iekuye** t28 - HEILOO - TELEFPON 3287 EN MEESTE SERVICE mifHi V€fJt televisie én radio Foto vWUIJTS Optiek lar RADIO BAKKER 'v\yooA Philips Radio en vj/rel^isia PLAATSGENOOT OPENT ELDERS, EEN POELIERZAAK U KOOMEN'S MODES 18e JAARGANG NUMMER 51 15 MAART 1962 Dit blad verschijnt iedere donderdag in een oplaag van 5500 exemplaren huis-aan-huis in de gemeenten Heiloo Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egmond' aan de Hoef en Akersloot Redaktie- en administratie-adres: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 02200-4190 - Giro 140847 Advertenties per mm 14 cent (Bij kontrakt reduktie) Advertenties e.d. moeten uiterlijk dinsdagmiddag 6 uur in ons bezit zijn VERVOLG VERSLAG VAN DE L VERGADERING BOUWFONDsj/' Aangezien ons verslag vorige week niet in zijn geheel kon worden ge plaatst en het ontbrekende nog enige cijfers bevatte die van belang zijn, plaatsen wij hier de rest. Bouwplannen en bouwdegelijkheid De heer Mol zei dat de Bouwkas een 10-jaar bouwtypen heeft. Eén er van wil men in Heiloo realiseren in plan Zuid. Het is een bouwplan van 28 woningen. Deze woningen kosten de koper, wanneer premie wordt ver strekt, 20.000,—. Het heeft een indeling van 3 slaap kamers (7 slaapplaatsen), douchecel, Eng. kamer, w.c., keuken en schuur tje. De vliering is niet bevloerd. Of dit bouwplan in 1962 uitgevoerd kan worden, kon de heer Mol niet mededelen. Zelfs niet zonder premie, omdat ontelbare bouwplannen zijn in gediend. De gemeente Heiloo heeft grond ter beschikking gesteld (zoals men weet in-Zuid, Red.). De bouwkas leidt de bouw en con troleert op degelijkheid. Tegenwoor dig wordt door de Bouwkas een cer tificaat vefstrekt op de bouwdegelijk heid. Een soort garantie dus, aldus spreker. 23.75 per week De heer Mol zei in het slot van zijn toespraak te begrijpen dat zijn toe hoorders natuurlijk graag zouden willen weten wat de kosten van ren te, afschrijving en onkosten per week ongeveer zouden zijn. Gerekend naar een huis van,/ 20.000,— (grond in begrepen) 15% eigen geld en 85% geleend geld, ongeveer 23,75 per week. Daarin is ook begrepen onder houdskosten. Spr. noemde 1074, aan rente en afschrijving en o.a. 110,onderhoudskosten per jaar. Aardige woningen Wij hebben de tekeningen bezichtigd, ze waren voor de bezoekers aan de wanden geprikt. Het is een aardig bouwtype. Eenvoudig, maar zoals be kend, worden ze degelijk uitgevoerd. Om dit te illustreren vertelde de heer Mol 't een en ander uit het bestek. In het tweede deel van de avond, zelfs al in de pauze, werden vele v'ragé»i afgevuurd dé vertegen woordigers van het Bouwfonds. Een groot aantal spaarders meldde zich aan. Zoals men weet heeft ook de heer Brandsma, directeur van Ge meentewerken, zitting genomen in de plaatselijke conwnissie. MISDAAD - MEINEED MOORD EN MOED Zoals op de biljetten, die in vele zaken in Heiloo voor de ramen han gen, te lezen valt, zal de plaatselijke rederijkerskamer 'T ONTLUIKENDE ROOSJE haar speelseizoen afsluiten met de. opvoering van het toneelspel „Madame Tic-Tac". „De Roos", die vorig jaar haar 70- jarig jubileum vierde met een gala voorstelling uitsluitend voor haar do nateurs, geeft dit keer weer 2 voor stellingen in „De Rustende Jager" nl. op 17 en 24 maart a.s. Er zijn weer losse kaarten verkrijg baar, zodat een ieder die van een gezellige toneelavond houdt, weer zal kunnen genieten van hetgeen 't Ont luikende Roosje voor het voetlicht brengt. De regisseur, waar wij een gesprek mee hadden, wilde niet veel loslaten over de inhoud van het stuk, aange zien dat in grote mate de spanning bij het publiek zou wegnemen. Wel kregen wij een programma (zoals de donateurs dat altijd van te voren thuis gest urd. krijgen) en daarin lazen wij: „De centrale jiguur in dit toneelstuk, Madame Tic Tac, is een vrouw die op latere leeftijd blind en doof geworden is. Zij wijl:' haar invaliditeit aan een. verkeerde behandeling in een zieken^ huis, waardoor bij haar een bittere wrok tegen de gehele samenleving is ontstaan. In het café, waarvan zij de eigena resse is, heeft zij enige figuren om zich heen verzameld, die - ieder op zijn eigen manier - aan de zelfkant van de maatschappij verkeren. In de beslotenheid van deze kring zwaait Madame Tic-Tac de scepter. Niet iedereen