LL GEEF r AAN UW R00DE KRUIS i. J. PANTEKOEK, ing. ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO PLATEN 1 een moderne ATLAS - HEILOO gewonneV televisie en radio ATLAS /HEILOO 18e JAARGANG NUMMER 9 Redaktie- en Administratie-adres: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 02200-4190 - Giro 140847 Advertenties per mm 14 cent (Bij contract reduktie) 25 MEI 1961 Dit blad verschijnt iedere donderdag in een oplaag van 5200 exemplaren huis-aan-huis in de gemeenten Heiloo Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egmond aan de Hoef en Akersloot. Advertenties moeten uiterlijk dins dagavond in ons bezit zijn. DE RAAD BIJEEN TER BESPREKING VAN EEN 9-TAL AGENDAPUNTEN Op a.s. vrijdag 26 mei Zoals wij vorige week reeds meedeel den komt de Raad a.s. vrijdag 26 mei bijeen. Het is geen lange agenda en er staat een klein aantal belangrijke punten op het „repertoire". Hier volgt een aantal agendapunten. Kleuterleidster van openbare kleuterschool gaat heen Mevr. A. J. Kiewitt-Snaauw, kleuter leidster aan de openbare kleuter school aan het Slimpad, heeft ontslag gevraagd. B. en W. stellen de Raad voor dit ontslag eervol te verlenen. Mevr. Kiewitt, bij de kinderen be kend als „juf Snaauw" was een uit stekend leidster welke bijzonder goed met de kleuters om kon gaan. Het heengaan betekent dan ook een groot verlies. Overeenkomst (o.a. ten behoeve van verbetering hk Westerweg-Ewislaan Ter verbetering van de ontmoeting Ewislaan-Westerweg is het noodza kelijk dat de gemeente de beschik king verkrijgt over een strook grond, die in eigendom toebehoort aan de heer C. J. Min, Westerweg 301 alhier. De heer Min is bereid de benodigde grond aan de gemeente in eigendom over te dragen voor de prijs van f 1,in totaal onder voorwaarde, dat de gemeente aan de heer Min de no dige medewerking verleent tot ver krijging van een bijdrage uit het Ter- lingenfonds. Het ligt namelijk in de bedoeling van de heer Min zijn bestaande „krot"- woning af te breken en te vervangen door een eenvoudige nieuwe woning. Naast de steun, welke op grond van de geldende financieringsregelingen wordt verleend, zal door de heer Min een aanvrage worden ingediend ter verkrijging van een bijdrage uit het Terlingenfonds. Een aanvullende gel delijke bijdrage wordt door dit fonds in het algemeen verstrekt, indien het gemeentebestuur eveneens een gelijk geldsbedrag als aanvullende steun beschikbaar stelt. De voorwaarden ter verkrijging van de strook grond zijn aanvaardbaar en wij stellen u dan ook voor tot aan koop van de strook grond te besluiten voor de prijs van f 1.en de mede werking ter verkrijging van een bij drage uit het Terlingenfonds te ver lenen. Het maximum van de aanvul lende bijdrage uit de gemeentekas ware hierbij te stellen op f 1250. Intrekking Raadsbesluit inzake verhoging van de overgangs toelage werklieden In de vergadering van 27 januari j.l. besloot de Raad de overgangstoelage voor de werklieden van 3% te ver hogen tot 5%. „Bij schrijven van 8 februari 1961 hebben Gedeputeerde Staten medege deeld, dat de minister tegen deze sa larisverbetering voor de werklieden bedenking heeft, aangezien met deze verhoging wordt afgeweken van de algemeen geldende richtlijnen. Op 6 maart 1961 hebben wij aan Ge deputeerde Staten de motieven en overwegingen medegedeeld, welke tot het nemen van het omstreden raads besluit hebben geleid. Wij schreven o.a. dat door meer dan één' oorzaak in deze gemeente nog niet is overgegaan tot invoering van werkclassificatie en verdienstebelo- ning. Hierbij kan niet worden ont kend, dat het betreffende gemeente- personeel daarvan buiten zijn schuld nadeel ondervindt. De verdienstebe- loning immers zal leiden tot een ge middeld premiepercentage van 8%, terwijl een normaal goede prestatie aan de werknemer al een premie van 5% zal