NYLONS DEGO f 0 Dag en nacht service met en zonder naad uit onze AUTOMAAT INWORP slechts f 2,— Stationsweg 83 Heiloo Telefoon 31113 Assurantiekantoor G. P. VAN BUREN Alle Verzekeringen Hypotheken en Auto-financiering Wij hebben verf voor binnen en buiten N. J. B0LTEN VAMOR-Auforijschool TEN H Op afspraak knippen is fantastisch JAN BRAAM ACHTERGEBLEVEN GEBIED K A P P I F. UITKIJKPOST BIJBLAD 17 OKTOBER 1963 NIEUW PROCÉDÉ ALS PLASTICEREND MATERIAAL bij NIDRAC wervelsinteren Het langzamerhand zeer bekende be drijf van de heer Nieuwland, Nidrac, op het Industrieterrein aan de Oos terzijweg, heeft een nieuw procédé om draadartikelen voor huishoudelijk gebruik te plasticeren. De laatste jaren zijn letterlijk hon derdduizenden artikelen van Nidrac in grote warenhuizen in binnen- en buitenland de deur uitgegaan. Aan deze stroom lijkt geen einde te ko men. Deze artikelen, vervaardigd dus van draad, werden overtrokken met een plastic laagje. Thans een ver ouderd systeem. De heer Nieuwland hoorde van een nieuw procédé en ging daarvoor wat neuzen" in België en Duitsland en hij hoorde ook dat vier grote Neder landse bedrijven, welke draadartike len vervaardigen, ook dit procédé toepasten. Sinds 14 dagen worden bij Nidrac nu alle draadartikelen op de nieuwe wijze geplasticeerd. Gewapend met de vergaarde kennis heeft de heer Nieuwland 3 „apparaten" uitgedacht en één daarvan is al in gebruik. De andere twee zijn bijna startklaar. De nieuwe methode gaat ongeveer als volgt: De draadartikelen welke geplasticeerd moeten worden, worden in een soort oven verhit door elektri citeit of gas, op een hitte van ruim 400 graden. Dan worden ze gedom peld in een bad met plastic poeder. Deze plastic poeder wordt in deze bak opgeblazen en zet zich vast op het gloeiende voorwerp. Wanneer het er uit komt ziet de plastic op het artikel er korrelig uit maar „vloeit" later uit en wordt een prachtig ge plasticeerd artikel bereikt. Dit sys teem noemen de vakmensen wervel sinteren. O.a. het vervaardigen van deze huis houdelijke artikelen en voor het con fectiebedrijf plus draaiwerk, geeft werk aan 18 man. Nog maar 6 jaar geleden in Heiloo gevestigd en een paar maal het bedrijf uitgebreid, denkt de heer Nieuwland al weer aan verbouwing. Enthousiast vertelt hij ons over zijn afzetgebied. Vooral België, Zwitser land en Portugal zijn de afnemers. Hij vertelt ook dat concurrentie al weer een grote rol speelt. „Het is dus zaak zo economisch en rationeel mogelijk te werken." zo besluit hij ons kort gesprek bij het bezoek aan Nidrac. Havercamplaan 19 Ileiloo Telef. 02200-31635 INGEZONDEN Gaarne zou ik het volgende onder uw aandacht willen brengen en willen vragen of dit soms in uw blad ge plaatst kan worden. Onze dochter, 13 jaar, is met de Oranjefeesten haar coat kwijt ge raakt. Zij had haar coat over een fiets van een meisje uit haar klas gehangen, omdat ze 't zo warm had. Maar toen 't feest was afgelopen, was dat meisje eerder bij de fiets dan onze dochter en die heeft de coat weer over de volgende fiets gehangen. Die coats zijn zo algemeen, dat die gene misschien gedacht heeft dat het haar jas was, heeft hem aangetrok ken en is op de fiets gestapt en naar huis gereden en heeft hem daar aan de kapstok gehangen. Nu is dit m'n vraag. Moeders die nu weer de winterspullen voor de dag gaan halen, hangt misschien bij u een coat aan de kapstok voor