ietó mo oio... DR0KA DROKA DROKA m GROOTS uitkijkpost 0ok voor een gering |rL bedrag hebben wig waardevolle geóchenken^ ^Cunótkanclel „CzDe gulden ^ÏDraeck" is onze kollektie GESCHENKEN UW DROGIST STRAATWEG 402 HET GESCHENK Verwarmingsdeken STRAATWEG 402 Uw Drogist heeft het 22 NOVEMBER 196? rol? j 5ieerenweg 201 - a^leiloo „WELVAART EN GELUK DOOR KERNENERGIE" De Bond van Plattelandsvrouwen afd. Heiloo en de Holl. Mij. van Land bouw afd. Heiloo en Omstreken, kwa men gezamenlijk in „De Rustende Ja ger" bijeen. Na het welkomstwoord en enkele mededelingen gaf de presi dente de heer M. A. de Wijs gelegen heid zijn lezing over „Welvaart en Geluk in de kernenergie" te houden. Op zeer duidelijke wijze memoreerde deze spreker de geschiedenis van het atoom. 500 jaar voor Christus, aldus begon de heer De Wijs, verkondigde een Griekse wijsgeer Democritas, dat de atomen door de ruimte zweefden als bouwstenen van het heelal. Een tweede wijsgeer, Aristoteles, leerde echter dat de aarde was opgebouwd uit de vier elementen: vuur, licht, water en aarde. Deze leer was voor de mensheid in die tijd aanvaardbaar en men ging helaas 2100 jaar met deze leer verder. De bekende geleerden, het echtpaar. Curie, zocht vier jaar lang naar de] geheimzinnige stralen van o.a.. ura-| niumerts, nl. de radiumstralen enj legde hiermee de basis van de kern wetenschap. Een tekenfilm o.a. liet zien het planetenstelsel, het splitsen van de atomen, de neutronen, pro tonen en de ontzaglijke mogelijkhe den met deze kernenergie. Op velerlei terrein wordt dit reeds toegepast, o.a. in de geneeskunde, voor land- en tuinbouwgewassen, het conserveren van voedsel, enz. Met de wens dat de kernenergie en kel tot zegen en niet tot vernietiging van de mensheid zal leiden, eindigde de heer De Wijs deze boeiende lezing. Het was de voorzitter van de Holl. Maatschappij die de heer De Wijs dank bracht onder aanbieding van een boekenbom Hierna sloot de pre sidente met een wel thuis. FRANSE SCHOONHEIDSSALON geleid door jong energiek en vakkundig vakman In het pand van de fa. Roest aan de Heerenweg zal eind februari 1963 een grote dameskapsalon komen. Een modern bedrijf onder vakkundige lei ding. Een salon op Franse leest ge schoeid. We hadden één dezer dagen een ge sprek met de heer Coen v. d. Hoogen, een 22-jarige Amsterdammer, welke thans in Wormerveer als chef, reeds een dameskapsalon leidt. Gevraagd naar zijn plannen, zei de heer v. d. Hoogen: „Mijn plannen zijn er op gericht er een moderne schoon heidssalon van te maken, waaraan zeker in Heiloo en omgeving behoefte bestaat. Ik wil op de hoogte blijven met de modernste coiffure, richt de zaak daarom op z'n Frans in en door in Parijs te gaan kijken, ook hier het nieuwste te brengen." Verder zei ons de heer v. d. Hoogen: „Mijn ideaal is de vrouw mooi te maken," een ideaal wat zeker door vele moderne vrouwen gewaardeerd zal worden. De heer v. d. Hoogen heeft nog meer plannen. „Ik ben van plan shows te geven, waarbij men kennis kan ma ken met de moderne haarverzorging. Zo mogelijk in samenwerking met vooraanstaande modemagazijnen ter plaatse." U ziet het, geachte lezeres, u behoeft binnenkort niet naar elders te gaan voor een exclusief kapsel. De nieuwe dameskapsalon zal ook een uitgebreide afdeling parfumerie krijgen van bekende „huizen". BLOEMWERKEN VOOR CHRONISCH ZIEKEN