Van Schagen N. D. OTT m Gemidza St. Nicolaas-actie 1960 Het top cadeau SMACHINE MBINATIE FA. JOH. JANSEN Pantekoek aan de top U ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO <~Practió oadea/ux^ d-o v" yflicol /Televisie en Radio J. J. PANTEKOEK, infi. 'I/O lo*U> /é9o /s'J2. 17e JAARGANG NUMMER 36 Redaktie- en Administratie-adres: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 02200-4190 - Giro 140847. Advertenties per mm f 0.12 (Bij contract reduktie). 1 DECEMBER 1960 Dit blad verschijnt iedere donderdag in een oplaag van 5000 exemplaren huis-aan-huis, in de gemeenten Hei loo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinne- gom, Egmond a.d. Hoef en Akersloot. Advertenties moeten uiterlijk dins dagavond in ons bezit zijn. Dat niet alleen ouderen, .maar ook de jeugd haar St. Nicolaas-inkopen in Heiloo doet, bewees de uitslag van de trekking van deze week wel. Het was nl. Leo Ham, die de gelukkige winnaar van de 100 gulden was. Over het doel van onze komst maan dagavond j.l. tastte hij eerst nog wel in 't duister en het was een hele op luchting toen hij het hoorde. Hij dacht namelijk eerst onder handen te worden genomen, omdat hij een ruit je had ingegooid! Des te groter was de blijdschap. Hij zal, met de komen de feestdagen in 't zicht, wel geen moeite hebben een bestemming voor zijn prijs te vinden en ook bleek ons, dat zijn andere broers en zusters van harte bereid waren hem bij de beste ding te helpen. De aktie blijkt een groot succes te zijn. Mede daarom is er a.s. vrijdag een grote extra trekking met de vol gende prijzen: 1 hoofdprijs van f 250. 1 prijs van f 100. 1 prijs van f 50.- 2 prijzen van f 25. 5 prijzen van f 5. 10 prijzen van f 2.50 De laatste trekking zal dan op dins dag 6 december worden gehouden. Tot 6 uur 's avonds is er dan nog gelegenheid uw laatste bonnen in te leveren. Op die dag worden er echter bij uw aankopen geen bonnen meer verstrekt. 5 december is hiervoor de laatste dag. Dan kunt U ook nqg de gelukkige zijn, als u tot nog toe geen prijs had en bedenk: KOOPT IN HEILOO, BEREIDT UW KIND DOOR MIDDENSTAND EEN GOEDE SINT! En hier dan de uitslag van de trek king van 28 november: le prijs Leo Ham, Heerenweg 76 2e prijs Mevr. Kooy, Westerweg 117 3e prijs Bijwaard, Hoog en Laag 30 4e prijs J. Ortelee, Droonec.straat 9 5e prijs Ina Rus, Str&atvyeg 294 6e prijs F. Hollenberg, Hoogëweg T4 7e prijs M. J. Klaver, Straatweg 2é5 8e prijs J. P. Mulder; Holleweg 153 9e prijs v. Tongeren, Spoorlaan 22 10e prijs J. J. Mooyman, Hollew. 86 11e prijs R. de Vries, Zeekamplaan 6 ,12 e prijs v. d. Stok, Zevenhuizen 1 13e prijs J. Zeeman, Ceintuurbaan 185m, Amsterdam 14e prijs H. Dijkstra, Haverc.laan 11 15e prijs T. Runia, Heerenweg 130 16e prijs G. v. Diliewijn, Kenn.str512 17e prijs J. Soonius, Kanaalweg 22 18e prijs W. v. Dijk, Westerweg 214 19e prijs C. Kamsteeg, Heerenweg 56 20e prijs Faber, R. Hondsb.laan 39 21e ï5rijs C. Louwe, Meerweg 4 22e prijs G. C. Lampe, Rijksweg 411 23e prijs P. Leering, Heerenweg 212 24e prijs G. Brandsma, Sch. H.b.l. 37 De waardebonnen kunnen worden af gehaald bij de administrateur der aktie, de heer Joh. dolven, v. Cats- straat 2, Heiloo. (Foto W. Bloothoofd) «gis* i DE RAAD OP 6 DECEMBER BIJEEN Mededelingen over herziening van de gemeentegrenzen Op dinsdag 6 december komt de Raad van Heiloo in openbare zitting bijeen. B. en W. zullen mededeling doen in deze raadsvergadering over de ge voerde besprekingen inzake herzie ning van de gemeentegrenzen met Alkmaar. Op de agenda staat een voorstel tot benoeming van een lid van de commissie van openbaar on derwijs, dit in de vacature ontstaan door het bedanken, als raadslid, van mevr. Moll-Hielkema. De naam van de candidaat is nog niet bekend. B. en W. brachten een rapportje uit over de gang van zaken, naar aan