een meisje van ongeveer 14 jaar die niet bij u thuis hoort? Onze veronderstelling is, dat hij mis schien per ongeluk is meegenomen en dat er van bewust meenemen geen sprake is. Maar wij zelf hebben een groot gezin en ze had deze coat pas nieuw. Zou u nu zo goed willen zijn, om uw adres even op te geven, dan willen we graag komen kijken of 't de coat is. Hij is donkerblauw met een licht draadje erdoor; hij was zo harig als mohair. Hopende iets te horen. Bij voorbaat dankend voor de plaatsing, hoogachtend, M. J. J. Veeken - Helmer Rijksstraatweg 623 Heiloo. HEILOOER MILITAIR IN DUITSLAND ERNSTIG VERWOND Bij oefeningen in de buurt van Bre men is de 19-jarige militair Jan Hol man ernstig verwond. Een splinter van een projectiel raakte in zijn hoofd en verwondde ook één van zijn ogen. Men hoopt deze te behouden. De toestand van Jan Holman, welke in een burger ziekenhuis is opgeno men, leek eerst zeer ernstig; thans is hij buiten levensgevaar. KATH. VROUWENGILDE Op woensdag 9 oktober 1.1. opende het Kath. Vrouwengilde haar nieuwe seizoen 1963-'64. 's Morgens namen vele dames deel aan de H. Mis in de St. Willibrorduskerk. Om 8 uur 's a- vonds kwamen ruim 100 leden bijeen in het Bruno-gebouw. Heel gezellig zaten we daar, tussen de met bloe men versierde tafels, en ruimte was er volop, daar „het schot" eruit was. Na de opening door de presidente en enkele mededelingen, kreeg de prio rin van de Zrs. Augustinessen van St. Monica uit de Warmoesstraat te Am sterdam, het woord. Zij vertelde ons eerst over het ontstaan van deze kloosterorde in 1934. Het is een orde, die geheel is aangepast aan deze tijd. Hun werkterrein is de volksbuurten van Amsterdam. Heel boeiend wist zij ons te vertellen over wat zich werkelijk afspeelt in deze buurten en hoe zij, door steeds klaar te staan voor deze mensen, veel problemen weten op te lossen. De huisbel of de telefoon zijn de eer ste kontakten, maar dan vangt het eigenlijke werk pas aan. Veel voor beelden heeft zij aangehaald, van prostitutie, zedenpolitie, poging tot zelfmoord enz. Gelukkig volgen er, dank zij hun moeizame arbeid, mooie resultaten. Onder de pauze was er gelegenheid zich op te geven voor de bezinnings dag a.s. donderdag 17 oktober in de St. Willibrordusstichting. Héél veel belangstelling was hiervoor onder de dames. De propagandiste mevr. Denneman, die gezien haar hoge leeftijd, het werk aan een ander heeft overgedra gen, werd met een woord van dank van de presidente, een fraai bloem stuk overhandigd. Voor de kookcursus in november be stond ook veel belangstelling. Geheel voldaan keerden de dames huiswaarts uitkijkend naar onze volgende bijeen komst. Wilt u zelf schilderen? Schildersbedrijf Western. 259 Heiloo, tel. 30919 FOTO- EN DlAWEDSTRIJD J. Mulder bij beiden één Op vrijdagavond 4 oktober j.l. hield de fotoclub H.A.F. haar eerste wed strijd van het seizoen. Dit jaar is men in de zwart/wit fotografie gestart met drie klassen, nl. senioren, gevorderden en begin ners, terwijl ook een gekleurde dia- groep is gevormd. De heer Mulder heeft kennelijk ge dacht „de eerste klap is een daalder waard" want zowel bij de dia-groep als bij de senioren bezette hij de eer ste plaats. Bij de senioren werd de heer Dibbets een goede tweede. Bij de gevorderden eindigde de heer Gihaux op de eerste plaats met de heer Watzema als no. 2. De heer Watzema werd ook no. 2 bij de