f HUIJZER Pantekoek i ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO M mus G.BE voor BETER 23 J. J. PANTEKOEK, Ing. Y u*.* L DERWERK PAGE ORTEX COTONET RUD. BAKHUI OPVOERING „LA MASCOTTE" BELOOFT GOED TE WORDEN Voor Philips Televisie en Radio Q 17e JAARGANG NUMMER 42 Redaktie- en Administratie-adres: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 02200-4190 - Giro 140847 Advertenties per mm f 0.14 (Bij contract reduktie) 12 JANUARI 1961 Dit blad verschijnt iedere donderdag in een oplaag van 5200 exemplaren huis-aan-huis, in de gemeenten Hei loo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinne- gom, Egmond a.d. Hoef en Akersloot Advertenties moeten uiterlijk dins dagavond in ons bezit zijn. p Krygt u een nieuwe wo ons eens ijzen zijn scherp keus uit de ubelen is GESCHENKENHUÏS Dusseldorperweg ;68 Limmen - Tel. >02205-366 VRAGEN EN ANTWOORDEN VAN DE RAAD DER GEMEENTE Elektronisch orgel in aula Algemene Begraafplaats? „Bezien wordt of plaatsing van een klein elektronisch orgel aanvaardbaar is" aldus hebben B. en W. de Raad meegedeeld naar aanleiding van een vraag van meerdere leden. Wij willen niet al te kritisch zijn op deze plaats, maar wijzen er toch op dat al enige malen gevraagd werd naar een passende muzikale omlijs ting bij begrafenisplechtigheden in de aula van de algemene begraafplaats. De parallelwegen langs de Kennemerstraatweg „Meerdere leden dringen aan op spoe dige verbetering van de parallelwe gen langs de Kennemerstraatweg, eventueel bij overeenkomst zonder grondo verdracht. B. en W. antwoordden: „Het ligt in het voornemen succesievelijk deze parallelwegen te verbeteren. Voor waarde is wel, dat de 'ondergrond gemeente-eigendom is Zeker vijf jaar is al gewezen op de onhoudbare toestand van deze paral lelwegen, welke grotendeels nog in particuliere handen zijn. Veel mede werking is nog niet ontvangen om de grond over te dragen aan de ge meente, welke dan bereid is deze in een betere toestand te brengen. Plan voor verlichting van „Oost" in vergevorderd stadium Ons is al meerdere malen gevraagd waarom nog geen verlichting van plan Oost is aangebracht, in ieder geval de delen die reeds bewoond zijn. Er was een verlichtingsplan waarin enige wijzigingen aangebracht dien den te worden. Dit gewijzigde plan is reeds in een vergevorderd stadium en zal spoedig uitgevoerd worden. Men zal echter nog enig geduld moe ten betrachten. Gemeen te-museum De vraag werd gesteld of niet een bescheiden begin moet worden ge maakt met een gemeentemuseum. Het antwoord van B. en W. luidde: „Het is de bedoeling voorlopig in de kelder van het nieuwe gedeelte van het gemeentehuis een bescheiden be gin te maken." Warmwaterdouches in gemeeentelyk gymnastieklokaal Ook verzocht men in het openbare gymnastieklokaal warmwaterdouches aan te brengen. „Naar de konsekwenties hiervan zal een onderzoek worden ingesteld," zo delen B. en W. mede. (Er is wel een douchecel, maar zonder warm water, Red.). Verplaatsing hertenkampje? Meerdere leden geven in overweging het hertenkampje bij het wooncom plex voor bejaarden te verplaatsen naar de «omgeving van de eerste vij ver in plan Oost. „Het huidige kamp is inderdaad te klein" aldus B. en W. „Het verdient aanbeveling naar een andere, meer geschikte plaats uit te zien." Behoefte aan meer karpeerruimte Gezien het tekort aan parkeerruimte vroeg een raadslid in den vervolge in nieuwe uitbreidingsplannen par keerruimten te creëren. Uit het ant woord van het dagelijks bestuur der gemeente blijkt dat met deze opmer king reeds terdege rekening wordt gehouden. Voldoende verzekerd? Enkele leden verzochten eens te be zien of de verschillende gemeente eigendommen wel voldoende zijn ver zekerd. Als antwoord kregen