BOERMA'S restanten pantoffels en bont laarzen tegen sterk verlaagde prijzen. Guldens goedkoper. Schoenhandel en Reparatie-inrichting Dinsdags 's middags gesloten H.S.V.-Always Forward Kinderfoto's en Huwelijksreportages WIM BL00TH00FD VAM0R Autorijschool ANDRé RUIS Rookartikelen Parfumerieën JAN BRAAM Knippen op Afspraak. J. Th. M. van Tongeren PRAKTIJK HERVAT 7 JANUARI 1965 2 UITKIJKPOST Reeds nu RAADHUIS WEG - HEILOO - TEL. 31009 FILMS VOOR DE KOMENDE WEEK Trok de film „Irma la Douce", ge meten naar Heiloose maatstaven, de afgelopen veertien dagen grote be langstelling, ongetwijfeld zal dat ook het geval zijn met de veel besproken maar ook bekritiseerde film „De Grote Stilte" van de bekende regis seur Ingmar Bergman. Zelfs in Zweden, waar Bergman de film maakte en waar men wel wat gewend is, had „De Grote Stilte" meer dan gewone belangstelling. Daar, maar ook hier, dreigde de film zelfs uit de roulatie genomen te wor den. Bergman koos als hoofdrolver tolksters Ingrid Thulin en Gunnel Lindblom resp. als Esther en Anna, twee zusters. Esther is ziek en vervuld met meer dan zusterlijke genegenheid voor An na. Anna daarentegen is levendig, sensueel en wordt, in het hotel waar in zij het laatste deel van hun vakan tie doorbrengen, uit verveling ge dreven naar avonturen met mannen. Esther's zoontje ziet, ongewild, de erotische escapades. Een film waar mee Ingmar weer(!) laat zien dat hij één van de grootste regisseurs is van deze tijd. Bezoekt zondag 10 januari a.s. de belangrijke wedstrijd: aan de Past. van Muijenweg. AANVANG 2.30 UUR. Als tweede film draait in het „Asta"- theater „Taras Bulba", waarin de hoofdrollen vertolken: Tony Curtis, Yul Brynner en Christine Kaufmann. De Turken trekken naar het hart van Europa. Kozakken onder leiding van Taras Bulba weten aan de grens van Polen de horden van een Turkse sultan, welke schrik en terreur over de beschaafde wereld dreigt te bren gen, te verdrijven. Een gigantische avonturenfilm. In de matinee, zondagmiddag, „Met de dood op de hielen", waarin Rock Hudson en Julia Adams te zien zijn. Deze film beschrijft het leven van John Wesley Hardin, die de vrijheid opzoekt, maar ook de gevaren. Een film gemaakt naar een verhaal van John Wesley Hardin, welke zeer boeiend is. ARCHITEKTENBUREAU J. ROGGEVEEN NAAR ELDERS IN GEMEENTE Uitbreiding maakte het noodzakelijk Het steeds uitbreidende architekten- bureau van dhr. J. Roggeveen, ge vestigd aan de Zeeweg, behoefde uit breiding. Deze is gevonden in bedrijfs ruimte, gebouwd aan de Breedelaan. Waar een braakliggend terrein lag, begrensd door Breedelaan, Comman deurslaan, Haesackerlaan en Butter- laan, is nu een deel van dit archi- tektenbureau verrezen, de eerstko mende maanden wordt dit nog weer uitgebreid. Een zeer aantrekkelijke ruimte voor de tekenaars etc. is ont staan. Op het terrein is een aantal auto boxen verrezen en zal nog een aantal garages volgen. FILMS OVER DE HONKBALSPORT De afdeling honkbal van de s.v. De Foresters organiseert op maandag 8 februari een filmavond in het Dorps huis. De honkbalkommissie is het ge lukt een 5-tal honkbalfilms „op de kop te tikken". Onder deze films is er één over de wereldkampioenschap pen 1963, gespeeld in Amerika. Voorts films over de spelregels, het slaan etc., van de honkbalsport. Een aantal instruktiefilms dus. Het kan ongetwijfeld een interessan te avond worden, waarop niet-leden ook welkom zijn. NUTSSPAARBANK HEILOO Overzicht 4e kwartaal 1964 In de loop van de maanden oktober, november en december werd op de spaarbankboekjes 640.027,27 inge legd (v.j. 558.834,48) en terugbe taald 587.405,19 (v.j. 465.154,89), dus meer ingelegd dan terugbetaald 52.622,08 (v.j. 93.679,59). Voorts werd aan rente over 1964 op de spaarrekeningen bijgeschreven 82.957,72 (v.j. 61.914,—). Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal, bij het begin van het jaar 2.462.441,20 bedraagt thans 3.153. 063,69 (v.j. 2.462.441,20). Het aantal in de loop van het 4e kwartaal nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 200 (v.j. 266). Ingetrokken werden 39 boekjes (v.j. 56). Het aantal in omloop zijnde spaar bankboekjes, bij het begin van het jaar 2737, bedraagt thans 3174. Het aantal in omloop zijnde spaarbusjes bedraagt thans 597. OP EERSTE CONCERT IN HET NIEUWE JAAR speelt de solist Henri Gouder de Beauregard Op het eerste concert in het nieuwe jaar, van de Heilooër Kunstkring, woensdag 27 januari, speelt als solist de hoboïst Henri Gouder de Beaure gard. Hij speelt het concert voor ho bo en orkest in C gr. t. K.V. 314 van Wolfgang Amadeus Mozart. Het orkest is weer het Noordhollands Philharmonisch Orkest onder leiding van Marinus Adam. Het orkest speelt voorts van Mozart: Divertimento in D. gr. t. K.V. 136, de Symfonie no. 3 in Es gr. t. op. 55, bekend als „Eroica" van Ludwig van Beethoven en de ouverture „L'Isola disabitata" van Joseph Haydn. SPOORWEG-OVERSTEEKPLAATS GAAT VERDWIJNEN in het verlengde van de Ewislaan In ons blad van 17 dec. publiceerden wij het voorstel van B. en W. de oversteekplaats over de spoorbaan, in het verlengde van de Ewislaan, te doen afsluiten. Voordat het in de openbare raadsvergadering van 18 dec. behandeld werd, had er eerst nog een bespreking plaats in de kom missie van openbare werken. Naar aanleiding van deze bespreking zon den B. en W. de raad nog het volgen de schrijven toe. „Het u onder dagtekening van 8 de cember 1964 toegezonden voorstel tot het onttrekken aan het openbaar ver keer van de voetgangersoversteek plaats over de spoorbaan tussen de Westerweg en de Heerenweg in het verlengde van de Ewislaan is behan deld in de op 11 december 1964 ge houden vergadering van de kommis sie van advies en bijstand voor open bare werken. De meerderheid van de kommissie adviseerde deze overgang niet aan het openbaar verkeer te doen ont trekken, maar te volstaan met het plaatsen van waarschuwingsborden met opschrift: „Verboden over te steken voor kinderen zonder geleide". Het overige deel van de kommissie was van mening, dat uit een oogpunt van veiligheid wel tot afsluiting van deze oversteekplaats moet worden overgegaan. FOTOGRAAF Zevenhuizerlaan 35 - Heiloo Telefoon 30339 Wij delen u mede ook na kennisne ming van het advies der kommissie van oordeel te zijn, dat de veiligheids overwegingen dienen te prevaleren boven de bezwaren, die tegen afslui ting van de onderhavige overgang bestaan, en dringen er daarom bij u op aan over te gaan tot aanvaarding van ons voorstel deze voetgangers oversteekplaats aan het openbaar verkeer te onttrekken." Brief van 9 u.l.o.-onderwijzers In onze publikatie van 17 dec. heeft men kunnen lezen dat de heren Ael- bers en Mannes, met 236 mede-on dertekenaren, bezwaren hebben inge bracht tegen sluiting. In de raadsvergadering van 18 dec. werd door burgemeester J. A. Pes- man een brief voorgelezen, onderte kend door alle 9 onderwijzers van de r.-k. u.l.o. waarin zij protesteerden tegen de wijze waarop genoemde ak- tie, van genoemde middenstanders, is geleid. Daarin schreven deze u.l.o.