X Nï :d DANSEN JJANLONS aRAIFFEISENBANK HEILOO 7 h ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO Vraag nlei waag oni t om nylons THe Conti nenta Is m /Sjo <oJ° U A O Polaroid Zonnebrillen j Kousen-automaat K00M""< N „vele kie>ntjes maken (én grote!" spaar regelmatig l eet e- voor-beetje spaar bij de Raiffnisrnbnnk Zie adverte elders in di TOP J. J. PANTEK0 „De Rustende Jager" Heiloo a.s. zondag 22 APRIL 1965 Redaktie- en Administratie-adres: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 02200-30175 - Giro 140847 Advertenties per mm 15 cent (bij kontrakt reduktie) w 22e JAARGANG NUMMER 4 Dit blad verschijnt iedere donderdag in een oplaag van 6000 exemplaren huis-aan-huis in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egmond aan de Hoef. Advertenties e.d. moeten uiterlyk dinsdagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. -SCHERPE DISCUSSIE ROND WETHOUDER-BENOEMING Teleurstelling bij de Partij van de Arbeid De verkiezing van een wethouder heeft in Heiloo's raad nogal tot scher pe discussies geleid. Zoals men kan weten was er een vakature ontstaan door de benoeming van drs. H. J. Eijsink tot burgemees ter van Bellinigwolde. De Partij van de Arbeid, waartoe drs. Eijsink behoort, meende dat in zijn plaats benoemd diende te worden de heer Joh. de Vries. De fraktievoorzitter van de P.v.d.A., de heer Majolée, zei daarover het volgende: In 1962 was door stemmen winst de P.v.d.A. van 3 op 4 zetels gekomen in de raad. Zij meende als 2e grootste partij na de K.V.P. recht te hebben op de 2e wethouderszetel. De meerderheid van de raad was het blijkbaar daarmee eens, want drs. Eijsink werd gekozen. Nu drs. Eijsink weg is gegaan meen de deze partij Joh. de Vries kandidaat te moeten stellen. Een kandidaat die in 1962 door de V.Vn. reeds naar vo ren was geschoven. De heer Majolée zei van deze kandi daat dat hij bekend is met de ge meentelijke zaken omdat hij 14 jaar raadslid is en zitting heeft in de kommissies van openbare werken, woningverdeling en ook jaren in de kommissie van sociale zaken heeft gezeten. De heer Majolée zei dat de P.v.d.A. graag het werk wilde afma ken wat door drs. Eijsink in 1962 was begonnen. Het gaat om een zitting- periode van 1% jaar. Spreker benadrukte dat zijn fraktie de verantwoordelijkheid wil blijven dragen van het beleid van het kollege van B. en W. Daarom droeg hij, na mens zijn fraktie, dhr. De Vries voor. Andere kandidaat Ir. Th. G. Tomson, sprekende namens de V.V.D., vond dat de kandidatuur van de heer De Vries niet zo gelukkig was. In de raad is een duidelijk ver schil tussen links en rechts, dwars door raadsfrakties heen, aldus de heer Tomson. Een kollege van burgemeester en wethouders, waarin de heren Bolten en De Vries zitting hebben, vond spr. geen juiste afspiegeling van de be volking van Heiloo en diens gemeen teraad. Zijn fraktie had naast de linkse heer Bolten liefst een wéthouder van rechtse signatuur gezien. Hij stelde als kandidaat zijn partij genote mevr. mr. van der Zee-Man- dersloot. De portefeuilles kunnen her verdeeld worden, aldus dhr. Tomson. de gehele kil :tie is weer Heerenw „In de IVz jaar welke ons nog resten, vóór de raadsverkiezingen in 1966, zullen toch geen opzienbare initiatie ven meer uit het kollege van B. en W. komen." De heer Tomson meende voorts dat het nog alleen gaat om het afwerken van vele zaken die er nog zijn. De heer Tomson stelde een kollege van mevr. v. d. Zee - Bolten als ideaal voor. Er is in vertegen woordigd: een niet-katholiek, een katholiek, rechts en links, import en oud-Heiloo en een vrouw en'een man. Mevr. Beek-Jansen, sprekende na mens de grootst mogelijke meerder heid van de K.V.P., zei dat ze veel waardering had voor de figuur van de heer De Vries; ze deelde echter mee, dat dit deel van haar fraktie de kandidatuur van mevr. v. d. Zee zou steunen. Zij zei verder dat de situatie nu anders ligt dan in 1962, toen moesten namelijk twee wethou ders gekozen worden; daarom vond ze nu de kombinatie van mevr. v. d. Zee - Bolten het meest gunstig. i Meest praktische oplossing De heer Pieters (prot.