RAIFFEISENBANK DE EGMONDEN HEILOO-LIMMEN L.<V. 'oor onze oudere tezeró n „oUiieó TROMP'S Dit is dè jas! GRONINGEN jehlenka DAMES, UW HAAR IS ALLES IS VOOR UW HAAR BREE DEL A AN 28 - HEILOO - Wilt u van uw roos af ENDEN shampoo JAN BRAAM Knippen of afspraak komt u eens met ons kennis maken! spaarbank en alle bankzaken HEILOO: Kantoor Kennemerstraatweg 416 DE EGMONDEN: Kantoor Egmond-Binnen: Herenweg 73, Kantoor Egmond a. Zee: Voorstraat 71, Zitting Egmond a.d. Hoef: Egmonder- straatweg 6 LIMMEN: Kantoor Kerkweg 2 -Qxcluóieve cQeportageó WIM BL00TH00FD kristallen vlakverlichting kronen en kappen FA. JOH. JANSEN Loodgietersbedrijf TELEFOON 32821 De meest ideale jas voor elke dag, elk seizoen, elke gelegen heid. Een jas met grote allure. DE JAS G. J. Ten Bruggencate AFWEZIG van 19 sept. -1 oktober 8 SEPTEMBER 1966 2 UITKIJKPOST (vervolg van pag. 1) van gegadigden min of meer bekend zijn. Dan is een kaartsysteem beter dan een lijst. De leeftijdsgrens dient daarbij geen barrière te vormen. Er is geen enkele reden om iemand van 50 jaar die verzorging nodig heeft de opname te weigeren. Soepelheid t.a.v. de leeftijdsgrens acht ik zeer gewenst, mede om het odium van bejaard- en dus anders, dus min of meer uitge schakeld zijn, weg te nemen. Gebruik dan HERENKAPSALON Van Aostastraat 4 - Heiloo Telefoon 31004 Pionierswerk in deze gemeente Ten derde de behoefte tot het schep pen van verpleegruimte, vooral voor bejaarde langdurig zieken, maar ook hier met een grote soepelheid wat de leeftijdsgrenzen betreft. Er zijn hier reeds plannen gemaakt voor de bouw van zulk een verpleeg inrichting. Het tekort aan dit soort verpleegruimte is uitermate groot en het leed wat daardoor veroorzaakt wordt is onvoorstelbaar groot. De ge riatrie, de medisch-sociale hulp aan min of meer bejaarde mensen is een nog jonge wetenschap en naar het schijnt een nog onvoldoende erkende hulpmethodiek. Pioniers als Dr. Schreuder hebben aangetoond hoe zegenrijk dit geria trisch werk kan zijn. Het streven dient ook bij langdurig zieken gericht te zijn op revalidatie en resocialise ring. Duizenden langdurig zieken en lichamelijk of geestelijk gehandicap ten liggen machteloos in hun bedden te wachten op de verlossende dood, terwijl zij gereaktiveerd kunnen wor den. Tegen deze achtergrond zou ik gelukkiger zijn indien met de plannen tot de bouw van het verpleegtehuis annex ,De Loet' sneller voortgang zou Wij kunnen u zo het een en ander over onze bank vertellen. De Raiffeisenbank is een spaarbank. Inderdaad! Maar dat is lang niet alles. U kunt bij ons terecht voor èl uw bankzaken. Er is echter één ding dat u zelf moet ervaren. De persoonlijke behandeling die wij iedere cliënt geven. Komt u daarom eens met ons kennis maken. t- 66-22B Wij ontvingen de volgende brief: Ja, wat zijn eigenlijk ouderen? Als men jong is denkt men niet aan het oud worden. Maar toch willen wij het allemaal graag worden. Vraag het maar eens aan de jongere mensen; ze zullen zeggen: ,wel worden maar niet wezen'. Maar als we blijven leven dan groeien we naar de ouderdom toe. Wanneer een oudere ziek is wordt toch alles door de doktoren gepro beerd om hem weer beter te krijgen. Ik weet wel er zijn