DR0KA DE LAATSTE EER „Uitkijkpost" t Een kapsel dat opvalt STUIFBERGEN ^zDrukkery 9 JANUARI 1964 Nog vrij onverwacht is van ons heengegaan on ze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder, zuster behuwdzuster en tante EEFJE DE VRIES, weduwe van Johannis Haring, in de ouderdom v. 79 jr. W. J. Haring M. A. Haring-Hollaar Jolanda en verdere familie Heiloo, 7 januari 1964 Sch. Hondsb.laan 27 De overledene is opge baard in de aula van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar. Rouwbezoek aldaar donderdagavond van 77.30 uur. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben vrijdag 10 jan. a.s. des voormid dags 11.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Heiloo. Vertrek van huis 10.30 uur. Op 1 januari 1964 is van ons heengegaan, na ge sterkt te zijn door de H. Sacramenten der zieken, onze dierbare moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder Gertrudis Kuijper, weduwe van Theodorus Rozing, in de ouderdom v. 87 jr. Namens de familie: Cath. Rozing en Nic. Rozing Heiloo, 1 januari 1964 Heerenweg 12 De begrafenis heeft reeds plaats gevonden op 4 ja nuari j.l. Te koop: SCOOTER, La Bohème, 18.000 km. Westerweg 230 - Heiloo. Te koop: Nwe. filmcamera, 3 lensen m. ingeb. bel.meter en pistool. Prijs 125, Brasemcroftlaan 21, Heiloo DANKBETUIGING Voor de vele blijken van be langstelling, welke ik mocht ontvangen bij mijn afscheid als kassier van de Coöp. Raiffeisenbank Heiloo op 30 december 1963, zeg ik mede namens mijn echtgenote al len hartelijk dank. H. B. van Veen. Onderwijzer heeft nog en kele uren vrij voor het ge ven van BIJLESSEN. Br. o. no. 22, bur. v. d. blad. Babysets Kraampakketten Weegschalen Hulp i.d. huishouding gevr. voor 3 ochtenden per week. Mevr. Bierman, Breedelaan 59, telefoon 31258, Heiloo. B.z.a. Meisje voor winkel of huish. voor halve dagen en liefst in Heiloo. Br. o. no. 23, bur. v. d. blad. BIJBLAD Te koop: 4-pits gasfornuis met oven 45,—, z.g.a.n. bank met losse, kussens 1.90 m lang, 195, Hasebroekweg 4 - Heiloo. Te koop: 4 massief eiken haardfauteuilles met losse rieten zitting, modern, to taal 100,Brasemcroft laan 15, telefoon 31099. WONINGRUIL AangebodenModern zon nig huisje te Egm. a.d. Hoef met mooi vrij uitzicht, lage huur. Gevr. te Heiloo: dito huis, oudbouw en/of hogere huur geen bezwaar. Br. o. no. 7, bur. v. d. blad. Mevr. De Wild, v. Foreest- laan 18, tel. 14083, vraagt hulp in de huishouding voor hele of halve dagen. Studiepiano te ruil voor tafelbiljart met toebehoren. Heerenweg 250, Heiloo, tel. 02200-31828. GEESTELIJKE NOOD GROOT Opvallende woorden van de heer Egas Ter gelegenheid van de jaarwisseling sprak de voorzitter van de Stichting Heilooër Bejaardenzorg de heer Egas op nieuwjaarsdag een korte rede uit. Hij deed dit tijdens het schenken van een kopje koffie waarvan naast de bejaarden van ,,De Oude Pastorij", leden van het huishoudelijk personeel, een groot deel van het bestuur ge bruik maakten. De heer Egas releveerde het werk van het bestuur van 't afgelopen jaar en de uitvoering van de op stapel ge zette plannen, in de toekomst. Hier van deden wij reeds mededeling. De heer Egas wees daarbij op de