m ON A F H ANKE LIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO Vraag niet om nylons vraag om DANLONS DAMES, UW HAAR IS ALLES eó IS VOOR UW HAAR BREEDELAAN 28 - HEILOO R.-k. gymn.ver. Klimop Kousen-automaat KOOMEN'S MODES VAMOR-Autorijschool FERNH0UT 10 x TOP J. J. PANTEK0EK, ing. Hei Voorjaar in BRIL Foto - WUIJTS - Optiek 4 MAART 1965 Redaktie- en administratie-adres Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 02200-30175 - Giro 140847 Advertenties per mm 15 cent (Bij kontrakt reduktie» 21e JAARGANG NUMMER 49 Dit blad verschijnt iedere donderdag in een oplaag van 6000 exemplaren huis-aan-huis in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egmond aan de Hoef. Advertenties e.d. moeten uiteriyk dinsdagmiddag 6 uur in ons bezit zijn JOOP SMIT KAMPIOEN CLUB- CROSS A.V. DOVES Zondag j.l. werd tijdens het trainings weekend in Schoorl onder zeer gun stige weersomstandigheden de derde clubcross en tevens de finale gehou den in de omgeving van de jeugdher berg „Teun de Jager". Een aan de deelnemers zeer hoge eisen stellend parcours, waarin verschillende scher pe hellingen genomen moesten wor den, werkte zeer selektief, zodat het veld van deelnemers duidelijk uiteen viel. Dat desondanks iedere atleet de afstand variërend van 725 tot 4 km volbracht en de eerstaankomenden zeer goede tijden maakten, pleit voor de konditie, waaraan door de trainer Rein Kuyper zeer hard is geschaafd en die hier dus zijn werk bekroond zag. Zowel in de voorste als in de achterste gelederen van de deelne mers werd strijd geleverd. In het totaal klassement moesten Ada Kuiper en Trees Kloeg de le en 2e plaats delen; bij jongens A eindigde Rob van Vught als eerste en bij jon gens B, C en D toonde Peter van Straaten zich tijdens de 3 crossen de meerdere. Bij de heren werd Joop Smit kampioen. Alhoewel hij op de le en 2e groep een tijdshandicap van resp. 2 en 1 min. had, wist hij zich in het totaal klassement als eerste te plaatsen. Een uitstekende prestatie dus. Tijdens de op zondag gelopen cross kwam Theo Hopman bij de heren als eerste aan. Een hevige strijd werd geleverd tussen Ludo Timmerman en Robert Wijker. Na afloop werden in de jeugdherberg de hongerige magen gevuld, waarna alle atleten, in groepen verdeeld, op puzzel tocht gingen, welke kris-kras door Schoorl en de duinen leidde. Vervolgens werden door het bestuur de prijzen uitgereikt. Aan elk lid dat de 3 crosses had uitgelopen, werd een vaantje in A.V. Doves-kleuren uit gereikt. Al met al was het een heel fijn week end, vooral omdat niemand zaterdag avond de fantastische One Man Show van Toon Hermans behoefde te mis sen, daar er een t.v.-toestel in het dagverblijf van de jeugdherberg was geplaatst. Het eindklassement is als volgt: Dames en meisjes: 1. Ada Kuiper, 2. Trees Kloeg, 3. Nel Pesser, 4. Anne- lies Brasser, 5. Gien Bloem, 6. Truus de Waard, 7. Eddy Groot, 8. Bep Zo merdijk. Jongens B, C en D: 1. Peter van Straaten, 2. Jaap Tesselaar, 3. Johan van Straaten, 4. Gerard van Straaten, 5. Dick Sleutel, 6. Piet Holtes, 7. Ro nald Akkerman en 8. Han Brijde. Jongens A: 1. Rob van Vught, 2. Hans Schouten, 3. Hans v. d. Pluym, 4. Kees Spaans, 5. Harm Brijde, 6. Floor Dalenberg, 7. Paul Elenbaas. Heren: 1. Joop Smit, 2. Ludo Tim merman, 3. Robert Wijker, 4/5. Dick de Vries en Henk Pesser, 6. Jan de Groot, 7. Kees Troostheide, 8. Hessel Heeringa, 9. Rein Koelemeij, 10. René Brasser, 11. Henk Janssen, 12. Jos de Wit, 13. Hans Oudejans, 14. Theo Hopman, 15. Arthur van Schaik, 16. Han Elenbaas, 17. Jan Mars, 18. R. H. de