C.P.v.Buren ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO Vraag niet om nylons vraag om DANLONS Kousen-automaat KOOMEN'S MODES R.-K. AVOND-ULO - HEILOO R.-K. MIDDENSTANDSHANDELSSCHOOL - HEILOO MIDDENSTANDSDIPLOMA Voor Tuinaanleg en -Onderhoud GEBR. K0ELEMEYER LUXE-VERHUUR VAMOR-Autorijschool FERNH0UT TWuziek, VERVULLEN UW ÏÏEN5 J. J. PANTEK0EK, Ing. De Blijf-fit Lichamelijke Oefeningsavonden voor Heren worden hervat op donderdag 10 sept. R.-k. gymn.ver. Klimop 3 SEPTEMBER 1964 Redaktie- en administratie-adres Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 02200-30175 - Giro 140847 Advertenties per mm 15 cent. (Bij kontrakt reduktie) 21e JAARGANG NUMMER 23 Dit blad verschijnt iedere donderdag in een oplaag van 6000 exemplaren huis-aan-huis in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egmond aan de Hoef Advertenties e.d. moeten uiterlijk dinsdagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. GEMEENTEBESTUUR VAN HEILOO WENDT ZICH TOT H.M. DE KONINGIN naar aanleiding van niet-goedkeuring van uitbreidingsplan-in-hoofdzaak In onze „Uitkijkpost" van 20 aug. publiceerden wij gedeelten uit een brief van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, waarin zij meedeel den dat goedkeuring is onthouden aan het uitbreidingsplan in hoofd zaak van de gemeente Heiloo. Dit uitbreidingsplan is door de Raad aangenomen 22 juni 1962. De Raad van Heiloo, vrijdagavond bijeen, be sloot met algemene stemmen tegen deze onthouding, in beroep te gaan bij Hare Majesteit de Koningin. Het beroepschrift luidt als volgt Geeft met verschuldigde eerbied te kennen: de raad der gemeente Heiloo; kennis genomen hebbende van het besluit van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland van 21 juli 1964, no. 240, af deling 1 (verzonden 31 juli 1964 en ontvangen op 3 aug. 1964), waarbij na verdaging van de beslis sing bij besluit van 4 januari 1963, no. 253, afdeling 1, goedkeuring is onthouden aan zijn besluit van 22 juni 1962 tot vaststelling van een herziening van het uitbreidingsplan- in-hoofdzaak voor deze gemeente; dat op het tijdstip, waarop Gedepu teerde Staten tot onthouding der goedkeuring besloten, te weten 21 ASSURANTIE KANTOOR MPVERCRMPl.» HEILOO TEL.5I6S5 ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN QUTO FINANCIERING juli 1964, de in artikel 37, 5e lid der woningwet voorgeschreven termijn met niet minder dan 12 maanden werd overschreden; dat Gedeputeerde Staten de onthou ding der goedkeuring baseren op overwegingen, waaruit blijkt, dat een aantal punten in de herziening van 't uitbreidingsplan-in-hoofdzaak niet in overeenstemming zou zijn met be stemmingen in het streekplan, c.q. onvoldoende zou aansluiten op de be doeling van het streekplan; dat echter het Streekplan voor Nrd- Kennemerland eerst bij besluit van Provinciale Staten van Noord-Hol land dd. 10 december 1962, nr. II is vastgesteld; dat op 22 juni 1962, zijnde de datum van vaststelling door de gemeente raad van de onderhavige herziening van 't uitbreidingsplan-in-hoofdzaak, het Streekplan voor Noord-Kenne- merland derhalve nog niet door Pro vinciale Staten van Noord-Holland was vastgesteld; dat de motieven, zoals door Gedepu teerde Staten in het besluit dd. 21 juli 1964 tot onthouding der goed keuring vermeld, er blijk van geven, dat - bij de toetsing van de herzie ning van het uitbreidingsplan-in- hoofdzaak aan het later vastgestelde streekplan - aan dat streekplan vér gaande detailleringen worden toege schreven, die bepaald niet meer zijn te rangschikken onder het aangeven