uitzonderingen, bijvoorbeeld ongeneeslijk zieken, maar we kunnen ook niet eeuwig voort leven. Toch denk ik dat er veel ouderen zijn die zich bang maken voor een ziekte die men beslist niet heeft. En dat is natuurlijk helemaal niet goed want er is niets ergers dan een ingebeelde ziekte. Denk er aan gij oudere dat u met deze ziekte niet wordt besmet en houd altijd voor ogen dat oud wor den en oud zijn ook een hele grote zonzijde heeft. Blijf uitzien naar de mooie dingen die het leven u te bieden heeft. - Wij geloven niet dat deze brief nog FOTOGRAAF Zevenhuizerlaan 35 - Heiloo Telefoon 30339 worden gemaakt. De gemeente Heiloo is pionier onder de gemeenten wat de aanpak van het bejaardenwerk be treft. Het zou mij verheugen indien deze gemeente ook de geriatrie in haar pioniersarbeid zou willen betrek ken, uiteraard daartoe nauw met o.a. de Alkmaarse ziekenhuizen samen werkende. Medewerking van buurge meenten achtte de heer Egas daartoe eveneens nodig. .Uiteraard begrijp ik heel goed dat de stichting van het verpleeghuis een nieuwe zware opgave is, zowel voor het bestuur als voor de gemeente.' Velen gaan geestelijk en lichamelijk dood door een teveel aan rust De staatssekretaris ging op het pro bleem van de vrije tijd in. ,De materiële zorg voor bejaarden en jongeren voldoet aan redelijke eisen, zodat het zonder te grote zorg leven op oudere leeftijd geen probleem van betekenis meer is. In de noodzakelijke kosten van het bestaan moet worden voorzien. Elke Nederlandse staats burger heeft daar recht op. We kun nen alleen nog twisten over de vraag wat tot de noodzakelijke kosten be hoort en wat niet. De rustige levens avond is evenzeer een versleten be grip. Zeer vele bejaarden leven veel te rustig. Velen gaan geestelijk en li chamelijk dood door een te veel aan rust. In de eerste plaats moeten we scherp zien dat velen rond het 50e levensjaar een moeilijke periode doormaken, maar daarna tot het 70e a 75e levens jaar weer vol energie door het leven gaan. Steeds meer mensen worden op hun 65e jaar gepensioneerd, terwijl hun lichamelijke en geestelijke ge steldheid nog schreeuwt om aktivi- teit. Dat behoeft niet altijd arbeid in loondienst te betekenen, maar rust is voor de categorie tussen 60 en 75 jaar een zeer bedenkelijk woord. Ge deeltelijk doorwerken is voor velen uitermate aantrekkelijk. Indien de werkgelegenheid- of de geschiktheid voor arbeid dat bezwaarlijk maakt, zullen deze oude vitalen hulp moeten vinden om hun hobby's tot ontwikke ling te brengen en andere vrijetijds besteding te vinden. We zullen de mensen tijdig moeten voorbereiden op het gepensioneerd zijn. De gepensio neerde periode stelt hoge eisen aan het aanpassingsvermogen van man en vrouw. Een nieuwe levensfase begint, die een grote rijkdom aan welzijn en geluk kan geven, als deze periode goed beleefd wordt. Het is geen rust die nodig is, maar anders gerichte aanwending van de geestelijke en li chamelijke energie, die verrijkend kan zijn voor de oudere mensen. Omvang rijke sociale-, kulturele- en voorlich tende aktiviteiten zijn nodig om de gepensioneerden te behoeden tegen 'n dodelijk gevaarlijke rust en eenzaam heid. Hier denk ik aan de ontwikke ling van een