bezwaren uit eenzette tegen de aanwijzing van de plaats van de brandweergarage, aan de v. Aostastraat. De Raad heeft daartoe besloten in één der vorige vergaderingen. Dhr. Eekhof had een andere plaats op 't oog, namelijk aan de Nic. Beetsweg- hoek Burenweg. De heer Rus sr. was bereid deze grond te verkopen voor dit doel. De heer Eekhof somde in de gezonden brief de voordelen op van deze ves tiging. Burgemeester Kalff meende dat deze brief terug kwam op een eenmaal genomen beslissing van de Raad en als de Raadsleden daarop niet wens ten terug te komen dan stelde hij voor de brief voor kennisgeving aan te nemen. Hij deelde daarbij mede, dat de Middenstandsverenigingen, ge hoord een uiteenzetting van B. en W., terug waren gekomen van hun eerst geopperde bezwaren. De Raad. behoudens de heer Eekhof, was het eens met de gang van zaken en be sloot dus de brief voor kennisgeving aan te nemen. Bomen, 3 stuks, worden gerooid Zoals wij vorige week reeds schreven hadden de Middenstandsverenigingen zich opnieuw tot de Raad gewend de bomen, staande aan de westzijde van de Kennemerstraatweg, te doen rooien, dit tussen de v. Aostastraat en de Laarmanstraat. Ook een aan- BOUW R.-K. VERZORGINGS TEHUIS GEGUND Aan de fa. Bot te Heerhugowaard Vorige week schreven wij over de aanbesteding van het r.-k. Verzor gingstehuis. De fa. Bot te Heerhugo waard is als laagste in schrijfster het werk gegund. Dit bedrijf schreef, bij de onderhandse aanbesteding in voor f 516.440,—; de begroting luidde f 497.856,De fa. Kuiper te Heiloo wilde het werk maken voor f 538.820, de fa. Gebr. Kaandorp te Heiloo voor f 552.000,Met de eerste werkzaamheden is al begonnen, er staan 200 werkdagen voor. Architecten zijn de heer Schaling te Amsterdam en de heer Aad Ham te Heiloo. Dagelijks opzichter zal zijn de heer Carper te Hoogkarspel en uitvoerder dhr. Stoelinga te Heiloo. „Beverwijk" won maandagavond met een krappe meerderheid de Judowed strijd van „Heiloo". Het waren leer lingen van de sportschool De Lange (in Heiloo gevestigd in de sport school van de heer Hoogland). „Beverwijk" verkreeg 52 punten en „Heiloo" 50. „Hoorn" werd 3e. Instructeur de Lange feliciteerde de Heilooërs met dit resultaat. Na een jaar judo sport beoefening een goede prestatie. De Beverwijkers mochten de V.V.V.-beker uit handen van de voorzitter de heer v. Tricht, ontvan gen. Oud-jeugdkampioen van Noord- Holland Aad de Bie bond de strijd aan tegen 11 sportgenoten. Hij wist in 10 minuten en 30 seconden van hen allen te winnen. Een geweldige prestatie. Er was ook wat show-werk, hetgeen geweldig op prijs werd gesteld. De ongeveer 8-jarige Hans Hubbeling mocht „in 't veld" treden tegen vier zwarte band dragers. Hij „vloerde" deze heren. Vier dames demonstreerden Judo als zelfverdediging. De heer Groefsema, assistent instructeur, gaf een soort openbare les met jongens. Zowel voor de deelnemende sportbeoefenaren als het publiek zeer aantrekkelijk. Demonstraties werden er gegeven door de heren K. en M. Groefsema, beiden zwarte band dragers en heren die de afgelopen jaren vele succes sen wisten te boeken. De heer De Lange gaf bij deze les sen en demonstraties een explicatie wat zeer verhelderend werkte bij de aanwezige niet-Judosportbeoefenaren en liet daarbij uitkomen dat het in de allereerste plaats gaat om de sport en niet om de prestaties. Hij wees er ook op, en dat liet hij ook zien met de jongeren, dat een nieuwe richting wordt gekozen bij dit Judo- onderwijs. Dit kwam o.a. tot uiting in de demonstratie, in spelvorm. Als geheel een uitstekend geslaagde avond. BEZOEK AAN DE EXPOSITIE „OUD-HEILOO" IS UITSTEKEND De initiatiefnemer van de expositie „Oud-Heiloo", de V.V.V. Heiloo,, heeft veel belangstelling voor haar werk. In de afgelopen weken kwamen 200 belangstellenden naar 't Witte Kerk je, veel inwoners van Heiloo, maar ook - en dit is verheugend - een groot aantal pensiongasten. Het aantal be zoekers aan deze expositie en de to renbeklimming is al over de 200. Een groep oud-Heilooërs heeft j.l. maan dagavond onder leiding van deheer Ant. Jensch, de expositie bekeken. Verheugend is het ook dat velen aan onze oproep, foto's, prentbriefkaar ten, tekeningen etc. beschikbaar te stellen aan de V.V.V., gehoor hebben gegeven. Er is een groot aantal in teressante kaarten etc. bij. De bewoners van de „Oude Pastorij" gaan volgende week woensdag de expositie bezoeken. 