V- 9 Pantekoek aan de top I, J. PANTEKOEK, ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO OCTERNO CORSETTIERE V II Badio KAPPIE en de weeermakers IN MEMORIAM DE HEER W. J. VAN DER MEER ear ALLE DEELNEMERS AAN DE CURSUS VAN HET VERBOND VOOR VEILIG VERKEER SLAAGDEN Televisie 17e JAARGANG NUMMER 32 Redaktie- en Administratie-adres: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 02200-4190 - Giro 140847. Advertenties per mm f 0,12 (Bij contract reduktie). 3 NOVEMBER 1960 Dit blad verschijnt iedere donderdag in een oplaag van 5000 exemplaren huis-aan-huis, in de gemeenten Hei loo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinne- gom, Egmond a.d. Hoef en Akersloot. Advertenties moeten uiterlijk dins dagavond in ons bezit zijn. Heiloo werd vrijdagmorgen opge schrikt door het onheilspellend be richt; de heer W. J. v. d. Meer is plotseling op 50-jarige leeftijd over leden. Eerst konden wij het niet ver werken. Een figuur welke dag in dag uit op velerlei terrein werkzaam was, w&s niet meer. Zich onwel voelende keerde hij naar huis terug en overleed direkt daarop aan een hartverlamming. Verdriet in het gezin v. d. Meer om het verlies van een echtgenoot en vader, een goed echtgenoot, een goed vader. Maar meer! Een uitstekend organi sator, iemand met een grote dosis doorzettingsvermogen die, waar hij leiding gaf, (en dat was op vele plaatsen) die leiding strak hield. De heer v. d. Meer nam initiatieven en volgde een lang van tevoren uit gestippelde lijn. Hij werd niet altijd begrepen en ontmoette ook weer stand. Soms wel eens te veel naar zijn zin. Zijn liefde voor het vereni gingsleven deed hem doorzetten, hij eiste wel eens te veel van zijn krach ten. Naast leidende funkties bij de uitgeversmaatschappij Boom en Ruig- rok te Haarlem (o.a. was hij daar bijzonder procuratiehouder) was hij voorzitter van de s.v. „De Foresters". Nog hebben wij respect voor de wijze waarop de overledene samen met zijn bestuursleden de onderhandelingen hebben gevoerd met de Melco en het gemeentebestuur. Het resultaat was een sportveldencomplex en accomo- datie, welke enig was in de verre omgeving. De heer v. d. Meer was voorzitter van de bridgeclub „Sans Atout" en had deel in de groepering „Heilooër Belang" en was hiervoor, in 1958, kandidaat voor de gemeenteraad. Maandagmiddag had op de algemene begraafplaats de teraardebestelling plaats. Grote belangstelling by teraardebestelling Veel mensen gaven van hun deelne ming blijk bij de teraardebestelling van de heer W. J-. v. d. Meer. Er hadden zich omstreeks twee uur hon derden op de algemene begraafplaats verzameld, toen de begrafenisstoet naderde. Vooraan liep het voltallige Foresters-bestuur en de lijkwagen zelf werd geflankeerd door de spe lers van het eerste elftal van „De Foresters". Achter de lijkwagen volgden de dele gaties van de commissies en de afd. dameshandbal. Toen de kist met het stoffelijk over schot de aula binnengedragen was, bleek dat de aula lang niet alle be langstellenden behoorlijk kon bergen. Als eerste spreker voerde een direc teur van de heer Van der Meer het woord nl. de heer J. Boom. In de 14 jaar dat de heer v. d. Meer bij de firma Boom Ruygrok werkte, aldus spreker, hebben wij hem als een zeer bijzonder man leren kennen. Hij was een persoonlijkheid. Dank zij deze persoonlijkheid en zijn capaciteiten werd hij dan ook benoemd tot Chef de Bureau en Personeelschef. In 1958 werd hem bijzondere procuratie ver leend wat een bewijs was van het onbeperkte vertrouwen dat de direc tie in hem stelde. Hij stond, aldus spreker, bekend om zijn objectief oordeel, zijn