"0 u*Si Vraag niet om nylons vraag omlDANLONS R KJflT U T rop y ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO VAMOR-p utorijschool Zt J. J. PANTE C0EK, Ing. i DAMES. UW HAAR IS ALLES en „oQUei" IS VOOR UW HAAR BREEDELAAN '28 - HEILOO - R.-K. AVOND-ULO HEILOO n p. neyeAs Kousen- e maai KOOMENtSMODES OUD-GERANT VAN ,DE OUDE HERBERG' OVERLEDEN o: W. 5 AUGUSTUS 1965 Redaktie- en Administratie-adres Rechte Hondsbosschei a an 22 - Heiloo Telefoon 02200-30175 - Giro 140847 Advertenties per mm 15 cent (bij kontrakt reduktie) 22e JAARGANG NUMMER 19 Dit blad verschijnt iedere donderdag in een oplaag van 6000 exemplaren huis-aan-huis in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egmond aan de Hoef. Advertenties e.d. moeten uiterlijk dinsdagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. INDRUKKEN VAN REIS NAAR BEIERSE WOUD Patiënten ,St. Willibrord' enthousiast over 15-daagse reis Daartoe in de gelegenheid gesteld, reisden wij zaterdag het reisgezel schap van patiënten van het Psych. Centrum ,St. Willibrord' tegemoet. Veertig patiënten van dit Centrum teerden terug van een 15-daagse reis naar het Beierse Woud. Het zijn on vergetelijke dagen geworden. Voor 't eerst in de geschiedenis van dit Psy chiatrisch Centrum werd zulk een grote vakantiereis naar het buiten land gehouden en deze reis, die men als een experiment kon beschouwen, is volkomen geslaagd. Langdurige voorbereiding Aan deze reis is een langdurige voor bereiding voorafgegaan. Het pleit voor de organisators dat praktisch aan allies was gedacht en dat alles tijdens de reis ,op rolletjes' liep en de reis in alle opzichten succesvol ver liep. In niet geringe mate is het ook te danken aan de goede sfeer die er onder de deelnemers heerste. Ze hiel pen waar ze konden om het de leiding (mevr. 't Hoen) gemakkelijk te ma ten en zelfs waar gelogeerd werd, in Chamerau, hielpen zij waar ze kon den. het Wation/ opfleidir >n te aandacht. Aanmelding mogelak voor de klassen 13: w. J. J. GALLBE, Dir. Westerweg 292 - pek 31665 BaafjesLaam 16 - Telefoon 3ÓS97 Het verplegend echtpaar, de heer en mevrouw Geerts, deed uitstekend werk en vormde met mevr. 't Hoen een goed team. Ter beschikking was een nieuwe tou ringcar van de fa. Slijkerman, met als chauffeur de heer T. Veldhuis uit Schagen, die al direkt het goede kon- takt had met de deelnemers, de lei ding incluis. Rijk ex cursieprogramma Gekozen was het Beierse Woud, om dat het daar heerlijk rustig was en de patiënten van ,St. Willibrord' daar zichzelf konden zijn. ,Ze werden daar volledig geaccepteerd als gelijkwaar- digen', hoorden wij zeggen. Van niet te onderschatten betekenis dus. Ook al was de reis lang en ietwat vermoeiend, we hoorden daar geen opmerkingen over. Zowel de heen- als de terugweg werd overnacht in Sie- gen. .Vooral het verblijf in hotel ,Mo- nopole' liet een opvallende indruk achter.' ,Dat was een chique geval.' In de standplaats Chamerau logeerde het gezelschap in ,Sur Krone'. ,Wat hebben we het daar goed gehad, 'n Vlees dat we te eten hebben ge kregen, vooral veel worst. We zijn wel ponden aangekomen.' ,En leuk dat die mensen voor ons waren! De eigenaresse is zelfs een keer met ons ter excursie geweest. En toen we weggingen hebben ze ons wel een 20 km weggebracht.' Aldus enkele in drukken van een aantal deelnemers. ,We hebben een prachtige boottocht op de Donau gemaakt en ook op de Inn.' Eén der deelnemers was enthou siast over een orgelconcert in Passau. Een ander dat hij. komende aan de grens, een blik kon werpen op Oos tenrijk en Tsjecho-Slowakije. Trok de één de natuur, 'n ander keek zijn ogen uit bij het zien van oude kerken, kastelen (o.a. van Karei de Grote) en kloosters.. Groot was de vreugde toen bij één der rondleidin gen een Hollandse frater voor de ver taling kon zorgen. In het gezelschap waren ook enkele tekenaars en deze hebben hun hart kunnen ophalen, zo ook de fotografen. Afscheidsdiner In het Motel Maarsbergen vond het afscheidsdiner plaats. Het was .vor stelijk'. De maatschappelijk werker van 't Psychiatrisch Centrum, de heer 't Hoen, zei begrepen te hebben dat de reis uitstekend was geslaagd. ,Een goed begin wat tot een jaarlijkse tra ditie uit kan groeien.' Hij wees op het hechte team van deelnemers en leiding. Blij was dhr. 