Vries, 19. Ron Konijn, 20. Kees Hoek. Verdere uitslagen van de cross; Dames en meisjes 725 m: 1/2 Ada Kuiper en Trees Kloeg, 3. Gien Bloem, 4. Nel Pesser, 5. Truus de Waard, 6. Annelies Brasser, 7. Eddy Groo,. Jongens B, C en D 725 m: 1. Peter van Straaten, 2. Johan van Straaten, 3. Jaap Tesselaar, 4. Dick Sleutel, 5. Piet Holtes, 6. Gerard van Straaten, 7. Ronald Akkerman. Jongens A 2000 m: 1. Hans van der Pluym, 2. Rob van Vught, 3. Hans Schouten, 4. Floor Dalenberg, 5. Paul Elenbaas. Heren 4000 m: 1. Theo Hopman, 2. Joop Smit, 3. Rein Koelemeij, 4. Ludo Timmerman, 5. Robert Wijker, 6. Henk Pesser, 7. Arthur van Schaik, 8. Dick de Vries, 9. Kees Troostheide, 10. Jan de Groot, 11. Henk Janssen, 12. René Brasser, 13. Hessel Heeringa 14. Jos de Wit, 15. R. H. de Vries, 16. Ron Konijn, 17. Kees Hoek en 18. Hans Elenbaas. Foto. Robert Wijker met nog achter zich Ludo Timmerman. Foto welwillend afgestaan door Verenigde Noordhollandsche Dagbladen. VROUWENWERELDGEBEDSDAG 5 maart a.s. 's avonds om 8 uur in de Gereformeerde Kerk Ook dit jaar wil het plaatselijk ko- mité van voorbereiding deze wereld gebedsdag weer onder aller aandacht brengen. Wij leven in een tijd van enerzijds grote welvaart, anderzijds van oor logsgeweld en -dreiging, van gewel dige spanningen, van ontstellend veel hongersnood. Als we op eigen erf blijven zien we ook hoe groot de moeilijkheden en de tegenstellingen in de verschillende christelijke ker ken zijn. Daar komt nog bij de on voorstelbaar snelle voortgang van de wetenschap, waarbij de bevolking van de hele wereld zich met angst af vraagt, of de ontwikkeling in de hand te houden is. Aanmelden: zaterdagmiddag v. 1.30—4.30 uur n.m. in het gym nastieklokaal aan de Pastoor van Muijenweg. In de christelijke kerken zien we dat allerwege de behoefte steeds sterker gevoeld wordt om eikaars steun te gaan zoeken en ook om gezamenlijke gebedssamenkomsten te beleggen: God wil gebeden zijn en de bede van de Heer Jezus zelf was immers dat allen één zouden zijn Zo wordt dan a.s. vrijdag de Vrou wenwereldgebedsdag weer gehouden en wij hopen dat ook in Heiloo velen, velen uit alle kerken van Heiloo 's a- vonds aanwezig zullen zijn om met miljoenen vrouwen over de gehele wereld te bidden voor de noden van de wereld. De liturgie is dit jaar samengesteld door mevr. Mac. Neil, de vrouw van een negerpredikant in N.-Amerika. Wij willen er ook de aandacht op vestigen, dat tijdens of bij de uitgang van deze dienst gelegenheid is iets te offeren voor de leniging van spe ciale noden. Wij hebben een lange lijst van noodlijdende bevolkingsgroe pen met bittere nood van allerlei aard, waardoor wij ons gedrongen weten om op te wekken mild en groothartig hiervoor te geven! Voorafgaande aan deze avond is er vrijdagmiddag om 5 uur de Jeugd- wereldgebedsdag met als motto „Wat verwacht God van ons", eveneens in de Gereformeerde kerk, voor de kin deren van alle kerken van Heiloo. In deze dienst zullen kinderen zelf de liturgie lezen. Wij wekken de gelovigen van alle kerken in Heiloo en omgeving op hun kinderen naar deze bijzondere dienst te laten gaan. Het is goed als juist de kinderen weten dat het mogelijk is uit alle kerken bijeen te zijn voor Gods aangezicht. Uit ervaring weten wij al dat zij het vanzelfsprekend vin den. Wij verwachten met blijdschap a.s. vrijdagavond velen in de gerefor meerde kerk! AFSCHEIDSRECEPTIE BALLETLEIDIN G ZEER DRUK BEZOCHT Ontelbare bloemstukken en geschenken Tal van leerlingen, ouders en oud leerlingen van de Heiloose balletklas sen en -groepen grepen