,SQ'66' J. J. Pantekoek, ing. HUISWERKCURSUS Wy wenóen u een in alle opzichten goed 2.95 Vraag niet om nylons vraag om DANLONS cM ^.etóckert ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO 1967 toe Zondag I januari R B GROUP in ,De Rustende Jager' Heiloo. Aanvang 7.45 u. Voor uw BRIL Foto - WUIJTS - Optiek -Q.xcluóieve Wy wensen u een Voorspoedig 1967 Van Aostastraat 28 Heiloo Telefoon 31316 3 PAAR NYLONS Kousen-automaat KOOMEN'S MODES ^l^eportageó WIM BL00TH00FD cJ-laute oi}}ure <2oen van den 5loogen en peróoneel wenót u een gelukkig en voorópoedig 1967 toe 29 DECEMBER 1966 Redaktie- en Administratie-adres: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 02200-30175 - Giro 140847 Advertenties per mm 15 cent (bij kontrakt reduktie) 23e JAARGANG NUMMER 40 Dit blad verschijnt iedere donderdag in een oplaag van 6600 exemplaren iuis-aan-huis in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egmond aan de Hoef. Advertenties e.d. moeten uiterlyk dinsdagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. KENNEMERSTRAATWE'G 420 TELEFOON Wij wensen u een voorspoedig 1967 31795 HEILOO IN 1966, IN VOGELVLUCHT Vele belangrijke zaken kwamen aan de orde. Heiloo verontrust over annexatieplannen Wie, zoals wij, aan de hand van ge gevens 1966 overziet, realiseert zich pas goed wat er in één jaar kan ge beuren. Dit op schier elk terrein van het gemeentelijk leven. Ook wordt men gekonfronteerd met tal van zaken welke niet tot een op lossing kwamen. We denken bijvoor beeld aan een goed bedoeld optimis me ten aanzien van de woningnood. Wij schreven bijv. in ons jaarover zicht over 1965: ,Ten aanzien van de sociale woningbouw mogen wij Heiloo prijzen' en even verder in verband met de toen toekomstige totstandko ming van het verzorgingstehuis ,De Loet' (100 bedden) ,de oplossing van het woningprobleem voor de eigen ingezetenen' in 1966. Niets is daarvan terecht gekomen! Het aantal woningzoekenden steeg namelijk nog. Ook ten aanzien van het aantal inwoners moeten we pessi mistisch zijn. Was het per 1 januari 1966 15.854, per 27 december 1966, bij het schrijven van dit jaarover zicht, was het 16.070. Deze geringe groei is grotendeels te danken aan het uitblijven van de no dige rijksgoedkeuringen voor woning bouw in de partikuliere sector. Me dedelingen zijn er gedaan dat deze thans wat vlotter afkomen en meer personen in de nabije toekomst zich in Heiloo gaan vestigen. Zeer verdienstelijke ambtenaren gingen heen Een groot aantal, zeer verdienstelijke ambtenaren, verlieten de gemeente lijke dienst. Eén van hen, de heer Knorr, werd in september benoemd tot burgemeester van Andijk. De gemeenteraad werd, in verband Heerenweg 151 - Heiloo Telefoon 31275 1966 het jaar van grote grondaankopen Het jaar 1966 zal de geschiedenis in gaan als het jaar van de grote grond aankopen. Grondaankopen om Heiloo te houden zoals het nu nog is. Het gebeurde in Heiloo-Noord van de familie Berger en De Wijker-Slooth en van de stichting .Paling van Fo- reest'. Medewerking werd verleend bij de aankoop van .Nijenburgh' door .Natuurmonumenten'. In totaal vergden deze aankopen, van de gemeente Heiloo, ruim 2 miljoen gulden. Ook elders in de gemeente werden de noodzakelijke grondaankopen ver richt. Na langdurige gesprekken Bijzonder verheugend is het dat in 1966, na langdurige gesprekken etc., de vrijzinnigen en rechtzinnigen bin nen de Hervormde Gemeente, elkaar weer hebben gevonden en daardoor ook de mogelijkheid wordt geopend voor een tweede predikant. De parochie van de H. Moeder Gods kerk zag haar vurige wens in vervul ling gaan, namelijk de bouw van een kerk aan de Holleweg. De tweede r.