-chr.) was het\ niet geheel eens met de opvattingen van mevr. v. Beek en de heer Tomson. Hij meende dat de meest praktische oplossing was de heer De Vries te benoemen. Hij weet veel van open bare werken af en dan behoeven we voor de lVz jaar welke nog resten, ook niet de portefeuille te verwis selen. Daarover was ook de heer Kemme (Gem. Bel.) het met de heer Pieters een9. Ook deze meende dat dit in 't belang was van Heiloo. Scherpe repliek In tweede instantie werden de dis cussies scherp. De heer Majolée begon met te zeggen er niets van te begrijpen. Zij die in de raad altijd spreken van: „er wordt in onze raad praktisch nooit politiek bedreven" en ,,'t gaat altijd even prettig" zeggen nu het tegenoverge stelde; men spreekt van links-rechts. Het is de heer Tomson gelukt een wig te drijven in de raad, want dat deel van de K.V.P. wat onze kan didaat steunde, laat ons nu in de steek, zogenaamd omdat er nu twee „linkse" wethouders zouden komen," aldus de heer Majolée. „Was de heer Eijsink soms niet links" vroeg spreker mevr. Beek en de heer Tomson. In het verleden heeft de Straatweg Telefoo! [03 - Heiloo 30199 meerderheid van de raad geen be zwaar gemaakt tegen Rus - Schuyt en Schuyt - Rus, „rechtse" kombinaties, zo ging de heer Majolée voort. „Nu het gaat omdat beide heren ar beiders zijn, dat heeft men liever niet" aldus de heer Majolée, „maar dat zegt men niet." Spreker richtte zich speciaal tot mevr. Beek toen hij zei er echt niets meer van te begrij pen. „Deze fraktieleidster heeft on gevraagd mij gezegd dat de kandida tuur van de heer De Vries in haar fraktie „zeker haalbaar" was en r^u handelt men zo!" Tot de V.V.D. z hij: „Eén uwer fraktieleden zei ook, ongevraagd, dat de Vries wethouder moest worden. Mevr. Beek: Teleurstellend Mevr. Beek repliceerde met: „dat ze het teleurstellend vond dat de heer Majolée gesprekken, gevoerd in de privé-sektor, in het openbaar aan snijdt. De heer Tomson wilde niet verder in gaan op dat wat de heer Majolée in tweede instantie had gezegd. De heer Majolée, die kennelijk nog wel wat wilde zeggen naar aanleiding van de woorden van mevr. v. Beek, kreeg geen gelegenheid daarop in te gaan. Zoals reed9 vermeld in om blad van 15-4-'65 werd mevr. v. d. Zee met 8 van de 15 stemmen gekozen; de heer De Vries verkreeg 7 stemmen. Sympathiek toespraakje Na deze schermutseling en toespraak jes van burgemeester Pesman en an deren, hield de nieuwe wethoudster een zeer sympathiek toespraakje. Mevr. v. d. Zee beschouwde haar zelf als invalster bij een wedstrijd in ge vorderd stadium. Zij haalde daarbij een passage aan van Prof. Huizinga, waarin hij zegt dat het spel een ern stige zaak is. Weliswaar zijn we spe lers met een beperkt overzicht op het terrein. Daarbij moeten de spel regels van de democratie in acht ge nomen worden. Zij wees op de eman cipatie van de vrouw. Zij konklu- deerde dat een wethoudster best mee zal vallen. Belangrijk is voorts, dat de raad niet boven of onder, maar naast het kollege van B. en W. staat. de kpllekte voor en- "werd in de SIMAVI De