zij: „De verzekerde sommen zullen nader wor den bezien." Aandrang wegen te verbeteren Verschillende raadsleden hebben aan gedrongen op verbetering van wegen. Zo de v. Aostastraat, verbreding trot toir en voor een deel herbestrating; aanleg van het toegezegde voetpad langs de Groenelaan, de situatie hoek v. Doornstraat-v. Aostastraat en her bestrating van de westzijde van de Straatweg (trottoir) tussen Laar manstraat en Raadhuisweg. Een lid merkte op dat de beplanting hem eenzijdig voorkomt. Hij verzocht eens iets fleurigers aan te leggen. „Besprekingen hierover met de be plantingsadviseur Ir. Otto, zijn reeds gaande," antwoordden B. en W. RAAD GAAT ENIGE BELANGRIJKE VOORSTELLEN BESPREKEN o.a. subsidiëring geref. kerk In de Raadsvergadering van a.s. vrij dag 13 januari worden twee aange houden voorstellen besproken. Het is een voorstel de grondprijs in plan Centrum II vast te stellen en subsi diëring van de te bouwen gerefor meerde kerk in dit zelfde uitbrei dingsplan. Vaststelling kostprijs gronden in plan Centrum II B. en W. delen de Raadsleden mee dat de grondaankoop in het uitbrei dingsplan Centrum II (noordelijk deel), bouwrijp maken etc. gekost heeft f 385.408,81. Er is beschikbaar 16.404 vierkante meter aan bouw rijpe grond en B. en W. komen zo doende aan een gemiddelde grondprijs per vierkante meter van f 23.50. Volgens deze zelfde gegevens van B. en W. lezen wij dat er 96 wooneen heden gecreëerd zijnééngezinswo ningen (waaronder 14 in aanbouw zijnde woningwetwoningen), 32 een heden; be jaarden woningen in flat- bouw (2-hoog), 44 wooneenheden en etagewoningen (2-hoog) op onderhuis 20 wooneenheden, in totaal 96 woon eenheden. De kosten per wooneen- heid berekenen B. en W. op f 3261. „Wij geven er de voorkeur aan de definitieve grondprijzen in dit plan te doen vaststellen per wooneenheid. Hiertoe is echter een op het terrein uitgemeten verkavelingsplan nodig. Aangezien dit verkavelingsplan nog niet definitief kan worden vastge steld, stellen wij ons voor u zo spoe dig mogelijk nader te adviseren om trent de uiteindelijke gedifferenti eerde verkoopprijzen per wooneen heid," aldus B. en W. aan de Raads leden. Subsidie bouw gereformeerde kerk In Centrum II In een schrijven aan de Raadsleden stellen B. en W. vast dat indertijd aan de Ned. Herv. Evangelisatie Ver eniging is verstrekt f 29.500,om tot bouw van de Kruiskerk aan de Maas Geesteranusweg te geraken. De commissie van beheer van de ge reformeerde kerk heeft een verzoek tot verkrijging van subsidie gedaan aan de gemeente te Heiloo en wel om te geraken tot bouw van een kerk aan de Noordergeeststraat in Cen trum n. „In verband met dit verzoek hebben wij ons nader beraden over deze aan gelegenheid in het algemeen en spe ciaal met betrekking tot de vraag op welke wijze en tot welk bedrag een gemeentelijke subsidie zou moe ten worden toegekend," aldus B. en W. „De meerderheid van ons college is van oordeel, dat voor de toe te kennen subsidie een vast bedrag per zitplaats in de nieuw te bouwen kerk als objectieve norm moet worden ge nomen. Uitgaande van het bedrag van f 29.500,beschikbaar- gesteld voor de Kruiskerk, welke was bere kend voor 300 zitplaatsen, zou zij de subsidie willen bepalen op f 100. per zitplaats. Daar de nieuw te bou wen geref. kerk over 550 zitplaatsen zal beschikken (zijnde 400 voor di- rekt gebruik en 150 voor latere uit breiding, komt dit neer op een sub sidie van in totaal f 55.000,De minderheid van ons college daaren tegen prefereert de gemeentelijke medewerking te doen bestaan uit schenking van de voor de bouw be nodigde grond. Bij een grondprijs van f 23.50 per vierkante meter en de be nodigde bouwoppervlakte van 2500 vierkante meter, zou dit leiden tot een