s. ■"««a- Van Schagen Pantekoek aan de to /r >19— ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO Fi: !i II j/PANTEKOEK, ing. SUEDE "'MASJ El KAPPIE en de weermakers i i Voor Philijis Televisie en Radio U lU< 17e JAARGANG NUMMER 23 Redaktie- en Administratie-adres: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 02200-4190 v Giro 140847. Advertenties per mm f 0,12 (Bij contract reduktie) 1 SEPTEMBER 1960 Dit blad verschijnt iedere donderdag in een oplaag van 5000 exemplaren huis-aan-fiuis, in de gemeenten Hei loo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinne- gom, Egmond a.d. Hoef en Akersloot. Advertenties moeten uiteriyk dins dagavond in ons bezit zijn. tAAD VAN HEILOO BENOEMDE DIRECTEUR VAN OPENBARE WERKEN De heer A. Brandsma te Delden De gemeenteraad van Heiloo op vrij dag 26 augustus bijeen, benoemde tot directeur van openbare werken de heer A. Brandsma te Delden, ge meente-architect van Stad Delden. Burgemeester J. Kalff vertelde, voor dat er gestemd ging worden, iets over de kwaliteiten van de drie sollicitan ten welke op de voordracht stonden. 1. A. Brandsma te Delden, gemeente architect van Stad Delden; 2. R. Baas te Abbekerk, gem.-architect, hoofd van de gemeenschappelijke dienst voor bouw- en woningtoezicht en ge meentewerken in de kring Abbekerk en 3. C. J. Bisschop te Didam, hoofd van gemeentewerken te Didam. De heer Kalff legde er de nadruk op dat de gemeente Delden veel over eenkomt met Heiloo en zij, het col lege van B. en W. goed werk hadden gezien van de heer Brandsma. De heer Majolée, sprekende namens de Partij van de Arbeid, zag de heer Baas liever gekozen en wees daarbij op de aanwezige diploma's, maar liet ook uitkomen zijn praktische erva ringen, op velerlei terrein. De heer Eekhof sloot zich hier vol komen bij aan. De heer Vahl had grote waardering voor de wijze waarop B. en W. de voordracht hadden samengesteld. Hij aanvaardde dan ook de voordracht van het college. De heer De Vries deed dit ook. Hij liet ook uitkomen de vele overeen komsten HeilooDelden en meende dat de heer Brandsma de kwalitei ten bezat om in Heiloo de Dienst van Openbare Werken te leiden. De heer Bolten sprak zich, namens de meerderheid van de K.V.P. uit voor de kandidatuur van de heer Bisschop. Didam is een even grote gemeente als Heiloo met dezelfde problemen. „We hebben aardig werk gezien van deze sollicitant." Zijn fractiegenote, mevr. Beek-.Tan- Opleiding tot PEDICURE en MANICURE A Cursus „Houding en uiterlijk" A V liefst groepjes van 5 a 6 pers. V Vraagt vrijblijvend inlichtingen bij Schoonheids- en Pejncure- Instituut VALKERING - Dïl LANGE Hoogeweg 87a/- Limmen Tel. 413-/D2205) 6, 7, 8 en 9 september alléén 's avonds geopend! sen daarentegen meende dat de heer Brandsma moest worden benoemd, een sollicitant met vele kwaliteiten. Daarna gestemd verkregen de solli citanten resp. 6, 4 en 5 stemmen, dus geen van hen verkreeg de meerder heid. Terwijl de voorzitter zich al prepareerde op nog meerdere stem mingen, besloot de Raad bij tweede stemming de heer Brandsma te be noemen, met 10 stemmen, de heer Bisschop kreeg 5 stemmen. Akkoord met schadevergoeding De raad besloot, zonder hoofdelijke stemming, de heer C. van Velzen f 15.000,schadevergoeding te ge ven, voor verplaatsing van zijn bak kerij, waardoor voor