-k. kerk in Heiloo. Heilooër Stichting voor Bejaarden zorg, welke haar aktiviteiten kon uit breiden en thans in staat is meer hulp te verlenen aan hen die deze hulp behoeven. Teleurstelling voor deze stichting, de ontvangst van een mededeling dat haar plannen voor het stichten van een verpleegtehuis voorlopig niet uit gevoerd kunnen worden. Verheugend dat de kommissie ,Open Bejaardenwerk' haar aktiviteiten uit breidde en overging tot volledige re gistratie van alle boven 65-jarigen in onze gemeente. Met de daaruit voort vloeiende mogelijkheden. In de laatste maand van het jaar kondigde zich ook nog aan de S.O.S. driehoek-aktie van het Rode Kruis. Een aktie, waarvan mensen in moei lijkheden kunnen profiteren, welke aktie elders reeds met succes werkt. Verheugend is het dat in Heiloo ook nog in het oudejaar de gedachte aan een gezinsvervangend tehuis voor ge handicapten vastere vormen ging aannemen. Zij het niet op Heiloo's grondgebied, maar wel als onderdeel van het Psy chiatrisch Centrum, kon in juni offi cieel het Neurologisch Therapeutisch Centrum .d'Oosthoek', aan de Ooster zijweg, op de grens van Limmen en Heiloo, in gebruik worden genomen. In mei 1965 pas uitgebreid, en be langrijk, werden alweer plannen ont worpen tot vergroting van de sociale werkplaats .d'Oosterzij'. Deze grote uitbreiding werd in de laatste maan den van 1966 nog gerealiseerd. In 1966 kon begonnen worden met de bouw van het wijkgebouw voor het Wit-Gele Kruis in ,Zuid'. Ook hiervoor liet de rijksgoedkeuring lang op zich wachten. In begin 1967 zal dit fraaie gebouw betrokken kun nen worden. Heeft u een kind op school, van wie de studieresultaten beneden de verwachting zijn gebleven Zo mogelijk kan uw kind op de te ALKMAAR juist die steun krijgen, die het zo hard nodig heeft. Onze ervaring kan ook voor u een oplossing betekenen. Dagelijks steun bij het HUISWERK. Kleine groepjes, dus individuele hulp. DRS. B. J. C. GROTENBREG TEL. 30108 b.p-g. TETS4.8055 met de groei van het aantal inwo ners uitgebreid van 15 op 17 raads leden. Een verlies kan het genoemd worden dat het aantal vrouwelijke raadsle den terugliep van 3 in september 1962 tot slechts 1 vier jaar later en dit nog wel bij een uitgebreide raad. Grenswijzigingen In 1966 kwam het tot meer konkrete uitspraken van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland en het Ministerie van Binnenlandse Zaken ten aanzien van grenswijzigingen Alkmaar - Hei loo. Dit middels een ontwerp-wet. Voor zover mogelijk heeft het ge meentebestuur zich krachtig verzet tegen aantasting van haar grondge bied. Te meer omdat Alkmaar's plan nen indruisen tegen die van Heiloo. Alkmaar wil in Heiloo-Noord tot be bouwing overgaan, Heiloo wil het daarentegen juist landelijk en dus groen laten. Leek het er eerst op dat deze grenswijzigingsplannen snél zijn beslag zouden krijgen, de kabinets crisis zal er zeker invloed op uit oefenen. Onderwijs en kuituur Bij de aanvang van het cursusjaar 1966-'67 kon de nieuwe 12-klassige openbare u.l.o.-school in gebruik ge nomen worden. Een school welke dringend noodzakelijk werd. Verheugend was het, dat ook tot bouw van een r.-k. u.l.o.-school, even eens met 12 klassen, overgegaan kon worden. Betrekkelijk snel kon worden over gegaan tot het stichten van een 5e r.-k. school voor gewoon lager onder wijs, de St. Radboudschool. Dit werd mogelijk door ontruiming van de openbare u.l.o.