opleveren. Daar het gemeen tebestuur sedert kort in de gelegen heid is de invoering van de moderne loonmethodieken met voortvarend heid ter hand te nemen en het na deel voor het betreffende gemeente- personeel tot een minimum dient te blijven beperkt, verzochten wij het college van Gedeputeerde Staten als nog te willen bevorderen, dat op dit besluit de verklaring van geen be zwaar van de Minister van Binnen landse Zaken zou worden verkregen. Op dit verzoek hebben Gedeputeerde Staten bij brief van 19 april 1961 bericht, dat de minister van Binnen landse Zaken geen aanleiding ziet terug te komen op zijn eerder inge nomen standpunt. De minister voegt hier aan toe, dat alleen de invoering/, van de moderne loonmethodieken kan leiden tot een vervanging van de 3 %-** overgangstoeslag door een hogere verdienstelijke beloning. Voorts, dat het hem voorkomt, dat de invoering van de moderne loonmethodieken ze ker vóór 1 januari 1963 - de datum waarop de werkklassifikatie uiterlijk dient te worden ingevoerd - haar be slag zal hebben verkregen, zodat van een achterstand ten aanzien van de ingangsdatum geen sprake is. Gelet op dit afwijzende standpunt van de minister en het feit, dat bij niet intrekking van dit besluit onge twijfeld met gebruikmaking van ar tikel 126 van de Ambtenarenwet 1929, door de Kroon intrekking zal worden bevorderd, stellen wij u voor uw be sluit van 27 januari 1961 in te trek ken. De nadelen hieraan voor het be treffende gemeentepersoneel verbon den zullen wij trachten tot een mini mum te beperken door invoering van de moderne loonmethodieken in de vorm van werkklassifikatie en pres tatiebeloning zeer spoedig te bevor deren," aldus schrijven B. en W. aan de Raad, welke op vrijdag 26 mei bij eenkomt. sa on KENNEMERSTRAATWEG 420 TELEFOON 6S0S Door telfout meer beschikbaar voor het onderwijs B. en W. schrijven aan de Raad: „Thans is gebleken, dat in ons voor stel van 25 november 1960 een telfout van f 1000,is geslopen. Het totaal beschikbaar gestelde bedrag voor het openbaar gewoon lager onderwijs dient f 17.998,08 te zijn in plaats van f 16.998,08. Het gevolg hiervan is, dat het beschikbaar gestelde bedrag per leerling voor het openbaar ^gewoon lager onderwijs, bedoeld in artikel 55bis van de Lager-onderwijswet 1920 ad f 39,05 dient te worden verhoogd tot f 41,34, vermeerderd met f 2,50 voor administratiekosten, derhalve op f 43,84. Het voor bijzonder voortgezet lager onderwijs ex artikel 103, lid 5, van de Lager-onderwijswet 1920 vastge stelde bedrag dient eveneens te wor den verhoogd en wel tot f 56.34 (te weten f 43,84 plus f 12,50). De in uw vergadering van 28 april 1961 vastgestelde voorschotten voor het jaar 1961, ten behoeve van het bijzonder gewoon en voortgezet ge woon lager onderwijs kunnen tenge volge van een en ancler mede worden verhoogd." R.-K. AVOND-UiL.Ó. Westerweg 292 - Telefoon 4974 Dir. W. J. J. GALLEE Kleine klassen (20 1.1.) Aanwijzing van de heer J. A. Pesman in de Raad van bestuur van het Centraal Ziekenhuis „In uw vergadering van 18 septem ber 1959 besloot u als vertegenwoor digers dezer gemeente in de raad van bestuur van het centraal ziekenhuis te Alkmaar aan te wijzen de heren J. Kalff en Chr. J. Vahl. In verband met het vertrek van de heer J. Kalff is in de vertegenwoordiging dezer ge meente een vakature ontstaan. Ter vervulling hiervan stellen wij u voor naast de heer Chr. J. Vahl als gemeentelijk vertegenwoordiger in de raad van het bestuur van het cen traal ziekenhuis te Alkmaar aan te wijzen de heer J. A. Pesman, burge meester dezer gemeente." Aldus B. en W. aan de raadsleden. Gemeente gaat 80.034 m grond kopen in het noordoostelijk deel der gemeente De gemeente Heiloo wil van de heren D. Leeuwenkamp en Chr. J. Hoog moed, beiden te Heiloo, 80.034 m2 grond kopen a f 2,50, in totaal dus f 