be langrijke taak welke het verpleeg huis „Huize v. Duuren" gaat vervul len na de overdracht van het huis, in 't begin van januari 1964. Zij die langdurige verzorging behoeven zul len daar een volledige verpleging ge nieten. Er was een schrijnende be hoefte aan zulk een verpleeghuis, al dus deze voorzitter. Spreker greep de gelegenheid aan ook hier te wijzen op de grote gees telijke nood welke bestaat. Materieel gaat het de goede kant uit, maar de eenzame bejaarde heeft andere hulp nodig. Hulp welke even belangrijk is. Hij zei dat het bestuur van de Stich ting „De Oude Pastorij" ook daar haar volledige aandacht aan zal ge ven. Uit zijn korte toespraak mocht men wel konkluderen dat het huidige werk, van de bestuursleden en van het personeel, vooral het tijdelijk personeel, veel omvattend is en veel van hun vrije tijd eist. VERORDENING TER BEVORDERING VAN DOORSTROMING van huurders van goedkope naar duurdere woningen De Raad van Heiloo aanvaardde een voorstel van B. en W. om de door stroming van huurders van goedkope naar duurdere woningen te bevorde ren, door het verstrekken van toe slagen op de huur. Ook verhuiskos ten zullen tot een bedrag van 100,- vergoed kunnen worden. Daar dit niet in de regeling was op genomen, adviseerde het raadslid Joh. de Vries ook erin te betrekken huurders, die in de naaste toekomst zich in nieuw gebouwde huurwonin gen zouden willen vestigen. Weth. Bolten en de Raad waren het daar mee eens. „Al zouden we met deze maatrégelen slechts enkelen ten dienste kunnen zijn, we moeten het doen!" aldus was de gedachtegang van een aantal raadsleden. KAMPEERTERREIN VAN DHR. J. P. GROOT GAAT VERDWIJNEN Drie-en-twintig gezinnen zien het met lede ogen aan Het kampeerterrein van de heer J. P. Groot aan de Holleweg, gaat ver dwijnen. De 23 gezinnen welke een plaatsje vonden op dit terrein, mid den in het dorp, zien dit met lede ogen aan. Vele van deze gezinnen kwamen al jaren in Heiloo de zomer maanden doorbrengen. Er zijn er bij die vanaf de eerste dag dat de heer Groot het kampeerterrein inrichtte, daar al komen. Hoofdzakelijk waren het altijd mensen die hun eigen zo merhuisje meenamen, /neestal in „eigen beheer" gemaakt. Soms heel leuk van ontwerp en indeling. De heer Groot liet er ook een aantal maken en verhuurde deze voor lan gere of korte termijn. In onze gedachten gaan we terug naar het stichten van dit kampeer terrein. Er kwam verzet, maar al direkt verstomden de bezwaren. De heer en mevr. Groot beheerden het kampeerterrein op 'n voortreffelijke manier. Niemand in de omgeving merkte in de zomermaanden dat een honderdtal vakantiegangers in hun onmiddellijke nabijheid van het bui tenleven genoten. Er is vriendschap ontstaan tussen vele van deze jaarlijks terugkerende families, maar ook tussen hen en de exploitant. In verband met zijn ge zondheid moet de heer Groot ermee ophouden. Dit jaar mogen de zomer huisjesbewoners nog blijven staan, maar in 1965 niet meer. Het terrein zal in handen overgaan van de P.E.N. welke er voor onze elektriciteitsvoorziening een gebouw op neer gaat zetten. Alle houders van huisjes hebben van dhr. Groot een persoonlijk schrijven gekregen. Reakties