eerlijkheid en prettige omgang en behoorde daardoor tot de kleine selecte groep van stafmensen in het bedrijf. Wij missen in hem een onzer beste medewerkers. Aan het slot van zijn rede richtte hij zich tot mevr. v. d. Meer en de kinderen, die hij sterkte in de moeilijke dagen toe wenste. Namens het personeel sprak de heer v. Doorn enige woorden tot afscheid, waarbij hij memoreerde de grote steun die een ieder die in moei lijkheden verkeerde, altijd van de heer v. d. Meer kon krijgen. De heer v. Amerongen, de vice-voor- zitter van „Dt?" Foresters" zei, dat toen hij twee jaar geleden op ver zoek van de heer v. d. Meer vice- voorzitter van „De Foresters" werd, hij niet had kunnen vermoeden dat de samenwerking maar van zo korte duur zou zijn. De heer v. d. Meer heeft de leiding van „De Foresters" in handen genomen toen deze vereni ging een dieptepunt doormaakte. Dit tekent volkomen zijn karakter, aldus spreker. Als er moeilijkheden waren moesten deze worden opgelost en gaf hij zich met volle overgave hiervoor. „De Foresters" zullen dankbaar ge denken dat de heer v. d. Meer haar gebracht heeft tot wat ze nu is. De heer Rootjes sprak namens de bridgeclub waarbij hij memoreerde de vele jaren dat de heer v. d. Meer voorzitter van Sans-Atuot geweest is. Wij hebben wel scherp tegenover elkaar gestaan bij dingen waar we verschillend over dachten, aldus spr., maar dit heeft nooit afbreuk gedaan aan onze vriendschap. De heer J. Bruul zei dat de heer v. d. Meer niet alleen een voorname plaats in de sportvereniging innam, maar ook de vorming van de jonge mensen stond hem na aan het hart. De volgende spreker, kapelaan Alle man zei, dat het wel niet de gewoon te was dat een r.-k. geestelijke sprak op een openbare begraafplaats, maar dat hij het woord wilde voeren om de verbondenheid tot uiting te brengen die er tussen hem en zijn familie be staan had. Vanuit welke diepte leef de deze man en hoe heeft hij zijn aktiviteiten kunnen opbrengen, vroeg de kapelaan zich af. Zijn belangstel ling voor het leed van zijn medemen sen was groot. Kapelaan Alleman be sloot zijn woorden met dank aan de overledene voor alles wat hij gedaan heeft. Moge God u de rust geven die u na dit kortstondige leven verdiend hebt. Hij spoorde de kinderen aan het werk van hun vader voort te zet ten. Een vriend van de overledene, de heer De Boer uit Groningen, sprak ook in deze geest. Zijn werk wordt nu jullie werk, vergeet dat nooit! Ds. Doorn begon met het voorlezen van een gedeelte van Psalm 90. We kunnen ons nog steeds niet realise ren dat we Wietze nu nooit meer zullen zien, aldus ds. Doorn. Zondag was het juist vier jaar geleden dat de heer v. d. Meer tot de Ned. Herv. kerk toetrad. Als tekst nam ik toen „De Heer heeft mij in de ruimte ge steld". Dit was volkomen van toe passing op het leven van de heer Van der Meer. Hij sloot zich niet op maar zocht de ruimte. 50 jaar is geen lang leven, maar de inhoud van elk leven is bepalend. Dit korte leven was goed besteed al is het naar ons gevoel te vroeg beëindigd. Hierna richtte ds. Doorn zich met een per soonlijk woord tot mevr. Van der Meer en haar kinderen, waarbij hij hen toezegde dat de vriendenkring van haar man en vader alles zal doen om hen terzijde te staan. Hierna ging de kist, gedragen door de leden van het eerste elftal van „De Foresters" naar de groeve, waar de oudste broer van de overledene dankte voor de grote belangstelling. Ds. Doorn besloot daarna deze aan grijpende plechtigheid met het bid den van het „Onze Vader". Vele bloemstukken dekten de baar als laatste groet van vele vrienden en verenigingsbesturen. - Vanaf