't Hoen met een chauffeur als de heer Veldhuis en de prachtige touringcar die. beschikbaar was. Hij was dankbaar dat het be stuur van ,St. Willibrord' de gelegen heid heeft geboden deze reis te or- ganiserefi. Danik bracht dhr. 't Hoen aan Het echtpaar Geerts voor hun medewerking. Mede door hen is 't ,een zonnige reis' geworden. Niet iedere dag was de zon aan de hemel, maar men heeft het toch bijzonder goed getroffen met het weer. De eer ste dagen bewoog het kwik zich tot de dertig graden! Dankwoord van directeur-verpleging Terug in Heiloo was men voor het laatst bijeen in de foyer van de aula der Stichting. Daar sprak de direc teur van de verpleging, de eerwaarde broeder Livarius, woorden van dank tot meVr. 't Hoen, die op voortref felijke wijze de leiding voerde tijdens deze 15-daagse trip, die zij en haar echtgenoot op uitstekende wijze had den voorbereid. Broeder Livarius wendde zich ook tot het echtpaar Geerts, dat alles heeft gedaan om de hun toebedeelde taak uit te voeren. Dank werd ook hier gebracht aan de chauffeur. Onvergetelijk Ook in deze foyer hadden we nog gesprekjes met deelnemers en enkele broeders. Broeders die thuis' bleven maar alle 15 dagen in gedachten bij ,hun' patiënten waren. Hieruit bleek het enthousiasme. ,Ik ga volgend jaar weer mee.' ,Ik ga meteeen weer spa ren, desnoods neem ik een rokertje minder.' Zo waren een paar opmer kingen. De deelnemers behoorden tot de werkende patiënten die in staat waren het deelnemersbedrag, zijnde 375,bij elkaar te siparen. Een groot bedrag, maar daarvoor hebben ,de jongens' dan ook een uitstekend, geheel verzorgde vakantie gehad. En tenslotte, ,wilt u vooral mevrouw 't Hoen in de krant zetten, 'n Lieve vrouw. Ze was net een moeder voor ons. Ze dacht aan alles. Niets was haar te veel.' En aan dit verzoek, van één der deelnemers, hebben we dan ook met veel genoegen voldaan. OPVALLEND VEEL ONGELUKKEN OP HET KRUISPUNT KENN.STRAATWEG- HEILOOëR TOLWEG Maatregelen gewenst Wie zoals wij regelmatig een uittrek sel van het dagrapport van de Rijks politie te Heiloo in 't bezit krijgt, valt het op dat er veel ongelukken plaats vinden op het kruispunt Ken- nemerstraatweg-Heilooër Tolweg. Zonder de schuld te zoeken bij een bepaalde groep van weggebruikers, valt het daarbij ook op dat dikwijls bromfietsberijders tot de slachtoffers behoren. Ondanks de overzichtelijk heid van het kruispunt, aangelegd op aanwijzingen van verkeersdeskundi- gen, en aanduidingen hoe te handelen op dit kruispunt, is het spijtig te moe ten konstateren dat daar zoveel on gelukken gebeuren. De vraag rijst dan ook: .moeten er alsnog verkeers maatregelen worden genomen, om 't aantal verkeersongevallen in te dam men?' Bij het tot stand komen van genoemd kruispunt is al eens gedacht aan het aanbrengen van verkeerslichten. Mo gelijk dat de bevoegde instanties, ge noopt door de geschetste gevaarlijke en gegroeide verkeerssituatie, maat regelen zal treffen. traatwegiLOl - Heiloo Telefoon è0199 ZOMERA VON1KO.N CERT PIET POST EN MAX VAN EGMOND in de Grote Kerk Het derde zomeravondconcert, geor ganiseerd door de stichting .Vrienden van het Orgel', zal gegeven worden op 5 augustus a.s. door de organist Piet Post en de bariton Max van Egmond. Piet Post is leerling geweest o.a. van Anfthon van der Horst en