de gemeente een betere aansluiting tot stand komt van Stationsweg op de Kennemerstraat- weg. Rijkswaterstaat zal ook f 15.000 bijdragen. Benoemingen De heer P. Leering, W. C. v. Schoten en M. Niele werden, met algemene stemmen, in vaste gemeentelijke dienst benoemd. Bevorderd werden, de heer J. Hos- mus tot opzichter B (thans hulpop zichter) de heer J. Leering tot hulp opzichter (thans voorman-chauffeur) en de heer C. Jongkind tot voorman chauffeur (thans werkzaam als werk man A op arbeidscontract). AUTORIJSCHOOL Kenneme Heiloo Telegpefi 3635 GRATIS UITSTEKEND GESLAAGDE VERKEERSDAG Van het Verbond voor Veilig Verkeer De Veilig Verkeersdag, vrijdag in Heiloo gehouden, is uitstekend ge slaagd. Filmvoorstellingen voor de jeugd In „De Rustende Jager" werd in de loop van de dag een 3-tal filmvoor stellingen gehouden voor schoolkinde ren van alle scholen, uit de drie hoog ste klassen. Hiervan profiteerden on geveer 1000 kinderen. 's Avonds waren weer een 250 per sonen aanwezig in „De Rus". De voorzitter van de afdeling Heilzo de heer N. Waterdrinker zei in zjjÏK^ openingswoord, dat op het gebied van de verkeersveiligheid meer gedaan zou kunnen worden als het Verbond meer leden had. Hij drong dan ook aan om lid te worden. Door het lid maatschap is men in de gelegenheid de verkeerscursus, welke op 19 sep tember begint, gratis te volgen. „We hebben nu bijna 300 leden," al dus de heer Waterdrinker, „in Hei loo moet de afdeling minstens 1000 leden tellen". Voor de pauze draaide een drietal - films; vooral de film „Oom Joachim's testament" oogstte veel bijval. Een zeer aantrekkelijke kleurenfilm draaide na de pauze: „Kruispunt Europa". Er waren bijzonder fraaie opnamen bij over de druivengaarden tegen de prachtige berghellingen. De testwagen in aktie Ongeveer 65 personen bezochten de testwagen welke opgesteld was bij het raadhuis. Deze wagen was voor zien van ingenieuze apparaten. Het gezichtsvermogen werd getest mid dels een gradenboog waarlangs verti kaal een wit balkje werd geschoven. Door recht voor zich uit te blijven kijken en toch het naar links of rechts en achterwaarts verdwijnen de witte balkje te blijven volgen kon worden vastgesteld onder welke graad de zgn. „dode hoek" viel. Een ander apparaat testte op diepte waarneming. Hierbij werden verschil lende afwijkingen gecontroleerd en de personen welke het aangingen, werden geadviseerd bij het inhalen en passeren er terdege rekening mee te houden dat de tegemoetkomende tegenligger dichterbij was dan door de waarnemer werd gezien. Ook de kleurenblindheid werd getest. Aan het slot van de test werd nage gaan het reactievermogen van de ge teste persoon. Een daartoe speciaal ontworpen chronometer wees de juis te reactiesnelheid aan. De test duurde ongeveer 6 a 7 mi nuten. Een aantal bestuurders van onze gemeente maakte van de gele genheid gebruik zich te laten testen. Ook zij waren enthousiast over het testen. Het Verbond voor Veilig Verkeer af deling Heiloo, welke alle kosten van deze verkeersdag voor haar rekening nam, komt een woord van dank ze ker toe. In Limmen Maandag zagen in Limmen, in het parochiehuis, 300 schoolkinderen dit bovenomschreven filmprogramma. Door een defect aan de propaganda- geluidswagen, kon het programma in Limmen niet geheel worden afge werkt. Dit zal in