opbrengst van de Simavi, die^eehoudec week van 29 «jaart tot 4 april, be droeg 874,10. Allen, die aan dé^e kollekte hebben bijgedragen,' alsmeon ook de koliek- tanten, hartelijk dank voor dit re sultaat. HONKBALWEDSTRÏJD Zaterdag 24 aï*nl wordt er aan de Egelshoek een Hhtótbalwedstrijd ge speeld tussen eeii raam van de Fo resters en epn sterk tWi van Sport club Haaptém. Aanvang\er wedstrijd 15.30 de spaarbank met 7 Kennemerstraatwi OPGEVEN VOOR DE BEJAARDENTOCHT op maandag 3 en dinsdag 4 mei Zij die 65 jaar of ouder zijn (op 20 mei), voor echtparen geldt dat in geval één van hen deze leeftijd heeft bereikt, kunnen zich opgeven voor de bejaardentocht welke op don derdag 20 mei gehouden zal worden. Men kan zich uitsluitend opgeven op maandag 3 en dinsdag 4 mei van 10- 12 en van 2-4 uur in het Dorpshuis aan de Willibrordusweg (hk School- laan). FEESTELIJKHEDEN OP 30 APRIL en op de 5e mei Gaarne verwijzen wij naar de adver tentie betreffende de feestelijkheden ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Juliana op 30 april en de herdenking van de dag der be vrijding, de 5e mei. Het organiserend komité heeft voor •ide dagen een aardig programma samengesteld. Ook nu vooral voor de jeugd. Vooral willen we de aandacht vestigen op de Volksspelen welke op de 5e mei gehouden worden in plan Oost, aan de Dokterslaan (2 uur) en de feestavond onder leiding van Jean Robert jr. in de aula van het Psych. Centrum (7.30 uur) onder de titel: „Voor Heiloo - Door Heiloo". VIJ liedje bankservlce - *el. 31417 betreffend© feestelijkheden op Koninginnedag en Bevrijdingsdag Herdenking van de gevallenen Op de 4e mei worden weer de geval lenen uit de laatste oorlog herdacht. Om half acht wordt verzameld in de Bergeonistraat om gezamenlijk naar het Monument op de Kennemer- straatweg te trekken. Ook nu zal er gezongen worden onder leiding van de heer Piet Groot. Kerkdienst in de Geref. Kerk Aansluitend op deze herdenking is er een dienst in de Geref. Kerk aan de Noordergeeststraat. Deze is bedoeld voor allen die de gevallenen willen gedenken. Brandweerdemonstratie In het programma voor de vijfde mei staat ook een grote brandweerdemon stratie. Gezien de belangstelling vo rige malen, één van de grootste at- trakties. Deze vindt plaats op een terrein aan de Dokterslaan in „Oost". Verkiezing Miss Vrijheid Op 5 mei, om 4.30 uur, vindt de ver kiezing van Miss Vrijheid plaats. In het programma staat dat de nieuw gekozen Miss in open rijtuig, met haar gevolg, door het dorp zal rijden. NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN Op woensdag 14 april waren ruim 60 dames in het Dorpshuis aanwezig voor de modeshow die de fa. Borst van de Loet verzorgde voor de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen. Deze show was alleszins een succes. Velen hebben vast niet geweten dat deze firma zo goed voorzien is van boven- en onderkleding, sportief en gekleed, zowel voor dames als kinde ren. Vermelden we in vogelvlucht ja ponnen, deux- en trois-pièces, sport- kleding als lange broeken met prach tige truien, camping- en strand-sets met leuke zonnehoeden, lingerie en nachtkleding, zowel chique als warm en degelijk, huishouddusters en bad jassen. Veel succes had ook het kleutertje Anneliesje, die mooie en vlotte kin derjurkjes en sportkleding showde. En het prettige van dit alles is, dat alle prijzen binnen ieders bereik lig gen. De firma Borst zorgde in de pauze voor heerlijke koffie met gebak. Mevr. De Vries vertolkte de gevoe lens van de aanwezigen in een har telijk slotwoord, vergezeld van een aardige surprise