Zie onze Straatweg 103 - Heiloo Telefoon 30199 van een toekomstige ontwikkeling in hoofdlijnen, zoals van dit streekplan in de overgangsfase naar de nieuwe Wet op de ruimtelijke ordening ver langd wordt; dat van de door Gedeputeerde Staten kenbaar gemaakte overwegingen ge steld moet worden, dat zij niet alleen uitgaan van vérgaande detaillering van het streekplan en van vérgaande detaillering van de bedoelingen van het streekplan, maar dat zij boven dien betrekking hebben op punten, die gedeeltelijk van ondergeschikt belang zijn en voor een ander deel bij de uitwerking der plannen in on derdelen nader kunnen worden ge regeld; dat omtrent alle hierbedoelde punten een gemeentelijke beantwoording in voorbereiding is, welke zo spoedig mogelijk zal worden nagezonden; dat hij - de gemeenteraad - als zijn oordeel uitspreekt, dat het gewicht van de door Gedeputeerde Staten aangevoerde motieven in wezen van zo bescheiden importantie is, dat daarin bezwaarlijk een motief kan worden gevonden om op grond daar van te besluiten tot 'n algehele niet- goedkeuring van de herziening van het uitbreidingsplan-in-hoofdzaak; dat hij - de gemeenteraad - zich mits dien met de overweging als zou aan het herzieningsplan tengevolge van nog het onbehagen van B. en W. over de manier waarop omgespron gen wordt met de belangen van de gemeente. Zowel burgemeester Pesman als wet houder Eijsink (van openb. werken), wezen er op dat het gemeentebestuur het uitbreidingsplan al had vastge- 3-jarige opleiding kleine klassen persoonlijke aandacht. Aanmelding alleen deze week nog mogelijk bij: VV. J. J- GALLEE, h.d.s. - Westerweg 292 - Tel. 31665 en 31098 de gemaakte bemerkingen en op merkingen geen stedebouwkundige waarde kunnen worden toegekend, omdat er geen samenhang meer zou zijn, bepaald niet kan verenigen; dat Gedeputeerde Staten bij het ne men van hun besluit tevens in hun overwegingen hebben opgenomen: „dat voorts de oostelijke en westelij ke aftakking van rijksweg 9 ten zui den van Alkmaar niet in het uitbrei dingsplan zijn opgenomen; dat door de realisering van het on- derwerpelijke plan de aanleg van een aftakking van rijksweg 9 in oostelij ke richting in aanzienlijke mate zou kunnen worden bemoeilijkt, aange zien ter plaatse van het geprojek- teerde tracé intensieve agrarische woon- en bedrijfsbebouwing is toege staan; dat de terreinen aan de noordzijde van evenvermelde, in het streekplan geprojekteerde oostelijke aftakking in het plan-in-hoofdzaak zijn be stemd voor agrarische doeleinden met vrij intensieve agrarische bebou wingsmogelijkheden, waardoor de re alisering van de in het streekplan geprojekteerde stadsbebouwing en bijzondere bebouwing eveneens kan worden bemoeilijkt;" dat echter tegen de hierbedoelde in het streekplan opgenomen westelijke én oostelijke aftakking van rijksweg 9, zomede tegen de in het streekplan geprojekteerde bebouwingen tussen deze aftakkingen en de Ringweg Alkmaar (gevormd door de huidige rotonde van rijksweg 9 onder Alk maar met de reeds aanwezige ooste lijke aftakking en de gedeeltelijke aanwezige westelijke aftakking) bij hem - de gemeenteraad - overwegen de bezwaren blijven bestaan; steld toen dit nog moest gebeuren met het streekplan. Intussen is er ruim 2 jaar verstreken en de voorge schreven wettelijke termijn een jaar overschreden. De heer Tomson merk te daarbij op dat G.S. zich dit per mitteren, maar het de gemeente kwalijk neemt als het één minuut over tijd is. TUINKEURINGEN VONDEN PLAATS In het algemeen goed verzorgde tuinen De afgelopen dagen zijn jury's