- onderwijzers ook dat het algemeen belang sluiting verlangt. De gevaren op de oversteekplaats zijn groot, al dus het onderwijzend personeel. Met een voorbeeld probeerden zijn het aan te tonen. Algemeen belang moet prevaleren boven 't belang van enkelen Als eerste spreker ontpopte de heer Majolée, mede namens zijn fraktie, zich als een vurig voorstander van sluiting. „Het algemeen belang moet prevaleren boven het belang van en kelen". Met deze enkele bedoelde hij de middenstanders die de handteke- ning-aktie organiseerden. Het leven van schoolkinderen en be jaarden, die gebruik maken van de oversteekplaats, stelde hij boven het al of niet ontstane verlies van deze middenstanders. Tenslotte is er op een paar honderd meter verder een beveiligde overweg, aldus de heer Majolée. De afstand van het station, vanwaar de versnelde treinen ver trekken (in 20 seconden bij de ge vaarlijke oversteekplaats) vond hij, vooral bij mist, avond etc. te klein om een veilige oversteek te waar borgen. „Doorslaggevende argumenten" De heer Majolée had zich op de hoog te gesteld van de mening van hen die in de één of andere funktie, direkt of indirekt, betrokken zijn bij deze ge vaarlijke situatie. Het hoofd van de St. Franciscus had gezegd: „Een uiterst gevaarlijke ge schiedenis, liever vandaag afgesloten dan morgen"; het hoofd van de Cl. Will ibrordschool heeft gezegd er eerst wel bang voor te zijn, maar dat de jongens wel opletten bij het overste ken, maar hij liet er op volgen: „ik weet wel dat de ouders van leerlin gen uit „Zuid", het een griezelige situatie vinden. Tenslotte kon de heer Majolée, na mens de kommand ant van de Rijks politie, adj. Borst, verklaren, dat hij het zeer op prijs zou stellen wanneer de overgang gesloten zou worden. In geen 40 jaar een ongeluk De heer H. C. Groot meende dat aan de verantwoordelijkheid van het ge meentebestuur op een gegeven ogen blik een halt moet worden toegeroe pen. De ouders hebben hier een taak, zei de heer Groot. „Op deze overweg is, in de 40 jaar dat deze bestaat, nog nooit een ongeluk gebeurd. In tegenstelling tot de beveiligde over weg aan de Zevenhuizerlaan." Hij noemde de oversteekplaats aan de Ewislaan beslist niet gevaarlijker dan een aantal elders in het dorp. De heer Groot zei dat hij een voor stel in de kommissie van openbare werken had gedaan om een bord te plaatsen (zie de aanvang van dit art. red.). Hij maakte daar nu een raads voorstel van. Deze oversteekplaats vervult een funktie De heer Tomson noemde twee ram pen in Heiloo: de spoorlijn en de Straatweg, die beide het dorp door snijden. Hij achtte de Straatweg ge vaarlijker dan de oversteekplaats aan de Ewislaan. De heer Majolée inte- ruppeerde met: „maar aan de Straat weg-situatie kunnen we als gemeen tebestuur niets doen." De heer Tomson zei dat als het ver zoek om sluiting van de oversteek plaats was uitgegaan van ouders, het voor hem geheel anders had gelegen dan nu het geval is. Dan is het te laat Het argument van zijn fraktiegenoot de heer Groot, dat er in 40 jaar geen ongeval heeft plaats gehad op deze overweg, kon de heer Overmeer niet waarderen. Moeten er dan pas maat regelen volgen als er iets ernstigs gebeurd is? Dit achtte hij niet ver antwoord als gemeentebestuurder. Vooral gezien in het licht van de in dienst stelling van de versnelde treinen. 18 jaar geleden dodelijk ongeval In tegenstelling tot haar fraktie-ge- noot zei mevr. Beek - Jansen, dat een 18-jaar geleden zich een dodelijk on geval, met een kind, zich heeft voor gedaan. Zij achtte voortbestaan van de oversteekplaats, niet verantwoord. Mevr. v. d. Zee - Manders loot was voor het voorstel van B. en W. Zij had de situatie daar ter plaatse ern stig bekeken. De heer Zoon was niet overtuigd dat de gevaren groot waren, in ieder ge val niet ernstiger dan elders. Geen enkele waarde aan ingediende bezwaarschriften De heer Pieters vond dat dit overpad volkomen uit de tijd is. Hij hechtte geen enkele waarde aan de ingedien de bezwaarschriften, welke hij voorts