Het groot aantal bloemwerken dat het Witte Kruis mocht ontvangen bij de opening van het Wijkgebouw, kreeg een goede bestemming. Een 20-tal chronisch zieken werd er mee verblijd. STREEKPLAN KOMT VOLGENDE MAAND AAN DE ORDE Boekelermeer blijft gespaard Blockhovepark, verder ijsbaan, spoor lijn en dan in noordwestelijke rich ting. De Alkmaarse bebouwing zou daarmee in overeenstemming kunnen worden gebracht. Het enige stukje bos van betekenis in de kop van Noord Holland wordt ernstig aangetast; wordt doorsneden door een moderne verkeersweg. Wij hebben reeds horen noemen dat men in deze weg „een natuurlijke schei ding" ziet tussen Alkmaar en Heiloo. De woorden „natuurlijke scheiding" begrijpen we niet goed, wel begrijpen we in welke richting bepaalde instan ties willen werken. Gelukkig is er ook in het Heilooër gemeentebestuur verzet gerezen tegen de aantasting van „ons" bosbezit, een zeer aantrek kelijk recreatiebezit voor N.-Holland. Vol belangstelling zien we de open bare behandeling van dit belangrijke streekplan tegemoet. ATLETIEKVERENIGING DOVES HAD GOED JAAR Ledental stijgende ,De atletiekvereniging Doves heeft 'n /goed jaar achter zich. Dit bleek o.a. fuit de verslagen die werden uitge bracht op de bijeenkomst, woensdag avond gehouden in het Dorpshuis. Deze bijeenkomst werd geleid door de heer Koelemey, voorzitter en trai ner van Doves. Onder invloed van de Nederlandse successen van top-atle- ten te Belgrado, stijgt ook de belang stelling voor Doves. Geconstateerd werd in het jaarverslag, uitgebracht door sekretaris R. Konijn, dat elf nieuwe leden toetraden en daarmee is het ledental gestegen tot 91. Financieel is de vereniging ook ge zond; dit bleek uit het verslag van de penningmeesteresse mevr. Klijns- ma - de Bakker. Besproken werden de moeilijkheden rond het clubblad. Men zit thans zonder redaktie. De aftredende bestuursleden, de he ren Rivièra en De Groot werden her kozen. Mevr. Brasser, welke tevens wedstrijdsekretaresse was, stelde zich niet meer herkiesbaar. In haar plaats koos men de heer Snick. Mevr. Brasser heeft een uitstekend verslag uitgebracht over de aktivitei- ten van de leden en hun prestaties. Verschillende clubrecords werden ver beterd. Twee leden van Doves, Jolan- de Brasser en Ineke Kloeg, kregen uitnodigingen in het buitenland uit te komen. Jolande werd in Parijs (Fr.) en Linnich (Dsl.) tweede op het num mer discus werpen. De heer Koelemey heeft de scheiden de wedstrijd-sekretaresse hartelijk bedankt voor het vele en acurate werk in het belang van de club. Op deze avond werden de prijzen uitgereikt van de gehouden clubkam pioenschappen. Ineke Kloeg kreeg voor de 800 meter de wisselbeker meé naar huis. Bij de jongens A kreeg René Brasser de beker, bij de meisjes B Jolande Brasser en de jon gens C Nico Kleverlaan. Tot het beste Doves-lid was uitge kozen Theo Erkamps terwijl de spe ciale wisselbeker, beschikbaar gesteld door kapper Braam voor het lid dat eventueel uitgezonden zou worden bij ploegsamens telling, naar Jolande Brasser ging. In het tweede gedeelte van deze druk bezochte bijeenkomst werden dia's vertoond en kleurenfilms gedraaid, gemaakt tijdens de gehouden club kampioenschap-wedstrijden in het Heilooërbos. Dia's en films welke zeer in de smaak vielen. LEDEN DOVES (JONGENS) TURNDEN VERDIENSTELIJK TEGEN WEST-FRIESLAND Een