200.135,—. Deze gronden liggen in het uitbrei dingsplan, wat daar in voorbereiding Cis. Ter realisering wil de gemeente er de beschikking over hebben. "^Het buiten dit plan gelegen gedeelte, pachtvrij zijnde, kan worden gebruikt als vervangingsobject," aldus B. en W. aan de Raad. De verwijdering van de voetpaden op de Kennemerstraatweg Zuidelijk van de Groeneiaan en Zevenhuizerlaan Door gebrek aan plaatsruimte is eni ge weken geleden een artikeltje blij ven liggen over de verwijdering van de voetpaden op de Kennemerstraat weg, ten zuiden van de Groenelaan- Ze venhuizerlaan Wij achten het alsnog van betekenis er iets over te schrijven, daar dit in de laatstgehouden raadsvergade ring, naar aanleiding van correspon dentie, aan de orde werd gesteld. Alle oudercommissies der scholen, plus de Vereniging „Volksonderwijs", schreven hierover naar de dienst van Rijkswaterstaat. De een wat meer en de ander wat minder uitvoerig. In alle brieven werd natuurlijk bezwaar gemaakt tegen het wegnemen van de voetpaden. In één der brieven werd de suggestie aan de hand ge daan om de beken, gelegen langs de weg, desnoods te dempen en daardoor een voetpad weer mogelijk te maken. In alle brieven uitten de adressanten de gevaren welke thans ontstaan zijn, vooral voor de schooljeugd. Ook B. en W. adresseerde Na een onderhoud met Ir. Jongenelen van Rijkswaterstaat, waarin ernstig werd aangedrongen op behoud van de voetpaden, is daartoe later een schriftelijk verzoek gedaan door B. en W. In de raadsvergadering van 28 april zei de heer Korthouwer dat de verzoekschriften vrij problematisch waren, omdat de voetpaden praktisch al verwijderd waren. Hij vroeg wat de eigenlijke motieven van Rijkswa terstaat waren om zo te handelen. Wethouder Tomson ging daar uit voerig op in. Rijkswaterstaat stelt zich op het standpunt dat zij niet aansprakelijk is voor het voetgan gersverkeer. „Dit is een volkomen absurd motief, want de Rijkswater staat heeft voor de wegen, welke zij in beheer heeft, wel degelijk een taak ten opzichte van het voetgangersver keer. Het is mogelijk om na demping van de beken langs de Kennemer straatweg op de plassen van deze be ken een voetpad aan te leggen." De wethouder zei verder: „De Rijks waterstaat gaat hiermede wel ak koord, mits het gemeentebestuur de kosten draagt. Dit is natuurlijk niet juist." Wethouder Tomson meende de vraag te mogen stellen of de Rijkswater staat uiteindelijk haar standpunt zal kunnen handhaven; dat zij geen taak heeft ten aanzien van de voetgangers. „Deze hebben tenslotte voor de Ken nemerstraatweg ou le rechten.' De heer Joh. de Vries merkte op dat - indien de in b,a&.y afwijzende houding volhardt - de vraag aan de orde komt wat belang rijker is: Het voor rekening van de gemeente nemen van de kosten van de aanleg van voetpaden op de plaats van de tegenwoordige beken of de veiligheid van de voetgangers. Het laatste weegt voor hem het zwaarst. De voorzitter (nog wnd. burg. An- kum) zei deze laatste mening te de len, maar vond het beter in verband met een beslissing door de Rijkswa terstaat, welke nog moet volgen, daarop niet vooruit te lopen. .JEUGDDIENSTCOMMISSIE KRUISKERK - HEILOO In de laatstgehouden vergadering van de commissie voor het hóuden van jeugddiensten te Heiloo, is voor de komende \omermaanden juni, juli en augustus ook een 3-t^d jeugddiensten vastgesteld. In deze diensf^n Eerwacht men ook vele vakantiegangers, die dan in Hei loo zullen verblijden. Voor één van deze diensten zal sgevraagd worden de predikant-voorganger ds. v. Veen, die met ingang van jani a.s. zich zal verbinden'als plaatselijke voorganger der Ned. Herv. Evangelisatie. Voorts is het een genoegen voorde commis sie thans in de eerstvolgende jeugd dienst gebruik te mogen mèken van Upt nieuwe moderne kerkorgel, dat zondag j.l. in gebfö\k is genomen. „SOOS" OP GEZELLIGE WIJZE GESLOTEN Tot september Op bijzonder gezellige wijze is vorige week de „Soos" voor bejaarden in het Dorpshuis gesloten. Het was een goed programma met voordracht, zang en muziek en er werd iets ex tra's gepresenteerd. In september opent de „Soos" weer haar poorten. VIERDE KLASSERS VAN OPENBARE U.L.O.