GERIEFELIJKE B.N.G. WONING Moderne woning ALLES VOOR UW TUIN GERR. MIN ADRESBOEK VOOR HEILOO 1967 J. TH. H00GENB00M m NOORDHOLLANDS JEUGDORKEST WIE HEEFT WONING TE HUUR OF TE KOOP UITKIJKPOST BIJBLAD 16 MAART 1967 Te koop Heiloo-Zuid: 2 jaar oud. Ind.: gr. woonk., 3 sl.k. Vraagprijs 39.500 k.k. Te bevr.: Werkendelsln. 68, Heiloo, telef. 31134. Gevraagd: Een Meisje voor 2 dagen per week in gezin met kinderen. Maas Gees- teranusweg 5 (Plan Oost) Telefoon 3 11 62 - Heiloo. Billijk te koopEen paar goede fietsen, dames- en heren-. En een meisjesfiets 10-12 jaar, 'n driewiel fiets je en poppenwagen. Stationsweg 55 - Heiloo. Te koop: Kinderzitje fiets stuur, idem bagagedrager, windscherm fiets, autoped. Trompenburg 18, Heiloo, te lefoon 02200-33465. Net pension aangeb. m.h.v. v. gezonde bej. heer. Ge dacht wordt 60-70 jaar, niet ouder. Telef. aanw. Liefst N.H. of G.G. Br. o. no. 14, bur. v. d. blad. TE KOOP: bev. woonkamer 7.80 x 3.80 m, hal, keuken, 3 slaapk., balkon, douche cel en zolder. Koopprijs 35.000, Spoedig te aanvaarden. De Boer Van Ammers Ewislaan 27 - Heiloo Tel. 30617 en 13176 Te koop aangeb.: Jaarsma kolenhaard (Claudius), één seiz. gebrand, ronde eikeh. uitschuifb. eetkam.tafel met 4 stoelen, 6 m rode traplo per, moquet en 1 oliehaard. 's Av. na 7 uur: tel. 32959. VERLOREN: halssnoer, wit ivoren olifantjes, omg. Von delschool op zondag 5 mrt. Teg. bel. terug te bezorgen Hoefcamplaan 4 of tel. 30283 Te koop: Een elektr. meter 1 pk, 5 Amp., een tijdscha- kelklok 10 Amp., een gelijk- richter v. h. laden van mo toraccu's, een sextant en 'n grote metalen gereedschap- kist. Vossenakkers 18 Heiloo Te koop: Aardbeienplanten, Redganntlet, Sla- en Bloem- koolplanten met en zonder kluit. Kwekerij ,De Zuid' J. A. de Vette, Hoogew. 28, Heiloo, telefoon 32210. Antiroest Centrum ,De Au tobodem. Laat uw auto vol gens de Zweedse M.L.-me- thode behandelen tegen roest. J. C. Burger, v. d. Woudestr. 18-20 - Alkmaar. (Zijstraat Westerweg). Gevraagd: kinderwagenwie len, autopedwielen, bakfiet sen voor de O.P.C. Stuur 'n berichtje naar Ewislaan 3, Heiloo. Te huur: CARAVAN merk .Sprite Alpine'. De Hoghe Weijdt 4, Heiloo, tel. 33785. Welke jongedame wil er 's woensdags of 's vrijdagav. mee naar de kappersschool als model. Ook knipmodel len zijn welkom. Reiskosten naar Alkmaar worden ver goed. Kapsalon Bijwaard, Zevenhuizerlaan 59, Heiloo, telefoon 31928. Gevraagd: 2-pers. tent of kleine bungalow-tent. Tele foon 31917. mest - compost zwarte grond en dagelijks verse graszoden. Bogerdlaan 9 - Limmen Telefoon 02205-337 Enige wollen Smyrna VLOERKLEDEN door Groothandel op Jaar beurs gebruikt 150,- p. st. Gr. maten. Niet van nieuw te onderscheiden. Evt. thuis te bezichtigen. Br. o. no. 16, bur. v. d. blad. Te koop: Een bureau met veel bergruimte en bijpass, ladenkastje, formulemeubel. Tulpencroftlaan 9 - Heiloo Telefoon 30014. Aan de sekretarissen van alle Heiloose Verenigingen M., Wij zijn