bleven niet uit. Waar nu naar toe? Momenteel is er in onze gemeente geen plaats be schikbaar of daar moet nog over be slist worden. Wij menen dat er nog wel gegadig den zijn om een terrein in te richten. De vraag is alleen of deze terreinen geaccepteerd kunnen worden door het gemeentebestuur en/of hogere instanties. FILMS OVER BALLONVAART Nini en Jan Boesman voor samen werkende kulturele verenigingen Het enige ballonvarend echtpaar ter wereld, Nini en Jan Boesman, komt op vrijdag 24 januari naar Heiloo. Voor de samenwerkende verenigin gen (de Bond van Plattelandsvrou wen, 't Nut, 't Instituut en de Holl- Mij. van Landbouw) zullen zij over hun avonturen vertellen en films ver tonen. Nini Boesman is een geboren ver telster. Zij vertelt over haar beleve nissen boven Azië, Amerika en Afri ka. De bekroonde televisiefilm-bal lonfilm wordt vertoond en de film „De droom van Icarus". Drs. Jan Boesman zal een aantal aanwezigen testen, wat ze van de ballonvaart etc. afweten. Prijsjes worden in 't vooruitzicht gesteld. De leden van genoemde verenigingen mogen gratis naar deze uitzonderlij ke avond, maar moeten vóór 24 jan. kaarten afhalen bij de adressen, die volgende week middels een adverten tie (op de voorpagina van de „Uit- GEEN ADVERTENTIES EN DERGELIJKE MEER NA DINSDAGAVOND 6 UUR Wij herinneren onze adverteer ders er nogmaals aan, dat we van de regeling, welke wij ge troffen hebben t.a.v. de inleve ring der advertenties e.d., niet meer zullen afwijken. Dat wil dus zeggen, dat wij, wat er ook na dinsdagavond 6 uur wordt aangeboden, dit niet meer in de „Uitkijkpost" van die week zullen opnemen. Houdt u hier s.v.p. rekening mee? Bij voorbaat dank voor uw medewerking. kijkpost"), bekend gemaakt zullen worden. Anderen kunnen, in beperk te mate, kaarten kopen. Ook hier voor verwijzen we naar genoemde advertentie. Men zal er echter spoedig bij moeten zijn, want de belangstelling voor de ze bijeenkomst is nu al groot. BEGRAFENISVERENIGING belast zich met de uitvoering van CREMATIES BEGRAFENISSEN TRANSPORTEN Uitvoerders W. E. BORJESON Holleweg 15, Telefoon 31242 S. MODDER Heerenweg 25 L I M M E N LIMMEN-NIEUWS Voor het eerste elftal dat er weer 2 punten op vooruit ging, is het a.s. zondag goed rusten. Het beperkte programma wat voor zondag 12 januari werd vastgesteld, luidt als volgt: Limmen 2 K.V.V. 3, 2.30 uur. Junioren: Limmen 1 R.K.A.F.C. 2, 12 uur. Aspiranten Alkm. Boys eLimmen b, 1.15 uur. NED. HERV. KERK LIMMEN De catechisaties zijn deze week weer begonnen. Iedere week op dinsdag avond in Ons Huis, aanvang 7 uur. Komt allen. AANRIJDING TUSSEN 2 AUTO'S TE LIMMEN Zondagmorgen had op de kruising KerkwegMiddenweg een aanrijding plaats tussen twee auto's. De heer A.H. uit Limmen reed de Kerkweg in, in oostelijke richting, maar ging links van de weg rijden, omdat kerkgangers op de rijbaan liepen. Hij deed dit met een snelheid van ongeveer 40 km per uur. Links van hem, vanuit de Middenweg, na derde de heer D.E. de W., eveneens uit Limmen. Alhoewel men nog pro beerde uit te wijken, bleek een bot sing onvermijdelijk. Er was geen per soonlijk letsel maar wel vrij veel ma teriële schade. KERSTAVOND R.