tweede reeks voorzienin gen die wij aanduiden als open be jaardenwerk. Dit open bejaardenwerk richt zich tot alle ouderwordende mensen met een service die varieert van eenvoudige voorlichting tot vrij vergaande hulpverlening. Uitgangspunt is dat in beginsel allen die de pensioengerechtigde leeftijd naderen, op die pensionering moeten worden voorbereid. Dat geldt voor vrouwel zowel als voor mannen. Behoefte aan sociale- en kulturele wijkvoorzieningen De heer Egas ging ook in op de be hoefte aan sociale- en kulturele wijk voorzieningen. Hij zei hierover: .Naast de voorlichting is er behoefte aan sociale- en kulturele wijkvoorzie ningen, waarbij de dienstencentra van groot belang kunnen zijn. De gepen- enige toelichting of kommentaar be hoeft. Als alle ouderen zo over hun oud worden dachten als deze schrijf ster dan kon veel verloren levens moed worden teruggevonden. - Wij wallen er nogmaals de nadruk op leggen dat deze rubriek ook kan worden gevuld met uw brief of met uw vraag. Zaken van algemeen be lang wallen wij gaarne voor u onder zoeken en u, zo mogelijk, helpen een juiste oplossing te vinden. Ook voor uw persoonlijke moeilijkheden willen wij u gaarne de weg wijzen naar de instantie die u van dienst kan zijn. Oplossing puzzel: De tien woorden waren: distel, lachen aardig, waterrat, agenda, ozon, Geul, shawl (en niet sjaal), Eelde, weer haan. Door deze woorden in de juiste volg orde te plaatsen kreeg men het vol gende spreekwoord: Als is de leugen nog zo snel, de waarheid achterhaalt haar wel. Door loting werden als winnaar aan gewezen mevr. A. Kamp-van Leijen, Zevenhui zerlaan 72; de heer J. S. Meulenhof, Burg. v. Vla- derackenlaan 12. Van harte gelukgewenst. Uw prijsje van 5,wordt u één dezer dhgen thuisbezorgd. Voor degenen die deze keer niet zo gelukkig waren hopen wij over enkele weken een nieuwe puzzel te plaatsen die minder moeilijk maar wel veel groter is dan de vorige. Wij wensen de puzzelaars alvast veel succes. Kommissie Open Bejaardenwerk Heiloo, Raadhuisweg 4, tel. 31144 toestel 18. Wij hebben een mooie kollektie aangekregen. Televisie - Radio Sanitair - Elektra Raadhuisweg 6 - Telef. 31810 HEILOO WESTERWEG 118 - HEILOO Erkend gas- en waterfitter WAAR NAAR TOE ASTA-THEATER. Vrijdag 8 uur en zondag 9.15 uur Phaedra de over spelige' 18 jaar. Zaterdag 8 uur en zondag 3 en 7 uur: ,Help'. DE VERGULDE VALK Egm. a. Zee. Zaterdag en zondag 8 uur: .Fanto- mas' 14 jaar. vanaf 62.50 - 135,— v5 ETXE Fantastisch is onze najaarskollektie hoeden, bijzonder flatteus 19.75 - 39,- sioneerden dienen gezelligheid, soci aal kontakt, mogelijkheden voor hun hobby's en mogelijkheden voor dienst verlening in de naaste omgeving te kunnen vinden. Het open bejaarden werk is een noodzakelijk supplement op het bejaardenwerk in tehuizen. Het verheugt mij zeer dat de gemeen te Heiloo het open bejaardenwerk ge coördineerd van de grond tracht te krijgen. In goede samenwerking kan er prachtig werk verricht worden dat niet alleen de bejaarden maar de ge hele gemeenschap ten goede komt.' De staatssekretaris besloot zijn be langrijke rede met de aanwezigen voor te houden dat de laatste 25 jaar veel tot stand is gekomen op het ter rein van de