zondagmid dag de gelegenheid aan afscheid te nemen van de leiding, de dames Ma- jolée en Beemster en één der pianis tes, mevr. De Vries. Ouders grepen tevens de gelegenheid aan kennis te maken met de nieuwe leidster: Els Bijlsma. Officiële belangstelling Burgemeester J. A. Pesman en echt genote en de wethouders J. Bolten en H. J. Eijsink, waren eveneens aan wezig, evenals oud-wethouder J. Rus sr. en vertegenwoordigers van enkele verenigingen. De heer Majolée heette de velen wel kom en greep nog even terug in 't verleden, dat de balletklassen en groepen 20 jaar bloeiend zijn geble ven en de mogelijkheden voor de toe komst, welke bijzonder gunstig zijn. In dit verband wees hij op een grote toevloed van nieuwe leerlingen en het voortzetten van het werk van mevr. Majolée en mej. Beemster door een enthousiaste en deskundige Els Bijls ma. Van de gelegenheid maakte dhr. Majolée gebruik het dagelijks be stuur van de gemeente te wijzen op ruimtegebrek in het Dorpshuis en hoopte dat bij de totstandkoming van een 3e gymnastieklokaal, ook de „Heilooër Balletschool" van de dan beschikbare ruimten gebruik zou mo gen maken. „We hebben in de afge lopen 20 jaar nog nooit aangeklopt bij de gemeente, maar wij hopen dan op de medewerking van het gemeen tebestuur," aldus dhr. Majolée. IN HET NAJAAR REALISERING VAN BOUWPLANNEN Moeder Godskerk wordt gebouwd In deel van de „Rimboe" In het najaar hoopt men de bouw plannen te kunnen uitvoeren, voor de bouw van de Moeder Godskerk. Dit hoorden wij dinsdagmiddag van bouwpastoor J. A. M. Schmidt. De parochie van de H. Willibrordus werd, door de groei van Heiloo, te groot. Besloten werd, in 1960, een 2e parochie te stichten. Pastoor J. A. M. Schmidt uit Amsterdam werd in au gustus van dat jaar de bouwpastoor. Een noodkerk werd, op een terrein aan de Sch. Hondsbosschelaan, ge plaatst. De Moeder Godskerk was geboren. Ruim 160.000,— bijeen De noodkerk voorzag in een grote behoefte. „Er zijn 400 vaste en 100 losse stoelen in", zo vertelde pastoor Schmidt. „Tal van akties zijn er ge voerd om geld bijeen te brengen. De bouwkommissie wist op deze manier ruim 73.000,bijeen te brengen en het fonds „De Betonmolen", heeft nu 89.000,bijeen, tezamen dus ruim 160.000, „Wat zullen ongeveer de kosten zijn van het kerkgebouw?" is onze vraag. „Nu, de kerk krijgt aan aantal zit plaatsen 750 stoelen. De kosten zijn ongeveer 1000,- per stoel. De bouw kosten liggen dus in de orde van 700 a 750.000 gulden." ,,U krijgt voor de bouw ook een rijks bijdrage, is 't niet?" „Ja" antwoordt ons de pastoor, „30% Zie onze Straatweg 103 - Heiloo Telefoon 30199 Waarderende woorden Burgemeester Pesman haakte daarop in: „Als het verzoek ons tijdig be reikt, dan zullen we daar zeker reke ning mee houden." De burgemeester had veel waarde ring voor de scheidende leiding. „Het is gemakkelijker met iets te beginnen dan het 20 jaar vol te houden. Uit eigen waarneming weten wij, dat u mevr. Majolée en mej. Beemster, het met grote liefde deed. Het bestuur der gemeente weet dit te waarderen." Fraaie boeketten bloemen, in de Hei loose kleuren, bood hij aan, terwijl mevr. Majolée ook nog een ander ge schenk in ontvangst mocht nemen. Oud-wethouder J. Rus sr. richtte zich voornamelijk tot mevrouw Majolée. „Zulk soort mensen als u worden steeds zeldzamer. U kunt bijzonder goed met de meisjes omgaan en u is veel in hun leven gaan betekenen." Zijn kleindochter Clara liet hij een prachtige doos bonbons overhandigen. Het regende daarna bloemen en ge schenken, waaronder zeer waarde volle. Daar deelde, naast