kan echter blijvend haar ge zag aanvaarden, hetgeen tot drama tische ontwikkelingen leidt. Doordat Madame Tic-Tac doof èn blind is, kan haar omgeving geen normaal contact met haar onderhou den. De gesprekken met haar worden gevoerd door „getictac" - een soort morsetekens - op haar hand. Een uitermate moeilijke opdracht voor de spelers tot zover het programma. Inderdaad verraadde deze tekst ons niets over de, intriges rond Madame Tic-Tac, maar het maakte ons wel erg nieuwsgierig. Toen wij tijdens één van de slotrepetities eens voor zichtig om de hoek van de deur ke ken, werden we dan ook niet teleur gesteld. Te rekenen naar de kogels die ons om de oren vlogen, belooft het werkelijk een zeer spannende avond te worden. Toen wij ons later, nog met knikken de knieën, de kruitdamp van het klamme voorhoofd wisten, waren wij van twee dingen overtuigd: Wij wil len beslist deze opvoering van „Ma dame Tic-Tac" niet missen èn wij gaan lekker veilig op de achterste b^nk zitten! Tot ziens dan in De Rustende Jager zaterdagavond a.s. GRQOTSTE '0R7ERING Aostastraat 2i Erkende Philips radio en televisie service JUBILEA IN DE ST. WILLIBRORDUSSTICHTING Een viertal broeders jubileert Wij lezen in „De Klaroen", orgaan van de St. Willibrordusstichting, dat in maart een viertal broeders jubi leert. Broeder Jovitus M. viert op maandag 19 maart zijn Gouden Professiefeest. Op ^dezelfde dag viert broeder Chris- tino M. zijn Zilveren Professiefeest. Broeder Justinus M. viert ook al op 19 maart zijn Zilveren Professiefeest. Naast deze drie Hollandse broeders, welke korter of langer in de stich ting werkzaam zijn, viert ook een Belgische broeder het 25-jarig Pro fessiefeest in onze Willibrordusstich ting. Het is broeder Herman M. van het Psychiatrisch ziekenhuis te Luik. Deze is in Heiloo studerende. AMATEURS VAN „D'OPRECHTE AMATEUR" VOOR 'T VOETLICHT I in „De Oude Pastorij" Op niaandag 26 maart zal een aantal amateurs van „d'Oprechte amateur" in het verzorgingstehuis „De Oude Pastorij" optreden. Het zal weer een zeer gevarieerd programma zijn. Reeds eerder was een groep van hen in het bejaardenhuis. De leiding be rust ook nu bij Henk Driessen (Alk maar) Hewfenweg 151 - Telefoon 8594 Het wil B- en W. voorkomen, dat in deze situatie binnen afzienbare tijd geen redelijke oplossing valt te ver wachten. Het is daarom, dat B. en W. bereid zijn. alsnog nader te onderzoe ken in hoeverre op aanvaardbare voorwaarden een passende oplossing tot stand kan worden gebracht," al dus burgemeester Pesman. In „De Gemeente", een blad voor raadsleden, lezen we naar aanleiding van het tekort aan gymnastiekruim- te etc. het volgende: Met name de bouw van gymnastiek lokalen is broodnodig. Op het Ka naleneiland, waar over enige maan den tien lagere scholen in gebruik zullen zijn, ontbreekt nog elke gele genheid om in een zaal gymnastiek les te geven. Voor de bouw van 4 gymnastieklokalen op het Kanalen eiland, vier voor Tuindorp Oost en 2 voor Oyervecht Zuid is een urgen tieverklaring gevraagd, aldus B. en W. van Utrecht aan de raad, in een nota. In Delft sprak burgemeester De Loor bij de begrotingsbehandeling zijn zorg uit over het gebrek aan gymnastiek lokalen. „Wij juichen al, als we ein delijk een lokaal kunnen bouwen dat acht jaar geleden al tot stand had moeten komen." En weth. v. Leeuwen van Dordrecht heeft gezegd: „Het is onvoorstelbaar dat de minister niet tot medewerking bereid is, wanneer hij weet dat er in de nieuwe Dortse wijken ruim 3400 kinderen verstoken blijven van enig gymnastiekonderwijs Commentaar- overbodig In Heilo zijn er thans twee. Wil men aan de behoèfte voldoen op dit ter rein, dan moeten er twee bij komen. Met één zouden we in ieder geval al op de goede weg zijn. Wat de bedoeling is van dit artikel? Er op te wijzen dat wij niet alleen in Heiloo met het probleem zitten van een tekort aan gymnastiekruim- te en dat plaatselijk dit probleem niet zo gemakkelijk op te lossen is, omdat men dus veelal toewijzingen of goedkeuringen moet verkrijgen van Rijks- of Provinciale besturen. Het betekent onzes inziens allerminst dat we stil moeten zitten of afwach ten! Waar maar enigszins een kans is, moeten \ye die aangrijpen. Het is daarom verheugend dat B. en W. er thans ook zö over denken. •aatweg t/o. Willibr.stichting Telefoon 4414 Suède eeft zoveel voor dat het een onverganke lijke mode is. j In onze nieuwe EENTE- kollekti m vindt u suède jasjes i ïV v^el variaties en kleuren. 