sinds 1949 organist van de Grote Kerk in Leeuwarden. Hij concerteert geregeld in binnen- en buitenland en compo neert tevens kamermuziek, orgelwer ken en muziek voor de protestantse eredienst. Max van Egmond studeerde eerst psychologie en sociologie in Utrecht en werkte daarna enige jaren als ra dio-omroeper. Intussen volgde hij zanglessen om in 1959 zijn' muzikale loopbaan te beginnen. Hij kreeg ver schillende internationale onderschei dingen en maakte grammofoonplaten in Nederland en Duitsland. Het programma van donderdagavond wordt geopend met een Toccata van de 17e eeuwse componist Johan Kuh- nau. Deze Kuhnau was in zijn tijd een zó bekwaam organist, dat Joh. Seb. Bach zélfs niet goed genoeg werd geacht om hem als cantor te Leipzig op te volgen, De orgelwerken van Kuhnau zijn niet alle even bril jant als de vermoedelijke begaafdheid van de componist in het orgelspel. Deze Toccata in A gr. is hierop ove rigens een uitzondering. De bariton Max van Egmond zingt vervolgens met orgelbegeleiding een drietal werken van Handel en Pel- ham Humfrey. Laatstgenoemde com ponist leefde in Engeland in de 17e eeuw sterk onder invloed van de Franse componist J. B« Lully. Hum frey componeerde voornamelijk liede ren, kerkmuziek en onder invloed van de theatermens bij uitstek Lully ook toneelmuziek. Zijn idioom is voor zijn tijd .modem' o.a. in zijn harmonische wendingen. Kemj emeTst^aatweg 530 Héilo - TelefootK31103 GRATIS ^TH EORIE Bach's Fantasia in G is het volgende door Piet Post te spelen werk. Dit geniale stuk vertoont alle wezenlijke kenmerken van Bach's orgelwerken. Gaston Litaize, van wie Piet Post drie delen speelt uit .Préludes Litur- giques', is een Frans componist en organist. Hij is leerling van Marcel Dupré en leraar aan het Franse in stituut voor jonge blinden. Max vart Egmond zingt nog een aria uit de .Paulus' van Mendelssohn, nl. ,Gott sei mir gnadig' en een drietal geestelijke liederen van Julius Rönt gen. Bij laatstgenoemde componist is een duidelijke invloed merkbaar van Mendelssohn en Schumann'. Tot slot van het concert speelt de organist een eigen fantasie over een bekend geestelijk lied. Het programma is dus zeer gevari eerd, als men let op de tijdperken waaruit de verschillende uit te voe ren werken genomen zijn. Het con cert vangt aan om 8 uur. TAL VAN DIEFSTALLEN OPGELOST Heilooërs gearresteerd De laatste tijd werden tal van dief stallen gepleegd, hier en elders. De weegschaal op het station werd van 't geld ontdaan en een bezoek ge bracht aan de r.-k. Maria- en Adel- bert scholen. Voorts werden diefstallen vastgesteld te Bergen, Alkmaar, Den Helder en Westzaan. Uit strandtenten werd bij voorbeeld geld en goederen gestolen en ook uit kerken. De Rijkspolitie heeft thans kunnen arresteren P. en V. te Heiloo en E. te Egmond, in de leeftijd van 16-19 jr, die schuldig blijken te zijn aan deze diefstallen. Zij zijn opgesloten in de cellen van de Rijkspolitie in deze ge meente. vrijdag 29 juli is op 64-jarige leeftijd overleden, in het St. Elisa- beth-ziekenhuis te Alkmaar, de heer Chris Jansen. De heer Jansen heeft tot en met vorig jaar het café-restaurant ,De Oude Herberg' geleid. Maandag vond de teraardebestelling plaats op het r.