bij TUL STET Heerenweg 44 - Heiloo - Telefoon 30761 VOOI* llCt OprdpCH SI h||f rA| I STET'S VOORDELEN f 0.29 p. kg per kist Wij hebben verf voor binnen en buiten N. J. BOLTEN Kinderfoto's en Huwelijksreportages WIM BL00TH00FD HET PSYCH. CENTRUM RICHT Slijterij - Wijnhandel GREEUW J UITKIJKPOST BIJBLAD 23 DECEMBER 1964 11 I Beslist mooie geplukte hand moes goudreinetten kunt u bewaren KERSTWIJDING Mocht de bijeenkomst op zaterdag 28 november j.l. met ds. Toornvliet zeer geslaagd genoemd worden, thans staat wederom een bijzondere bijeenkomst te gebeuren. Op de le Kerstdag, 's middags 4.45 uur, zal nl. een Kerstzangbijeenkomst worden gehouden in de nieuwe kerk aan de Noordergeeststraat met mede werking van het Alkmaars Chr. Man nenkoor o.Lv. de heer C. Bronner. Verder is voor afwisseling van mu ziek en samenzang gezorgd. Belangstellenden zijn reeds nu voor deze bijeenkomst van harte uitgeno digd. Een programma wordt aan de ingang uitgereikt. PRETTIGE AVOND VAN „DE FORESTERS" HANDBALAFDELING Zaterdag heeft de afdeling handbal van de s.v. De Foresters een zeer ge slaagde kienavond gehouden. Tevens was deze bijeenkomst bedoeld als een afscheid van de heer en mevrouw Bruinewoud, die de Foresters-familie gaan verlaten om zich in Harderwijk te vestigen. De vice-voorzitter opende de avond en kon ook enkele bestuursleden, met hun dames, hartelijk welkom heten. Begonnen werd met het kienspel. Menig prijsje werd in de wacht ge sleept. De heer J. Bok heeft namens de herenhandbal, de heer Bruinewoud een grote ingelijste foto van het he renelftal aangeboden. De heer Bok releveerde de veelzijdige kwaliteiten van de heer Bruinewoud. Mevr. Brui newoud kreeg van de aanvoersters van het dameselftal, namens alle handbalsters, een heerlijke appel taart aangeboden. Aan het einde van deze bijeenkomst nam men persoonlijk nog afscheid van het echtpaar Bruinewoud. UITSTEKEND GESLAAGDE BIJEENKOMST Kerstvoorbereiding voor geheel Heiloo De bijeenkomst, ter voorbereiding van het kerstfeest, maandagavond in het Psychiatrisch Centrum, is uit stekend geslaagd. De aula was prak tisch geheel gevuld en wat belang rijker was, er heerste de zo passende sfeer. Onder de aanwezigen was o.a. 't vol tallige kollege van Burgemeester en Wethouders en praktisch alle plaat selijke geestelijken. Burgemeester J. A. Pesman greep terug naar zijn jeugd, toen hij tussen een groep van oudere mensen ver keerde. Mensen met verschillende op vattingen. Tijdens het volgend kerst feest echter één. Burgemeester Pes man hoopte dat in deze geest het ko mende kerstfeest ook door de aanwe zigen gevierd zou worden. In zijn openingswoord tot de bijeen komst sprak ds. J. J. F. Herrmann, naar aanleiding van de woorden van een onbekend dichter: „Men niet haastig genoeg kan zijn om God te gaan beminnen." Ds. Herrmann be sloot met „Houdt Christus in het Kerstfeest". Rektor J. P. H. Bertrand sprak het slui tings woord. Kerstmis, God is tot ons gekomen. In ons hart, in onze nood en onze dood. Hij brengt in ons het eeuwig geluk. Zijn liefde kent geen grenzen. Wilt u zelf schilderen T Schildersbedrijf Westerw 259 Heiloo, tel. 30919 Deklamatie, schriftlezing en zang en muziek Mevr. Mooijen-Dix verzorgde op uit stekende wijze de deklamatie, met gedichten van Gabriël Smit. Zij zong op prijzenswaardige wijze het beken- dé liedje van Jules de Corte: „Ik zou wel eens willen weten" met grote steun van Piet Groot (piano). Bob Heeringa nam de schriftlezing o.a. uit Jesaja 60 1 - 6 en Lucas 2 1-14 