overleg met het Verbondsbestuur worden verschoven naar een nog nader te bepalen datum. R.K. AVOND-U.L.O. Opleiding voor de diploma s 311 B door ervareif-en bevoegde leejpBracHten. ïaen voor de Klassen jij het hoofd der school J. Gallee, WesterwegSJ92 Tel. 4974 - Heiloo UIT HET POLITIERAPPORT Kj Niet aan de verkeersregels gehouden De bestuurder van een luxe auto, H.D.C. uit Beverwijk, hield zich niet aan de regels van het verkeer. Ter wijl een vrachtauto van de fa. Punt de Zevenhuizerlaan in wilde rijden, komende uit de richting Limmen, ging C. links passeren. Een aanrij ding was het gevolg. Voor C. liep het goed af, geen persoonlijk letsel, wel werd zijn wagen ernstig beschadigd. Die van de fa. Punt kwam er goed af. Verbod om te rijden J.S. uit onze gemeente werd van za terdag op zondagnacht een verbod opgelegd door de Rijkspolitie om zijn auto te besturen. Hij had te veel aan Bachus geofferd. Proces-verbaal voor belediging Een Heilooër was zondagnacht nogal lastig. Zó lastig, dat hij beledigende woorden uitte tot manschappen van de Rijkspolitie. Proces-verbaal volgde. »i\l GESLAAGDE' KINDERMIDDAG De kindermiddag door de V.V.V., in samenwerking met de speeltuinver. „Heiloo", mag geslaagd heten. Er zul len er zijn die zich meer hadden voorgesteld van de geannonceerde medewerkers. Het waren er twee, welke of samen, of afzonderlijk voor het voetlicht traden. Vooral de clow nerie werd door de ongeveer 250 kin deren zeer op prijs gesteld. Zo ook het sneltekenen. Kinderen werden het toneel opgeroepen en in een wip stonden zij op het tekenpapier, ge kleurd en wel. De één in een badpak, de ander in een wielershirtje. Het was een alleraardigst nummertje. De goocheltoeren van de andere artiest waren matig. Het programma, als ge heel, was echter goed. De kinderen werden getrakteerd op een ijsje. Daar het slecht weer was, werd deze kindermiddag in „De Rustende Ja ger" gehouden. In optocht en met medewerking van de politie trok men na afloop naar de speeltuin aan de Holleweg voor het oplaten van de ballonnen. Ballonnenwedstrijd mislukt De vastgestelde ballonnenwedstrijd aan het slot van de kindermiddag van V.V.V. en speeltuinvereniging is mislukt. Toen de eerste ballonnen op gingen liet Pluvius zich gelden. De ballonnen waren niet opgewassen te gen het water. Slechts enkelen gin gen de lucht in. Een grote teleurstel ling voor de kinderschare. Enkele la bels zijn aan het V.V.V. kantoor af gegeven; of die op de een of andere manier nog gehonoreerd zullen wor den is ons niet bekend. Ze zouden afkomstig zijn van in Alkmaar „ge lande" ballonnen. Het is ons ook niet bekend of de organiserende vereni gingen opnieuw zulk een wedstrijd uit zullen schrijven. BRIDGE-WEDSTRÏJD OM V.V.V. WISSELBEKER Koppel v. Eijk-Veuge winnaar Als onderdeel van t'<j. •meraktivitei- ten organiseerde- jfc 7.V. Hciïoo een bridge-wedstrijd in „De Rusten de Jager", dit in samenwerking met de Nederlandse Bridgebond en de plaatselijke vereniging „Sans Atout". Aan deze drive, zaterdagavond ge houden, namen velen deel. Het Koppel v. Eijk (Castricum) Veuge (Amsterdam) kwam met 67.36 matchpunten als eerste „uit de bus" en kreeg voor één jaar dus de V.V.V. wisselbeker mee naar huis. In de groep A werd tweede het echt paar v. Soest met 59.26 m.p., 3. de dames Garritsenv. Weelderen 