aantal turners van Doves (jon gens), was in het team van de Turn kring Noordhollands Noorderkwar tier opgesteld tegen West-Friesland. Zij turnden heel verdienstelijk, zodat, mede door hun werk, N.H.K. 612,8 pt. bereikte tegen West-Friesland 526 pt. Jan Muis behaalde in het persoonlijk klassement de derde plaats met 99,7 pt. 4e werd Frans Trap 98.8 pt. en 5e Hans Hoogerheyde 98 pt. x DR. W. J. LOJENGA OPENDE UITGEBREID WIJKGEBOUW Grote belangstelling bij officiële ingebruikname Dr. W. J. Lojenga, voorzitter van het Provinciaal bestuur van het Witte Kruis, opende officieel het uitgebrei de wijkgebouw aan de Holleweg. Hierbij waren aanwezig, naast burge meester J. A. Pesman en wethouder J. Bol ten, nog enkele raadsleden. Voorts bijna alle plaatselijke huis artsen, kruis-zusters, vertegenwoor digers van andere Kruisverenigingen, de afdeling „Gezinsverzorging" en zij die aan de bouw hebben gewerkt, w.o. architect J. Rus jr. Veranderde taak van K ruis verenigingen De heer J. M. Handelée, sekretaris van het Witte Kruis, welke organi satie de beschikking heeft gekregen over dit wijkgebouw, leidde de spre kers in. Dr. W. J. Lojenga, voorzitter van het Provinciaal Bestuur van het Witte Kruis, zei graag de opening te willen verrichten. Dr. Lojenga ging even in op de geschiedenis van het Kruis werk. Vroeger was het werk van de wijkzuster primair, evenals het bezit van een goed gevuld magazijn. Op het terrein van -de T.B.C.-bestrij ding moest veel gedaan worden. Nu is er minder wijkwerk en de zusters worden steeds meer ingeschakeld in het, wat Dr. Lojenga noemde, pre ventieve werk. Nieuwe taken wach ten. Dr. Lojenga noemde hiervan groepsvoorlichting en voedingsvoor lichting op het terrein van bejaarden voeding. Dr. E. Meerman-Schröder, districts kinderarts, complimenteerde 't Witte Kruis-bestuur met deze uitstekend geslaagde uitbreiding en de voor beeldige inrichting. Ze was bijzonder blij met enkele vondsten, o.a. met de speelhoek voor kleuters in de wacht kamer. „Wat me altijd is opgevallen in Heiloo, is de prettige samenwer king. Als er bepaalde wensen waren dan werden ze prettig opgelost." Dr. Meerman vertelde dat in Heiloo voor 90% vaccinaties werden ver richt, een zeer hoog percentage. „Eerst een beetje jaloers," aldus de heer K. Ranzijn, voorzitter van het Wit-Gele Kruis, „zijn we blij u te kunnen gelukwensen. We hopen te- zijnertijd van uw ervaringen te pro fiteren. We hopen u spoedig uit te nodigen bij de opening van ons wijk gebouw" liet de heer Ranzijn een beetje kritisch volgen. Mevr. Rootjes trad naar voren om namens „Gezinsverzorging" het Witte Kruis geluk te wensen. Burgemeester Pesman opende de rij der sprekers. Deze releveerde de be sprekingen over de bouw en inrich ting van wijkgebouwen. „Er waren verschillende oplossingen mogelijk; dat deze gekozen is stemt ons nu tot voldoening, nu we het resultaat zien." De presidente van het Witte Kruis, mevr. J. M. de Vries-Akkerman, was hekkesluitster van de sprekers. Ook zij greep in het verleden terug. Zij sprak over gebrek aan ruimte, al ja ren, zowel voor het Witte als het Wit-Gele Kruis. Zij dankte in het bijzonder oud-wethouder Tomson voor de grote medewerking, „ook al waren er wel eens wat misverstan den op te lossen" zoals mevr. De Vries het opmerkte. Dank bracht zij ook aan de raad voor de gunstige