-k. kerkhof aan de Westerweg. Grote belangstelling was er voor deze uitvaart, die werd voor afgegaan door een gezongen Heilige Eucharistieviering in de H. Moeder Gods Kerk. PAKJE ZOEKGERAAKT Medewerking gevraagd In Heiloo is een pakje zoekgeraakt, geadresseerd aan de fam. v. Mever. Het pakje is afkomstig uit Japan en heeft als firmanaam-etiket o.a. Eas tern Tool Co. Osaka Japan (P. H. van Mever). De inhoud kan zijn een serie dia's of vreemde postzegels. De fam. v. Mever stelt er grote prijs op het pakje in haar bezit te krijgen. Men zie daarover ook de advertentie die in deze .Uitkijkpost" voorkomt. ,DE De kollekte, 5-10 juli heeft p] X5ST KOLLEKTE de week van gehad, ten bate van de 4 chpf blinÖgporganisaties, heeft opgebi?rt*ht 666, Alle geveps en medewerkè! hartelijkDedankt voor dit sulti ROODE KRUIS HIELD ALG. LEDENVERGADERING Donors ontvingen plaquettes of penning Dat het Rode Kruis veel en goed werk verricht, hoorden wij opnieuw uit het jaarverslag van de sekreta- resse van de afdeling Heiloo, mevr. v. d. Noordaa-Hoekmeijer, voorgele zen op de algemene ledenvergadering, die donderdagavond in hét wijkge- bouw werd gehouden. Vele aktiviteiten Vele aktiviteiten ontwikkelde de afd. Heiloo. Wij doen er een greep uit. In Heiloo werd in 1964 twee maal bloed afgenomen en in Akersloot en Zuid Schermer (wat nog onder Hei loo ressorteerde) eveneens 2 maal. Het aantal afnamen was 483. Uitgereikt konden worden 36 Land- steiner penningen en 11 Lawdsteiner plaquettes. Dit voor resp. 5 of 20 maal bloed afetaan. Er waren in 1964 vijf dames, die het welfare werk leidden. Drie langdurig zieken konden met de Henri Dunant' mee. Niet minder dan 810 kg tijdschriften etc. en 224 boeken werden bijeenge bracht. Vijf helpsters, door zr. Polling opgeleid, slaagden. Met Kerstmis werden 132 langdurig zieken met een pakketje verblijd. Aan de .iiwaliden'-middag namen 57 personen uit Heiloo en 25 uit Aker sloot deel. Dankbaar werd gememo reerd het werk van dr. Kuiper, die de EJLB.O.-cursus leidde. Dankbaar werd ook gekonstateerd het resultaat van de geldinzameling, in 1964, 250,meer dan een jaar tevoren. In haar jaarverslag deed mevr. v. d. Noordaa melding van de definitieve oprichting van de afdeling Akersloot, die door Heiloo werd voorbereid. Ledental De sekretaresse deed in haar verslag uitkomen het vele administratieve werk dat nodig is om het Rode Kruis- apparaat draaiend te houden. Het ledental was aan het einde van de verslagperiode 1619. Zo er een be roep werd gedaan op het Rode Kruis, stond zij klaar. De sekretaresse noem de in haar verslag tal van gevallen, teveel om ze hier te noemen. De voorzitter, de heer K. Blokdijk, heeft mevr. v. d. Noordaa dank ge bracht voor haar veelomvattend werk. Herdenking De heer Blokdijk herdacht dokter D. W. L. Hoekstra, die vanaf 1953 colonnecommandant is geweest. ,We hebben prettige herinneringen aan dokter Hoekstra. De wijze waarop hij les gaf was altijd goed en prettig', zo sprak dhr. Blokdijk. ,Door het vertrek van dokter Kuiper, die voor dokter Hoekstra waarnam, zit het Rode Kruis zonder dokter en commandant', aldus de voorzitter. Meegedeeld werd dat er kontakten waren gelegd en dat het Rode Kruis spoedig in de vakature kan voorzien. Tweede boottocht, in 1965, van de Henri Dunant' De heer Blokdijk deelde mee, dat een tweede boottocht voor de omgeving wordt gehouden. Van 25 t/m 30 okt. zal de Henri Dunant' nogmaals 2 pa tiënten uit Heiloo mee kunnen nemen. Reeds waren er 3 meegeweest. Blijkens een brief van het hoofdbe stuur heeft Hedloo met een opbrengst van 3361,tijdens de inzameling, 93% van het streefbedrag bereikt. .Hieruit blijkt dat de afdeling Heiloo het werk doelmatig en enthousiast aanpakt', aldus ongeveer deze brief, waarmee dhr. Blokdijk en het be stuur erg blij was. En niet ten on rechte. Klein tekort De totale inkomsten waren over 1964 7.487,44 en de uitgaven 7.572,97, aldus een tekort van 85,53. De heer B. J. Oud, penningmeester, zei hierbij, dat dit niét verontrustend was, omdat 1000,werd afgestaan aan de opgerichte afd. Akersloot. De daling van de post kontributie vond hij jammer, ook al was het maar 26.36 minder. Zijn kommen- taar was o.a. ,Het ledental is niet in overeenstemming met de groei van onze gemeente'. Zijn beleid werd door de vergadering goedgekeurd, nadat de kaskontrole- kommissie zijn boeken en