-K. VROUWENGILDE Het R.-K. Vrouwengilde hield ook nu weer een kerstavond in het met kaarslicht en kerstklokken versierde parochiehuis. De opkomst was, evenals alTijd, be vredigend, hetgeen deze keer niet te verwonderen was, omdat deze avond zou worden verzorgd door de Eerw. pater Piron uit Witmarsum. De presidente mevr. Bosma opende de bijeenkomst en na het afhandelen van enkele agendapunten kreeg pa ter Piron de gelegenheid tot het op voeren van een solo-toneelstuk in 2 bedrijven, getiteld: „De blindgebore ne". Dit stuk was een bewerking van het St. Jansevangelie (auteur pater Piron). Pater Piron beeldde in dit stuk 11 verschillende personen uit. Op zeer aangrijpende wijze werden door hem alle elf rollen vertolkt, hetgeen blijk gaf, dat hier een groot kunstenaar aan het werk was geweest. Dit bijbelspel kon in verband ge bracht worden met het kerstfeest. Nu leeft men nog in de volle duister nis; als Christus komt verschijnt het licht en verdwijnt alle duisternis. UITKIJKPOST Een dameskoor uit het Vrouwengilde zong aan het begin en het einde van de avond enige kerstliederen, het geen de kerststemming vervolmaakte Na afloop dankte de presidente in het bijzonder pater Piron voor zijn indrukwekkend spel, waarna een ie der zeer voldaan huiswaarts keerde. PLATTELANDSVROUWEN Afdeling Limmen Op vrijdag 20 december hadden de Plattelandsvrouwen van de afdeling Limmen een Kerstavondviering. Na de opening door de presidente mevr. v. Til-Bruin, werden er geza menlijk kerstliederen gezongen. Daarna wat muziek door middel van enkele kerstgrammofoonplaten. Toen werden een paar kerstgedichten voor gedragen en na de koffiepauze een kerstverhaal voorgelezen. Er werd natuurlijk extra getrakteerd met o.a. verrukkelijke eigen gebak ken soezen! De dames hadden een leuk geschenkje voor elkaar meege bracht, dat op een feestelijke manier werd aangeboden. Na nog een extra traktatie in de vorm van een heerlijk huzarenslaatje keerden de dames over de gladgevro- ren winterwegen huiswaarts. is van Dames- en Herenkapsalon KERKWEG 42 LIMMEN TEL. 02205-242 Voor de herensalon 's morgens KNIPPEN OP AFSPRAAK R.-K. VROUWENGILDE Afdeling Limmen De jaarvergadering wordt gehouden op donderdag 9 jan. (hedenavond) kwart voor acht in 't parochiehuis. Na de opening volgt het jaarverslag van de sekretaresse en het financiële verslag van de penningmeesteresse en benoeming kascommissie. Dan volgt bestuursverkiezing. Voor nadere bijzonderheden hieromtrent verwijzen wij u naar de konvokatie. Daarna is het woord aan de heer Sanders uit Amsterdam, die een pro gramma voor ons zal verzorgen, ge titeld: „Op weg naar het H. Land". Daar ook veel mooie kleurendia's ge toond worden, belooft dit een heel mooie avond te worden. Onder de pauze worden 2 gratis re- traiten verloot onder de aanwezigen. Dames, houdt dus allen die avond vrij. MUTATIES ADRESBOEK VOOR HEILOO Vertrokken uit de gemeente: Vlasblom, J. L., van Zeeweg 25 Kaandorp, J. G., van Hoogeweg 71 Poel, H. M., van Stationsweg 18 Lakemond, E., van Tulpencroftlaan 9 Cevaal, J., van Kanaalweg 24b Pool, J., van Frederikslaan 18 Oostenbrink, W. A. M., van Groot Barlaken 4 Bos, E., van