voor zijn rekening. Een knapenkoor zong enige eenvou dige kerstliederen welke een bijzon dere bijdrage leverde tot het slagen van deze bijeenkomst. Daartoe heeft ook bijgedragen het koor en orkestje (bestaande uit violen, blokfluiten en gitaren) van de Volksmuziekschool. Zij voerden tezamen uit een Kerst suite, samengesteld door Piet Groot, welke de gehele avond de muzikale leiding had. Dit optreden was zeer waardevol. Gemeenschappelijke zang Het samen zingen bindt de mensen samen. Een belangrijk deel van het programma was gewijd aan samen zang. 't Klonk soms indrukwekkend. Besloten werd met: „Dank U". Leden van „St. Caecilia" en „Eens gezindheid" begeleidden deze samen zang en deden dat zeer goed. Piet Groot komt veel dank toe voor de voortreffelijke wijze waarop hij het muzikale deel leidde. De kollekte voor bijzondere noodge vallen in Heiloo en ter bestrijding van de kosten bracht 220.77 op. INGEZONDEN STUK: Geachte lezers. Gaarne zou ik uw aandacht willen vragen voor het volgende. Het is mij gebleken dat enkele auto bezitters in „West" gemeend hebben de bermen tot parkeerplaats te moe ten maken. Deze bermen, die van vroeg in de lente tot laat in de herfst keurig onderhouden worden door ge meentewerken, zijn nu, me<Je door de grote regenval van de laatste weken, hier en daar overgegaan in modder poelen. Dat ondanks waarschuwingen van enkele bewoners van o.a. de Ark laan, deze mensen zich er niets van aantrekken, is voor mij aanleiding geweest om dit onder de aandacht te willen brengen van anderen, die mis schien deze autobezitters tot andere gedachten kunnen brengen en/of aan parkeerruimte te helpen. Ik hoop dat mede langs deze weg, de altijd zo goed verzorgde bermen, tot hun oude gedaante zullen terugkeren. F. P. Buyl, Arklaan 6 FOTOGRAAF Zevenhuizerlaan 35 - Heiloo Telefoon 30339 R.K. VROUWENGILDE Afd. Heiloo De bijeenkomst op 9 december werd ondanks het slechte weer zeer goed bezocht. De presidente opende de avond met enige praktische medede lingen en gaf daarna het woord aan de zeer eerw. heer pastoor Schmidt. Deze vertelde ons over Kerstmis en de kerstviering. Zijn zeereerwaarde maakte ons duidelijk hoe of we het gebeuren van Kerstmis en nog vele andere dingen die in de H. Schrift staan geschreven, moesten lezen. Na de pauze werden mooie kleuren dia's vertoond naar aanleiding van de komende feestdagen. Met nog enige dia's van parochieel gebeuren en van ons mooie dorp Heiloo werd deze avond besloten. Mogen we de dames op twee dingen attent maken? Op vrijdag 15 januari a.s. begint onze cursus „Beter bewe gen" en wel op vrijdagmiddag van kwart voor twee tot drie uur in het Brunogebouw. U kunt zich hiervoor opgeven bij het bestuur. De bijeen komst van 20 januari wordt verzet naar 27 januari. Schrijft u deze twee punten even op uw kalender, dan wordt het niet vergeten. 6 WONINGEN IN aan de Vossenackers Enige tijd geleden, tijdens een excur sie van het Nivon, deelde de genees- heer-direkteur dr. J. P. de Smet me de, dat in Hoorn en Heiloo huizen zouden worden ingericht waarin oud patiënten van het Psychiatrisch Cen trum, als overgangsfase om weer op genomen te worden in de maatschap pij, tijdelijk gehuisvest zouden wor den. Aan de Vossenackers (plan Zuid-W.) wordt de laatste hand gelegd aan een zestal woningen. In vier ervan zullen 24 genezen patiënten gaan wonen. „Buitenzorg", zoals het genoemd zal worden, zal deze mensen de gelegen heid geven de overgang van het zie kenhuis naar het maatschappelijk le ven, wat