leiding van de gevoerde besprekin gen in de laatste raadsvergadering en schrijven van de heer A. Hoedjes inzake het plaatsen van kampeer- huisjes op zijn terrein aan de Nijen- burghweg. Er is een voorstel tot het treffen van een regeling met de fa. T. Rozema en Zoon inzake het bouw rijp maken van gronden in plan West. Er komen tal van voorstellen aan de orde betreffende het gemeente-per soneel, waarvan de Raad, omdat dit eerst met „Georganiseerd Overleg" behandeld dient te worden, nog geen inzage kreeg. Begroting van Heiloo niet sluitend Tekort van f 157.323,10! De gewone dienst, voor 1961, sluit, wat de begroting betreft, met een tekort van in totaal f 157.322,10. „In afwachting van de nieuwe uit keringen uit het gemeentefonds wordt in de dekking van het begro tingstekort voorlopig voorzien door beschikking over een deel van de algemene reserves" aldus B. en W. in een geleidende brief aan de raads leden bij de begroting voor 1961. „De grote stijging van de salarispost wordt veroorzaakt door de uitbrei ding van het personeel, door bevor dering van de reeds aangestelde krachten" zo gaan B. en W. verder. Ook periodieke verhogingen en alge mene loonsverhogingen spelen een rol in de uitgavenpost. De kapitaals- las f en moesten in verband met tal van voorzieningen, ook stijgen. De uitbreiding van de rioolwaterzuive- rings-installaties (f 1.640.000, drukt zwaar. Afschrijving en rente last (resp. f 41.000,en f 49.200, komt derhalve op f 90.000, „Het is echter een bindend voor schrift van hoger hand, dat voor nieuwe kapitaalsuitgaven reeds in 't eerste jaar de totale last voor de ge wone dienst in de begroting wordt opgenomen" aldus B. en W. na er op gewezen te hebben dat in deze post een niet onaanzienlijke stille reserve schuilt. B. en W. zien de toekomst niet pes simistisch in omdat zij hopen dat de nieuwe financiële verhouding Rijk- Gemeente, gunstig zal gaan werken, ook voor Heiloo. Voorlopige berekeningen komen neer op een verhoging van de uitkeringen van niet minder dan f 325.000, „Het wetsontwerp, wat op deze nieu we regeling slaat, spreekt echter van een limietbepaling, waardoor wordt bereikt, dat het maximum van de verhoging eerst in het vijfde jaar zal worden ontvangen. Ieder jaar wordt de uitkering namelijk met 20% ver hoogd. Aangezien de mogelijkheid derhalve groot is, dat ook na het be kend worden van de definitieve uit keringen uit het gemeentefonds een niet sluitende begroting blijft be staan, zodat een verzoek om een sub jectieve verhoging zal moeten wor den gedaan, zien wij ons genoodzaakt u andermaal voor te stellen het getal opcenten op de personele belasting met 50 te verhogen" zo gaan B. en W. verder „waardoor het maximum van 150 wordt bereikt. Een verzoek om een subjectieve verhoging heeft namelijk slechts kans van slagen, wanneer de opcenten op de rijksbe lastingen tot het maximum worden geheven. De ramingen in de begro ting voor 1961 zijn gebaseerd op 150 opcenten, ingaande met het belas tingjaar 1961-'62, zodat niet-aanne- ming van dit voorstel het begro tingstekort aanzienlijk zal vergroten" zo besluiten B. en W. het schrijven aan de raadsleden. Enige inkomsten cpy.'jtgaven uit de gemeeriienegroiing voor 1961 Enkele subsidies De gemeentebegroting voor 1961 wijst een totaal bedrag aan van f 2.547.757,met post onvoorzien van f 20.400,—. Er is een post van verzekering van f 727.341,44, het algemeen totaal wordt daarmee f 3.275.098,44. Hier enige posten: Openbare wei'ken inkomsten f 308.424,49 en uitgaven f 590.507,93; Volkshuisvesting resp. f 233.008,70 en f 234.264,21; Volksge zondheid f 12.355,en f 70.357,26; het openbaar gewoon lager onder wijs f 102.614,— en f 141.597,99; het uitgebreid lager onderwijs f 119.341, 04 en f -146.553,32 en het openbaar kleuteronderwijs resp. f 27.258,20 en f 