Dokterslaan 1 Leek, L. H., v. Zeeweg 42 (vermeld op eerste aanvull.) Raadsheer, F. J. J., van Nic. Beets weg 46 Bozkurt-Kuijper, Mevr. A., van Haesackerlaan 24 Bosma, J., van Cruijscamplaan 10 (vermeld opleaanv.) Meijer, C. M., van Kennemerstraatweg 668 Koel, H„ van Haesackerlaan 28 Vries, F. J. de, van Kennemerstraatweg 540 Stelling, S„ van W. J. Hofdijkweg 4 Hoogendijk, A., van Ewisweg 3 (vermeld op le aanv.) Bijwaard, C. W., van Vinkenlaan 10 Rigter, P. van, van Doornstraat 1 Vellinga, W., van Zevenhuizerlaan 80 Halsema, C., van Heerenweg 231 Krieken, R. van, van Cruijscamplaan 23 Rossum, H. van, van Zevenhuizerlaan 110 Baarsel-Oliemans, Mevr. A. M. van, van F. Verschuirl 8 Graaf, Mej. H. J. van der, van Kennemerstraatweg 374 Kelemen, A., van Westerweg 56 Handelé, J. M., van Maas Geesteranusweg 20 .Spoelstra, Mej. W., van Kerkelaan 47, verm. op le aanv. Vrijbloed, J. W., van Middelhof 33 Breet, G., van Bergeonstraat 8 Broek, W. van den, van Kennemerstraatweg 668 IJpma-Bleijendaal, Mevr. M., van Stationsweg 99 Mager-Ristjouw, Mevr. N., van v. Doornstraat 34 Bakker, P. J., van Westerweg 281 Smid, E., van v. Vladerackenlaan 12 Heeman, Mevr. G. E., van Kerkelaan 51 Kramer, C., van Cruijscamplaan 15 Riedijk, C. J., van Heerenweg 75 Schuller, D., van Kleijne Olven 12 Horninge, H., van Curtiuslaan 19 Metselaar-Gutter, Mevr. G., van v. Aostastraat 5 Buskop-Buskop, Mevr. J., van De Blinkenlaan 17 Nagelhout-Kool, Mevr., van Kerkelaan 26 Bosch, K. van den, van Bestevaerslaan 14 Poppema, J. H., van Cruijscamplaan 32 Boer, Mevr. J. de, van Schuine Hondsbosschelaan 36 Nielen, C. J., van Westerweg 219. Binnenverhuizingen Beek, J. C. van, van Holleweg 96 naar Slimpad 9 Berg-Hovestad, Wed. E. van den, van v. d. Veldenstr.8 naar Zeekamplaan 1 Bibo, J., van Tulpencroftlaan 45 naar Kenn.str.w. 114A Boekestein, Mej. N., van v. Catsstraat 5 naar Kenne merstraatweg 618 Borjeson, A., van v. Catsstraat 5 naar Groenelaan 20 Bosch, D., van Oosterzijweg 12 naar Westerweg 309 Burgering Sr„ J., van Kennemerstraatweg 482 naar Kennemerstraatweg 265 Burgering, P., van Kennemerstraatweg 265 naar no. 482 Bruin, P. H., van Hoogeweg 20 naar Ringweg 7 Fris-Eekhof, Wed. M. H., van Kennemerstraatweg 344 naar Gouwe Boom 31 Galen-Santifort, Mevr. L. E. van, van Kennemerstraat weg 374 naar Kooimeerlaan 1 Graaf, W. de, van Westerweg 309 naar Hoog en Laag 10 Groot, J. de, van Holleweg 44 naar Kenn.straatweg 73 Haaker, C. A., van Hoog en Laag 12 naar Kennemer straatweg 273 Hellinga-van der Veen, Mevr. H., van Nic. Beetsweg 2 naar Kennemerstraatweg 374 Hoog, M. M. de, van Arklaan 20 naar Hoogeweg 6 Horst, H. J. van der, van Kennemerstraatweg 662 naar Kennemerstraatweg 250 Jager, D., van Groot Barlaken 24 naar Heerenweg 31 Jonker, J., van Kennemerstraatw. 107 naar Holleweg 11 Kraakman, M., van Heerenweg 154 naar Heerenw. 