bedrag van f 58.750, B. en W. wijzen de Raad er op.dat subsidie aan kerkbouw, wanneer het rapport van de Staatscommissie Sas sen wet wordt, rijkstaak zal worden. Zij menen dat op de totstandkoming van deze wet niet gewacht mag wor den. B. en W. menen wel dat er een voor waarde aan de genoemde subsidiëring verbonden dient te worden, namelijk „dat zodra bedoelde wet tot stand zal zijn gekomen ten behoeve van de bouw van dit kerkgebouw, een rijks subsidie wordt aangevraagd en dat bij inwilliging van dat verzoek de ge meentelijke subsidie tot maximaal het bedrag der rijkssubsidie moet worden terug betaald." PHILIPS SHOW in „Dè\Rustende Jager" te Heiloo De firmaNJ. J. Pantekoek, v. Aosta straat 28, Nioudt, in samenwerking met Philips, ero donderdag 19 en vrij dag 20 januarReen show van Philips artikelen in de kaal yan „De Rusten de Jager" te Heiltoo/ Deze expositie van radio, televisie, grammofoons, bandrecorders, bouw dozen, autospörtables, Philishave, stofzuigers, huishoudelijke- en medi sche apparaten is te bezichtigen op donderdag en vrijdag va*} 19.00 uur tot 22.3(/uur. Op bejde middagen (aanvang. 14 uur) worden er interessante demonstraties gegeven met de Philips huishoudelijke apparaten. BERGENS BRANDWEER KOORTJE WEER IN j „DE OUDE PASTORIJ" Bergens brandweerorkestje, o.l.v. me vrouw Morree, zal voor de tweede maal optreden in het verzorgings tehuis „De Oude Pastorij" en wel op dinsdag 24 januari. Vorige keer was men aan beide zijden erg enthousiast over dit optreden, aangevuld met ca baret. Met bijzonder veel belangstel ling wordt dit optreden dan ook te gemoet gezien. VOOR AL UW VERVOER ENIG monde Alkmaa expedit oo naar Ook voor jp6e\iteV eri\boIlen- vervoer. .^Cgentsóhap KROL UNSTMESTHANDE besteld s morge s avon nen Heefenweg 23, <öéiloo Telefoon 5193 REDE VAN DE BURGEMEESTER VAN ALKMAAR, WELKE DE AANDACHT TROK „Het gaat er niet om, dat onze haan Koning zal kraaien In zijn nieuwjaarsrede tot de Raad van Alkmaar heeft burgemeester Wytema iets over de grenswijziging gezegd. Het is voor onze gemeente de moeite waard deze rede te bestude ren. Wij drukken daarom enige uit spraken, van deze burgemeester, af. Burgemeester Wytema releveert in de eerste plaats het besluit van de Raad van Alkmaar, waarin wijziging van de gemeentegrenzen nodig werd geoordeeld. „Sindsdien hebben be sprekingen plaats gehad met de be sturen van de daarbij betrokken ge meenten, welke nog niet tot over eenstemming hebben geleid." Burgemeester Wytema constateert dat overeenstemming eigenlijk ook niet aanstonds te verwachten was, zeker niet na de rede van mr. Berk houwer (leider van de V.V.D.-fraktie in Alkmaars Raad), maar wel heb ik mogen constateren, dat er enig be grip was voor de moeilijke positie, waarin Alkmaar verkeert, nu het ge bied van de gemeente over weinige jaren niet meer toereikend zal zijn voor de bouw van woningen en de vestiging van bedrijven. „Een moeilijkheid is echter," aldus burgemeester Wytema, „dat er nog geen algemeen inzicht bestaat in de omvang van de behoefte aan bouw terrein; met name wordt getwijfeld aan de juistheid van de prognoses dienaangaande, die ten grondslag lig gen aan de arbeid van de streekplan commissie." Burgemeester Wytema gaat verder in deze nieuwjaarsrede oyer»dit pro bleem. „Nu is dit geen/zaak voor de els tof luiers ofluiers Verkrijgbaar! bij: nluiers Raadhuisweg Telefoon 2 Wij bezdrgen aan h gemeente Alkmaar alleen, zelfs in de I a bepaling van de omvang van de toe- I vJ 'laatbare verstedelijking van Noord- Kennemerland geen zaak voor ge meentelijke instanties. Een streek plan immers wordt door de Provin ciale Staten of, in geval van beroep, door de Kroon vastgesteld. De Noord-Kennemerlandse gemeen ten hebben destijds