'125.- P. J. van Kessel Slagerij P. SNEL Slagerij de Boer Luister dat is radio ^flsscheU^ Stemgerechtigden voor de Gemeenteraadsverk. in Limmen Vraag de prachtige kleurenfolder en/of demonstratie aan: SNEL WAARBORGT KWALITEIT Als speciale aanbieding: Onze extra aanbieding Vleeswaren: GEBRADEN GEHAKT, 100 gram 0.36 GEBRADEN GEHAKT, 200 gram 0.60 Dinsdag en woensdag gehaktdagen: KAPPIE EN DE OERMUZIEK 17 MEI 1962 BIJBLAD UITKIJKPOST die in verband met hun gezondheid voor vervoer naar het stembureau per auto in aanmerking wensen te komen, gelieven dit voor 25 mei aan de sekretaris van de K.V.P., de heer J. C. Duijkersloot, Dusseldorperweg 128, op te geven. Het bestuur K.V.P. Limmen Bewonder de rijkdom van de ERRES-klank Verbaas U over de talrijke technische verfijningen Laat Uw ogen gaan langs de "persoonlijke" stijl van de fraaie haute couture-kasten Dat is Creatie '62 - ERRES radio naar Uw persoonlijke smaak. Reeds vanaf Mooie runderlappen, 500 gram 2.1 kg 3.50 Karbonade, per 500 gram 1.98; per kg 3.50 Gehakt, per 500 gram 2.per kg 3. Biefstuk Tartaar, per stuk 0.55; 3 stuks 1.38 Slavinken, per stuk 0.45; 3 voor 0.98 Lamsvlees, per 500 gram vanaf1.25 Saucijsjes, 500 gram van 2.20 nu 1.98 Lamskarbonade, 500 gram1.69 100 g Gehakt, 100 g Poulet en 1 mergstaaf samen voor 0.98 SNIJWORST 100 g 0.54; 150 g 0.59 CORNEDBEAF 100 g 0.55; 150 g 0.59 GEBRADEN GEHAKT 100 g 0.35; 200 g 0.59 BOTERHAMWORST 100 g 0.34; 200 g 0.59 GEKOOKTE KINNEBAK 100 g 0.40; 200 g 0.59 enz. enz. uit onze overige 50 Specialiteiten! KERKWEG 18 - LIMMEN - TELEF. 02205-263 Dusseldorperweg 41 - Limmen - Tel. 02205-278 1 Dusseldorperweg 37 - LIMMEN - Tel. 02205-284 MOOIE OSSELAPPEN, 500 gram 2.— BIEFSTUK TARTAAR, per stuk 0.58 BIEFSTUK TARTAAR, 3 stuks 1.35 SLAVINKEN, per stuk0.42 .SLAVINKEN, 3 stuks1.— 500 gram GEHAKT, met kruiden 1.58 100 gram KINNEBAKSHAM0.25 200 gram KINNEBAKSHAM0.49 150 gram PEKELVLEES0.67 150 gram PORK0.48 Voorts nog tal van vleeswaren Gelieve uw telefonische bestellingen vrijdagavond op te geven. MARSFESTIVAL TE LIMMEN Zondag 20 mei a.s. zullen er te Lim men grote nationale marswedstrijden gehouden worden voor drumbands, harmonie- en fanfarekorpsen, waar aan 22 verenigingen deelnemen. Dit muziekfestijn, dat georganiseerd is geworden door het comité „Festi val 1962" als onderafdeling van het V.V.V. Limmen, heeft plaats in sa menwerking met de drumband „Ex celsior", welke tevens haar eerste lustrum viert. Om 12 uur zal er een officiële ont vangst zijn ten gemeentehuize, waar na om 1 uur de wedstrijden beginnen. Het parcours is aan de Kerkweg - Dusseldorperweg. De organisatie is door een aktief co mité (met als voorzitter de heer Th. Dekker) prima geregeld en als het weer meewerkt, belooft het voor Limmen een succesvolle dag te wor den. EMMABLOEM-KOLLEKTE De in Limmen gehouden kollekte, waarvan de opbrengst is bestemd ter bestrijding van de tuberculose, heeft dit jaar een bedrag van 160,20 op gebracht. LIMMEN-NIEUWS De eerste nederlaag die het eerste elftal deze competitie te slikken kreeg was tegen Go-Ahead uit. Deze week ontvangen wij dit elftal en ho pen dat er van een revanche sprake zal zijn, vooral is dit nodig om de 2e plaats te behouden. In verband met het muziekfestival, hetwelk op zondag wordt gehouden, is deze wedstrijd vastgesteld op za terdagavond 19 mei om 6 uur. Zondag 20 mei wordt nog gespeeld: Limmen 3Alkm. Boys 