-school aan het Slim- pad. Realisering van bouw van een defi nitieve Hasebroekschool bleef uit. Op nieuw werden noodlokalen geplaatst. Voorstanders van het openbaar on derwijs waren blij dat Heiloo's raad besloot een schoolraad in te stellen. Om op deze wijze meer invloed uit te kunnen oefenen op dit onderwijs. De openbare leeszaal mocht zich ook in 1966 verheugen in een toenemende groei. De geplande uitbreiding, in het Witte Huis, kon echter nog niet ge realiseerd worden. Het stichten van een filiaal, in het zuidwestelijk deel onzer gemeente, nam vastere vormen aan. De Volksmuziekschool ontwikkelde zich in het afgelopen jaar ook gun stig. Ook hier huisvestingsproblemen. Bijzonder verheugd was men over de totstandkoming van de restauratie van het Witte Kerkje en de toren. Zowel van kerkelijke als burgerlijke gemeente. Een prachtig geheel is het weer geworden, een sieraad voor het centrum der gemeente. ,St. Caecilia' ontving, in 1966, de ge vraagde financiële medewerking om tot een lage zetting van het orkest te komen. De zo lang gewenste modernisering van het Brunogebouw werd aange pakt en kreeg zijn beslag in dit oude jaar. Een fraai geheel kwam tot stand, belangrijk voor het rijke ver enigingsleven in Heiloo. Resultaten op sociaal terréin Zij het veel later dan was gepland, kon op 27 aug. het nieuwe verzor- .gingstehuis ,De Loet' in gebruik ge nomen worden. Een grote aanwinst voor Heiloo, in 't bijzonder voor de DROGISTERIJ - PARFUMERIE TULPENCROFTLAAN 18 - HEILOO - TELEFOON 02200-30890 ZILVERZEGELS WIJ BEZORGEN Bouwaktiviteiten De bouwaktiviteiten ontwikkelden zich in 1966, in hoofdzaak, in het centrum en in 't westen van de ge meente. De begonnen bouw van 28 flatjes voor alleenstaanden en voor hen die kleiner willen gaan wonen, leverde nog geen eindresultaat op. Begonnen werd met de bouw van nogmaals 24 (in 3 woonlagen). Ook de bouw van 8 flatjes voor bejaarden kreeg nog niet geheel zijn beslag. Gereed kwamen de woningen van eigen bouwers en een plan voor bouw van Bogaers woningen werd prak tisch gerealiseerd. Komplexen woningen in het zuid westelijk gedeelte van de gemeente kwamen tot stand en er werd met nieuwe aangevangen. In hoofdzaak woningwet-woningen en zgn. keuze woningen. Een deel werd gebouwd voor werknemers van hier gevestigde bedrijven. Veel kwam op dit terrein tot stand, des te spijtiger dat ondanks dat, het aantal woningzoekenden groter werd in 1966. Een omvangrijker bouw van zoge naamde betere ééngezinswoningen, in Het komplex sportvelden, voor de s.v. ,De Foresters' kwam geheel klaar, zo ook het komplex tennisbanen en de uitgebreide atletiekakkomodatie. De midgetgolfbanen konden gaan draaien, terwijl de .Camping Heiloo' opnieuw kon worden uitgebreid. De raad nam nog in de laatste dagen van het oude jaar het besluit een zo- merbad te stichten. Hiermee wordt tegemoet gekomen aan een reeds ja renlang geuite wens. Een modern gymnastieklokaal, voor het u.l.o.-onderwijs, kon in gebruik genomen worden. Ook door tal van sportverenigingen. Bij nationale turnwedstrijden van de Kath. Gym. Bond werd in november Annelies Tervoort kampioene van Nederland, jeugddames. Een fraai succes. Teleurstellend is het, dat H.S.V. zijn plannen voor een uitgebreid sport- veldenkomplex, in 1966, nog niet ge heel rond heeft kunnen krijgen. Het aantal velden is, gezien het le dental en het aantal teams, te klein. De kleedkamers etc. beantwoorden niet meer aan de huidige behoeften. De tennisclub Heiloo groeide het af gelopen jaar uit tot de grootste in dit distrikt 450 leden) Fusie van volleybalclubs kwam tot stand en er bestaat nu één grote en met succes opererende club .Effect'. Fusie bracht ook drie atletiekclubs tot één (twee Alkmaarse en één Hei- loose) .Trias' genaamd. Deze vereni ging maakte het afgelopen jaar een uitstekende indruk. In Heiloo kan nu .Trias' zowel over een atletiek-akko- modatie als over een gymnastieklo kaal beschikken en zich dus geheel ontplooien. Zelfwerkzaamheid Uiteraard, door ons werk, volgen wij met meer dan gewone belangstelling met of zonder naad 3 paar Kennemers traa t weg 127 Heiloo - Tel. 31815 Zie onze Straatweg 103 - Heiloo Telefoon 30199 FOTOGRAAF Zevenhuizerlaan 35 - Heiloo Telefoon 30339 ,West', ging van start. De Bouwkas van Nederlandse Gemeenten