subsidieregeling. „We hopen dat de gemeente per 1 januari het wijkgebouw aan ons zal over dragen." Dank sprak de presidente uit aan het adres van de architect en de aan nemers, welke een fraai resultaat wisten te creëren. „Blij was het Witte Kruis met de opbrengst van een kol- lekte, welke op initiatief van mevr. Kamsteeg is gehouden," aldus mevr. De Vries. „Wij hebben daarvoor inge richt een kinderspeelhoek en een ijs kast. Dit laatste om entstof in voor raad te houden." van de gelegenheid het goed uitge ruste wijkgebouw te bezichtigen, werd een zeer druk gebruik gemaakt. Veel bloemstukken waren gezonden, o.a. door de gezamenlijke huisartsen, de afdeling „Gezinsverzorging", het Wit-Gele Kruis en de Plattelands vrouwen. Van de gelegenheid het wijkgebouw zaterdagmiddag te bezichtigen, werd -een -gering gebruik gemaakt. -■»— WITTE KRUIS VERGADERDE IN GEMODERNISEERD EN UITGEBREID WIJKGEBOUW Kontributie moet omhoog Maandagavond vergaderde het Witte Kruis in het gemoderniseerd en uit gebreid wijkgebouw aan de Holleweg. Hoofdpunt van de agenda was een voorstel van het bestuur de kontri butie te verhogen tot 10,p. jaar. In verhouding tot andere organisa ties was de kontributie niet hoog te noemen, het betrekken van een ge moderniseerd en uitgebreid wijkge bouw brengt, naast grotere mogelijk heden op het terrein van de Volksge zondheid etc., ook financiële konse- kwentie mee. De aanwezige leden be seften dit en stemden toe in dit voor stel. De verhoging gaat in op 1 januari 1963 en de leden krijgen vóór die da tum allemaal nog een persoonlijk schrijven. Per 1 januari 1963 wordt de kontri butie van „Gezinsverzorging", als men tevens lid is van 't Witte Kruis, 6,40 per jaar. Samen met het Witte Kruis hoopt „Gezinsverzorging" deze mededeling nog in een persoonlijk gericht schrij ven aan de leden te berichten. Overdracht wijkgebouw Nog is er geen zekerheid wanneer het Wijkgebouw, verbouwd door de gemeente, overgedragen zal worden aan het Witte Kruis. Men hoopt me dio februari. In dit verband kon be spreking van de begroting 1963 niet doorgaan, omdat nog niet geheel is te overzien de exploitatie etc. Men hoopt op de voorjaarsvergadering dit punt aan de orde te stellen. Zusterwoningen in 1963? De presidente van het Witte Kruis, mevr. De Vries-Akkerman, deelde in deze vergadering mede, dat de mo gelijkheid bestaat dat in 1963, door de gemeente, begonnen wordt met de bouw van 2 zusterwoningen. Reeds jaren bestaat daar behoefte aan. Men hoopt deze te kunnen bouwen in de onmiddellijke nabijheid van 't Wijk gebouw. De aftredende bestuursleden, mevr. Glas en dr. Ten Bruggencate, werden bij akklamatie herkozen. De afwerking van de agenda ging weer op een prettige en vlotte wijze, zodat de aanwezigen om kwart voor tien weer op straat stonden. URGENTIEVERKLARING AFGEGEVEN VOOR BOUW VAN GYMNASTIEKLOKAAL voor het uitgebreid lager onderwijs Bij het gemeentebestuur is, gedateerd 15 november 1962, een brief binnen gekomen van het Ministerie van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, waarin werd medegedeeld dat een urgentieverklaring is afgegeven voor de bouw van een gymnastieklokaal ten behoeve van het uitgebreid lager onderwijs. Dit zo nodige gymnastiek lokaal zal gebouwd worden bij de nieuw te bouwen 12-klassige u.l.o.- school aan de Ringweg waar men, op een later tijdstip, ook de r.