voor de verzorgsters van de show, waarbij ook genoemd dient te worden mevr. Ligthart van kapsalon Anchel, die keurig de kap sels verzorgde. lONDAGAVOND BIJZONDI JEUGDDIENST IN DE KRUISKERK In hét kader van het j eugdkerkewerk hoopt de jeugddienstkommissie der Kruiskerk ook nu weer in ft voor jaar een jongerendienst te houden, dat in 'het bijzonder is afgestemd op het gezin. Door hét bestuur der kommissie zijn andere aktiviteiten nog In beraad. O.a. hoopt men deel te nemen aan een jeugddienstkommissies-weekend, uitgaande van de Landelijke Herv. jeugdraad.\ Inmiddels is er ook van de jonge gemeente dér plaatselijke HervormdeGemeente alhier een ver zoek ontvangen om in samenwerking met jeugd \van andere kerkgenoot schappen, rondom Pinksteren, een Pinksterspel op te voeren. Na geza menlijk overleg is het genoemde spel onder bekwame leiding in studie ge nomen. Gezios jeugddienst De jeugddienst van zondag 25 april as. om kwart qyer zeven in de Kruis- rakter dragen van ■hooi Kruiskerk [diepst hoopt een zang school medewer- leiding hiervan kerk zal het een gezinsdiei Zond; Aan deze je klasse der /zondaj king te verlenen. Ticket Ito nde. The Beatles Rock fend Roll music. The Beatles light - Roy Orbinson Poupe de ci oupee de son - Heart of Sto Stones of love - Supremes n the Lovel r y - ubWP Checker Een fpel Gerard. Dobbs y Blues v. Aostastlait 28 - Tfel. berust bij de fam. \Ter Braake. Een gedeelte van de liturgie en de samen zang zal door de jongeren verzorgd worden. Piano de heet; G. ten Braake; organist de heer I. Kingma. Uitnodij Naast de jongeren worden alle oude ren (en in 't bijzonder de ouders van de kinderen der zondagsschool) uit genodigd deze dienst bij, te wonen. De jeugddienst zal geleid worden door .ds. N. den Oudsten van Utrecht. (Ds. /Den Oudsten was voorheen pre dikant der Herv. Gemeente te Alk- mam*). Aan de ingang van het kerk gebouw zal een liturgie van de dienst worden uitgereikt. WARENHUIS JANSEN BESTAAT 40 JAAR Warenhuis maakte grote bloei door In de loop der jaren is het bedrijf van de firma Jansen, aan de Kenne- merstraatweg, sterk in omvang toe genomen. Begonnen aan de overzijde, op zeer bescheiden schaal, is het uit gegroeid tot een warenhuis met dui zend en één artikelen. Jansen sr. ging in 1925, in Heiloo, aan de slag. Eerst met wat koffers „de boer op", later met paard en wa gen. Het winkeltje volgde, toen het de heer en mevr. Jansen wat beter ging. Dag en nacht moest daarvoor gewerkt worden. Zoon Bob, later bij gestaan door diens echtgenote, bleek ook uit het goede hout gesneden te zijn. Samen met zijn ouders wist hij het bedrijf tot een groot warenhuis op te bouwen. De laatste tien jaar heeft de firma Jansen in de heer R. Abrahamse een uitstekende be- drijfchef. Zodoende, mede door de groei van Heiloo en de gunstige kon- junktuur, neemt Warenhuis Jansen nog steeds in omvang toe. Heden, donderdag, bestaat het bedrijf van de fa. Jansen du9> 40 jaar. Een speciale viering vindt niet plaats. Het lopend publiek mag echter wel van dit jubileum profiteren. Bij aan kopen van 10,en meer ontvangen kopers een fraaie kop en schotel. FILMS VOOR DE KOMENDE WEEK De filmweek in het „Asta"-theater opent met „De terugkeer van Fran kenstein", met o.a. Peter Cushing, Peter Woodthorphe en Sandor Eles in de hoofdrollen. Baron Frankenstein neemt proeven om door uitwendige impulsen de do den levend te maken. Hij experimen teert met lichamen van kortelings overledenen. Hij komt daardoor in moeilijkheden. Het kost zelfs zijn le ven, want samen met een tot leven gebracht monster komt hij in zijn