geleidelijker te maken. In de andere twee woningen zal per soneel van het Psychiatrisch Centr. gaan wonen die de oud-patiënten van dit centrum zullen begeleiden. V OORSELEKTIE MEISJESKAMPIOENSCHAPPEN Zondag hadden in Haarlem de se- lektie-wedstrijden plaats van de kath. Turn Bond, voor meisjes, in het dis- trikt Haarlem. Er namen 61 meisjes aan deel waarvan 25 naar de halve finale gaan. „Klim-op" was met 13 turnsters ver tegenwoordigd. Van de 25 welke naar de halve finale gaan behoren 6 Klim op-turnsters, 4 van hen hebben zich geplaatst bij de eerste 12 turnsters. Theoretisch is het mogelijk dat deze 4 ook de finale kunnen halen, maar zo ver is het nog niet. Daarvoor zal nog heel wat getraind moeten wor den meisjes De 6 meisjes welke in de halve finale uit mogen komen zijn, met daarach ter het aantal punten: als 6e Rina Kops (35.13), 7e Joke Nanne (34.93), 8. Lyda Deutekom (34.74), 12. Caro line Wijffels (33.51), 21. Wil Bakker (31.98) en 22. Ria Bolten (31.90 pt). LEIDING PSYCH. CENTRUM BEZOCHT ISRAEL Ging zich op de hoogte stellen van de geestelijke gezondheidszorg Dr. J. P. de Smet, broeder Arnoud van den Hurk en broeder Rodriguez Verheyen, behorende tot de leiding van het Psychiatrisch Centrum „St. Willibrord", heeft zich op de hoogte gesteld van de opbouw van de gees telijke gezondheidszorg in de jonge staat Israël. NED. CHR. VROUWENBOND aideling Heiloo Bovenvermelde afdeling vierde vrij dagavond 18 december het Kerst feest in de mooi versierde zaal, van de gereformeerde kerk aan de Noor dergeeststraat. Nadat de presidente mevr. Frans - Wagenaar een woord van welkom had gesproken, werd de kerstliturgie voorgelezen door enige dames van het bestuur. De deklamatie werd ver zorgd door mevr. Oostendorp en de kerstliederen werden uit volle borst meegezongen, op het orgel begeleid door mevr. Kingma. In de pauze, waarin koffie werd ge serveerd, zongen we nog enkele kerst liederen. Na de pauze vertelde mevr. Bakker-Voogt een mooi kerstverhaal, „Het kerstfeest in de bedstee" ge heten, van Diet Kramer. Aan het einde gekomen van deze zeer geslaagde avond zongen we allen staande het „Ere zij God". EEN GESPREK MET DE NIEUWE KAMPIOENE VAN NEDERLAND MEISJES TURNEN N.K.T.B. „Je moet heel wat doen en veel laten om het te bereiken", aldus Annelies Tervoort Na Thea Beekman en Lineke Majo- lée (resp. in 1955 en 1958 kampioen van Nederland meisjes turnen, van het Kon. Ned. Gym. Verbond), heb ben we weer een landskampioene in Heiloo, Annelies .Tervoort, van de Ned. Kath. Turn Bond, eveneens bij de meisjes. Annelies is 17 jaar en mag in 1965 deze titel nog verdedi gen; daarna gaat zij over naar de afdeling dames. Al vroeg aan de turnsport Annelies was al vroeg op gym. Ze was pas 6 jaar of ze ging al naar de r.-k. gymnastiekvereniging „Klim op". Met een korte onderbreking is zij nu al 10 jaar lid van deze ver eniging. Ze heeft in die tijd al van verschillende leiders en leidsters les gehad totdat in 1961 de heer H. C. Dekker en mej. C. Bakkum de lei ding kregen. „Ik heb veel aan beide te danken", zegt Annelies. In niet geringe mate hebben zij aan het pas verworven succes, kampioene van Nederland, meegewerkt, Annelies blijkt uit het goede hout gesneden te zijn. „Je moet heel wat doen en laten om wat te bereiken" en dan somt de turnster op wat haar oefenuren in Heiloo zijn en de trainingen elders. „Centrale trainingen, in 's Hertogen bosch, een heel week-end, en distrikt- trainingen op zondagmiddagen." Bij „Klimop" traint ze een paar uur