dia- groep. De pas gepromoveerde beginners moesten ervaren dat bij de gevorder den zwaardere eisen gesteld worden als bij de beginners. Zij vormden nog geen bedreiging voor dhr. Gihaux. Maar er komen nog meerdere wed strijden. Bij de beginners was opvallend goed werk van de nog jeugdige Ramakers. Mevr. Greeuw bezette hier de tweede plaats, gevolgd door de heren Drenth en Koot, resp. als no. 3 en 4. De volledige uitslagen luiden als volgt: Senioren 1. Hr. Mulder 40% punt 2. Hr. Dibbets 39% punt 3. Hr. Dekker 36 punt 4. Hr. Bijwaard 36 punt Gevorderden 1. Hr. Gihaux 38 punt 2. Hr. Watzema 38 punt 3. Hr. Oderkerk 37 punt 4. Hr. Veen 36% punt 5. Hr. Blokker 36 punt 6. Hr. Koster 35 punt 7. Hr. Ypelaan 32 punt 8. Hr. Elzinga 30 punt Beginners: 1. Hr. Ramakers 44 punt 2. Mevr. Greeuw 41% punt 3. Hr. Drenth 39% punt 4. Hr. Koot 39 punt 5. Hr. Kroon 38% punt 6. Mej. Bijwaard 36 punt 7. Mej. Kruithof 35 punt 8. Hr. v.Koningsbruggen 34 punt 9. Hr. v.d. Meiden 33 punt 10. Hr. Jos Mulder jr. 33 punt 11. Hr. Grosz 33 punt 12. Hr. Kruithof 32% punt 13. Hr. Fraaij 26 punt Dia-groep: 1. Hr. Mulder 61 punt 2. Hr. Watzema 58% punt 3. Hr. Dekker 53% punt 4. Hr. Drenth 52% punt 5. Hr. Grosz 51 punt 6. Hr. Kruithof 49% punt 7. Hr. Koot 49 punt 8. Hr. Gihaux 49 punt 9. Hr. Blokker 47% punt 10. Hr. Elzinga 44% punt 11. Hr. Winneps 44% punt 12. Hr. Ypelaan 41% punt 13. Hr. Bijwaard 39% punt 14. Hr. Rock 39 punt 15. Hr. v. d. Meiden 25% punt INE VEEN HOOFDROL IN STUK MET o.a. KO VAN DIJK Ine Veen, welke het vorig seizoen in Duitsland speelde, krijgt al direkt een goede kans bij de toneelgroep „Ensemble". Zij gaat samenspelen met Ko van Dijk, Mary Dresselhuys en Magda Jansens, een drietal pro minente figuren in de toneelwereld. Het toneelwerk heet „De Markies van Areo". Mogelijk dat „Ensemble" spelend in Alkmaar (o.a. 2 maart 1964) dit stuk op haar programma heeft. Schuine Hondsb.laan 63 Heiloo - Telefoon 31569 Voor stuur- en grond- versnelling en vracht wagens. THEORIE GRATIS ALG. LEDENVERGADERING DER V.V.D. Maandagavond werd in het Witte Huis een algemene ledenvergadering van de afdeling Heiloo gehouden. De waarnemend voorzitter, de heer J. H. Jagtenberg, opende de bijeenkomst. Het huishoudelijk gedeelte werd on der zijn leiding tot ieders genoegen vlot en goed afgewerkt. Mevr. Stikkel gaf een enthousiast verslag van de streekdag op de Nij- enburgh op 12 september j.l., die een groot succes is geworden. Het raadslid, mevr. Van der Zee - Mandersloot, besloot de avond met een interessante lezing over het „sub sidiebeleid". Zij zag in de subsidie een democratisch bestuursmiddel bij uitstek om de maatschappelijke akti- viteiten, buiten de overheidssfeer, op passende wijze aan te moedigen. Zij meende vervolgens, dat door de ar beidstijdvermindering op het terrein van de vrijetijdsbesteding nog veel te doen zou zijn. Na een geanimeerde discussie sloot de voorzitter de vergadering, die goed bezocht werd. L I M M E N LIMMEN-NIEUWS Mogelijk zal de rust die de gehele vereniging zondag ten deel viel, goed hebben gedaan en daarom zien we met belangstelling uit naar de uit slagen van de wedstrijden, die voor a.s. zondag zijn vastgesteld. Deze zijn als volgt: 12.00 uur Limmen 1Odiz 1 12.00 uur Zeevogels 2Limmen 3 12.00 uur Alkm. Boys 6Limmen 4 12.00 uur St. Adelbert jun. 1Lim men jun. 2. 