naar een oplos sing van het klemmende probleem gezocht, hoe er in de naaste toe komst gebouwd moet worden en waar. Men gaf het architectenbureau v. d. Broek en Bakema opdracht 'n schets te maken voor de toepassing van mo derne woonvormen. „Helaas is men" zo zei burgemeester Wytema „op een niet te overwinnen moeilijkheid gestuit. De individuele gemeentebesturen zijn eigenlijk ge schrokken van het resultaat van hun opdracht. Ik zeg dit zonder verwijt, maar het feit ligt er, dat wij aan een begin van uitvoering van de grond gedachte van Van den Broek en Ba kema, nl. hoogbouw, nog niet toe zijn en dat men liever voortgaat de op lossing van het stedebouwkundige vraagstuk van deze streek te zoeken in de oude richting." „Alkmaar zal aan hoogbouw niet kunnen ontkomen," zo sprak de bur gemeester van Alkmaar. „Het is een illusie te menen, dat in een snel groei end gebied als Kennemerland, waar straks duizenden zullen wonen die werken in het gebied van het Noord zeekanaal, hoofdzakelijk eengezins woningen moeten worden gebouwd." „Hoogbouw zal er moeten komen. Ze zal geconcentreerd moeten worden op de grens van het polderlandschap, teneinde het open gebied tussen de duinzoom en de zandrug, waarop Alkmaar en Heiloo liggen, zo onge rept mogelijk te bewaren. Minder dan 35 woningen per hectare zal men niet mogen bouwen, anders is Noord- Kennemerland straks overdekt door aanrijende straten." Burgemeester Wytema zei tenslotte over deze belangrijke materie dat er in de naaste toekomst samengewerkt moet worden op intergemeentelijk niveau. Ten aanzien van de gedachte der overheersende stad zei burge meester Wytema van Alkmaar: „Het gaat er niet om dat onze haan koning zal kraaien, het gaat om het welzijn van ons aller medeburgers, waar zij ook wonen." Abdijlaan 11 - Egmond-1 Telefoon 02206-336 a q* -••O»»—c Serieuze voorbereiding De opvoering van de operette „Mas cotte" op zaterdag 28 januari a.s. in de aula van de St. Willibrordusstich- ting belooft een goede te worden. Aan de voorbereiding is door de Hei- looër Operettevereniging H.O.V. se rieus gewerkt. „Mascotte" is een reeds veel ge speelde en gezongen operette, in drie bedrijven, van Edmond Audean. Zoals wij reeds enige tijd geleden schreven, is men met 'n geheel nieu we leiding gestart. De muzikale lei ding werd toevertrouwd aan Joh. van Loo uit Schoorl, terwijl de regie in handen is van Dick de Waard (Alk maar). Ook de balletten werden in gestudeerd onder andere leiding, nl. onder leiding van Gré Pranger (Alk maar). Nieuw, althans voor Heiloo, is ook het orkest, het operette-orkest „Intermezzo" uit Amsterdam. Aan de kostumering wordt weer veel aan dacht besteed; het is weer de firma Noojen (Rotterdam) welke daarvoor zal zorgen. In „Mascotte" treedt niet minder dan een 8-tal solisten op. Het zijn: Teun Bok als Laurent XVII, vorst van Piombino, Pippo, een herder (Kees Kempers), Prins Frittellini (Ruud Bakhuizen), Rocco, pachter (Ben de Grand), Matheo, herbergier (C. Bak ker), Sergeant Parafante (L. Pau wels), Fiametta, dochter van vorst Laurent (Bep Hoevenagel) en Bet- tina, kalkoenhoedster (Gré Heke laar). Alle tekenen wijzen er op dat op 28 januari genoten kan worden van de opvoering van „La Mascotte". DANKWOORDEN GEWIJD AAN OVERLEDENE Donderdagmiddag had de crematie plaats van de heer Hartog. Naast de familie was een drietal delegaties aanwezig van verenigingen. De heer J. H. Brink sprak namens de Bond van Gepensioneerden van Spoor- en Tramwegpersoneel. Hij dankte de overledene voor het werk wat hij heeft gedaan, als bestuurder, voor de organisatie. Namens het Rode Kruis dankte de heer Spaans voor het vele werk dat hij voor het Rode Kruis had gedaan. Ds. L. Doorn sprak naar aanleiding van Psalm 