heden gevestigd Heiloo. - Spéciaal Maatwerk en ""Konfektie. Thuis döasdag de gehele dag en naS. afspraak aan huist te ontbieden. Kerklaan 13 - Heiloo 5557 CUM LAUDE GESLAAGD Voor toneelspeelster Onze oud-plaatsgenote Ine Veen is vorige week donderdag in Hannover (Duitsland) geslaagd voor het toneel examen. Zij schreef ons dat vooral het theo retisch gedeelte moeilijk was. Zij moest debuteren in „Cleopatra" van Shaw en Agafia Tichonowna uit „Die Heirat" van de Russische schrij ver Gogol. lands D Bn C- armen. CORRESPONDENT NOORDHOLLANDS DAGBLAD KREEG ONGELUK De correspondent van het Noordhol- de heer W. J. J. v. d. vam zondagavond na 's Limmen te struikelen, /tij brak hij één zijner yerd overgebracht naar het St.vsaCi&beth ziekenhuis in Alk maar. Hi ^EN IS TROEF Een waar w«. <rd, waarde lezer. Wan neer wij ons i art openen voor de no den van\onze minder bedeeld^ mede mens, envwe zijn bereid daardoor een heel klein\offer te brengen/dan. kan het niet anders of de oproép van de klaver jasvereniging E.H.ït. om op vrijdag 18 november eed klaverjas- wedstrijd te hquden, zal een succes worden. U weet het,/de baten zijn bestemd voor hét aanschaffen van een kostbaar apparaat (f 350.-) voor een minder bedeelde inwoonster van Heiloo. Hoe u kunj; helpen? Heel eenvoudig! Natuürlijk zijn alle kla verjassers op deze avond present om strijd te leveren voor het prachtige doel. En ik $an, zullen de niet-kla- verjassers zéggen. Och, stelt u een prijsje voor/ de te houden tombola op deze avond, ter beschikking. Een briefje of een telefoontje naar mevr. Fanssonius, Kennemerstraat- weeg 37, Heiloo, tel. 3951, en één der leden van E.H.K. komt het bij u af/alen. Mogen we op u rekenen? Bij/oorbaat hartelijk dank! Leerzame cursus in prettige sfeèr De verkeerscursus van het Verbond voor Veilig Verkeer is maandag avond afgesloten met de uitreiking van de diploma's aan de geslaagden. Dyieer N. Waterdrinker, voorzitter var^Wy jwlpose ,f Heling, had een pretU'*» jffMr .on namelijk alle cursisten dit c uitreiken. Eén had zelfs nul Hij prees de prettige sfeer welke er heerste tij dens de lessen. „Het is mij opgeval len dat er met meer cursisten is ge ëindigd dan werd begonnen." Hij ver trouwde erop dat het geleerde ook in praktijk gebracht zou worden. De heer D. A. Bakker sprak namens de cursisten een hartelijk dankwoord aan de beide docenten de wachtmees ters De Boer en Zorg. „Wij zijn thans de verkeersmaatregelen heel anders gaan zien. We zien nu ook in eens veel meer borden," aldus de heer Bakker. De heer Bakker liet deze woorden vergezeld gaan van een aantal geschenken. Een kleur-ball- point voor de heer Zorg en een elek trische soldeerbout en schaaf voor zijn kollega De Boer. Ook hun dames werden niet vergeten. „Deze hebben hun echtgenoten zes avonden moeten afstaan en zij hebben dus wel wat verdiend," zo sprak ongeveer de heer Bakker. De heer Zorg vond het prettig les gegeven te hebben, vooral ook omdat het in zulk een gezellige sfeer kon gebeuren. Hierna vertoonde de heer Kemme een aantal films, o.a. het A.B.C. van de benzinemotor en „Wij automobi listen". Hoe prettig en leerzaam de cursus wel was blijkt wel uit het "Volgende dichtsel wat één der deelnemende dames maakte en voordroeg: EEN GOEDE RAAD We zaten met 'n 30 in 'n klas Waar het knus en gezellig was. De kwinkslagen vlogen over en weer Tijdens de lessen .V«ili&- Verkeer". De lerureA de i.oifcurLtrg De Boer Hadden soms een hele toer Om bijvoorbeeld ons te leren Waar en hoe mag men wel of niet parkeren Hoe de voorrangsregels luiden Wat de diverse borden ons beduiden Hoe neemt