6, om 12 uur. GROOTS MOZAIEKENFEEST te Limmen Duizenden bezochten het gezellige dorpje Het is weer gebeurd. Nijvere handen zijn nog bezig de laatste tulpen te koppen en ook de zeer fraaie moza ïeken en werkstukken beginnen weer in verval te geraken. Aan de inspan nende arbeid van vele inwoners van Limmen, die kosten noch moeite ge spaard hebben om Limmen weer in de grote belangstelling van binnen- en buitenland te plaatsen, is helaas niet die medewerking verleend waar iedereen op hoopte. Wij bedoelen hierbij niet het volijverige comité on der de bezielende leiding van de heer Toon Valkering, niet de sympathieke belangstelling van burgemeester Bos nia als voorzitter van het V.V.V.-be- stuur en ook niet de bezielende mede werking van geheel Limmen. Neen, wat wij bedoelen is de natuur, die een spaak in het wiel heeft gestoken. Eerstens moesten de bloemendagen tweemaal uitgesteld worden, omdat de hyacinthen maar steeds weigerden te gaan bloeien. Vervolgens heeft de natuur de groei en bloei van narcis sen en tulpen zodanig tegengehouden dat van bloeiende bollenvelden niet veel terecht is gekomen. De meeste bloemen waren al gekopt of stonden nog niet in bloei. Want het gaat bij de heren bollenkwekers alleen en uit sluitend om de kostbare bol. Wat verantwoord was bleef staan. Maar ook moeder natuur heeft er voor gezorgd, dat een zeer belang rijke categorie bezoekers verstek liet gaan, nl. de wandelaars en de fiet sers. Achter het beschuttende glas van het autoruit was het wel uit te houden, maar zodra men de wagen uitkwam kreeg men de koude rillin gen over de rug. Jammer voor de vele bedrijven, die hun terrassen met de uiterste zorg hadden opgesteld en die hun tafels en stoelen maar weer binnen gehaald hebben, want van enige omzet zaterdag en zondag is niets gebleken. Ook heeft de nattiur de organisatoren grote parten ge speeld. De grote hoeveelheid kralen welke men voor het leggen van mo zaïeken en het maken van de werk stukken nodig had, moesten in koel huizen worden opgeslagen, want al leen Limmen is niet in staat dit gro te aantal te leveren. De kwaliteit leed hier ook onder, ter wijl ook de regenbuitjes zaterdag en zondag er geen goed aan deden. Toch stond iedereen te kijken hoe fantastisch alles, ondanks de grote tegenwerking van moeder natuur, er nog uitzag. Dit is wel voornamelijk te danken aan het grote vakman schap van de inwoners van Limmen. Maanden hebben zij, met inschake ling van het gehele gezin, gewerkt aan het werkstuk, dat zij in enige dagen de wereld kond zouden doen. Het was weer de heer J. Kaandorp die de eerste prijs met lof van de jury kreeg voor de waagtoren. Alle automobilisten, als zij even de kans kregen, bleven vol bewondering voor dit fantastisch pronkstuk staan. Ook de heer C. Mooy, doorgefourneerde vakman als hij is, met zijn Pier van Scheveningen, genoot de volle belang stelling, terwijl ook S. Koot met zijn speeltuin ieders bewondering af dwong. Wij kunnen zo wel doorgaan. Dat de jury deze pronkstukken met andere, meer deskundige, ogen be kijkt dan het publiek, spreekt van zelf. Een lichtpunt was er weer, nl. de uitverkiezing van mej. Marjan Zandbergen tot bloemenkoningin. Met haar stralende glimlach verdreef zij alle koude en zal een ware repre- sentatant zijn voor de gemeente Lim men, het bloemendorp bij uitstek. Burgemeester Bosma kon dus weer uitermate tevreden zijn, met zijn