26.859, 59. Het bijzonder lager on derwijs levert aan inkomsten op f 3.449,96 en de uitgaven worden be groot f 115.618,89. Een belangrijke post is ook van het bijzonder kleu teronderwijs, ontvangsten f 12.422,53 en uitgaven f 12.721,89. Het algemene beheer is begroot op f 271.363, 59 en de openbare veilig heid op f 70.130,77. Subsidies De beide Kruis-verenigingen gaan weer profiteren van de nieuwe sub sidieregeling (30% van de salaris kosten en 15% van de ontvangen contributies). Het Witte Kruis ont vangt zodoende f 6.132,en het Wit Gele Kruis f 5.805,De verenigin gen voor gezinsverzorging en gezins- eniging gaat weer f 500,ontvangen. De subsidie van de V.V.V. wordt be groot op f 300, Nieuw is de subsidie aan de Neder landse vereniging voor Dierenbe scherming. Het staat slechts voor f 10,— op de begroting. De bibliotheken krijgen, tezamen, f 1200,—. In de begroting staat voor de openbare leeszaal Alkmaar, welke hier een depot heeft, op f 500, maar dit zal wel een fout zijn, om dat 't Nut en de r.-k. bibliotheek on- derverdeeld staan voor ieder f 100, Concerten van het Noordhollands Philharmonisch Orkest worden met een bedrag van f 2100,mogelijk gemaakt. Een normale bijdrage van f 500,per jaar en f 400,per con-" cert en een subsidie van f 225,voor uit te geven jeugdabonnementen met f 3,reduktie per jeugdabonnement. „Tintoretto" krijgt weer f 50,sub sidie. Aanleg of verandering van wegen Volgens een begeleidend schrijven van B. en W. aan de Raad wordt het voetpad aan de oostzijde van de Wes terweg gereconstrueerd. Aan de west zijde, tussen Past. v. Muyenweg en Ewislaan wordt een voetpad aange- \|§v Nog juist op tijd ontvin gen wij een ƒDlJzonaer mooie kollektie; paraplurs vanaf 14,75 Kennemerstraatweg 127 Heiloo - Telefoon 2785 legd. De tegelpaden van de v. Cats- straat zullen vernieuwd worden. Reconstructie van de Burenweg en Hogeweg staan ook op 't programma. 1 km lengte (5000 m2) van de Zee weg (na de brug over de vaart) zal als proefvak met grind-asfalt aange legd worden. Een nieuw woonwagenkamp wordtin dit begeleidend schrijven genoemd, evenals een wijzigen in het kruispunt Stationsweg - Westerweg - Zeeweg en een wijziging van aansluiting van de Stationsweg op de Kennemerstraat weg en de Kanaalweg op deze weg. De aankoop van een tweede vuilnis wagen wordt ook genoemd. Uitbreiding Wijkgebouw en parkeer plaats bij het station vormen een aantal posten. In totaal brengt dit met zich mee aan afschrijvingen op de kapitaalsuitgaven f 19.415, Rechte Honds EN MOTORHANDEL Telefoon 2831 schelaan op de be- E E N NvU TTIG GEkSCHENK IS EEN RAADHUISWEG JEILOO-TEL. S580 hulp staan voor f groting. De subsidie aan de vereniging voor moederschapszorg gaat f 3.760,en de stichting „Badhuis" f 1.000,kos ten. „Eensgezindheid" en „St. Caeci- lia" staan weer op de begroting voor ieder f 500,Vorig besloot de raad er f 1000,van te maken. Het ligt in de bedoeling dit jaar ook f 50.subsidie te verlenen aan de Chr. Gem. Zangvereniging „Com met Sangh". Vorig jaar vastgesteld op f 750,door de raad stellen nu B. en W. voor f 500,subsidie te ver lenen aan het comité tot viering van oranje- en nationale feesten, de Na- tuurbeschermingswacht, de beide gymnastiekverenigingen ieder f 300,- „Odilo" welke door de Raad f 75, werd toegewezen komt in deze be groting niet voor. Het Instituut en het ontwikkelingswerk van de K.A.B. ontvangen ieder weer f 100,even als de beide „Sozen" voor bejaarden, de NATU f 50,De speeltuinver- INTOCHT ST. NICOLAAS^j MET VIER PIETEN EEN GROOT KINDERFEEST De Sint uitte tal van wensen De intocht van St. Nicolaas, met zijn vier Pieten, was zaterdagmiddag een groot kinderfeest. Zowel in de Bree- delaan waar de Sint aankwam als bij het Raadhuis, was er grote belang stelling. De aankomst Honderden stonden verlangend uit te