J. J. PANTEKOEK, ing. 14.— 6. 8. PLATEN ON A FHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO Korting WAARDEBON DAMES, UW HAAR IS ALLES EN „czXllteö" IS VOOR UW HAAR BREEDELAAN 28 - HEILOO - TELEFOON 8287 Foto WUIJTS Optiek KERK0 SHIRTS Suède vesten en truien ATLAS HEILOO MIDDENSTANDSCURSUS ATLAS HEILOO WÜIJTS Kleurenfilms (0 R.K. AVOND -U.L.p, HEILOO lp VAMOR-Autorijschool s FERNH0UT televisie en radio ■O voor een moderne coiffure Y F0T0KIN0 - HEILOO L Foto- en Filmgebied Y 18e JAARGANG NUMMER 24 Redaktie- en Administratie-adres: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 02200-4190 - Giro 140847 Advertenties per mm 14 cent (Bij contract reductie 7 SEPTEMBER 1961 Dit blad verschijnt iedere donderdag in een oplaag van 5200 exemplaren huis-aan-huis in de gemeenten Heiloo Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egmond aan de Hoef en Akersloot. Advertenties moeten uiterlijk dins dagavond in ons bezit zijn. „TEENAGER PERMANENT incl. knippen, wassen watergolven met volledige garantie Geldig van li tol en met 16 sejit. a.s. tegen inlevering van deze waardebon Naam Adres HET IS WEER EEN LANGE AGENDA WELKE HEILOO'S RAAD TE VERWERKEN KRIJGT Het is weer een lange agenda welke Heiloo's Raad morgen, vrijdagavond, te verwerken krijgt. Naast dat deel van de agenda wat wij vorige week reeds in onze „Uitkijkpost" publi ceerden en waarvan de rest te vinden is in ons blad van heden, is er nog een aanvullende agenda gekomen van 9 punten, nu in totaal dus 27 punten. Na de vakanties kan de Raad weer aan de slag. Crediet voor verbetering van de Kennemerstraatweg-verlichting Op 23 december 1960 besloot de Raad de openbare verlichting aan de gehele Kennemerstraatweg te verbeteren Onderwijs in machineschrijven aan de in de gemeente gevestigde scholen voor uitgebreid lager onderwijs Na adviezen van het hoofd van de openbare ulo-school en de inspecteur van het lager onderwijs, komt het ons gewenst voor dat aan de open bare ulo-school mede onderwijs wordt gegeven in machineschrijven. Dit om- voor het ontwikkelen van uw r zwart-wit en kleurenfilms. Telefoon 8594 Heerenweg 151 - Heiloo o.a. >een grote kollektie het (,Deno" Nylfrance ovpfhemd in nylon pojfiin en nylon tricot 'weefsel. Onze worden steeds meer gevraagd. STATIONSWEG 61 -TEL:5673 HEILOO door het aanbrengen van een natrium verlichting. B. en W. schrijven hier over aan de Raad: „Hiervoor is door het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noordholland een plan met kostenopgave ingediend, hetwelk voor u bij de stukken ter inzage ligt. Bij uitvoering van de voorgestelde verbeteringen van de openbare ver lichting zal door de gemeente ver schuldigd zijn een jaarlijkse vergoe ding van 7.196,74 en als kosten in eens een bedrag van 20.495, De jaarlijkse vergoeding en de ineens verschuldigde kosten zullen ter zijner tijd nader worden vastgesteld op ba sis van de werkelijk uitgevoerde werkzaamheden en verhoogd worden met omzetbelasting. Voor de jaarlijkse vergoeding is reeds dat een niet onaanzienlijk deel van de leerlingen na het behalen van het einddiploma een betrekking vindt in de administratieve sector. Indien in schoolverband aan de leerlingen het machineschrijven op verantwoorde wijze wordt geleerd, zal dit er toe bijdragen dat de leerlingen beter zul len zijn voorbereid op de plaats, die zij na het verlaten van de school in het maatschappelijk leven zullen gaan innemen. Bovendien kan in de tegenwoordige tijd langzamerhand worden gesteld, dat machineschrijven voor een ieder nuttig is. Naar ons bexend is, heeft ook het bestuur van de r.