241 Melchers, L. W., van Burg. de Wildtlaan 26 naar Hoog en Laag 25 Meijer, J. W. H., van Oosterzijweg 11 naar Zevenh.l. 53 Molenaar, A. P., van Butterlaan 42 naar Zevenh.laan 82 Oostermeijer, J., van Kennemerstraatweg 185 naar Ze venhuizerlaan 82 Oudhoff-Hovestad, Mevr., van Holleweg 11 naar no. 9 Plooijer, R., van Heerenweg 70 naar Heerenweg 127 Salie-Kuiper, Wed. G. J., van Potgieterweg 26 naar Gouwe Boom 37 Schouten, G., van Westerweg 368 naar Hoog en Laag 25 Slijkerman, P., van Kennemerstraatweg 614 naar Hee renweg 29 Smit, A., van Holleweg 87 naar Holleweg 87a Spaan, W. C., van Burenweg 7 naar Burenweg 9 Tempel, H. J. van den, van Bergeonstraat 13 naar Breedelaan 129 Veen, H. van der, van W. J. Hofdijkweg 24 naar Ken nemerstraatweg 374 Waleson, L. C., van Holleweg 87a naar Holleweg 87 Westerbaan-Deijs, Wed. J., van Bergeonstraat 18 naar Gouwe Boom 39 Wildeboer-Pranger, Mevr. D., van Noordergeeststr. 12 naar Bosb. Toussaintweg 11 Wit, N. F. de, van Kennemerstraatweg 312 naar Gert- ooms' Akker 2 Wolf, Dames de, van Heerenweg 122 naar Zevenh.l. 80 Zandbergen, C. A., van Zevenhuizerlaan 11 naar Groe nelaan 15 Zuurbier, A. L„ van Ewislaan 28 naar Kenn.str.w. 371 Vestigingen: Adrichem, J. C., chauffeur, Westerweg 281 Andeweg-de Graaf, Wed. M. A., Heilooërdijk 2 Bakker, C., Zevenhuizerlaan 95 Bakker, G. P., em. priester, Kennemerstraatweg 135 Baltus, G. C., besteller P.T.T., Stationsweg 99 Beekhoven, D. A., fabr.arb., Bayershoffweg 44 Berentzen, M. A. W., directeur N.V.. De Blinkenlaan 6 Beumer, E. A., veehouder, Burenweg 7 Boelee, Mej. J. P., hulp i. d. huish. Hoog en Laag 25 Boer, C. A. W. de, scheepsbevrachter, Gr. Barlaken 4 Brantjes, W. J., kantoorbediende, Kooimeerlaan 9 Breed, Mej. A., hulp i. d. huish., Kenn.straatweg 374 Breuer, V. H. A„ insp. v. politie schrijver, Kennemer straatweg 244 Cornet-Sodenkamp, Mevr. C., pensionhoudster, Kerke laan 18 Cronie, W., 1.1. zuiveltechnicus, Burenweg 25 Doorhof, H. J. M., expeditieknecht, Westerweg 74 Doornik-Bijloos, Mevr. A. C. F. van, Kenn.straatweg 31 Doijer, H., scheepswerktuigkundige. Kenn.straatw. 265 Draisma, N. B., onderwijzer, Zeeweg 25 Druif, C., Arklaan 20 Engelke, Mej. H. G., kantoorbediende, Kenn.str.w. 300 Ettema, H. C. M., 1.1. verpleger, Zevenhuizerlaan 57 Genet-Baltus, Wed. G., huish., Westerweg 165 Gieltjes, J. A., scheepswerktuigk., Bergeonstraat 8 Glas, A. W., kok, Westerweg 222 Goossens, J. A. H., slager, Middelhof 33 Hermes, Mej. C. A., cheffin op een atelier, Heerenw. 10 Hiemstra, A., automonteur, Nic. Beetsweg 10 Hoik, G. van, ambt. Soc. Zaken, Groot Barlaken 24 Hollander, P. den, onderdirecteur, Frederikslaan 18 Houter, P., autohandelaar, De Laghe Weijdt 68 Hupkes, J., verkoop-medewerker, R. Hondsb.laan 20 Jager-Wartenhorst, Mevr. M. de, Kenn.straatweg 237 Jansen, J. J., elektriciën-loodgieter, Kenn.straatw. 344 Jansma, J., bedrijfseconoom, Werkendelslaan 31, Jong, R. J. de, afd. chef, Trompenburg 41 Jong, Mej. T. de, apoth.-ass., E. J. Potgieterweg 30 Jongejan, A. J., econoom, Trompenburg 39 Jordaan, Mej. N., verpleegster, Kooimeerlaan 1 Karhof, H. M. J„ onderhoudsmonteur, Nic. Beetsweg 36 Kempers, C. J„ musicus, Zeeweg 32 Kerkhoven, L. H. H., E. J. Potgieterweg 28 (Wordt vervolgd) F amilie druk w eik Handelsdrukwerk Verenigingsdrukwerk Reklamedrukwerk Folders Tijdschriiten Vloeibladen Kalenders ens. ens. R. Hondsbosschelaan 22 Heiloo Telefoon 02200-30175

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1964 | | pagina 8