mevr. Ma jolée en mej. Beemster ook mevr. De Vries in. Vooral de eerste raakte daardoor zeer onder de indruk. Niet minder dan een 25-tal cadeautjes etc. werd haar overhandigd. Prettig begin Ter receptie verscheen ook een oud- leerlinge Ine Veen, die in Duitsland beroepsdanseres werd en er werd een zeer kostelijk schrijven van een an der oud-leerling ontvangen, die nu is opgenomen in 't Scapino-ballet, Mary Veenis. De scheidende balletleiding vond dit een bijzondere verrassing. Door de geweldige drukte tijdens de receptie kon de kennismaking met de nieuwe leidster Els Bijlsma niet geheel tot zijn recht komen. De heer Majolée wenste haar veel succes toe en zegde, mede namens de scheidende leiding, alle nodige mede werking toe. Hij bood haar een fraaie ruiker bloemen aan. Ook zij kreeg van verschillende zijde bloemen aan geboden met de allerbeste wensen. De heer Wout Meyer, van de Cultu rele Raad van Noord Holland, waar mee kontakten waren gelegd in de loop der jaren, toonde zich zeer blij met de aktiviteiten in Heiloo en hoop te op voortzetting en uitbreiding er van. Mevr. Gibbels, die als pianiste blijft, verzorgde het achtergrond-mu ziekje. Een waardig afscheid en een zeer hoopvol perspektief voor de toe komst. van het bouwwerk. Verder kunnen wij geld krijgen, terug te betalen in 30 jaar." Eigenlijk is de nieuwe kerk gepland voor 700 zitplaatsen, maar gezien het toeristisch karakter in de zomer maanden zijn het er 750 geworden. De kubieke meter inhoud van het kerkgebouw, met nevenruimten, is ruim 6500 kubieke meter. „Is rekening gehouden met de groei van onze gemeente?" „Ja, natuurlijk! Het Katholiek So ciaal Kerkelijk Instituut (K.A.S.K.I.) heeft een schat van gegevens over de ontwikkeling van de burgerlijke maar ook kerkelijke gemeenten. Een planning heeft dus plaats." Alles gereed Wij horen van pastoor Schmidt dat een voordracht van een drietal archi- tekten naar de Bisschoppelijke Bouw- inspektie is gezonden. Daar wordt een keuze gedaan. De kerk wordt gebouwd in een deel van de „Rimboe" en de grond is be schikbaar. „Er zal wel iets gekapt moeten worden," zegt ons de pastoor. „Hoe komt eigenlijk de kerk te lig gen?" vragen wij. „Aan het verlengde van het Rimboe laantje. Aan die zijde komt ook de ingang. De pastorie komt met het front op de Holleweg. „Stel u voor, dat in het najaar be gonnen kan worden, wanneer denkt u dat de nieuwe kerk dan gereed kan zijn?" „Ik hoop na ongeveer IVz jaar." Sober maar waardig kerkgebouw Aan de hand van een eenvoudige ma quette laat pastoor Schmidt ons iets van de te bouwen kerk zien. Het is een modern plan, het wordt een sober maar waardig kerkgebouw. Het krijgt de vorm van een kwart van een cirkel met in de punt het Priesterkoor. De afstand tussen de eerste kerkbanken/stoelen en het Priesterkoor, is in verhouding tot oude. kerken, gering. Dit is bewust Kennemerstraatweg 530 Heiloo - Telefoon 311 OS GRATIS THEORIE 1. Let-Kiss Jenka Gudrun Jankis. Orkest 2. De schommelstoel Gert Timmerman. 3. Küsse nie nach Mitternacht Siw Malmkvist. 4. De Voddenraper van Parijs Johnny en Mary. 5. Vinkenwals - Elmari zusjes. 6. De Speelbal - Zangeres zon der Naam. 7. Lapland - Willy Schobben. 8. Lovely - Chubby Checker. 9. Adelita - Trini Lopez. 