-k. u.l.o. school hoopt te bouwen. Benoeming van onderwijzers weer uitgesteld Het agendapunt „Voorstel van burge meester en wethouders tot benoe ming van onderwijzers aan de J. P. Hasebroekschool en de Nic. Beets- school" is vrijdagavond opnieuw niet in behandeling gekomen. De zaak was nog niet rond, aldus burgemees ter Pesman. FEDERATIE VOOR VROUWELIJKE VRIJWILLIGE HULPVERLENING Op 9 november 1962 werd ook te Heiloo een plaatselijke Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening opgericht. Deze Federatie, die zowel plaatselijk, provinciaal als landelijk werkt, stelt zich ten doel om door samenwerking van vrouwenorganisaties allerlei praktische en sociale hulp te bieden. Tot de Heiloose Federatie zijn reeds de navolgende vrouwenorgani saties toegetreden: Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, Ned. Ver. van Huisvrouwen, Kath. Arbeiders Vrouwenver., R.-k. Vrou wengilde, Gereformeerde Vrouwen vereniging, Herv. Vrouwen Groep, GuLNiVi, -Neefc- Christen Vrouwen bond, Vrouwenbond van de P.v.d.A. en Vrouwen in de V.V.D. Het dagelijks bestuur bestaat uit de dames J. H. J. Pesman-v. d. Tak, voorzitster; A. H. v. d. Graaff-Lam- merink, sekretaresse; C. Blokdijk- Karei, penningmeesteresse. De eerste aktiviteit waaraan de Fe deratie haar medewerking zal ver lenen bestaat in het helpen bij de geldinzameling voor de aktie „Open het dorp". Dames uit alle deelnemen de organisaties zullen zich hiervoor in onze plaats inzetten. In de tweede plaats zullen enkele da mes behulpzaam zijn bij de verkoop van kinderpostzegels. Voor de eerste keer zal ook in ons postkantoor een aparte stand voor kinderzegels aan wezig zijn. Naast zegels zullen daar ook kinderbriefkaarten te koop wor den aangeboden. In de toekomst hoopt de Federatie nog in vele opzichten behulpzaam te kunnen zijn bij die aktiviteiten, waar mee alle groeperingen in ons volk ge diend zijn. GROTE SCHADE AAN INVENTARIS VAN DROGISTERIJ RUUD BAKHUIZEN Brand verwoestte dinsdagochtend in alle vroegte praktisch de gehele win kelinventaris van drogisterij Ruud Bakhuizen aan de Raadhuis weg. Nog maar enkele weken geleden kon trots de heer Bakhuizen zijn uitgebreide en gemoderniseerde drogisterij herope nen. Nu ziet het er allemaal trooste loos uit. De familie Bakhuizen werd om onge veer kwart voor vijf wakker. Het gebeurde door een rookontwikkeling in de bovenverdieping. Het bleek dat door een niet juiste schoorsteencon structie de omgeving ervan in brand was gegaan. De gevolgen waran ca tastrofaal! Vele artikelen, waaronder zeer waardevolle, werden waardeloos. Flessen sprongen of werden ontkurkt en talrijke artikelen raakten berookt of beroet. De Heiloose brandweer was in een minimum van tijd aanwezig en bluste het brandje, wat zo'n omvangrijke gevolgen had. Het gesloten zijn van ramen en het niet springen van rui ten heeft de fam. Bakhuizen van nog veel erger dingen gered. Hoe warm het op een gegeven ogen blik was in de drogisterij, typeerde de heer Bakhuizen met te zeggen dat de grote etalageruit „gloeiend" was. Als door een wonder is het echt paar Bakhuizen, met twee kinderen, aan de dood ontsnapt. De schade kon men ons nog niet pre cies meedelen, maar zal zeker de 10.000,benaderen. Onze fantastische elektr. beslist zonder gevaar De prijs is slechts 49.50 MODEMAGAZIJN ANTON ROEST VERDWIJNT Eens