op stap geweest om de grote en kleine tuinen in onze gemeente te keuren. Dit initiatief ging weer uit van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, afdeling Heiloo. De tuinen zagen er, in 't algemeen, uitstekend verzorgd uit. De goede weersgesteldheid van de afgelopen maanden zijn daar natuurlijk niet vreemd aan geweest. Door deze tuinkeuring heeft de Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde in niet geringe mate een goede aanleg en een intensief onderhoud van tuinen gestimuleerd. Het zal de betrokkenen veel genoegen hebben verschaft en het heeft de gemeente een fraaier aanzien gegeven. Het werk van de maatschappij verdient dan ook veel waardering. Hieronder volgen de winnaars: Blockhovepark Grote tuinen: le prijs D. J. v. d. Heu vel, Kennemerstraatweg 15; 2e prijs P. A. Soeters, Kenn.straatweg 29 en 3e prijs G. Bakker, Blinkenlaan 31. Kleine tuinen: 3e prijs A. Palsrok, Kennemerstraatweg 202. Eén- of twee-jarige opleiding voor het De enige officieel erkende cursus Aanmelding alleen deze week nog mogelijk bij: W. J. J. GALLEE - WESTERWEG 292 - TELEFOON 31665 - 31098 dat hij deze bezwaren reeds uitvoerig tot uitdrukking heeft gebracht in zijn aan Uw Majesteit gericht ver zoekschrift van 26 april 1963 tot ont houding van goedkeuring aan even- vermelde onderdelen van het Streek plan voor Noord-Kennemerland, welk verzoekschrift met daarbijbehorend toelichtend raadsvoorstel, als bijla gen aan dit beroepschrift zijn toege voegd en waarnaar hij kortheidshal ve moge verwijzen; dat hij - de gemeenteraad - meent zijn daarin vermelde bezwaren on verminderd te moeten handhaven, weshalve hij de redenen, die Gede puteerde Staten aanleiding gaven tot onthouding van goedkeuring aan dit onderdeel van de herziening van het uitbreidingsplan-in-hoofdzaak, niet kan onderschrijven; dat hij - de gemeenteraad - resume rende van oordeel is, dat Gedeputeer de Staten ten onrechte de goedkeu ring aan de herziening dd. 22 juni 1962 van het uitbreidingsplan-in- hoofdzaak hebben onthouden; REDENEN, waarom hij Uwer Majes teit eerbiedig verzoekt: alsnog goed keuring te verlenen aan zijn besluit van 22 juni 1962 tot vaststelling van een herziening van het uitbreidings plan-in-hoofdzaak. Raad betuigde instemming De Raad betuigde unaniem haar in stemming met de inhoud van het beroepschrift. Het moest vóór 1 sep tember ingezonden zijn en B. en W. zullen zo spoedig mogelijk nog een toelichting laten volgen. Dit was ook een antwoord aan mevr. Beek, welke vond dat in 't stuk wei nig tot uitdrukking komt dat op be paalde punten Heiloo wel tegemoet wil komen aan geuite wensen van G.S. De heer Tomson onderstreepte Centrum: Grote tuinen: 2e prijs N. J. Grootes, Molenweg 16 en 3e prijs J. Mulder, Heerenweg 82. Kleine tuinen: le prijs C. Kamer, Heerenweg 108; 2e prijs A. G. Brou wer, Torenlaan 33 en 3e prijs H. Hei nis, Holleweg 66. Oost: Grote tuinen: le prijs H. J. v. Duu- ren, Laan van Zeeman 30; 2e prijs K. de Groot, Swanendael 8, 3e prijs Mevr. L. Blokker, Kenn.str.weg 181. Kleine tuinenle prijs E. M. Masson, Hoghe Weijdt 16; 2e prijs A. A. J. de Lange, KI. Barlaken 6 en 3e prijs C. J. J. van Vliet, Hasebroekweg 7. West: Grote tuinen: le prijs J. Craamer, v. Merlenlaan 7, 2e prijs J. I. Israëls, Zeeweg 53 en 3e prijs G. de Jongh, Zeeweg 28. Kleine tuinen: 2e prijs J. J. Verwey, Trompenburg 43; 3e prijs P. N. Reu- zenaar, Westerweg 186. de uitslag met een le prijs van de tuinwedstrijd in Heiloo bewijst het, is een goed vakkundig adres: Dorpsstraat 176 - Wormer Telefoon 02982 - 244 