-SCHOOL NAAR BELGIE Driedaagse reis naar Godinne De 4e klassers van de openbare u.l.o.- school gaan een driedaagse reis ma ken per touringcar, naar Godinne in België. Zij logeren in het vakantie huis „Vallée de la Meuse", halver- wege Namen en Dinant. De heenweg voert over Breda, Ant werpen en Brussel terug via Eind hoven, 's Hertogenbosch en Utrecht. Dit reisje vindt plaats 1, 2 en 3 juni. Men is op het leuke idee gekomen een speciaal, gestencild, programma tje aan de jongens en meisjes te ge ven over deze reis. Hier staat o.a.: Jullie leertijd aan onze school is bijna ten einde. Wie kan zich een mooiere afsluiting van z'n studietijd wensen dan een reisje naar het buitenland met beide klassen, met je vriendinnen en vrienden, waarmee je zo lang hebt samengewerkt op school? Bij voorbaat wensen we jullie veel plezier en mooi weer. Laat het een reisje worden, waaraan jullie later nog met veel genoegen terugdenken. OPSCHIETEN S.V.P.! De bouw van complexen huizen in het oostelijk deel van plan Oost, gaat blijkbaar aspirant bewoners te lang zaam. Toen wij er langs reden zagen wij demonstratief in uitgelegde witte kalkzandstenen staan: „Opschieten s.v.p." MOEILIJKHEDEN BIJ DE BOUW VAN HUIZENCOMPLEX Naar wij vernemen zijn er ernstige moeilijkheden ontstaan bij de verdere bouw van een complex woningen door het bouwbedrijf Everlein in plan Oost. Deze zijn van financiële aard. Laten we hopen dat de aspirantbewoners van deze huizen, welke zeer verlan gend uitzien naar de totstandkoming van hun huis (de huizen waren reeds verkocht) niet al te zeer de dupe worden van deze moeilijkheden. V.A.R.A.-ZOMERFEEST Nog enkele kaarten verkrijgbaar Voor het VARA-zomerfeest, dat op zondag 25 juni in het prachtige „Berg en Bosch" te Apeldoorn zal worden gehouden en waarvoor veel belang stelling bestaat, zijn nog enkele kaar ten beschikbaar. Vijfhonderd medewerkers - waaron der zeer bekende artiesten van radio en televisie - zullen in Apeldoorn op treden en u een onvergetelijke dag bezorgen. Er is echter een beperkt aantal kaar ten beschikbaar, waardoor de termijn van aanmelding voor Heiloo zater dag 27 mei a.s. sluit. Voor de adressen waar de kaarten verkrijgbaar zijn en de reiskosten, verwijzen wij u naar de advertentie in dit blad. JEUGDDIENST.; De eerstvolgende jeugddteri'st zal zon dag 28\mei om 7.15 uur gehouden i worden ik de Kruis teranusweg. waarin" zal voorgaan de bekende Hervormde predikant ds. L." D. ter Laak-Poót van Amersfoort. Muzikale medewerking verlenen de Chr. muziekvereniging „Soli Deo Glo ria", organist I. Kihgma, pianist Fred Lodder Deklamatie. >S2angdienst om 7 uur. Het onderwerp" luidt: „Geen traditioneel, maar levend Christen dom" OOK IN HEILOO EN LIMMEN BANDRECORDER UITGEREIKT AAN BLINDEN De stichting voorziening technische hulpmiddelen aan blinden heeft het in Noord-Holland mogelijk gemaakt 30 bandrecorders uit te reiken aan blinden. In deze stichting werken de blinden- organisaties. Doel is elke blinde, zo de middelen er voor komen, een der gelijk apparaat te schenken, opdat ook deze leden van onze samenleving meer dan tevoren zoveel mogelijk aan die samenleving deel kunnen hebben. De eerste uitreiking geschiedde door de voorzitter, de commissaris van de k, Maas Gees- - •.Koningin in Noord Holland, Dr. M. J. Prinsen. Uit onze direkte omgeving mochten mej. E. Douma (Heiloo) en mevr. H. Blokker-Duyven (Limmen) er een ontvangen. GEMEENTE-AMBTENAREN VERLOREN VAN HUN KOLLEGA'S IN MEDEMBLIK Ondanks dat ze