vooraanstaand magazijn ter plaatse Velen zullen opgekeken hebben toen zij vorige week de grote opheffings uitverkoop advertentie zagen in ons blad, van de fa. Anton Roest. Tweeëndertig jaar leidde de heer A. Roest een modemagazijn in onze ge meente; jarenlang nam dit bedrijf een vooraanstaande plaats in onder de plaatselijke textielzaken. Jaren was de fa. A. Roest nauw ge associeerd met het grote inkoopbe- drijf, de Inconé (Inkoop Combinatie Nederland). Jarenlang speelde ook de heer Roest een rol in de vakont wikkeling. Hij zat en zit nog steeds in een examencommissie. In het mo devak moet men steeds met zijn tijd meegaan, ook ten aanzien van de winkelaccomodatie. De heer Roest meent, gezien zijn leeftijd, daar niet meer aan mee te moeten doen; het resulteerde in de konsekwentie, het bedrijf te verkopen of op te heffen. Tot het laatste gaat hij over. Eind januari 1963 houdt de zaak op te be staan en zal een jong vakman, op geheel ander terrein, zich in het pand Heerenweg 57 vestigen. De leden van de Provinciale Staten van Noord Holland gaan begin vol gende maand beslissen over het streekplan Kennemerland-Noord. Gedeputeerde Staten van Noord Hol land hebben praktisch het plan aan vaard zoals het door verschillende commissies is voorbereid. Talrijke be zwaren o.a. door gemeente-besturen geuit, werden terzijde gelegd. Op 7 en 10 december mogen nu de Provin ciale Staten hun mening uitspreken. Vreugde en teleurstelling Vreugde kan er zijn in Heiloo omdat thans ook Gedeputeerde Staten de Provinciale Staten leden voorstellen de Boekelermeer onaangetast te laten voor bebouwing, Alkmaar heeft dit vele jaren gewenst. Thans wil men de Daalmeer, bij Koedijk, daarvoor gebruiken. (Wooncentrum voor onge veer 40 a 50.000 personen, Red.). Van de zijde van Koedijk, St. Pancras en Oudorp wordt er thans geageerd tegen dit plan. Teleurstelling moet er heersen in on ze gemeente over het prgjecteren van de aftakking van de Rijksweg no. 9. Deze aftakking (we hebben er al eens eerder over geschreven) staat aangegeven iets ten zuiden van het Parfumerieën - Toiletartikelen Huishoudelijke artikelen, enz. L I M M E N ST. NICOLAASFEEST A.s. zaterdagmorgen 9 uur zal de Sint met z'n knechten aan de Kerk- weg arriveren en zich naar de pas torie begeven om daarna de 3e klas van de jongens- en meisjesschool te bezoeken. Daarna zal de Sint via 't Mariaoord zich naar het parochiehuis begeven, waar kleuterschool en de beide le en 2e klassen zullen popelen om de Goedheiligman te verwelko men. Voor de hogere klassen zal a.s, maandag een film vertoond worden. Willen de mensen langs de Kerkweg de vlag uitsteken? LIMMEN-NIEUWS Het programma voor a.s. zondag is als volgt: St. Bavo 1Limmen 1, 2 uur. De bus vertrekt om 1 uur precies. R.K.A.F.C. 4Limmen 2, 2.30 uur. Limmen 4Foresters 5, 12 uur op 't B-terrein. Junioren Limmen AR.K.A.F.C. A, 2.30 uur. Alcmaria C Limmen B, 2.30 uur. Aspiranten Limmen aBergen a, 12 uur. Limmen b—R.K.A.F.C. g, 1.15 uur. ST. NICOLAAS-RIT A.s. zondag 2 december organiseert de Auto- en Motorclub Limmen een Sint Nicolaas-rit met aardige ver rassingen. Voor een ieder die mee rijdt, maar vooral voor de kinderen van de inschrijvers van leden en niet- leden. Start om 13.45 uur vanaf Café Admiraal te Limmen. Zwarte Piet

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1962 | | pagina 4