TAUNUS model 1964 Hoogeweg 10 Heiloo Telefoon 02200-30002 Zuid: Grote tuinen: 2e prijs A. J. A. M. Wijffels, Kennemerstraatweg 462 en 3e prijs T. Buiter, Zevenh.laan 103. Kleine tuinen: le prijs W. G. v. Wijk, Cruijskamplaan 72e prijs W. Agste- ribbe, Kennemerstraatweg 564 en 3e prijs M. Kaandorp, Butterlaan 29. In West kreeg de heer M. Noot, Van Vladerackenlaan 23. een 3e prijs bij de grote tuinen, maar deed op eigen verzoek zonder mededinging mede, daar hier de voorgaande jaren reeds een prijs was behaald. PLAATSGENOOT SPEELT ROL IN ATLETIEKWERELD Vooral op de nummers discuswerpen en kogelstoten Sinds enige jaren woont in onze ge meente een atleet, welke een belang rijke rol speelt in sportkringen. Dat deze, de heer Dick Schrieken, niet in onze krant vermeld werd om zijn prestaties, kwam omdat dhr. Schrie ken lid was of is van clubs buiten onze gemeente en wij van 't een en ander niet op de hoogte waren. Als wij regelmatig Doves-prestaties (grote of kleine) plaatsen, dan moe ten wij zeker Dick Schrieken, welke tijdens nationale en internationale wedstrijden successen boekte, gaan noemen. Alles voor de sport Als we Dick Schrieken (24 jaar) z'n ouders bezoeken, horen we al gauw: „Hij heeft van begin af alles voor de sport over gehad; tijd en geld." Op school, tijdens sportbeoefening, bleek hij al uit te springen. Hij werd lid van het Alkmaarse A.V.A. en wist al spoedig tot goede prestaties te komen, zo vertelt zijn enthousiaste moeder. We kijken 't goed bijgehouden plak boek in en zien reeds in 1958 prach tige prestaties: Hoorn, Enkhuizen, Beemster en Velsen, overal eerste met kogelstoten, hoogste aantal me ters 11.32. Naast het kogelstoten gaat Dick op het nummer discuswer- Kennemerstraatweg 530 Heiloo - Telefoon 31103 GRATIS THEORIE KlOSSItK I i Van Aostastraat 28, tel. 31316 pen een rol spelen. Met 34.91 m weet hij in hetzelfde jaar, in Velsen, le te worden. In 1959 weet deze jonge at leet al 46.29 m met de discus te be reiken en daarmede de le prijs (wed strijden te Haarlem). Hij bereikte in dat jaar zelfs dc- Nederlandse jeugd- titel, met discuswerpen en werd op genomen in de landenontmoeting Ne- derland-België. Leger-prijzen Dick komt in het leger en valt bij sportwedstrijden natuurlijk direkt op. Hij wordt le bij de nummers kogel stoten en discuswerpen (1960). Intussen wordt hij lid van A.A.C. (Amsterdam). „Wilde hij tot grotere prestaties komen, dan moest hij een betere en intensievere training heb ben," aldus mevr. Schrieken. Hij werd dus lid van A.A.C. en werd door atleten als Cees Koch „opge trokken". Bij wedstrijden in 1961 weet Dick al direkt landelijk op te vallen: Groningen, Den Bosch en Amsterdam, om maar een paar plaat sen te noemen, le prijzen met discus en kogel. In 1961 ook kampioen van Noord-Holland op deze nummers (resp. 43.22 en 14.02 m). Naar het buitenland Dick Schrieken wordt gekozen voor wedstrijden in Duitsland (1962) het landentreffen België Nederland Mitterrheinn (1962) en Denemarken. In 1963 gaat Dick naar Noorwegen Andere sporten In het dagelijks leven is Dick Schrie ken ambtenaar op het Alkmaarse Kadaster, afdeling hypotheken. Om zijn positie te verstevigen moet hij flink studeren. Wonderlijk is ook hier een goede kombinatie studeren sportbeoefening en allebei intensief. Het één behoeft het ander dus niet uit te sluiten. „Maar hij moet zich veel ontzeggen" vertelt mevr. Schrieken. Ze laat er direkt op volgen dat haar zoon aan de andere kant volop geniet. „Dick is een veelzijdig sportman. Hij zou graag wat intensiever aan andere sporten