laboratorium in vlammen om. „Meisjes in verkeerde handen" heeft als voornaamste spelers: Janet Mun- ro, John Stride en Alan Badel. Jennie haat haar woonplaats, ze vindt dat er niets te beleven valt. Zij komt daardoor in slecht gezelschap. Zij wordt de maitresse van impressario Karl Denny. Te laat beseft ze dat dit de bittere oogst is van een mislukt leven. Voor de jeugd zondagmiddag in de matinee: „Met één voet in de hel", met Alan Ladd, Don Murray, Dan O'Herlihy, Dolores Michaels en Barry Coe in de hoofdrollen. Mitch Barrett trekt met zijn uitge putte muildieren naar het dorp Blue Springs in de staat Arizona. Zijn vrouw sterft omdat de burgers geen hulp verlenen. Mitch wil wraak nemen. Hij werft helpers en een mooi animeermeisje gaat de rol spelen van tweede vrouw. Maar de oorlogsvete raan Dan Keats en deze vrouw Julie Reynolds worden verliefd op elkaar. Mitchel wil ze doden; zover komt het echter niet. NIEUWS VAN DE KLEUTER SCHOOL „DE BASSEROET" Ouderavond werd gehouden Woensdag hield de ouderkommissie van de openbare kleuterschool „De Basseroet" een ouderavond in de school. Er bestond hiervoor een flinke belangstelling. De heer G. van Dui nen leidde deze bijeenkomst. De sekretaresse mevr. Raar-Wuijs deed verslag van de periode dat de ouderkommissie bestaat. Het riep vele prettige herinneringen op. De heer J. C. Bals deed financieel verslag. Hieruit bleek, dat door een samenloop van omstandigheden, men thans „goed boert". In de kaskontrolekommissie werden benoemd mevr. Drescher en de heer Schimmel. Schoolreisjes zullen ge houden worden, het staat echter nog niet vast waar de reis heen zal gaan en wanneer. Causerie over de betekenis van muziek voor de kleuter De heer Van Wijk, direkteur van een Volksmuziekschool, hield op deze ouderavond een causerie over de betekenis van muziek voor de kleu ters. De heer Van Wijk zei, dat deze zeer belangrijk is als onderdeel van de opvoeding. Het kind zingt eigenlijk al voordat het gaat praten. Het maakt dikwijls zelf al 't een of ander melodietje. Onze taak is aan deze muzikale aanleg leiding te geven. De heer v. Wijk liet verschillende instrumentjes zien waarmee gewerkt wordt. Met de aanwezige ouders maakte hij een „orkest" en-demon streerde op een bijzonder prettige wijze de muziekmethoden. Verder sprak hij nog over ritme, melodie en begeleiding. Hij deed dit op zeer aan trekkelijke wijze, zodat de ouders meer kennis hebben opgedaan en zij die kunnen gebruiken bij de opvoe ding van de kleuter. Ook „De Basseroet" heeft een schoolkrant Vorige week schreven wij over de uitgifte van een schoolkrant door de openbare Hasebroekschool. Niet te weten dat toen ook al de openbare kleuterschool „De Basseroet" zoiets had. Het is eenvoudiger van opzet, maar met een leuk omslag. „Het is niet de bedoeling er een pseudo-wetenschappelijk maandblad van te maken, vol met pedagogische tips of praktische handleiding betref fende de opvoeding van uw kleuter, zo in de vorm van een feuilleton" aldus de voorzitter van de ouderkom missie van „De Basseroet", de heer G. van Duinen. „Wat het wel is, u enigszins op de hoogte te houden of te brengen van datgene, wat er op het schooltje gebeurt, waarom dit of dat gebeurt, enz." De eerste aflevering is verlucht met enkele tekeningen en een aantal af geluisterde gesprekjes van kinderen. GE SI Aan de R.k. slaagde onze Azn. voor: derlan» Tét kan< Letteren. ID siteit te Nijmegen genoot A. Hoetjes iaatsexamen Ne- in I aanvang Zaal open OJ Kaarten verkrijgbaar a. d. zaal

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1965 | | pagina 1