in de week en helpt ze bij de meisjes. Diploma om les te geven „Ja, ik volgde in Haarlem, van de K.N.G.B., een cursus om leiding te geven en heb daarvoor ,een papiertje' gekregen," zegt de 17-jarige Anne lies een ietwat onverschillig. Dit .pa piertje' komt haar toch wel van pas, want ze geeft, in Castricum, op vrij dagavond les aan meisjes van 12-17 jaar. „Je traint thuis ook zo nu en dan?" is onze vraag. „Ja, hoe weet u dat?" zegt ze adrem. „We hebben in de tuin o.a. een evenwichtsbalk en daar oefenen we wat op. We, samen met een paar anderen van „Klim-op". Als ze daar tenminste zin in hebben." „Probeer je nog op andere wijze on derdelen van de turnsport, zo goed mogelijk uit te voeren?" vragen we de jeugdige en enthousiaste turnster. „Ja, ik ben enige tijd bij mevr. Ma- jolée op ballet om vooral m'n vrije oefening aantrekkelijker te maken." „Dat geldt toch zeker ook de uitvoe ring van de evenwichtsbalkoefening" vragen wij haar. Daar is Annelies het niet direkt met ons eens. Uit het ge sprek blijkt dan dat de turnster weet wat ze wil. Dat ze veel bereiken kan als ze veel doet, maar ook veel weet te laten. Bijvoorbeeld het zwemmen, wat ze toch zo graag beoefent. Dat gaat nu eenmaal niet. Het is niet goed te kombineren met het wed strijd-turnen. Voor Wijnen en Gedistilleerd HOLLEWEG 55 TELEFOON 31535 iSIHH NW NaOHOZaa TIM Bereikte resultaten Onder leiding van de heer Dekker en mej. Bakkum is Annelies hard voor uitgegaan, evenals een aantal andere „Klimop"-meisjes, zoals bijv. Rina Kops en Ria Bakker, welke met An nelies de finale bereikten om het kampioenschap van Nederland 1964. In 1963 wist ons Heiloo's turnstertje, in Deventer, naar de 11e plaats door te dringen. Voor die tijd werd ze 4e bij de distrikt-wedstrijden. Zij kwam ook uit in een interland wedstrijd België - Nederland, op 8 no vember 1964, in Leuven. Op alle „nummers" Als we haar vragen of ze nog voor keur heeft voor een bepaalde oefe ning, zegt Annelies: „Dat niet, al hoewel ik aan de brug met ongelijke L I M M E N KERSTWIJDING IN LIMMEN Op de avond van 24 december a.s. hoopt ds. Bloemhoff de Kerstwijding in Limmen te leiden. De dienst be gint om 9 uur (21 uur). Het koor van Castricum verleent zijn mede werking; dirigent is de heer Koeman. LAWINE IN LIMMEN De toneelvereniging „St. Maarten" zal op 27 en 28 december weer haar jaarlijkse uitvoeringen geven. Deze keer is de keuze gevallen op het to neelspel „Lawine" van de bekende schrijver Marcel Dupuis. De aanvang is om acht uur in de zaal van het parochiehuis. Zondag avond is er bal na. Zij die zich van een goede plaats wensen te verzekeren, kunnen plaats bespreken op zondagmorgen, 27 dec. van 10 tot 12 uur in het parochiehuis. LIMMEN-NIEUW S Voor dit weekend is een kort pro gramma vastgesteld, nl. zaterdag 26 dec. (2e Kerstdag) Limmen 1-VVW 1 om 2.30 uur. Juniorenzondag 27 dec. Limmen 1 - Alkm. Boys 3, 12 uur. Aspiranten: R.K.A.F.C. E - Limmen B 12 uur. Dinsdag 22 en dinsdag 29 december alleen training voor senioren. In ver band met de feestdagen is er geen training voor junioren en aspiranten. De eerstvolgende training voor deze jeugdgroepen is op dinsdag 5 januari. Toto-nieuws In verband met de feestdagen kan het toto-formulier uiterlijk woensdag 30 december worden ingeleverd. KERSTSAMENZANG IN LIMMEN Woensdag 16 december is, evenals vorig jaar, in de Ned. Herv. kerk te Limmen weer een Kerstzangbijeen komst georganiseerd door de beide vrouwenverenigingen. Ook deze keer mag het een welge slaagde avond