10. It hurts so much - Jim Reeves. v. Aostastraat 28 - Tel. 31316 ONTELBAREN NAMEN AFSCHEID VAN DE HEER W. E. BORJESON JR. Indrukwekkende plechtigheid Wat voor grote plaats de heer W. E. Borjeson jr. in de dorpsgemeenschap, maar ook daarbuiten, innam, bleek zaterdagmiddag toen de overleden ambtenaar van de P.T.T., op de alge mene begraafplaats, ter aarde werd besteld. De aula van deze begraafplaats kon niet alle belangstellenden een plaats bieden. Onder hen waren o.a. vrien den, kennissen, kollega's en velen, waarvoor het kontakt op ons plaat selijk postkantoor voldoende is ge weest om de sympathieke ambtenaar naar zijn laatste rustplaats te bege leiden. Een andere vorm van mee leven was het zenden van ontelbare bloemstukken. Onder de aanwezigen zagen we o.a. vertegenwoordigers van de P.T.T., de direkteur H. Witkamp, bestuurders van de ontspanningsvereniging van P.T.T. personeel „Postiljon", leden van alle drie ouderkommissies van de openbare lagere scholen en de A.B. v.A. Als eerste spreker kwam naar voren de heer Witkamp, die de heer Bor jeson een voortreffelijk ambtenaar noemde. Iemand met vele kwaliteiten. De heer Arnoldus, kantoorhouder van het postkantoor Heiloo, sloot zich daarbij aan en wees tevens op de prettige kollegiale eigenschappen van de overledene. Iemand die altijd op gewekt was, plezier in z'n werk had en uitstekend met mensen kon om gaan. De heer J. H. Meyer sprak namens de Vakbond, de A.B.VA., woorden van waardering en troost. Ds. Ph. Ouwendijk leidde daarna een korte herdenkingsdienst, die door zijn inhoud diepe indruk maakte op de aanwezigen. Van de gelegenheid om afscheid te nemen werd door tientallen gebruik gemaakt, waarna de overledene ter aarde werd besteld. met een NIEUWE van Heerenweg 151 - Heiloo gedaan om de ontmoeting, met de kerkgangers, gemakkelijker te ma ken. Een soort corridor is er tussen de eigenlijke kerk (voor de dienst) en de dienstvertrekken, daarbij hoort ook een vertrek voor uitvaarten en een gespreksruimte. Pastoor Schmidt vertelde ons over de mogelijkheden van een devotiekapel. Begrijpelijk is het, dat het kerkge bouw etc. ook van moderne verwar ming wordt voorzien en een modern ventilatiesysteem. Het gehele kerk gebouw krijgt een plat dak en aan de noord-oost kant een niet al te hoge klokketoren. Met meer dan gewone belangstelling zullen velen, vooral roomskatholieke gelovigen, de realisatie van de plan nen voor bouw van de nieuwe Moeder Godskerk volgen. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER gaat een voorjaarsverkeerscursus geven Gelet op de elders in dit blad ge plaatste advertentie start de afdeling Heiloo van het Verbond voor Veilig Verkeer voor haar leden en andere belangstellenden weer met een voor jaarscursus voor volwassenen. Wij hopen dat velen deze kans, om op een prettige en leerzame wijze wat meer van de verkeersvoorschriften te kunnen vernemen, zullen benutten. Uit gesprekken die wij hadden met vorige cursisten bleek onomwonden het nut die het volgen van een der gelijke cursus voor een ieder afwerpt en er zijn dan ook onder hen die elk jaar deze cursus opnieuw volgen. De cursus duurt in totaal 7 weken. Voornamelijk wordt onderricht gege ven in de drie belangrijkste onder delen van de verkeerswetgeving nl. de gedragingen van de weggebrui kers, de voorrangsregelingen en de betekenis van de vele verkeersbor den. Met behulp van dia-projektie en an der voorlichtingsmateriaal worden de verkeersproblemen besproken en toe gelicht door de heren Zorg en Boer- sema van de Rijkspolitie in hun funk- tie van bestuurslid van het Verbond voor Veilig Verkeer, afdeling Heiloo. Indachtig aan het belang die deze cursus voor een ieder heeft, raden wij u aan zich als deelnemer op te geven. Voor aanmeldingsadressen zie men de advertentie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1965 | | pagina 1