men kinderen mee op de fiets Welke eisen stelt men aan de bromfiets Nog veel meer viel ons te leren En na vier keren Kwam het examen en toen bleek Wij hadden als leek Veel geleerd waar wij nog nooit van hadden vernomen En dat ons toch te pas kan komen Opdat we elkaar, maar en vooral ook de zo kwetsbare kinderen In het verkeer niet hinderen. De cursus raden we ieder aan Die over straat moet gaan Neem een wijs besluit En breek er eens een paar avonden voor uit De lessen zijn nuttig en aangenaam Dat kan hier heus wel samengaan Maar onkunde en onwetendheid brengt ongeluk En breekt vaak mensenlevens stuk Gaat er heen de eerstvolgende keer Gij wordt wellicht: „Heer in 't ver keer!" LAMPIONWEDSTRIJD EN FILMMIDDAG Aardige geste tegenover de speeltuinvereniging 'Tijdens de verbouwing van het win kelpand aan de Stationsweg van de fa. Ranzijn, is veel medewerking ont vangen, o.a. van de speeltuinvereni ging „Heiloo". De noodwinkel vond o.a. een plaatsje op het speeltuinter rein aan de Holleweg. Als blijk van waardering biedt de fa. Ranzijn nu de kinderen van de speeltuin een filmvoorstelling aan in het „Asta"-theater en is er een lam pionoptocht waarvoor deze firma mooie prijzen beschikbaar stelt. De lampionoptocht is op woensdag 9 november. De deelnemende kinderen moeten uiterlijk half zeven aan de speeltuin Er is een kleine op tocht welke?mgs het bedrijf van de Jj^P.an gaat. Waa ^hijh'ijk gaat W^nuziek' voorop. Een jury zal de lampions beoordelen. Bij de winkel van Ranzijn zullen na afloop de prij zen worden uitgereikt. Op woensdag 16 november zijn er twee filmvoorstellingen en wel om 1 uur en half vier. Kaartjes voor deze middag en de lampionswedstrijd zijn nog verkrijgbaar bij J. Stoop, Breedelaan 49, J. Duits, Zevenhui- zerlaan 84 en bij de beheerder van de speeltuin, de heer Spaans (op de speeltuin) Bij de lampionswedstrijd zijn ook de ouders van harte welkom. GEZELLIG FEEST TER GELEGENHEID VAN HET 35-JARIGE „FALKLAND" 115 nieuwe donateurs; prachtig jubileumgeschenk „Mooier geschenk was niet mogelijk" zo begon voorzitter Scheppers za terdagavond in „De Rustende Jager" op het feest, ter gelegenheid van het 35-jarige „Falkland". „Er gaven zich 115 nieuwe donateurs op, de afge lopen weken." De heer Scheppers wees er op dat „Falkland" nu weer een vernieuwde toneelgroep heeft en dat met grote belangstelling de eerst komende uitvoeringen tegemoet ge zien kunnen worden. Hij was blij dat gemeentesekretaris v. Loon aanwe zig was. „Wij vinden de schakel tus sen „Falkland" en gemeentebestuur belangrijk voor het kulturele vereni gingsleven." Welkom kon hij ook he ten de vertegenwoordigers van zus terorganisaties en de oud-voorzitter van „Falkland", de heer H. Keesman. De heer Scheppers was zeer dank baar voor een gift van één der do nateurs en voor de gezonden bloe men. Een vertegenwoordiger van de Ned. Am. Toneel Unie bood de ge lukwensen aan van deze organisatie en zegde alle medewerking toe wel ke nodig zal zijn in het belang van het amateurtoneel. Uitstekend programma en gezellig „We wilden er een intieme feest avond van maken, we hopen dat we daar in zullen slagen! Ik wens u dan ook een genoegelijke avond toe." Zo sprak de heer Scheppers. Zijn woorden werden ten volle be waarheid. Joop Theunisz, welke wij toch al meermalen zagen, was weer goed, ook al was het in „eigen veste" bijgestaan door zijn assistente Janny Anema en pianist Dolf Brouwer. De ze drie artiesten hebben op vlotte en zeer aantrekkelijke wijze een zeer afwisselend programma geboden. Bij na ongelofelijk. Vlotte conferences, salon TcleTisieiSwnrice Erkende Badio- Tel. 