bloemenkoningin, met zijn ijverige comité, met zijn prachtige medewer king van de bevolking; ja met alles. Het moet voor een burgemeester toch wel een grote genoegdoening zijn, eerste burger te zijn van een gemeen schap, die als het er op aan komt ook één gemeenschap is, ondanks alle on derlinge meningsverschillen, welke er nu eenmaal in iedere gemeenschap zijn. H E I L O O NATUURBESCHERMING een brandend probleem in onze samenleving Onze gemeente heeft zich na de oorlog snel uitgebreid en nog steeds komen velen zich hier vestigen. Eén van de redenen hiervan is, dat Heiloo een goede woongemeente is met uit stekende verbindingen naar de grote plaatsen zoals Alkmaar, Amsterdam en Haarlem en veel natuurschoon heeft in de onmiddellijke omgeving. Duin, strand en bos zijn snel en ge makkelijk bereikbaar. Als we het streekplan van Provinciale Staten bekijken, zien we dat de streek waar in we wonen nog zeer velen zal moe ten opnemen, hetgeen onvermijdelijk gepaard zal gaan met een nog verde re aantasting van het natuurschoon. Dit geldt niet alleen voor onze om geving, doch voor verschillende delen van ons land. Voor onze snel groei ende bevolking zullen huizen moeten worden gebouwd, wegen aangelegd, terreinen voor industrie beschikbaar gesteld, woeste gronden voor agrari sche doeleinden ontgonnen worden, enz. Kortom, steeds meer woeste grond zal ten offer vallen om onze bevolking te doen wonen en eten. Het gevolg is dat dagelijks van de rekreatiegebieden wordt afgeknab beld. De vijfdaagse werkweek biedt de mens, gebruik makend van snelle vervoersmiddelen, de gelegenheid zijn vrije tijd meer dan ooit door te brengen in de vrije natuur, hetgeen ook noodzakelijk is voor zijn licha melijke en geestelijke gezondheid. De tegenwoordige mens, levend en wer kend in een zenuwslopend tijdsge wricht, moet zich kunnen recreëren. Dat dit schier onoplosbare problemen met zich meebrengt is een onmisken baar feit. Met de massale trek naar de natuur wordt deze tevens ernstig bedreigd. Want de mens is in het AKERSLOOT OPENING „NATUURBAD AKERSLOOT" In verband met het naderende zwem- seizoen heeft het bestuur van de Stichting Natuurbad Akersloot be sloten het bad voor het publiek open te stellen op zaterdag 19 mei a.s. in dien het goed weer is om de zwem kunst te beoefenen. Mochten de weersomstandigheden niet gunstig zijn, dan zal het bad de finitief worden geopend op maandag 21 mei a.s. De zwemliefhebbers worden er aan herinnerd, dat de abonnementen te voren dienen te worden aangevraagd op het formulier dat reeds huis aan huis is bezorgd. Mocht dit formulier in het ongerede zijn geraakt, dan kan men deze formulieren aanvragen bij de voorzitter van de Stichting, de heer J. L. E. van Dijk, Meerweg 17, alhier. De ingevulde formulieren die nen wederom aan dit adres te worden ingeleverd, waarna de abonnementen worden uitgeschreven en bij de ope ning van het bad worden afgegeven tegen betaling van de kosten. Naar aanleiding van de geruchten dat het water van het bad zou zijn afge keurd in verband met gevaar voor de „ziekte van Weihl", zij medege deeld dat deze roddelpraatjes volko men uit de lucht zijn gegrepen. Door de rattenbestrijder is bij het bad en omgeving gezocht naar rattensporen, welke door deze deskundige niet zijn gevonden. Bovendien is er in het bad stromend water, zodat het water steeds weer ververst wordt door het Alkmaardermeer