57.87 m.p. en 4. het echtpaar Rotgering 56.48 m.p. In groep B. was het 1. de dames Hoogschagende Wit 58.33 m.p., 2. de heren Boetv. Duijn 58.30 m.p., 3. de heer Slikker—mevr. Jongeneel 56.02 m.p. en 4. de heren Honig Kater 54.63 m.p. In groep C was de uitslag: 1. het echtpaar v. Benthem 56.02 m.p., 2. de dames Layrev. Twuijver 55.09 m.p., 3. mej. v. Loondhr. Laas 54.17 rp.p. en 4. het echtpaar Onrust met 50.93 m.p. Er was grote belangstelling voor deze drive en er heerste een prettige sfeer. De heer P. Avis, sekretaris van de V.V.V., heeft de wedstrijd geopenc HEROPENING JAN BOLTEN Schreven wij vorige week dat de zaal van Jan Bolten 10 september her opend zou worden, onvoorziene om standigheden hebben ertoe geleid, dat dit eerst op 17 september kan ge schieden. NIEUW, BLOEIEND BEDRIJF ONTSTOND OP HET INDUSTRIETERREIN Fabriek van geplasticeer draadwaren Onze aandacht werd gevestigd op een nieuw gesticht bedrijf op het In dustrieterrein aan de Oosterzijweg. Daar is ontstaan een bloeiend bedrijf nl. een fabriek van geplas ticeerde draad- en metaalwaren, NIDRAC. Toen wij op bezoek gingen aan dit nieuwe bedrijf werd onze aandacht direkt al getrokken door de wijze waarop het geleid wordt. We troffen een enthousiaste eigenaar aan, dhr. J. Nieuwland, thans nog wonende in Alkmaar. Hij is niet alleen een en thousiast man, ook een uitstekend vakman met initiatief en een dosis vindingrijkheid. Drie jaar geleden begonnen De heer Nieuwland was 7 jaar be drijfsleider van een soortgelijk be drijf, maar drie jaar geleden begon hij zelf een zaak. Eerst op beschei den voet - hij zocht het in de ver koop van etalage-materiaal. „Het ging me direkt al goed, ook al was het niet gemakkelijk om „afzet" te vinden," zo vertelt ons de heer Nieuwland. De ruimte waarin hij in Alkmaar moest werken werd al spoe dig te klein. „Mijn oog viel op het Industrieterrein in Heiloo, waar ik, in verhouding tot andere gemeenten, mij voordelig kon gaan vestigen." De heer J. Rus jr., architect, ont wierp het nieuwe bedrijf en de firma Klaver uit Alkmaar bouwde het. Reeds op de buitenlandse markt Dank zij de vindingrijkheid van dhr. Nieuwland trokken zijn geplasticeer- de draadwaren, op huishoudelijk ge bied, al direkt grote aandacht. Met gerechtvaardigde trots vertelt dhr. Nieuwland: „Mijn grootste afnemers zijn warenhuizen als V D en de „Bijenkorf", die ik rechtstreeks le ver". De artikelen van NIDRAC, een af korting van (Ni)euwland (Dr)aad- (C)onstructie. trokken ook in het buitenland al spoedig de aandacht. „Ik lever aan Duitse, Belgische en Zwitserse warenhuizen. Het Duitse bedrijf omvat zelfs 238 zaken!" zo gaat dhr. Nieuwland door. „Ik heb veel aandacht getrokken door de gro te publiciteit die er aan mijn artike len gegeven werd". Voor radio en televisie „Naar aanleiding van jaar- en huis houdbeurzen kwamen reporters van radio en televisie op me af en zo doende werden mijn artikelen be kend. Ook in de grote pers en de damesbladen kreeg ik bekendheid. Dat komt ook omdat ik probeer door uitvindingen praktische dingen op de markt te brengen en voor weinig geld. Op enkele heb ik octrooi". Als we even rustig zitten te praten - de heer Nieuwland is nogal bewe gelijk - dan horen we ook dat de eigenaar van een soortgelijk bedrijf met „grote naam" wel even raar op keek toen