2508 n aardige mop en een\goed liedje, it was het begin van hét program ma. De vele aanwezigen, de zaal was geheel bezet, was direkt „mee". De muzikale clownerie van Theunisz vormt nog altijd „het" hoogtepunt van zijn programma. Ook nu weer. Er tussendoor toch ook weer staal tjes van muzikale prestaties. Na de pauze akkordeonmuziek, sa men met Dolf Brouwer, die naast 'n goed pianist rap is op de akkordeon. Tot slot het geestige optreden van Charlie, de sprekende pop. Juist door het betrekken van bekenden in het gesprek tussen Charlie en Theunisz, werd dit nummer een prettig slot van een wel bijzonder goed geslaag de jubileumavond. Velen grepen de gelegenheid aan nog even een dansje te maken. Afscheid werd op deze avond genomen van Tini de Grand die gaat „emigreren" naar Den Helder, zoals dhr. Schep pers het uitdrukte. Als sekretaresse van „Falkland" deed zij veel. Ze kreeg bloemen en een foto-album. CONTACTMIDDAG MET BEWONERS BEJAARDENWONINGEN KENNEMERSTRAATWEG 420 TEtÉFOON 6503 Het was een uitstekend idee van het bestuur der Stichting „Wooncomplex voor bejaarden" om de bewoners van de 13 nieuw gebouwde bungalows aan de Potgietersweg, samen te laten komen. Het gebeurde zaterdagmid dag in het verzorgingstehuis „De Ou de Pastorij" en praktisch alle be woners waren aanwezig. De nieuwe bewoners leerden nu el kaar kennen en namen ook, zover dit nog nodig was, contact op met de bestuursleden van genoemde stich ting. Wensen werden over en weer geuit. Het bestuur zorgde, om de sfeer te verhogen, voor verrassingen. De heer v. d. Brink was de tolk van de aan wezigen om het bestuur der Woning stichting te bedanken voor de uit nodiging en de prettige ontvangst. VERENIGING VOOR BEDRIJFSVOORLICHTING „HEILOO e.o." Woensdag X november zal, uitgaande van bovengenoemde vereniging, een forumavond worden' gehouden in „De Rustende Jager*', aanvang 8 uur. Het forum zal dnder leiding staan van de RijkslïpidboUwconsulent voor Noord Holland Zuid xe Purmerend. In het forym zal een zestal ter zake kundige personen zitting\hebben. Wij raden dan ook een ieder aan, die bij" de veehouderij geïnteresseerd is, déze belangrijke en interessante av/md bij te wonen. FILMS OVER ATHLETIEK De athletiekvereniging Doves houdt op zaterdag 5 november, in 't Dorps huis, een bijeenkomst om de band tussen leiding en athleten te verster ken. Er zullen aantrekkelijke films vertoond worden over athletiek. 35-50 35. „Alle deksels," dacht Kappie, „als ik die hefboom nu niet tijdig overhaal, vallen we in gruzelementen en dat is ongezond! Maar hoe kom ik er bij, als ik niet op mijn benen kan lopen maar als een dooie vis in de lucht drijf?" De gedachte aan vis bracht hem op een idee. Een vis kan zwemmen in het water misschien zou hij kun nen zwemmen in de lucht! Hij maak te zwembewegingen alsof hij in het water lag en inderdaad zag hij zo kans bij de hefboom te komen. Met een zucht van verlichting haalde hij deze over Op de Kraak zagen de gebroeders Stratowits op hun instrumenten, dat de val van de bol eindelijk was afge remd. „Gelukkig, onze weerbol zal niet stukvallen," zei Arnoldus. „Dat zou zonde zijn van onze instru menten," beaamde Bartoldus. „We zullen ze nu weldra moeten zien," vervolgde Arnoldus. Allen tuurden omhoog, doch de weer bol kwam niet in zicht „Daar begrijp ik niets van" zei Ar noldus. „Zij moeten toch al flink zijn gedaald!" Inderdaad was de bol flink gedaald maar niet boven zee!" Voortge dreven door een stevige bries zweef de het ingewikkelde ding boven een landelijke omgeving.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1960 | | pagina 1