12.00 uur Meervogels '31 asp. A Limmen A. Denk aan de ongewone aanvangstijd van het eerste elftal in verband met de interlandwedstrijd Holland-België. K.V.G. VAN LIMMEN OPENDE SEIZOEN Er was een groot aantal leden aan wezig, alsook alle eerwaarde zusters die vanwege hun 50-jarig jubileum uitgenodigd waren. Daar ieder in Limmen wel dank is verschuldigd aan de zusters, heeft ook het Vrouwengilde een cadeau aan de zuster ten geschenke gegeven in de vorm van een prachtige fruit mand, hetgeen door de zusters zeer gewaardeerd werd. Ook pater Pepping was aanwezig om de dames van het Gilde te bedanken voor de mooie missie-uitzet van hun ontvangen. Tevens mocht de pater nog weer een nieuw kazuifel in ont vangst nemen. Daarna gaf de presidente het woord aan zuster Faustina, die een lezing hield over „Sociale problemen in de stad en een oplossing daarvoor". De zuster hield haar causerie hoofdza kelijk over de Jordaan, waar de zus ters van de Voorzienigheid ontzaglijk veel doen aan maatschappelijk werk. De zuster heeft veel voorvallen de revue laten passeren, geïllustreerd met dia's. Zij deed dit op een inte ressante en humoristische manier, zodat af en toe de lachsalvo's niet ontbraken. Ongeveer 50 dames gaven zich op voor een excursie op 22 oktober. Het was een zeer geslaagde openings avond. OUDERCOMITé LIMMEN Enige weken geleden kwam 't Ouder comité in vergadering bijeen. De voor zitter heette allen van harte welkom in 't begin van het nieuwe school jaar, in 't bijzonder zr. Swiebertus als hoofd van de meisjes V.G.L.O. en hoopte dat het comité ook met haar prettig mag samenwerken. Er was een brochure binnengekomen van het voorlichtingsbureau van de voeding, welk bureau genegen is een lezing te verzorgen met films en dia's. Ook dankt het hoofd der scho len het oudercomité voor de hulp, ge boden tijdens de voordrachten van de kinderen ter gelegenheid van het Pa- rochiefeest „Goud en Diamant". Er werd gevraagd hoe het staat met de kleuters. Kinderen die na septem ber de leeftijd van 4 jaar bereiken kunnen niet geplaatst worden. Daar de school nu een kwartier later uit gaat 's morgens, wordt de mid dagpauze voor de kinderen die ver af wonen wel wat kort. Men wil dit voorlopig zo proberen, indien er veel bezwaren zijn van de ouders kan dit alsnog worden herzien. Over identiteitsplaatjes voor de kleu ters waren de meningen nogal ver deeld. Er zullen aan de ouders fol ders gegeven worden om enigszins een indruk te krijgen of dit doorgang moet vinden of niet. Vier jongens hebben examen gedaan voor de middelbare school en allen slaagden. Twaalf jongens voor Ulo, allen slaagden en 7 meisjes voor Ulo die eveneens allen slaagden. Wat betreft de verkeersexamens zij opgemerkt dat ook hier allen zijn ge slaagd, waarvan 7 zelfs met lof. Onderwijzend personeel, vanaf deze plaats van harte geluk gewenst, met alle respect voor uw werk. TONEEL IN LIMMEN Op woensdag 23 oktober zal in de zaal van Hotel „Friesland" de op voering plaats vinden van het toneel stuk „Hoogheid, Uw kameel staat voor" van de schrijver Max Andrea. Aanvang 8.15 uur 's avonds. Zoals de titel al doet vermoeden, is het een kluchtig blijspel, dat de toe schouwers zeker zal vermaken en enige uren vrolijkheid zal brengen. Het zal op de planken worden gezet door de Castricumse toneelgroep Fo- rento, dezelfde groep die in het voor jaar met groot succes enige toneel voorstellingen gaf voor de jeugd van Limmen. Door deze avond-voorstel ling wil deze aktieve toneelgroep zich thans ook presenteren aan de vol wassen inwoners van Limmen en daarmee trachten een blijvende band te leggen voor toekomstige toneel voorstellingen. Forento hoopt natuurlijk op een flin ke opkomst en zal zijn beste beentje voorzetten om de avond van 23 okto ber tot een succes te maken. want wachten is uitge sloten en zonder enige prijsverhoging! HERENKAPPER v. Aostastr. 