omschreef: „die voor hem slechts vieze papiertjes waren". Dhr. Pieters zei, dat in verband met de bouw van zuid-west, de aanleg van wegen en de situatie van de overwegen, bekeken dienen te worden. Het aantal overwegen zo klein mogelyk maken Burgemeester Pesman zei, naar aan leiding van het gesprokene, dat zeer serieus zal moeten worden overwogen het aantal spoorwegovergangen zo klein mogelijk te maken. Ten aanzien van het voorstel van B. en W. merkte burg. Pesman op, dat het aanbrengen van een bord, alleen al om praktische redenen, ontraden moet worden. Kin deren die het aangaat kunnen bijv. niet lezen. Voorts geldt of deze bor den wel rechtsgeldigheid bezitten. Tenslotte werd het voorstel van B. en W. met grote meerderheid van stemmen aangenomen. Alleen de he ren Groot, Korthouwer, Tomson en Zoon stemden tegen. Het voorstel van de heer Groot kwam niet in stem ming omdat het voorstel van B. en W. ver-strekkender was en aangeno men werd. Wel uit de gemeentenaren afkomstig In tegenstelling tot de woorden van de heer Tomson, menen wij te moe ten opmerken dat wel degelijk uit de kring der gemeentenaren gevraagd is om sluiting. Bepaalde „kanalen" wer den daar, omstreeks mei 1964, voor gebruikt, o.a. via een raadslid en ook de Rijkspolitie werd geattendeerd op de gevaarlijker wordende toestand op deze oversteekplaats, veroorzaakt door de grotere optreksnelheid van de treinen (Red.). WAAR NAAR TOE? ASTA-THEATER. Vrijdag 8 uur, za terdag en zondag 9.15 uur: „De grote stilte" 18 jaar. Zaterdag en zondag 7 uur: „Taras Bulba". 14 jaar. Zondagmiddag 3 uur: „Met de dood op de hielen" 14 jaar. DE VERGULDE VALK Egm. a. Zee. Zaterdag en zondag 8 uur: „De Ti tanen" 14 jaar. Zeeweg 20 - Heiloo Telefoon 30847 Gratis theorie BURGERLIJKE STAND Geboren Celina Afra Maria, dv. J. S. Mensinga en J. C. M. Vriend; Theodorus Johannes, zv. T. R. Groot en A. M. Kaandorp; Martinus Mattheus Jacobus, zv. Q. de Winter en C. A. Zandbergen; Anna Louisa Johanna, dv. P. Kaan dorp en J. A. A. Kaandorp; Claudia Christina, dv. W. C. van Schaijck en A. Goedvree; Stephanus Nicolaas Maria, zv. C. Bakker en G. C. Beentjes; Karen Greta Elisabeth, dv. E. J. H. Bleeker en M. E. Turner; Dennis Roland, zv. J. Fijnheer en M. de Vries. Elders geboren: Franciscus Cornelis Berkvens; Simon Petrus Bibo en Pieter Wartenhorst. Ondertrouwd: Cornelis Johannes Metzelaar en Adri- ana Alida Maria Pepping; Sjirk Wiebe Cnossen en Fennigje Klomp. Getrouwd: Johannes Hermanus Albertus Leij- graaff en Geertruida Chr. Sengers; Simon Petrus Morsch en Cornelia Clasina van der Veen; Douwe Anne Pieter Algra en Anna Maria Burgering; Petrus Nicolaas Appelman en Catha- rina Hillegonda van Diepen; Pieter Willem Hoogmoed en Johanna Geert ruida Hollander; Cornelis Johannes Metzelaar en ^dri- ana Alida Maria Pepping. Overleden: Jacobus Mulder, 74 jaar, gehuwd met H. S. Pomper; Gerard us Adrianus Henricus Kemper, 92 jaar, geh. gew. met E. Dekker; Catharina Kops, 82 jaar, geh. gew. met P. Mulder; Margaretha Bas ti an a Boll, 82 jaar, geh. gew. met P. Vierkant; Jantje Bakker, 83 jaar. Voor en HERENKAPSALON v. Aostastraat 4 - Heiloo Telefoon 31004 RUILBEURS Gevraagd: Ruilwaarde: Zilver-emblemen v. Hille 4 punten California-vlaggetjes 45 punten D.E.-bons, 10 pt. 20 punten Kremer-bons, 10 pt. 10 punten Leeuwen-zegels 5 punten Gouda's Glorie 50 punten Niemeijer-bons, 2 pt. 15 punten Castella-kopjes 40 punten Verder: Spar-zegels, Ranzijn-zegels en A.H.-zegels. Aangeboden v. Nelle-bons, 10 pt Dego-zegels Lassie-bons, 2 pt. Kroontjes nr. 1 v. d. Plaats-bons, 1 pt. Ruilwaarde: 6 punten 6 punten 1 punt 2 punten 3 punten Verder: Persil-emmertjes, Klok-ze- gels, Enkabé-zegels, Sunil-merkjes, enz. Correspondentie Mevr. 