bejaardenzorg. Zo zei hij o.a.: ,Als ik u voor 25 jaar verteld zou hebben dat u in 1966 in 'n prach tig tehuis, met uitstekende verzor ging zou wonen, zonder echt finan ciële bezwaren, dan zouden de mees ten mij niet geloofd hebben, mij wel licht als een dwaze idealist hebben gekwalificeerd. In 25 jaar heeft zich een omwenteling voltrokken,' zo ein digde de heer Egas. ONDERWIJZERES BENOEMD Dinsdagavond is met algemene stem men tot onderwijzeres benoemd mej. M. Broersma te Schoorl. Mej. Broersma volgt mej. Spoelstra op, welke verbonden is geweest aan de J. P. Hasebroekschool. Stationsweg 68 - Heiloo - Tel. 8ÓÖ&8 FILMS VOOR DE KOMENDE WEEK In het ,Asta' theater gaat vrijdag en zondag de film Phaedra de overspe lige' met o.a. in de hoofdrollen Me- lina Mercouri, Anthony Perkins en Raf Vallone. Phaedra' is gebaseerd op een oud verhaal. Het verhaal van de mooie en levendige vrouw Phaendra, doch ter van de machtigste reder van Griekenland. Zij is getrouwd met Thancs, eveneens reder, keihard za kenman, maar ook een toegewijd en goedgeefs echtgenoot. Hij is ouder dan Phaendra en heeft een studerend zoon, Alexis, uit een vorig huwelijk. Alexis voelt meer voor het kunste naarsleven, maar dat zint zijn vader niet. Phaendra wordt verzocht zijn zoon, welke in Parijs vertoeft, tot an dere gedachten te brengen. Zij raakt onder de bekoring van hem en hij is helemaal weg van haar schoonheid. Maar de liefde van deze twee men sen slaat om in haat en betekent het einde van beiden. The Beatles spelen in de film ,Help' (zaterdag en zondag). De film werd gemaakt in 1965, de tweede van deze beroemde jongelui. Opnamen vonden plaats in Engeland maar ook in de Oostenrijkse Alpen. Natuurlijk bevat ,Help', hoe kan het anders, veel muziek. Een aantal songs geschreven door enkelen van hen, nl. door John Lennon en Paul McCart ney. Het verhaal in deze film, al hoewel het geestig is, is niet het be langrijkste. Velen zullen namelijk The Beatles graag willen zien en vooral horen NED. ROODE KRUIS Afdeling Heiloo Nog steeds gaat de hulpverlening aan Turkije voort. Niet alleen tenten, wollen dekens, verband enz. maar ze ker de medicijnen gemaakt uit het plasma. Van onschatbare waarde zijn deze artikelen, evenals het plasma zelf. Geef daarom op 20 september uw halve liter bloed in het wijkgebouw aan de Holleweg tussen 19.15 en 21.45 uur. Geeft u op aan de bekende adressen: Kennemerstraatweg 12 H, De Laghe Weijdt 12 - Bestevaerslaan 23 - Hoogeweg 24. Ook kunt u 20 sep tember direkt aan 't gebouw komen. Het Bestuur. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk Zondag 11 sept. 10.30 uur ds. Ouwen- dijk. 10 uur Jeugdkapel in ,De Rank' Kindercrèche in ,De Rank'. Vereniging van Rechtzinnig Herv. Kruiskerk, Maas Geesteranusweg 2 Zondag 11 sept. 10.15 uur ds. Alkema van Amsterdam; 7.15 uur ds. v. Duij- keren van Amsterdam. Gereformeerde Kerk N oorder geeststraat Zondag 11 sept. jeugdzondag, 9.30 u. ds. Molenaar. Kinderdiens t. 5 uur ds. Molenaar. Jeugddienst. R.-K. KERKDIENSTEN St. Willibrorduskerk, Wester weg Zondag: Heilige Missen 7.30, 10.30 en 12 uur. Gezongen parochiemis 9 uur. Werkdagen: Heilige Missen 7 en 8 uur (woensdag 7.15 - 8 uur). 