4 - Heiloo Telefoon 31004 Tabak - Parfumerieën 14. Het voertuig dat met grote snel heid langs hem was gereden, bracht Kappie uit zijn somber gepeins terug tot de al even sombere werkelijkheid. Maar nog terwijl hij zich schrap zette om op kernachtige wijze zijn mening over het hedendaagse verkeer te uiten, zag (en hoorde) hij hoe de auto krachtig remde, tot stilstand kwam een daarna met even grote snelheid achterwaarts op hem toe- reed. Nu was, zoals wij weten, Kap- pie's gemoedstoestand al weinig flo rissant. Zijn goede schip, waarmee hij zozeer was vergroeid dat de één zonder het ander nauwelijks denk baar is, was hem afgenomen, ver kocht aan een vermogende onbeken de. Hijzelf was zonder schip, zonder werk. Zijn vertrouwde bemanning, waaraan hij, ondanks zijn stuurse houding, veel meer was gehecht dan hij ooit zou toegeven, werkeloos en spoedig zonder onderdak! En dit al les door die aanvaring met dat onge- luksjacht van Juist, van dezelfde juffrouw die hem nu vanuit de sportwagen vrolijk aan keek. „Het kapiteintje!" riep het meisje opgetogen. „Wat een bofje! Juist de man die ik zoek!" „Uit mijn ogen!" schreeuwde Kappie woedend. „Scheer je weg, voor ik mijn sakkerse zelfbeheersing verlies. Onheilsdame! Alsof het nog niet ge noeg is dat ik door jou „Rustigjes maar, kapiteintje," maan de de jongedame. „Wind u toch niet zo snel op!" Ze stapte bedaard uit en nam de zeeman glimlachend op. „Zoudt u kapitein van de Kraak wil len worden?" informeerde zij luchtig. 15. Kappie was zo verbouwereerd, dat hij het meisje sprakeloos aan staarde. „Wel, kapiteintje?" drong zij aan. „Wat zeg je er van? Een leuk ver- rassinkje, hè Stap maar in, dan gaan we de zaak in orde brengen met paps." Met zachte drang deed zij Kappie plaatsnemen in haar automobiel, ging achter het stuur zitten en reed snel weg. Tijdens de rit door Lutjewier her vond de kleine gezagvoerder zijn spraak. „Alle losgeslagen zeiljachten, juffrouw," begon hij fel. „Hoe kunt u mij aanbieden, kapitein op de Kraak te worden? Mijn boot is ver kocht." „Aan paps, kapiteintje," verduidelijk te het meisje. „Reuze dol, niet? De goeierd zoekt nu een bemanning voor de Egidius." „Voor de wat?" vroeg Kappie ver baasd. „De Kraak heet nu Egidius," legde zijn metgezellin uit. „Dat is paps' voornaam. Ouderwets hè? Hij vond Kraak niet passend voor een schip van hem." „Niets te Egidiussen," antwoordde Kappie korzelig. „Als ik gezagvoer der blijf, blijft de Kraak de Kraak. Basta!" De auto was nu tot stilstand gekomen voor de ingang van een riante, vrijstaande villa, waarvan de deur werd geopend door een waardig uitziende huisknecht. „Hallo dikkertje," groette het meisje deze laatste. „Doe geen moeite hoor. Ik loop even door naar paps met dit zeemannetje." Zij leidde Kappie naar een luxueus vertrek, waarin een heer met een welvarend uiterlijk juist een telefoon gesprek voerde.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1963 | | pagina 8