worden genoemd. De kerk was goed gevuld en de heer Koeman bespeelde weer het orgel, terwijl de heer Bruske viool en solo zang ten gehore bracht. Ds. v. d. Pol opende de bijeenkomst en pastoor Bangert besloot de avond met een nawoord. IJSCLUB LIMMEN BEREIKTE 250 LEDEN Afgelopen week werd bij de IJsclub Limmen het 250ste lid genoteerd, ter wijl men thans al op weg is naar de 275. Als er ijs komt, zal zelfs een ledental van 300 mogelijk worden. De grote aanwas van voornamelijk jeugdleden is o.a. te danken aan de aktiviteiten van de Technische Kom missie Langebaan, welke in de kerst vakantie voor jeugd van 12-16 jaar trainingsochtenden organiseert op de Jaap Edenbaan. Van de ruim 50 ge gadigden uit Limmen zijn uitverko ren: Ank Bakkum, Ank Krom, Bep Zomerdijk, Bert Dekker, Theo Kaan- leggers altijd wel de meeste punten kan bereiken." Bij het behalen van het kampioen schap is Annelies gehuldigd en heeft ze ontzettend veel gelukwensen in ontvangst mogen nemen. Zij is het met ons eens, dat het be reikte resultaat pas een begin is. Moeilijker wordt het volgend jaar de behaalde titel te verdedigen en daar na de overgang naar het dames-keur- turnen. In de familie Vader en moeder Tervoort stimule ren de turnsportbeoefening onder hun kinderen. Tot voor kort waren er 4 lid van „Klim-op" en alle vier „de den" het goed. Annelies en Ben wer den dan ook, twee jaar achtereen, kampioen van „Klim-op". DAMES-BRIDGECLUB Procenten-lijst 1. Dames Rootjes - Agsteribbe 409, 2. Backer-v. Steeg 390y2; 3. Glastra- Prins 380; 4. v. Weelderen - v. Tiel 363; 5. Blikslager - Piet 356%; 6. Garritsen-v. Buitenen 356; 7. Don kersloot -v. Dijk 352 8. Kerkhove- Stam 351; 9. Rosier - de Waal 350%; 10. v. Steeg-de Ruiter 349%; 11. Hylkema - Groen 349%12. Middel burg-Hoed 346%; 13. Harreveld- Roest 345; 14. Eberson-v. Wissen 344%; 15. Dietz-Klaver 341; 16. Schuiling - v. d. Vall 338%17. Klop per - de Wild 337; 18. Zweers - v. d. Goot 334%; 19. Landsdaal - Nauta 334 20. Blom - Dekker 334; 21. Stolk - Kayer 333; 22. Craamer - Spaans 324; 23. Mello - Koolhaas 323; 24. Oostendorp - Verduin 319 en 25. Mas- dorp - Verduin 319. SINTERKLAASVIERING R.-K. BOND VAN BEJAARDEN Afdeling Heiloo Dinsdag 8 december om 2 uur n.m. ging het van start met het zingen van enkele liedjes, terwijl onderhand de thee met borstplaat werd geser veerd. Inmiddels werd de projektor voor de te vertonen dia's over oud- Heiloo opgesteld. Mevr. v. Kleef, dochter van onze vol ijverige penningmeester J. Liefting, dorp, Siem Kerssens, Piet Koot, Ruud Mooij en Gerard Tuin. Deze 9 jeugd leden zullen de kleuren van Limmen moeten hooghouden tussen meer dan 100 andere jongens en meisjes uit geheel Noord Holland. De begin december gestarte konditie- training is een enorm succes gewor den. De laatste training werd be zocht door maar liefst ruim 60 jon gens en meisjes! Het bestuur over weegt daarom dan ook de volgende keer een splitsing te maken in leef tijdsgroepen, zodat per groep inten siever getraind kan worden. In ver band met de komende feestdagen zal de eerstvolgende training plaats vin den op vrijdag 8 januari 1965. R.