129.— >19.—W' MR. H. J. PEEMAN BENOEMD j tot gemeente-sekretaris van Zwolle Zoals wij reeds meedeelden, was onze oud-plaatsgenoot de heer Mr. H. J. Peeman als nummer 1 geplaatst op een voordracht ter benoeming van een gemeente-sekretaris te Zwolle, de Overijselse hoofdstad. Maandagavond is Mr. Peeman be noemd, hetgeen voor hem een grote promotie betekent. Mr. Peeman was eertijds in Heiloo woonachtig en ter sekretarie werk zaam; laatstelijk als loco-sekretaris. In 1949 vertrok Mr. Peeman naar Hoorn, waar hij gemeente-sekretaris werd. Mr. Peeman is lid van de Partij van de Arbeid. VERLOREN EN GEVONDEN VOORWERPEN J Opgave van verloren en gevonden voorwerpen welke als zodanig op het groepsbureau der Rijkspolitie te Hei loo, v. d. Feen de Lilleweg 14, wer den aangegeven. Gevonden: portemonnee, dameshor loge, suede want, geruite mohair sjaal, herenschoen, hanger goudkleu rig metaal in plastic. Verloren: 1 paar suede wanten, da mesketting, zijden dameshandschoen, blauwe autoped, groene want, dames horloge, sleutel, portemonnee, heren schoen, spa, kinderhandschoen, boek, grijze fietstas. PLAATSGENOOT BETROUWBAARSTE j BESTUURDER V Eerste in' pijlenrit Rac Oost Onze plaatsgenoot, de heer P. Pou- wels, heeft samen met de Groninger Windsma de pijlenrit 1962 gewon nen. Deze rit werd door de K.N.A.C. georganiseerd. Deze betrouwbaarheidsrit leverde dit equipe 321 strafpunten op. Nummer twee kreeg 389 strafpunten. In de A-klasse bestuurders werd de heer Pouwels ook eerste en daarmee kampioen. Hij verzamelde 77 punten op zijn naam. Nummer twee 50 pt. Onze plaatsgenoot Wim Ackerman is van plan een poelierzaak te openen in Alkmaar, op de Mient. Voorheen was daar 't Alkmaars Kaashuis ge vestigd. Wim Ackerman is thans nog werk zaam in de pluimveehandel en het kuikenbroedbedrijf aan de Ewisweg. CO» HARTIN TCONDIR STUOlO'! VROEG OF LAAT r\ Op 25 augustus vorig jaar kwam de 4-jarige P.R. op de Westerweg te vallen. Hij zat achter op de fiets van zijn 11-jarig broertje, toen zij bij het passeren van een auto tegen een plotseling geopend portier reden. De kleuter werd licht gewond en nadat de bestuurder van de auto de jongen aan de zorgen .van omwonenden had toevertrouwd, vertrok hij zonder zijn adres op te geven. Er waren niet voldoende gegevens voorhanden om deze autobestuurder direkt te achter halen. Totdat één dezer dagen een wachtmeester der R.P. iemand meende te zien, die op de autobe stuurder van »25 aug. leek. Na eerst ontkend te hebben zakte hij, zoals men dat pleegt te noemen, door de mand. Vooral ook omdat een getuige van toen hem herkende. Zij het laat, volgde nu het proces-verbaal. den heren? Veilig en snefl'v. „Wel ja," zei Kappie, „fèien we maar zo'n Oosterse benewageiKne- men. Breng ons maar naar de havèn>. steiger zes!" Nauwelijks zaten Kappie en Picolini in het karretje, of de man trok hen in wilde ren voort. „Kalm aan," zei Kappie, „je hoeft je voor ons ja geen miltvergroting te lopen en HELA! Waar ga je heen? Dat is de weg naar de haven niet!" Maar de ricksha-loper maakte geen aanstalten om van richting te ver anderen. „O edele heren," zei hij hijgend, „het verheugt mij om u in mijn nederige kar langs de schoonheden van Singa- poeti te rijden en daartoe een kleine doch fraaie omweg te maken." „Als ik zég .„HAVEN,,, dan bedoel ik geen schoonheden, klont!" riep Kappie boos. „Voorüit! Wendt je roer kerel!" Maar de man deed, of hij niets hoor de en spurtte verder en verabr. de donkere stad in. 20. De fakir holde naar buiten en riep een man aan, die net voorbij kwam rennen met een karretje, op zoek naar passagiers. Op gedempte toon wisselde hij enkele woorden met hem en verdween schielijk, toen hij Kappie en Maestro Picolini uit het paleis van de Maharadja zag komen. Kappie had de rammen daar achter gelaten, want allé kudden uit de om trek waren tóch eigendom van deze Oosterse vorst. Ricksha, heren?" riep de man met het karretje op hen toelopend, „Rij- Straatweg 103 V Heiloo Telefodfi 4870

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1962 | | pagina 1