bescheiden in orde had bevonden. Bestuursverkiezing In een ontstane vakature, door op richting van de afdeling Akersloot, werd benoemd dhr. K. van Dokkum. Het bestuur deed de suggestie het bestuur uit te breiden. Er waren ech ter geen gegadigden zodat, voorlopig, het bestaande aantal gehandhaafd blijft. Uitreiking van plaquettes en penningen Ook op deze algemene ledenvergade ringen werden plaquettes en pennin gen aan donors uitgereikt. Een aan tal was aanwezig. In totaal waren het er 21 (8 plaquettes en 13 pen ningen). De rondvraag leverde niets op. Reeds om half tien kon de heer Blokdijk de bijeenkomst, die nog werd .opgeluisterd' door een kopje koffie, sluiten. 1. Help Beat S3. 2. Wool; -Bullj 5am the Sham. 3. 11 Silx nzio - Mini Rosso - filly Schobben. Satisf iction The lolling Stones. 5. Lkda >se de 1 Zorba -/ rio H^Hinique. 6. Price )f lovi Ei eAy Brothers. 7. Mr. T mboit ine man - Byrds. 8. Hello Tke Scorpions. 9. Go/li 'e if y >u ^ant it - Lollink Stones. Viens ma bi line - Adamo. v. Aostastraat 48 - Tel. Heiloo 3131 J BEZOEK AAN HEILOO VIEL ACHTERAF NOG MEE Schreven wij vorige week, naar aan leiding van het toeristisch bezoek aan Heiloo, dat het niet meeviel, de afge lopen dagen bewoog het zich toch nog in stijgende lijn. Het matige weer ten spijt. Het waren veelal Duitsers die de laatste dagen hier naar toe kwa men. Gevraagd naar zijn mening, deelde de heer Keuning ons mede, als eige naar van zomerhuisjes op de kam peerplaats aan de Slootenslaan, dat zijn huisjes ver van tevoren al ver huurd waren. ,De meeste van mijn gasten hebben een auto en ze pro beren zich, bij het opvallend slechte weer, te vermaken in steden. Velen bezochten in plaats van het strand Alkmaar, maar vooral ook Amster dam.' Vele der huurders komen uit het oosten van het land of van over de grens. De heer Keuning probeert, evenals de andere campinghouders, zijn gasten zoveel mogelijk service te bieden en het aantrekkelijk te maken. Voor een belangrijk deel werken de gasten daar zelf aan mee. Dit be merkten wij bij ons bezoek aan de camping van de heer Jan Hoed. Het zijn in het algemeen vaste huurders die de zeer aantrekkelijke zomerhuis jes bevolken. Zelfs zijn er bij zomer huisjes mooi aangelegde tuintjes. Een bijzonder aardig geheel en de gasten komen ook graag hier. Al bij al levert Heiloo een gunstige bijdrage in de rekreatiemogelijkheden in het westen des lands. HET WITTE KRUIS sus kleuterver Op donderslag 2 septerfiber a.s. des avonds halfSJcht, hdpen wij in het wijkgebouw teSbipfen met een cursus MeuterverzorgingC Deze cursus zal geleid wordejr iooK^mej. zr. L. ten Bosch, dist^tsverplehester voor de kinderhyaiene. Duur ze^weken. Belangstellenden kunnen xich opge ven bij: Zr. Hartel, Hollew^g 137, Heil/», telefoon 30637. PROGRAMMA AUTOTOCHTEN OP 18 EN 25 AUGUSTUS van de Ver. v. Bedrijfsvoorlichting Ons werd het programma toegezon den van de excursie, per autocar, van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlich ting .Heiloo en Omstreken', te hou den op de woensdagen 18 en 25 aug. as. Dit programma ziet er goed ver zorgd uit. In Utrecht vindt een rondleiding plaats in de opleidingsschool voor dierenartsen. Het tweede .objekt' wat bezocht zal worden is Huize Doorn' te Doorn. Naast de prachtige toer door Noord Holland wordt ook gereden door de mooiste gedeelten van de provincie Utrecht. Het diner vindt plaats in de restauratie van het .Dierenpark Amersfoort' te Amersfoort. Voor opgave kan men nog terecht voor 10 augustus bij de rayonassistent van de vereniging, dhr. Th. den Haan, Beethovenstraat 24, Akersloot. In tegenstelling tot andere berichten is dhr. Den Haan op dit adres nog niet telefonisch aangesloten. ddens -• Tel. 31665

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1965 | | pagina 1