90 en bad het „Onze Va der". Onder het spelen van het Largo daalde de kist De heer T. J. Hartog dankte de be sturen en ds. Doorn voor hun woor den en de goede verzorging tijdens de langdurige ziekte. MA< EXAMEN INESChRiJVEN Voor de in novemhér en december gehouden examens/an de Vereniging van Leraren te 'a/Gravenhage slaag den de onderstaande leerlingen van Heiloo, opgeleid dopr Instituut Bur- dorf: Trudy Buren en Trijntje Kooy. Erkende Radier^enVTelevisie-SerTlee van Aostastraat 28 Tel. 2508 OOK ANDEREN De Speeltuinvereniging „Heiloo" ver zocht ons te willen meedelen dat ook niet-leden van deze vereniging de ca baret-avond „Lach je zorgen weg" een cabaret-revue van „De Zorgbre- kers", op zaterdag 14 januari a.s. kunnen bijwonen. Kaarten aan de aula verkrijgbaar. RUILBEURS GevraagdRuilwaarde Castella-kopjes 16 punten Hille-bons 1 punt v. Nelle-bons, 10 pt. 4 punten Captain Grant-plaatjes 2 punten Full Speed-dierenplaatjes 2 punten Vivo-bons 2 punten Aangeboden: Ruilwaarde: Grote voorraad: Molenaars-bons, 4 stuks 1 punt Nutrix-bons 1 punt Teo-bons 1 punt Rizzla visplaatjes, 4 st. 1 punt Kahrel bons, 3 pt. 1 punt Aardige voorraad Niemeijer-bons, 2 pt. 10 punten Smith-bons, 10 pt. 10 punten Verder nog: Enkhuizer banket-bons, Duikertjes, Treffer-zegels, Simon de Wit-zegels, Ring-zegels, Samen sterk-zegels, Kroontjes 4, 12, 23, Ringers-bons, enz. Correspondentie Mevr. K.D.-S. Uw zending is onder weg. Mevr. A.L. te A. De waarde van uw zending bedraagt' 215 punten. Het gevraagde is verzonden. M. de H. De waarde van uw pakketje is 180 punten. U ontvangt het ge vraagde zo spoedig mogelijk. Zend uw aanvragen, met 25 ct aan postzegels voor correspondentie en retourzending, aan Oom Henk, p.a. „Uitkijkpost" AKERSLOOT (Uitgeest). Zij slaagden Sondsdiploma Zwemmend SUKSES VOOR DE ^REDDINGSBRIGADE Alle kandidaten slaagden voo/het eksp,men zwemmend redden der K.N.B.R.D. Op de i.l. gehouden eksamfens ter verkrijging van de diploma's zwem mend redden van de Koninklijke Ne derlandss Bond tot het Redden van Drenkelingen slaagden ip. de Alk- maarse Overdekte Zweminrichting onderstaande leden der Reddingsbri gade. Hetl waren de dames: Trudy Bilren (Heiloo)J Joke Kers- sens, Truss van Vliet/ Elly Putter (Uitgeest)l Truus Hqbgland en de heer Marti voor het Redden A. Voor het èondsdipl^ma Zwemmend Redden B slaagden de dames: Jo Verduin,Thea Deijlen, Martinie Tijmes en <|e herén: Henk Zwaan (Uitgeest) et Jac. Prummel, van de Wijk aan Zeèër Reddingsbrigade. Na het theorètische en medische ge deelte werd het praktische werk on der de loupe genomen in de zwem- zaal en werd start met het gekleed zwemmen en Eervoeren van drenke lingen alsmede We toepassing van di verse bevrijdingtgrepen welke bij het zwemmend redden van toepassing zijn. Het slot Wan dit eksamen was het redden van ^een drenkeling van een in scene gezét ongeval. Het eksamen' werd afgenomen door de eksamenkommissie van het dis- trikt Noord /Holland der K.N.B.R.D. Na afloop Rerderi de uitslagen der eksamens in het restaurant der Over dekte Zweminrichting bekend ge maakt. Voorzitter H. Duin /an de Akersloot- se-Uitgeester Reddingsbrigade bracht dank aan de eksamenkommissie die op een zo voortreffelijke wijze het eksamen had afgenomen en richtte zich eve/eens tot de distrikssekreta- ris Vis, die ook aanddel in dit wel slagen van het eksameb had gehad. Hierna kreeg de voorzitter van de eksamenkommissie de hefer G. J. Tim mermans het woord en pracht dank uit aan de instrukteurs He heren C. Th. Bleeker en Th. Punt van de Heerhugowaardse Reddingsbrigade, die het voortreffelijke werk hadden weten te presteren van net slagen van alle kandidaten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1961 | | pagina 1