en besmettingsge vaar uitgesloten is. PRIJZEN BESCHIKBAAR GESTELD VOOR DE LELIETENTOONSTELLING „Het bekroningsfonds Lelietentoon stelling Akersloot" mocht op haar uitnodiging tot het beschikbaar stel len van prijzen vele gunstige reacties ontvangen. Hieronder volgt een lijst van schenkers van gelden, bekers, medailles e.d. Assurantiekantoor Kaandorp, Aker sloot, medaille. Bloembollenveiling- ver. „West-Friesland", Bovenkarspel, 40.Bloemenveiling ,,'t Centrum" Beverwijk, 50,Fa. W. Blokker, Jzn., Akersloot, zilveren sigarendoos. Brunie, Hoorn, Lauwertak. Coöpera tieve Bloembollenveilingver. „H.B.G." Lisse 25,Coöp. Raiffeisenbank „Akersloot", beker. Van 't Hof en Blokker N.V. Limmen, beker. Hol lands Bloembollen Huis Lisse 25, P. de Jager Zonen N.V., Heiloo, gouden medaille. Kon. Alg. Ver. v. Bloembollencultuur, Haarlem, 25,-. K. Rusting jr. Andijk, 25,Ver eniging „De Lelie", Haarlem, 25,—. S. Winder Zn, Limmen, beker. Autorijschool GRATIS THEORIE algemeen nog ver van natuurwaarde- ring. De vervuiling en vernieling is ontstellend groot, handelingen waar mede de mens zich tegen zichzelf keert, aangezien hij de natuur niet kan missen. In 1960 bezat Nederland nog circa 900.000 ha woeste grond, thans niet meer dan circa 200.000 ha. Het is daarom dat alle organisaties, werk zaam op het terrein van de natuur bescherming en natuurstudie zich hebben beraden over de vraag hoe een zo effectief mogelijke bescher ming van het resterende natuur schoon zou kunnen geschieden. Men heeft daartoe de reeds jaren be staande Bond van Natuurbescher- mingswachten gereorganiseerd tot het Instituut voor Natuurbescher mingseducatie, dat o.a. de volgende doelstellingen heeft: a) belangstelling voor de natuur en het landschap op te wekken en te stimuleren en het publiek te overtuigen van de noodzaak van een verantwoord gebruik van de natuur en het landschapsschoon. b) te voorkomen en tegen te gaan, dat door daadwerkelijk handelen van anderen de natuur of het landschapsschoon zou kunnen worden vernield of verontreinigd. Dit Instituut heeft zowel landelijk als plaatselijk een coördinerende taak gekregen. In zijn algemeen bestuur zijn opgenomen vertegenwoordigers van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten, Contactcommis sie voor Natuurbescherming, ANWB, Vogelbescherming, NIVON, Nederl. Jeugdbond voor Natuurstudie, Chr. Jeugdbond van Natuurvrienden, Ka tholieke jeugdbeweging (natuurstu dieclubs), Kon. Ned. Natuurhist. Ver., Staatsbosbeheer, Stichting Recreatie alsmede een aantal vooraanstaande biologen, zodat het Instituut de spreekbuis is geworden van alle bo vengenoemde organisaties, wanneer het gaat om het behoud en bescher ming van natuurgebieden. In vele plaatsen van ons land zijn afdelingen van het Instituut, zo ook in Heiloo. In 1951 werd in onze ge meente op initiatief van oud-burge meester Kalff een afdeling opgericht van de Bond van Natuurbescher- mingswachten (thans I.V.N.) Sinds dien werkt een aantal mensen in ons dorp aan de verbreiding van de na tuurbeschermingsgedachte; zij doen dit door het houden van excursies, lezingen, filmvoorstellingen, tentoon stellingen enz. Velen van de inwoners, die zich hier de laatste jaren hebben gevestigd, zullen niet bekend zijn met het feit, dat men de natuur in Heiloo en om geving voor vernieling en vervuiling wil trachten te behoeden en in een zo ongerept mogelijke staat te