sterker waren Onze gemeente-ambtenaren speelden donderdagavond een wedstrijd tegen hun kollega's in Medemblik. Zij ver loren met 20, terwijl de Heilooërs toch sterker waren. Met de rust was het 1—0. De onzen konden, ondanks veldmeer- derheid, de bal niet in het Medem- blikker doel krijgen. Een volgende maal beter! TELEVISIE-TOESTEL Als koper van een televisietoestel had de heer P. Vermeer, wonende aan de Nic. Beetsweg, geluk. De fabriek, welke het toestel leverde, hield een wedstrijd en de heer Ver meer deed mee. Hij vulde, helemaal niet serieus, wat in en won een 4e prijs, een televisietoestel van ruim 900 gulden. Je moet maar geluk heb ben. van Aostastraat 28 Tel. 2508 Erkende Philips radio en televisie service GESLAAGD Bij de voorjaarsexamens van de Al gemene Nederlandse Uunie van Mu ziekverenigingen, slaagde een tweetal leden van ons fanfarekorps „Eens gezindheid" voor het diploma B. Het waren Tineke Beemster en Hans de Vries. UITZONDERLIJK MOOIE TRIP door onze Heilooër bejaarden Bij het verschijnen van ons blad heb ben de ongeveer 425 deelnemers aan de bejaardentocht het grootste deel er al weer opzitten. Een uitzonderlijk mooie trip met tal van hoogtepunten. «Naar Schiphol Het eerste deel van de reis voerde via de Velsertunnel naar Schiphol. Daar zou koffie gedronken worden in café restaurant „De Wijde Wereld" maar ook een rondrit gemaakt worden in de eigen auto's, over de luchthaven. Een attraktie zal zeker geweest zijn het vliegen, boven Amsterdam van een 11-tal bejaarden (uit elke tou ringcar en de 6 luxe auto's één). Dit mét Martin's Air, Charter. U wenst eefn grondige opleiding I voc MIDDENSTANDSDIPLOMA? R.-k. ]y(iddenstands- Jadpdelsschool Westerweg 292 - Telefoon 4974 Naar Zeist, via ae Vechtstreek Het tweede deel voert langs de mooie Vechtstreek met zijn oude, fraai ge legen, landgoederen uit de Gouden eeuw en leuke plaatsen als Loenen (met zijn scheef gezakte toren) en kasteel Nijenrode te Breukelen. Zeist, met de uitspanning „Pyramyde Austerlitz" is het tweede doel van deze dag. Hier werden de luchpak- ketten (zorgvuldig klaargemaakt door de dames van het comité) aan gesproken, dit onder het genot van een kopje koffie. Langs de Ryn en door de Haarlemmermeer Na de middag reed men via een stuk je autoweg (Arnhem-Utrecht) naar het knooppunt Oude Rijn om van hieruit de Oude Rijn te volgen. De meeste van de deelnemers zullen dit deel van ons land nooit bezocht heb ben. Gepasseerd werden de plaatsen als Woerden, Bodegraven en Alphen aan de Rijn. De Rijnstreek biedt veel aantrekkelijks, vooral ook omdat het na de totstandkoming van de nieuwe Rijksweg, heerlijk rustig is daar. Via Leimuiden met rechts de bekende Westeinder plassen, stak men dwars de Haarlemmermeer door. „Treslong" is het doel van dit derde deel. Hier wachtte een diner. Gezien de vast stelling van dit diner, de keuze van „Treslong" en de aard van de gasten, zal dit diner zeker één der hoogte punten geweest zijn. Enfin, daarover de volgende week meer. Dwars door de prachtige begroeide duinen Naast de reeds genoemde hoogtepun ten komt er nog één! Na gereden te zijn via Haarlem en de Velser tunnel gaat men naar Wijk aan Zee. Bij wijze van hoge uitzondering is het het „Comité Autotocht Bejaarden" gelukt toestemming te verkrijgen door het duinterrein van het P.W.N. te rijden. De gehele file auto's zou onder leiding van chef jachtopziener, de heer v. d. Zee, naar Egmond aan Zee rijden. Het laatste deel voerde langs de Zee weg, één der fraaiste wegen van Hei loo. Om 8 uur komt men op de hoek Zee weg - Westerweg aan, verwelkomd door beide muziekkorpsen met drum bands. De route stond afgedrukt in onze „Uitkijkpost van vorige week. Volgende week hopen wij verslag te doen van deze bejaardentocht.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1961 | | pagina 1