't H. Er is een zending naar u onderweg. Hr. J.C. K. De gevraagde zending is verzonden. Attentie Bons die onder het hoofdje gevraagd genoemd worden dient men voorlopig niet aan te vragen. Voor zoekgeraakte zendingen stellen wij ons niet aansprakelijk. Plaatjes kunnen niet meer worden geruild. Uw pakketjes dienen vergezeld te gaan van een volledige inhoudsopga ve en van 50 ct. aan postzegels (het liefst zegels van 10, 5 of 2 cent). Zendt uw aanvragen aan Oom Henk, p.a. „Uitkijkpost" PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk Zondag 10 jan. 11 uur, ds. Bloemhoff. Vereniging van Rechtzinnig Herv. Kruiskerk, Maas Geesteranusweg 2 Zondag 10 jan. 10.15 uur ds. v. Doorn van St. Pancras; Viering H. Avondm; 7.15 uur ds. v. d. Linde van A'dam. Dankzegging H. Avondmaal. Gereformeerde Kerk N oordergeeststraat Zondag 10 jan. 9.30 en 5.00 uur, ds. Molenaar. R.-K. KERKDIENSTEN St. Willibrorduskerk, Westerweg Zondag: H.H. Missen 7.30, 10.45 en 12 uur. Gezongen parochiemis 9 uur. Werkdagen: H.H. Missen 7 en 8 uur (woensdag 7.15 - 8 uur). Avondmis, le vrijdag van de maand, 7.30 uur. Avondlof: Zaterdag 7.30 en zondag 7 uur. tot 8 uur (pauze 6-6.30 uur). Biechtgelegenheid: Zaterdag van 4.30 R.k. kerkdiensten Moeder Gods Kerk Schuine Hondsbosschelaan Heilige missen: op zondag 7.00, 8.00, 10.45, 12.00 uur. Hoogmis 9.15 uur. Op werkdagen: 7.30 en 8.10 uur. Avondoefening: 19.15 uur. Avondlof op zaterdag: 19.15 uur. 's Zaterdags biechtgelegenheid van 16.30 - 18.00 uur en 18.30 - 20.00 uur. Heilige Missen Kapel Onze Lieve Vrouw ter Nood 's Zondags 7.30 uur - Hoogmis 9 uur R.-k. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan Zondag Vroegmis 7.30 uur; Hoogmis 9 uur. Avondmis: le vrijdag van de maand 7.30 uur. Avondlof: zaterdag en zondag 7 uur. Biechtgelegenheid in beide kapellen: zaterdag v.a. 3 u. Op werkdagen is de H. Mis om 7.30 uur in de Genadekapel. Parochie-zondagsdienst Kapellaan 13 - Telefoon 02205 - 288. R.-k. Interparochieel Soc. Char. Centrum Heiloo - Limmen Spreekuur maatschappelijk werkster: in Heiloo, Westerweg 263, tel. 30984, maandagavond 7-8 uur; woensdag en vrijdagochtend 8.30-10.30 uur; in Limmen, in het Wit-Gele Kruis- gebouw aan de Kerkweg, telef. 250, dinsdagmiddag 2-3 uur en donder dagavond 6-7 uur. Lokaalvergadering Holleweg 97 V.m. 10 uur Breking des Broods. N.m. 5 uur Bediening des Woords. Hervormde Gemeente Limmen Limmen, 10 jan. 11 uur, ds. v. d. Pol. Evang. Luth. Gem. Alkmaar Oudegracht 187, hk Baangracht Zondag 10 jan. 10.15 uur ds. Herr mann. Inzegening Kerkeraadsleden. Rem. Ger. Gem. Alkmaar Zondag 10 jan. 10.30 uur, mevr. ds. Hoogslag - van Soeren. Doopsgezinde Gemeente Koningsweg, Alkmaar Zondag 10 jan. 10 uur ds. v. d. Sluis. Kleuteroppas. Koffie na de dienst. Ned. Herv. Gem. Egm.-Binnen Egm. a. d. Hoef, 10 jan. 10 uur, in de oude pastorie, ds. Veenhuysen. DOKTERSDIEN ST De zondagsdienst voor dokters wordt waargenomen door: Dr. Ten Bruggencate, Heerenweg 71, Heilgymnast - masseur Zevenhuizerlaan 79 - Heiloo Telefoon 31100 De heer en mevrouw JANSSEN-HOOTSMANS hartelijk dank en wederkerig de beste wensen voor 1965 Heiloo, Heerenweg 236 ZONDAGSDIENST WIJKVERPLEGING Zr. Polling, Laarmanstr 18, tel. 31132 DOKTERSDIENST LIMMEN-AKERSLOOT-UITGEEST Dr. Nijenhuis - Telefoon 02513-309 OPPASDIENST Uitsluitend telefonisch tussen half 1 en half 2 bij Mevr. Meertens-Wiltens, Frederiks- laan 5, tel. 16377 en mevr. J. van 't Veen-Paarlberg, Molenweg 1, tele foon 30127. „HEYLO"APOTHEEK Stationsweg 53 Telefoon 31070 's Avonds na 6 uur, 's nachts en 's zondags geopend voor spoedrecepten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1965 | | pagina 2