hou den. Wij hebben hiervoor echter meer medewerking nodig, hetzij in de vorm van financiële, hetzij in de vorm van daadwerkelijke steun. Het lidmaatschap bedraagt 2.50 per jaar, waarvoor men 6 maal het tijd schrift „Mens en Natuur" ontvangt. Op aanvraag wordt u gaarne een exemplaar, alsmede de brochure „De Verbreiding van de Natuurbescher mingsgedachte" ter kennismaking toegezonden. Wilt u er meer van weten? Op on- dervermelde adressen wil men u gaarne nader inlichten. Chr. v. d. Graaf, voorz. afd. Heiloo en lid Alg. Bestuur, Westerweg 180, telefoon 2463; B. H. Tammenga, Breedelaan 34, te lefoon 7497. LEDENTAL VAN GYMN.VER BLIJFT STIJGEN Ledenstop, voor één groep meisjes, werd noodzakelijk Dezer dagen hield de gym.vereniging Doves in het Dorpshuis haar jaar vergadering. Deze werd geleid door voorzitter A. J. Vennik. Uit het jaarverslag van de heer P. Bakker, sekretaris, bleek, dat het ledental per 1 januari 1962 462 be droeg. De moeilijkheden met het aan tal lesuren zijn nog niet opgelost. Vooral de kleuters zijn nog steeds de dupe van het niet beschikbaar zijn van het gebouw aan de Kerklaan, terwijl voor één groep meisjes in het gemeentelijk gymnastieklokaal een ledenstop moet worden ingesteld. Geconstateerd mocht worden dat de samenwerking met de turnkring Nrd. Hollands Noorderkwartier voortref felijk is. Doves heeft dan ook aan bijna alle turnevenementen en wed strijden meegedaan. Meestal met bij zonder goede resultaten. Uit het verslag van de penningmees teres mevr. P. Koomen-Lamar bleek,, dat de financiële toestand van Doves, goed is, doch dat een sober beheer, geboden blijft. De aftredende bestuursleden de he ren Jos Klerks (2e voorz.) en P. Bak ker (le sekr.) werden bij akklamatie herkozen. Bij de rondvraag werd wederom ge klaagd over de slechte verlichting in het gem. gymn.lokaal. De voorzitter antwoordde dat hierover herhaalde lijk kontakt met ambtenaren van de gemeente was opgenomen; tot heden zonder resultaat. In het tweede deel van deze bijeen komst, welke door 32 leden werd be zocht, werden door de heer De Wolf uit Haarlem (van de KNGV film dienst) enige mooie films gedraaid, die zeer in de smaak vielen. CO. iQOMOt» irvatr-. 29. Kappie en Maestro Picolini zaten somber in hun cel, toen opeens een hoofd voor het tralieraam verscheen. „Ahoy, kapitein," riep het hoofd, „eindelijk heb ik u gevonden!" „Okki!" riep Kappie, „Ho$ kom jij hier verzeild? Pas maar op, dat die spijkerklonten jou ook niet gevangen nemen!" „Dan moeten ze toch vroeger op staan," zei de scheepsjongen zelfbe wust. „Ik heb een sappig plannetje om u uit die kooi te halen; ik ga de muur omverduwen!" „De muur omver duwen?!" herhaalde Kappie verbaasd, „Daar is wat meer kracht voor nodig, dan een groene haring als jij kunt opbrengen!" „Poeh!" zei Okki verontwaardigd, „ik ben sterker dan u denkt en bo vendien doe ik het niet zelf. Voor zware karweitjes gebruiken ze hier olifanten en hier op het pleintje staat er juist eentje geparkeerd." Met deze woorden verdween de wak kere scheepsjongen van het venster en liep op de grijze kolos toe. „Kom ouwe jongen, help eens een pootje," zei hij, tegen een der achter poten van het dier duwend. De olifant opende lodderig de ogen, maar verroerde zich niet. „Snert!" bromde Okki teleurgesteld, „hoe starten ze nou zo'n tank op poten?"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1962 | | pagina 6