-k. ulo-school het plan aan die school onderwijs in ma chineschrijven te doen geven. De lessen zullen, evenals dit gebrui kelijk is aan soortgelijke scholen in andere gemeenten, worden verzorgd door een speciaal instituut, hetwelk ook de machines beschikbaar stelt. De kosten van het onderwijs bedra gen 83,per leerling per cursus van twee jaar. Wij menen dat het redelijk is, dat de kosten voor 50% aan de ouders wor den gerestitueerd, indien de lessen behoorlijk worden gevolgd. Wij stellen u dan ook voor te beslui ten, dat voortaan op de begrotingen een post wordt opgenomen, waarop een bedrag wordt geraamd gelijk aan 50% van de halve cursuskosten (één jaar) 20,75, vermenigvuldigd met het aantal ervoor in aanmerking ko mende leerlingen van zowel de open bare als de rooms-katholieke ulo school. Bij het volledig zijn van de leerjaren der r.-k. ulo-school in de eerstkomende jaren te ramen op een aantal van ongeveer 110 (openb. ulo) 125 (r.-k. ulo) 235. Derhalve op een bedrag van 235 x 20,75 4876,25," aldus een voorstel aan Heiloo's Raad. Huur van woningen ten behoeve van gemeente-personeel Na enkele onderhandelingen zijn wij er in geslaagd overeenstemming te bereiken met het bouwbedrijf M. L. Evelein N.V. omtrent het huren van twee percelen van de door de Ven nootschap te bouwen woningen in Oost ten behoeve van door ons aan te wijzen gemeente-personeel of an dere bewoners. De percelen zijn Groot Barlaken 34 en De Oostkanter 5. Door bewoning van de genoemde woningen door ge- meentepersoneel behoeft voor deze personen geen woonruimte onttrok- R.-k. Middenstandshandelsschool - Dir.W. J. J. Gallee één- of tweejarige cursus, officieel erkend. Aanmelden: Akersloot, G. van Vliet, Kerklaan 19, tel. 02513-369 Limmen, P. Groot, Burg\ Nieuwenh.straat 1, tel. 02205-365 of bij de Directeur W. J. J. Gallee, Westerweg 292, tel. 02200-4974 een krediet beschikbaar gesteld bij de le suppletoire begroting voor het dienstjaar 1961, vastgesteld bij uw besluit van 23 december 1960. Wij stellen u voor het laatstgenoemde bedrag beschikbaar te stellen. De ge hele verbetering heeft betrekking op vermeerdering van het aantal licht- niasten met 51 stuks." ken te worden aan de bestaande wo ningmarkt. De verhuur door de eigenaresse ge schiedt aan de gemeente voor een onopzegbare termijn van 5 jaar en daarna voor onbepaalde tijd met een wederzijdse opzeggingsbevoegdheid met inachtneming van een termijn van drie maanden. De doorverhuur aan de bewoners zal door de gemeen te geschieden. Voor de gemeente zijn aan deze over eenkomsten geen financiële nadelen verbonden, aangezien de doorverhuur tegen gelijke voorwaarden als die der huur zal geschieden. Wij stellen u voor tot de huurover eenkomst met de N.V. Evelein te be sluiten en ons te machtigen tot door verhuur, aldus B. en W. aan de Raad. Uitkoop pensionbedrijf L. J. Heynis Krachtens raadsbesluit van 29 aug. 1958 is aan de heer L. J. Heijnis ver huurd het perceel Kennemerstraat weg 382, voor de vestiging van een pensionbedrijf. De inrichting van liet pand is door de heer Heijnis bekostigd, met uitzon dering van de aanleg van de centrale verwarming, welke ten laste van het gemeentebestuur is gekomen. Bij brief van 27 april 1961 heeft de heer Heijnis het verzoek gedaan zijn bedrijf, d.w.z. goodwill en inventaris, te mogen verkopen. Aangezien wij het van belang achten, dat de gemeente de beschikking over het betreffende pand herkrijgt, zijn wij hierna met de heer Heijnis over een uitkoop van gemeentewege in on derhandeling getreden. Wij stellen ons voor aan het pand een openbare bestemming te geven, waarover wij u thans evenwel nog niet kunnen in lichten. Hieromtrent zal uiteraard t.z. t. nader overleg met de raad worden gepleegd. Na ampele besprekingen is de heer Heijnis bereid z'n bedrijf voor 12.500 aan de gemeente Heiloo over te doen, welke prijs wij aanvaardbaar achten. Hangende het beschikbaar komen van andere woonruimte zal de heer Heijnis met zijn gezin het perceel blij ven bewonen tegen een huurprijs van 18.per week, terwijl alle kosten van verbruik van gas, water, electri- citeit en verwarming voor zijn reke ning komen. Het voor de bewoning door het gezin Heijnis bestemde ge- deelte van het huis zal van gemeente wege worden Afgesloten van de rest van het perceel. B. en W. doen voorstel aan de Raad, onder bepaalde voorwaarden, over te gaan tot aankoop van dit pension bedrijf, tegen de som van 12.500, Aankoop