gaat de bouw van bungalows in dit deel van het dorp voortzetten. In ,Oost' wil het nog niet erg, alhoe wel alle grond daar wel verkocht is. Wat in 1966 nog niet geheel lukte, hopen wij in 1967 voor elkaar te krij gen, volop rijksgoedkeuringen voor uitvoering van reeds jaren klaar lig gende bouwplannen. De direktie van .Germefa' mocht, ein delijk, een goedkeuring op haar bouw plannen ontvangen. Een opvallend groot bedrijf, wat Amerikaans aan doend, verrijst aan de Oosterzijweg. Betrekkelijk vlot verkreeg het be stuur van de Raiffeisenbank Heiloo toestemming tot bouw van een nieuw bankgebouw, eveneens aan de Ken- nemerstraatweg. Sport en rekreatie Het afgelopen jaar kenmerkte zich door grote aktiviteiten op het terrein van sport en rekreatie. Het tot stand komen van bepaalde zaken, maar ook werden besluiten genomen die van zeer groot belang zijn voor de naaste toekomst. de aktiviteiten van verenigingen etc. H.S.V. ontwikkelde een grote mate van zelfwerkzaamheid en wel om een clubgebouw te financieren. Kosten 70.000,—. De tennisclub Heiloo liet bouwen een leuk clubgebouw, terwijl de s.v. ,De Foresters' het afgelopen jaar een bij zonder fraai clubgebouw kon betrek ken. In vrije uren en met eigen geld gebouwd. In vrije uren wisten leden van ,De Foresters' ook een Amerikaans honk- balveld te maken. Opvallende uitbreidingen by Heiloo's middenstand Opvallend veel middenstanders breid den in 1966 hun zaken uit of moder niseerden deze. Opvallend was het ook, dat de middenstand de gezamen lijke St. Nicolaas-aktie stopzette. Een stopzetting welke nogal wat dei ning veroorzaakte en ook nog wel onderwerp van gesprekken zal vor men onder deze middenstanders. De plannen rond het stichten van een winkelcentrum, bij het Witte Kerkje, kwamen behoudens aankopen van huizen en gronden voor dit doel, niet veel verder. Ook blijven liggen Tal van zaken zijn er in 1966 blijven liggen. Of omdat de gemeente geen goedkeuringen er voor ontving, óf omdat de financieringsmogelijkheden er niet waren. We denken daarbij in de allereerste plaats aan de verkeersproblemen rond 't Groentje, het rekonstrueren van de Kanaalweg en de Burenweg, uitbrei ding aula begraafplaats, de bouw van een brandweerkazerne en verkeers maatregelen rond het station. De riolering in het meest zuidelijke deel onzer gemeente kwam nog steeds niet tot stand, ondanks de vele gedane toezeggingen. Het riolerings- net van de gemeente Limmen werd in 1966 aangesloten op de rioolwater zuiveringsinstallatie van Heiloo. Een woord tot besluit Mogen wij als redaktie van de .Uit kijkpost' aan het slot van dit over zicht onze medewerkers dank zeggen voor de prettige samenwerking en alle lezers een zo goed mogelijk 1967 toewensen. N. M. Heiloo, 28 december 1966. NIEUWJAARSRECEPTIE HERVORMDE GEMEENTE Op Nieuwjaarsmorgen is er - na de (korte) kerkdienst in de Witte Kerk (10.30 uur) en de kerkdienst in de Kruiskerk (10.15 uur) gelegenheid om elkander in het Herv. Centrum ,De Rank' tussen 11.30 - 12.30 uur te ontmoeten en voor het nieuwe jaar geluk te wensen. EEN LICHTPUNT MET KERSTMIS Een lichtpunt in de langdurige ziekte van vele Heilooërs bracht het Rode Kruis, middels een kerststukje of een kerstpakketje, zaterdag voor Kerst mis. Het waren goed verzorgde atten ties die door vele medewerk (st)ers vrijdag waren gemaakt en door een groot aantal autobezitters, samen met leden van de Rode Kruis colonne etc. werden afgegeven. Dikwijls ook met een vriendelijk en bemoedigend woord. Het waren dit maal niet min der dan 170 zieke gemeentenaren, in Heiloo of in ziekenhuizen verblijven de, welke zo verrast werden. Namens hen hartelijk dank, bestuur en medewerk (st)ers HEERENWEG 57 HEILOO TELEFOON 30376

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1966 | | pagina 1