17.30 uur Avondmis op zondag. Avondmis: le vrijdag van de maand 7.30 uur. Avondlof: Zaterdag 7.30 en zonda| 7 uur. Biechtgelegenheid: Zaterdag van 4.30 tot 8 uur (pauze 6 - 6.30 uur). R.-k. kerkdiensten Moeder Gods Kerk Schuine Hondsbosschelaan Heilige Missen: op zondag 7.00, 8.00, 10.45, 12.00 uur. Hoogmis 9.15 uur. Op werkdagen: 7.30 en 8.10 uur. Avondoefening: 19.15 uur. Avondlof op zaterdag om 19.15 uur. 's Zaterdags biechtgelegenheid van 16.30 -18.00 uur en 18.30 - 20.00 uur. R.-k. Kerkdiensten OX.Vr. ter Nood Kapellaan Heilige Missen: 7.30, 9 uur (Hoogmis) en 11 uur. Avondmis: le vrijdag van de maand 19.30 (7.30 uur). Avondlof: Zaterdag en zondag 19 uur (7 uur). Biechtgelegenheid in beide kapellen: zaterdag vanaf 4 uur. Op werkdagen is de H. Mis om 7.30 uur in de Genadekapel. Parochie-zondagsdienst Westerweg 267 - Telefoon 30906. Zondags- en weekdienst De zondags- en weekdienst wordt bij voorkomende noodgevallen voor ge heel Heiloo op alle uren waargeno- trisch Centrum ,St. Willibrord', in ge- men door de gezamenlijke priesters van Heiloo, nl. van H. Willibrordus- parochie, rectoraat Kapel, H. Moeder Gods parochie en rectoraat Psychia- noemde volgorde ieder achtereenvol gens een week te beginnen op zondag. Dit betekent dat men voor noodge vallen moet opbellen 80844, vandaar wordt de pastorie opgebeld die ,de week' heeft. Voor alle andere zaken moet men steeds bij de eigen parochiegeestelijk heid zijn. Het zou zich alleen kunnen voordoen, dat men geen gehoor krijgt. Lokaalvergadering Holleweg 97 V.m. 10.00 uur Breking des Broods. N.m. 5.00 uur Bediening des Woords. Hervormde Gemeente Limmen Limmen, 11 sept. 9.30 u. ds. v. d. Pol. Evang. Luth. Gem. Alkmaar Oudegracht 187, hk Baangracht Zondag 11 sept. 10.15 uur ds. Herr mann. Rem. Ger. Gem. Alkmaar Zondag 11 sept. 19.30 uur ds. Breu- kink. Doopsgezinde Gemeente Koningsweg, Alkmaar Zondag 11 sept. geen dienst i.v.m. ge meentedag in Hoorn. Ned. Herv. Gem. Egm.-Binnen Egmond aan de Hoef, 11 sept. 10 uur ds. Oostra. DOKTERSDIENSTEN Uitsluitend voor spoedgevallen van zaterdag 13.00 u. tot zondag 24.00 uur Heiloo: Dr. Koelman, Doktersl. 26, tel. 30530. Limmen - Akersloot - Uitgeest: Dr. Smeets, Uitgeest, Middelweg 34, tel. 02513-212. WIJKVERPLEGING HEILOO Zr. HarteL, Holleweg 137, tel. 30637. Witte Kruis afd. Limmen Zr. A. G. Buur - Telefoon 02205-345 R.-k. Interparochieel Soc. Char. Centrum Heiloo - Limmen Spreekuur maatschappelijk werkster: in Heiloo, Westerweg 263, tel. 30984, maandagavond 7-8 uur; woensdag en vrijdagochtend 8.30-10.30 uur; in Limmen, in het Wit-Gele Kruis- gebouw aan de Kerkweg, telef. 250, dinsdagmiddag 2-3 uur en donder dagavond 6-7 uur. R.-k. Gezinszorg en Gezinshulp Heiloo - Limmen Aanvragen bij: Mevr. C. M. Zuider- duin-v. d. Meij, Heerenweg 120, Hei loo, telefoon 31172. GEZINSZORG (v.h. Groene Kruis) Aanvragen bij: Mevr. Bruntink-Nat, Westerweg 341 - Heiloo - Tel. 30119. OPPASDIENST Uitsluitend telefonisch tussen half 3 en half 2 bij Mevr. Meertens-Wil tens, Rector Fre- derik Laan 5, tel. 16377 en mevrouw J. van 't Veen-Paarlberg, Molenweg 1 telefoon 30127. ARTS Andere huisartsen nemen waar

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1966 | | pagina 2