willen doen. De tijd laat het niet toe of het is in strijd met zijn gespecialiseerde sportbeoefening. Zo het gewichtheffen (92 kg!), de schoolsport en het volleyballen. Voor deze laatste sport reserveert hij nog iedere week een avond van de toch al schaarse tijd. P.S. Na het schrijven van dit artikel vernemen wij dat Dick Schrieken, bij de Nationale wedstrijden te Be verwijk 4e werd op het nummer dis cus (47.63) en 5e kogelstoten (14.17) Eef Kamerbeek als resp. 5e en 6e achter zich latende. WEER SCHADE AAN AUTO AANGERICHT In de late avonduren is er weer een auto beschadigd. Nu een auto die op het parkeerterrein stond voor het kampeerterrein van de heer Groot aan de Holleweg. Aangifte volgde bij de Rijkspolitie. VERBINDINGSWEG KWAM GEREED In Centrum II is thans de verbin dingsweg tussen Holleweg en Toren laan tot stand gekomen. Ten noord oosten van de geref. kerk is ook een parkeerterrein aangelegd, bereikbaar via het Vinkepad en de nieuw aan gelegde weg, de Vinkenbaan. Wat ons wenselijk lijkt is, dat kerk gangers met auto, ook gebruik ma ken van genoemde parkeerruimte. Wij willen onze lezers er opmerk zaam op maken dat het Vinkenpad alleen vanaf de Holleweg ingereden mag worden; daar is dus 'n éénrich tingsverkeer ingesteld. Ten oosten van de bejaardenflats, van de Gouwe Boom, is nu ook een flagstones-pad gemaakt, met straat verlichting. Verder, iedere donderdag te 20.00 uur, in de nieuwe moderne gym nastieklokalen van het Chr. Lyceum, Fabriciusstraat 1 te Alkmaar. Met de lichamelijke oefeningsavonden op donderdag werd in het voorjaar van dit jaar een aanvang gemaakt. De deelnemers zijn alle heren die, door het beoefenen van zaalsport en lichte gymnas tiek - onder de deskundige leiding van een sportleraar M.O. - in goede lichamelijke konditie wensen te blijven. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de heer C. Visser 't Hooft, Heiloo, telefoon 31449 of donderdag 20.00 uur in de zaal. om de kleuren van Nederland te ver dedigen, weer op de nummers kogel en discus. Neemt deel aan zes steden wedstrijden in Berlijn en won het nummer discuswerpen (46.50 m). Prachtige herinneringen heeft de Heiloose atleet ook aan de wedstrijd Benelux-Groot Brittannië. Nationale atleten Cees Koch en Eef Kamer beek waren in zijn gezelschap. Dick neemt deel aan een wedstrijd in Oos tenrijk en komt in de ploeg welke deelneemt aan zes landen wedstrijd en wordt uitgekozen een Olympisch trainingsweekend mee te maken in Mainz (D). Verjaardag met prachtige resultaten We laten weer de heer en mevrouw Schrieken aan het woord. „Kort ge leden nam hij op zijn verjaardag deel aan wedstrijden in Brugge. Hij werd daar eerste op de nummers bol (ko gel) stoten en schijf (discus) werpen. Mooier verjaardag kon het niet zijn." Het resultaat van al deze prestaties is twee wandkasten vol met medail les, bekers etc. KATHOLIEK VROUWENGILDE Afdeling Heiloo Het r.-k. Vrouwengilde organiseert ook dit jaar weer een kookcursus en wel in het bereiden van feestelijke maaltijden. Deze cursus vangt aan op vrijdag 18 september a.s. We mo gen gebruik maken van de gemoder niseerde keuken van de zusterschool aan de Past. v. Muijenweg. Als u wilt deelnemen, dan kunt u zich opgeven aan het adres Wester weg 183, of per telefoon nr. 30024 vóór 10 september. Hoewel er voor een beperkt aantal deelneemsters plaats is, zijn ook niet- leden van harte welkom. Aanmelden: zaterdagmiddag v. 1.304.30 uur n.m. in het gym nastieklokaal aan de Pastoor van Muijenweg.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1964 | | pagina 1