perceel Oosterzyweg 7 Voor realisering van het uitbreidings plan in onderdelen „Oosterzijweg" heeft de gemeente nodig het perceel Oosterzijweg 7 van mevr. A. Zand bergen-Post te Alkmaar, bestaande uit een erf met een oppervlakte van 498 vierkante meter. B. en W. stellen de raad voor tot aan koop over te gaan, totale prijs 18.000,—. werp-besluit, zo schrijven B. en W. naar aanleiding van dit voorstel aan de Raad. Herziening uitbreidingsplan Zeeweg - Stationsweg B. en W. stellen de Raad voor tot het volgende te besluiten Van 3 juli 1961 heeft gedurende vier weken ter sekretarie voor een ieder ter inzage gelegen het ontwerp tot 2e herziening van het uitbreidings- plan-in-onderdelen „Zeeweg-Stations- weg", met de daarbij behorende be bouwingsvoorschriften. Deze herziening geeft aan het kadas trale perceel, gemeente Heiloo, sectie A nummer 4203, de bestemming openbaar of bijzonder gebouw. Deze grond is bestemd voor de bouw van de kleuterschool, uitgaande van de Vereniging voor Christelijk Natio naal Schoolonderwijs, alhier. Tegen het ontwerp zijn geen bezwa ren ingediend. Voorlopige goedkeuring van het plan tot onteigening van gronden, gelegen in de uitbreidingsplannen „Oost II', „Zeeweg-Stationsweg" „Oosterzyweg" Burgemeester en wethouders stellen de Raad voor over te gaan tot voor lopige goedkeuring van het plan tot onteigening van gronden, gelegen in uitbreidingsplannen. Agendapunt 6 voor de Raad betreft plan „Oost II". Hierover schrijven B. en W. het vol gende: „Voor realisering van het door uw raad op 27 januari 1961 vastgestelde uitbreidingsplan-in-onderdelen „Oost II" dient de gemeente de eigendom te verwerven van een gedeelte der in dit plan gelegen gronden. In uw vergadering van 24 september 1954 heeft uw raad in beginsel be sloten om zo nodig de in uitbreidings plannen gelegen gronden te onteige nen. Ons streven blijft er op gericht de betreffende gronden langs minne lijke weg te verkrijgen, zodat ont eigening niet nodig zal zijn. Ingeval echter desondanks geen over eenstemming bereikt kan worden, zal aan de onteigening wel uitvoering gegeven moeten worden. Met het oog hierop stellen wij u thans voor de onteigeningsprocedure aan te vangen. Nadat het plan tot onteige ning, zoals het bij de stukken voor u ter inzage is gelegd, door uw raad voorlopig is goedgekeurd, wordt het gedurende dertig dagen ter sekre tarie ter visie gelegd. Binnen 14 dagen na verloop van deze termijn kunnen belanghebbenden hun bezwaren indienen. Binnen zes maanden na de voorlopige goedkeuring van het onteigeningsplan moet het raadsbesluit tot onteigening dat eveneens ter visie wordt gelegd, aan gedeputeerde staten worden voor gedragen, die binnen twee maanden daarover verslag uitbrengen aan de Kroon.Binnen drie maanden nadat gedeputeerde staten verslag hebben uitgebracht, beslist de Kroon omtrent Aanmelding mogelijk voor klas één, twee en drie (examenklas) KLEINE KLASSEN 20 leerlingen) W. J. J. GALLEE - Westerweg 292 - Telefoon 4974 - Heiloo Wijziging algemene politie-verordening Artikel 86 van de Bouwverordening voor de gemeente Heiloo bepaalt: „Het is verboden straatwaarts van de rooilijn te hebben heesters of struiken hoger dan 1 m; andere het vrije gezicht belemmerende planten of voorwerpen of andere dan tot min stens 3 m boven de grond opgesnoei- de bomen. Burgemeester en wethouders kunnen van deze bepaling ontheffing ver lenen." Deze bepaling, die op 21 december 1931 in werking is getreden en opge nomen onder de voorschriften, waar aan bij het bouwen moet worden vol daan, kan alleen worden toegepast ten aanzien van percelen, welke na genoemde datum zijn gebouwd. Zij geldt niet voor onbebouwde percelen of voor bebouwde percelen van vóór 21 december 1931. Genoemde bepaling heeft ten doel het vrije uitzicht vanuit woningen en gebouwen op de weg te verzekeren. Mede omdat zij niet voor alle gron den van kracht is, kan daarvan geen gebruik worden gemaakt tot verze kering van de veiligheid op de open bare weg. Het komt ons in het belang