-K. VROUWENGILDE Afdeling Limmen Bovengenoemd gilde heeft donderdag j.l. een waardige kerstavond aan haar leden kunnen aanbieden. De presidente kon veel dames wel kom heten. Onze geestelijk adviseur de eerw. heer pastoor Bangert open de de avond met een gedeelte uit de bijbel voor te lezen. De keuze was ge vallen op het begin van het H. Evan gelie volgens Sint Jan. De meisjes van de v.g.l.o. brachten daarna, onder de zeer geslaagde lei ding van zr. Swiebertus het kerst gebeuren in zang en spel ten tonele. Dat hieraan veel zorg was besteed, zowel door de leidster als door de speelsters, viel direkt te bemerken. Een enthousiast applaus steeg dan ook op uit de zaal, toen het doek voor het laatst dichtging. Na de pauze, waarin de dames bij de koffie op kerstbrood werden ont haald, was het woord wederom aan de pastoor. De dia's die vertoond werden, welke ter gelegenheid van het gouden pries terfeest waren gemaakt, werden vol aandacht door de aanwezigen bewon derd. Velen herkenden er velen in, hetgeen vaak tot gezellige discussies aanleiding gaf. Zo kwam het eind van de avond in zicht voor de dames die aanwezig waren voor zij beseften, dat de tijd was doorgegaan. Zeer voldaan verlie ten zij de zaal, welke door de gezellig aangebrachte versiering had bijge dragen aan de feestelijke stemming. KERKEBOLLENFEEST De heer Admiraal van café „De Goe de Verwachting", schonk voor de r.k. kerk een feestavond voor 23 paren. Deze feestavond ging ter veiling grif van de hand. Deze feestavond werd vastgesteld op 10 december j.l. Wij als kopers en feestgenoten kun nen zeggen dat wij hebben genoten. Wat was dit een mooi feest, 't Heeft ons aan niets ontbroken. De heer Admiraal heeft kosten noch moeiten gespaard, om het ons zo gezellig mo gelijk te maken. Daarom danken wij de heer Admiraal langs deze weg voor zijn gulle ont haal. Deze avond zal ons nog lang in ons geheugen blijven. Enige feestelingen. gaf ons een enorme hoeveelheid fo to's te zien, die zeer gewaardeerd werden en deskundig en duidelijk door haar werden toegelicht. Velen van de aanwezigen zagen zich zelf, ouders en bekenden op het doek, wat natuurlijk het nodige kommen- taar uitlokte. Ook het beeld dat over het Heiloo van 40 tot 60 jaar geleden te zien was, bracht vele herinnerin gen naar boven en gaf het grote ver schil tussen toen en nu heel duidelijk weer. In de pauze werd tot verdeling van de surprises overgegaan. De da mes moesten daartoe loten. De verraste uitroepen na het ontvan gen van de surprise bewezen wel dat de keuze die de dames De Boer had den gemaakt, de juiste was. Het wa ren alle voorwerpen, zoals in een flinke galanteriezaak te vinden zijn. De heren hadden geen keus of ver schil, want ze kregen allen een doos sigaren. De niet aanwezige leden kre gen hun geschenk thuisbezorgd. Na de pauze, met koffie met banket en speculaas-hart, werden de laatste dia's vertoond, Het was toen inmid dels 6 uur geworden. De dank die mevr. v. Kleef oogstte was ten volle verdiend. De zeereerw. heer pastoor Rutten sloot de genotvolle middag. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij 't bestuur of op de soos. EXPOSITIE VAN FOTO- EN SCHILDERWERK van „Fotoclub Heiloo en „Tintoretto" Rond de Kerst en nieuwjaar houden de „Fotoclub Heiloo" en de teken en schildervereniging „Tintoretto", gezamenlijk, een expositie in de ulo school aan het Slimpad. De expositie is geopend op 25 dec. en 1 januari van 2-5 uur, 26 en 27 dec. en 3 jan. van 10 -12 uur en van 2-5 uur en 30 dec. van 8-10 uur. Wij komen volgende week hier uit voeriger op terug. Op woensdagavond 30 december zal de Filmclub Heiloo optreden in de openbaarheid. Op de perskonferentie hebben wij reeds enige resultaten van leden gezien. Wij werden verrast van de mogelijkheden die liggen op het terrein van het amateur-filmen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1964 | | pagina 3