Nidrac zijn intrede deed in de handel. „Mijn grootste zorg is nu, gebrek aan personeel. Orders heb ik volop!" zo horen we de heer Nieuwland zeggen. „Vooral voor jonge mensen is hier werk, onder goede en prettige ar beidsomstandigheden." Gelegenheid zich te ontplooien Voor jongeren is er, in samenwer king met deze eigenaar, gelegenheid zich te ontplooien. Voor deze nieuwe draadindustrie zijn apparaten nodig. Zij, het personeel en dhr. Nieuwland construeren deze, gedeeltelijk, zelf. Zo liet de jeugdige Hans v. Schooten Erkende/Radio- en Televisie-Serwe van Aoatastraat 28 Tel. 2508 ons één der zelf ontworpen en uit gevoerde apparaten zien en demon streerde hij deze, even enthousiast als zijn werkgever. Een wandeling door het bedrijf Zelf niet zo technisch aangelegd heb ben we des te meer bewondering voor zulk soort bedrijven. We zagen het plastic om staaldraad persen en daarvan allerlei artikelen fabriceren, zoals kachelhekjes die niet om kun nen vallen en droogrekken welke op nog geen 0,6 m2 vloeroppervlakte 20 meter drooglengte geven. Hier geen lassen, dus geen scherpe punten en gegarandeerd roestvrij. Moderne lasapparaten maar ook draaibanken staan in de fabriek op gesteld. Sinds enige tijd vervaardigt men namelijk ook zgn. precisiewerk. In maart in Heiloo begonnen hoopt dhr. Nieuwland het bedrijf in novem ber officieel te openen. Voor zover nog nodig, wensen wij hem in Heiloo veel succes toe. Ideaal voor nu en/straks in de fïERFST. Bijzonder mooi/en klas siek is onze kollektie in de nieuwste mode-tinten chocolade-brain, marron en taupe 149.5P - 124. Kephemerstraatweg 127 Heiloo - Telefoon 2785 V WERK AAN RIJKSWEG NO. 9 VORDERT Vrijdag op zaterdag werd beton ge stort voor het viaduct in de Rijks weg nummer 9, waar de Kanaalweg deze weg kruist. Het viaduct, 60 m lang en 12 m breed was in een bekis ting aangebracht. Continu werden deze grote hoeveelheden klaarge maakt beton gestort. Daarvoor wa ren nodig een twintigtal arbeiders en alle mixer-auto's van de fa. Groot (Heiloo). Dit viaduct is het grootste kunstwerk in de 12 km lange weg, welke gemaakt wordt tussen Uit geest en de Omval te Alkmaar en o. a. in Heiloo loopt door de Oosterzij- polder en de Boekelermeer. IT"" TOCT,°" 5TW'° 27. Op goed geluk haalde Kappie één van de hefbomen over en wachtte in spanning op het resultaat. Dat liet niet lang op zich wachten. De bol begon plotseling zo te steigeren, dat hij zich nauwelijks kon vasthouden en de Maat kermend over de grond rolde. Felle bliksemschichten flikker den voor het raam en dreunende don derslagen overstemden zelfs de nood kreten van de Maat. „Deksels!" hijgde Kappie, „die hef boom brengt ja een bult slecht weer in beweging! Die zal ik maar weer gauw terugduwen!" Intussen steeg de weerbol steeds maar hoger; donkere bliksemende wolken als een sleepboot achter zich aan trekkend Beneden in de sloep keken Okki en de gebroeders A. en B. Stratowits beklemd toe, hoe de bol met zijn woe lige aanhang uit het gezicht ver dween. De lucht klaarde op, want alle wolken uit de omtrek waren de weer bol achterna gegaan. „Waar zijn ze nu?" vroeg Okki ont daan. „Ergens in de ruimte," antwoordde Arnoldus Stratowits. „Buiten de dampkring," vulde Bar- toldus Stratowits aan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1960 | | pagina 1