van de vrijheid en veiligheid van het verkeer op de weg evenwel gewenst voor te kunnen beschikken over een alge meen geldend voorschrift tot beper king van beplantingen en dergelijke, die het uitzicht op de wegen kunnen belemmeren. Wij stellen u daarom voor te beslui ten tot het opnemen van een zodanige bepaling in de Algemene Politiever ordening voor de gemeente Heiloo, zoals is aangegeven in het voor u bij de stukken ter inzage gelegde ont- de goedkeuring van de onteigening. Het door de Kroon goedgekeurde be sluit tot onteigening vervalt, indien de gemeente niet binnen een jaar langs minnelijke weg de eigendom van de te onteigenen gronden heeft verkregen of indien dit niet mogelijk bleek, de eigenaren van deze gronden heeft doen dagvaarden voor de Ar rondissementsrechtbank.' Eenzelfde omschrijving heeft plaats over: „Zeeweg-Stationsweg" en „Oos terzijweg". Aankoop grond aan de Kanaalweg „Naast de grond, door u aangekocht van de firma van Tiel bij besluit van 24 februari 1961, is het wenselijk dat de gemeente de beschikking verkrijgt over het perceel weiland aan de Ka naalweg, groot 760 m2, in eigendom toebehorende aan mevr. S. W. Kiljan- Renes te Amsterdam. De eigenaresse is bereid gevonden dit perceel grond aan de gemeente te verkopen voor de prijs van 7.per m2, in totaal derhalve voor 5.320, Wij achten deze prijs aanvaardbaar en stellen u derhalve voor tot aan koop te besluiten." 4e wijziging verordening tot regeling van de jaarwedden van de vakleerkrachten aan de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs „De minister van Binnenlandse Za ken heeft de richtlijnen aangegeven nemerstraatweg 530 jeiloo - Telefoon 3635 GRATIsVhEORIE vJ van Ao^taslraat 28 Tel. 2508 Erkende Philips radio en televisie service i X? voor de algemene salarisverbeterin gen ten behoeve van de vakleerkrach ten bij het lager onderwijs. Het be treft hier de verbetering van de sala risnormen als gevolg van de verdeling van de zgn. „franjepot" inhoudende een uitkering ineens over de periode april 1960 t.e.m. juni 1961 en her ziening van de salaristabellen ingaan de 1 juli 1961. Over de normen is in het centraal overleg volledig over eenstemming bereikt. f salon A KENNEMERSTRAATWEG 420 TELEFOON ÓS08 Plaatselijk overleg is derhalve over bodig. Wij stellen u voor de ter in zage gelegde concept-besluiten vast te stellen," aldus een voorstel aan de Raad. Medewerking tot aanschaf van leermiddelen en schoolbehoeften ten behoeve van de r.-k. Lidwina-school „Het r.-k. kerk- en schoolbestuur van de parochie van de H. Willibrordus alhier heeft ingevolge artikel 72 der lager-onderwijswet 1920 medewer king verzocht voor de eerste aanschaf van diverse hieronder aangegeven leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de St. Lidwina-school aan de Past. van Muijenweg. Het betreft de leermiddelen: voor het vak natuurkunde: nieuwe handleidingen voor de klassen 4, 5 en 6 en een instrumentarium; voor het vak menskunde en hygiëne: nieuwe boekjes voor de 6e klas; voor het vak aardrijkskunde: een 37- heeft alles op Kennemerstraatweg 330 Heiloo Telefooh 244t r\ tal landkaartstempels, een opberg- kast voor deze stempels, 21 nieuwe aardrijkskundeboeken voor de oplei dingsklas en een aanvulling van de Europa-atlassen met 5 exemplaren; voor het vak lezen: twee oprolbare kaarten met normaalwoorden beho rende bij de methode, die thans in gebruik is en bestemd voor de le klas en de hulpmiddelen: een schrijfmachine, een jalouziekastje ter berging van officiële stukken en een gasgeyser. Aangezien naar onze mening door deze noodzakelijke aanschaffingen de normale eisen aan het onderwijs op de Lidwinaschool te stellen niet wor den overschreden en er overigens geen beletselen aanwezig zijn, stellen wij u voor de gevraagde medewerking te verlenen." Dit schrijven B. en W. aan de raadsleden. Het vervolg van de te behandelen punten door de raad voor a.s. vrijdag vindt u op pag. 2 (eerste kolom).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1961 | | pagina 1