32 GESLAAGDEN AAN DE U.L.O.-SCHOOL De afgelopen weken zijn de examens geweest voor het u.l.o.-diploma. Uit Heiloo namen 37 leerlingen van de u.l.o. deel aan dit examen. Daarvan slaagden er 32. Gezien de resultaten in 't land, van 75-76%, is het per centage van Heiloo bijna 90%, uit stekend te noemen. Het aantal leerlingen stijgt nog steeds aan deze school. In het school jaar 1959-'60 waren er 243 het nieu we schooljaar zal minstens aanvan gen met 260. Vermoedelijk zal het aantal 4e klassers, dat dus in de examenklasse is gekomen, 54 bedra gen. Wenselijk wordt daardoor een 10e leerkracht en dus ook een loka liteit. Steeds sterker komt naar vo ren de noodzakelijkheid van een gro te, nieuwe u.l.o.-school, waarvoor be reids plannen gemaakt worden. Onze plaatsgenoot Joh. Adr. Hosmus slaagde voor het diploma Scheeps- werktuigkundige B.M. aan de Kweek school voor Scheepswerktuigkundi- gen te Amsterdam. DE FORESTERS EN H.S.V. BEIDEN IN KLASSE 4B De K.N.V.B. heeft de indeling be kend gemaakt voor de komende com petitie. Hieruit blijkt dat in de klasse 4B de beide Heiloose clubs De Fo resters en H.S.V. zijn ingedeeld. We krijgen dus hier een paar derby's. De andere clubs, waar dus De Fores ters en H.S.V. tegen moeten spelen zijn De Rijp, Grasshoppers, St. Geor ge, Zwaagdijk, Zouaven, V.V.W., U.S. V.U., Valken en R.K. E.D.O. V.V.V. AUTOTRIP NAAR VOLENDAM, MONNIKENDAM EN SCHIPHOL Als dit blad verschijnt wordt de 2e V.V.V. autotrip uitgevoerd. Er blijkt dus wel animo te bestaan. De V.V.V. heeft ook nog een trip in petto en wel op dinsdag 9 augustus. Allereerst wordt er via de Rijp en Purmerend (marktdag) naar Volendam gereden. In Monnikendam wil men het Klok kenmuseum gaan bezoeken. Via de Schellingwouderbrug bereikt men Amsterdam om, rijdende langs het Amsterdamse bos, Schiphol te berei ken. Een bezoek aan deze moderne luchthaven met zijn nieuwste straal vliegtuigen is zeer interessant. Via Aalsmeer en Haarlem gaat de trip door de Velsertunnel huiswaarts. Voor opgave en inlichtingen bij het V.V.V.-bureau. 22. Intussen wachtte Okki in de sloep in spanning af wat er zou gaan gebeuren. Bartoldus had een inge wikkeld instrumentje tevoorschijn ge haald, dat hij door een draadje met het wonderkoffertje verbonden had. „Aha!" juichte hij. „Ik zie op de diepte-meter, dat de meteoroglobe niet langer zakt! Maar nu moeten ze weer naar boven toe! Geef hun ver dere instructies, Arnoldus!" „Zet de anti-gravitatie-hefboom in stand 1!" riep Arnoldus in het mi crofoontje. En diep beneden hen in de bol her haalde Kappie: „In stand 1 dek sels, nou begint het ja weer! Dit schijnt wel de goede hefboom te zijn, zal dat ding eerst maar eens een maar wat is ja stand 1 nu weer? Ik klein eindje verder duwen!" De Maat stond er bibberend over al zijn leden bij. „Oh, Kappie," jammer de hij, „wees toch voorzichtig! Als er maar niets gebeurt! Oh, mijn arme zenuwen zijn gewoon verscheurd!" „Zit niet te zeveren, klont!" bromde Kappie en hij stak zijn hand opnieuw naar de hefboom uit. Maar op het zelfde ogenblik begon de bol zo hevig te slingeren, dat zelfs hun zeebenen daar niet tegen bestand waren! Zij verloren het evenwicht en rolden in het water, dat nog steeds op de bo dem van de bol klotste. „Oh, Kappie! Wat heeft u nou ge daan?" huilde de Maat. „Niets!" schreeuwde Kappie terug. „Ik heb ja die hefboom niet eens aangeraakt!"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1960 | | pagina 1