zien naar St. Nicolaas. Omstreeks kwart voor drie arriveerde de Hoge Gast in een luxieuze auto. St. Nico laas en zijn knechten sprongen er rap uit en waren al direkt gul in het strooien van pepernoten. Nadat St. Nicolaas verwelkomd was en overgestapt in een landauer, reed hij, vooraf gegaan door „St. Caecilia" en gevolgd door „Eensgezindheid", Erkende (V en Televieie-Sjprvice van Aostastraat Tel. 2508 naar het Raadhuis. Opvallend groot was de belangstelling langs deze rou te, vooral bij het Raadhuis was het een leuk gezicht de glunderende ge zichten te zien van de jeugd. Onder leiding van de heer P. Köhne zong de schooljeugd van geheel Hei loo op uitstekende wijze een groot aantal St. Nicolaas-liedjes, begeleid door „Eensgezindheid". De heer Ranzijn heette St. Nicolaas namens het St. Nicolaas-comité har telijk welkom. Loco-burgemeester J. Schuyt deed dit namens het gemeen tebestuur. Deze hoopte dat St. Ni colaas en zijn Pieten een prettige tijd in Heiloo zouden hebben. St. Nicolaas was zeer verrast door zulk een grootse ontvangst. „Jullie weten jongens en meisjes, dat ik zoveel van jullie houdt, zorg er daarom voor dat jullie zich voorzich tig gedraagt bij het oversteken van de drukke verkeersweg" maande de Sint. „Ik zou het heel erg vinden als ik hoorde dat één van jullie een on geluk kreeg." Officiële ontvangst De Hoge Gast begaf zich daarna met de gemeentebestuurders en het or ganiserend comité naar de Raadzaal, waar een groot aantal kinderen van ons gemeentepersoneel had plaats ge nomen. St. Nicolaas kreeg hier weer de gelegenheid zijn gebruikelijke toe spraak te houden. Ook nu maakte de oude heer enige rake opmerkingen. St. Nicolaas constateerde dat gebre ken, door hem gesignaleerd, nog van kracht waren. „Een schouwburg is hard nodig, evenals een zwembad. Heiloo op sportgebied zeer bekend geworden, o.a. door de Olympische turnster Lineke Majolée, heeft zo'n bad hard nodig. Nu gaat de jeugd zwemmen in de vijvers van plan Oost en dat is toch een onhoudbare toe stand." Om de bouw te stimuleren bood St. Nicolaas het bestuur der gemeente een zwembad van suikergoed aan. St. Nicolaas had gelezen dat de ge meentebegroting in evenwicht was. Hij was daar erg verheugd over maar meende dat .er volgend jaar toch ook wel iets op mocht staan als bijv. een consumptie, aan te bieden aan Sint Nicolaas en zijn Pieten (plus ge nodigden). En met deze rake opmer king, die nogal wat hilariteit ver wekte, vertrok de Sint. EEN TWEEDE REVUE OP STAPEL? Teveel van het goede Zijn we goed ingelicht dan is men, naast de plannen van de V.V.V. ook van andere zijde een revue aan het voorbereiden. Een revue waar voor namelijk R.-k. verenigingen aan mee zouden werken en in februari opge voerd zal worden. Men is daar druk mee bezig. We weten niet hoever de plannen van de V.V.V. zijn, op te voeren in het zomerseizoen 1961. Wij vragen ons nu wel af of het juist is twee, verschillende, revue's op te voeren. Dit zal, dunkt ons, afbreuk doen aan beider verenigingen. Het lijkt ons dan ook gewenst dat men contact met elkaar opneemt. IN DE FINALE OM HET 'J 0 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Aanstaande zondag 4 december zijn in Zwolle de wedstrijden om het kam pioenschap van Nederland jeugdda- mes en dames keurturnen. Lineke Majolée is in verband met haar pres taties in de halve finale te Leeuwar den in deze finale geplaatst als 10e. De punten daar behaald gaan mee tellen. Lineke behaalde toen 44.15 pt. Een ander lid van Doves (sinds kort) Ineke van Amersfoort, staat aLs 14e met 43.55 pt. Aan deze finale doen 15 keurturnsters mee. In het defini tieve Ned. Keurkorps is plaats voor 12 turnsters. Thea Beekman had haar plaats in de finale verspeeld door 18e te worden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1960 | | pagina 1