nu zover gevorderd dat wij de gegevens van u zouden willen ontvangen omtrent de samenstelling van uw bestuur. U kunt eventueel volstaan met de namen en adressen van de voorzitter, sekretaris en penningmeester. Gaarne inzending vóór 1 april s.v.p. P.S. Aan de plaatsing in de verenigingslijst zijn geen kosten verbonden. LIMMEN LIMMEN-NIEUWS A.s. zondag de grote strijd tegen het aan kop staande Foresters, dat ge toond heeft ernstige plannen te koes teren de kampioensvlag te kunnen laten wapperen. Limmen zal deze wedstrijd allicht als laatste kans zien in die richting te komen. Het programma ziet er als volgt uit: Foresters 1 Limmen 1, 2.30 uur. Limmen 2 Meervogels 2, 2.30 uur. Limmen 4 Egmondia 6, 12.00 uur. Junioren: C.S.V. 1 Limmen 1, 12.00 uur. Limmen 2 Vitesse 4, 2.30 uur op het B-terrein. Aspiranten: Alkm. Boys L Limmen B, 1.15 u. Limmen C Jong Holland D, zater dag 4.15 uur. PLATTELANDSVROUWEN Afdeling Limmen In februari werd de maandelijkse bij eenkomst verzorgd door de dames van het ééndagsbestuur. Op de kon- vokatie stond: verrassingsavond, wat het ook inderdaad werd, nl. een kien spel, wat we in onze afdeling nog nooit gehad hebben. De koffie met cake smaakte heerlijk en vol span ning verliep de avond. Bijna alle da mes gingen welvoldaan met een prijs je naar huis. In 't begin van maart hebben twee dames van het bestuur de kadercur sus voor besturen van de plaatselijke afdelingen, op de V.H. ,De Zandhoeve' in Bergen gevolgd. Het zijn twee zeer leerzame en tevens heel gezellige dagen geweest. Voorts willen we alle leden erop wij zen, dat op donderdag 20 april in ,Het Wapen van Heemskerk' te Alk maar, de jaarlijkse voorjaarsvergade ring zal plaats hebben. U komt toch ook mee? Verdere inlichtingen kunt u bekomen bij het afdelingsbestuur. Op woensdag 5 of vrijdag 7 april or ganiseert de firma ,Peeck Cloppen- burg' uit Alkmaar, speciaal voor de Plattelandsafdelingen St. Pancras, Koedijk, Heiloo, Akersloot en Lim men, een modeshow van dames-, he ren- en kinderkleding, des avonds 8 uur. De avond is geheel gratis en houdt verschillende verrassingen in petto. De deelname is enigszins beperkt, dus willen de dames die interesse hier voor hebben, zich zo spoedig mogelijk, doch vóór 25 maart, opgeven bij de sekretaresse van de afdeling? KATHOLIEK VROUWENGILDE Afdeling Limmen Donderdag 9 maart j.l. heeft de afd. Limmen van het r.-k. Vrouwengilde haar jaarlijkse feestavond gehouden. De avond werd verzorgd door de to neelgroep bestaande uit eigen leden. Dat de proef goed is doorstaan, bleek uit het sukses dat werd geoogst. O.l.v. mevr. Valkering-de Lange wer den voor dé pauze enkele korte schet sen gebracht. De samenspraak over de Limmer nieuwtjes sloeg geweldig in. Na de pauze, waar de geestelijk ad viseur zijn vertrek nader toelichtte en de geslaagde verloting werd ge houden, bracht men de één-akter: .Liesbeth wordt mens' ten tonele. Het werd vlot gespeeld en de toewijding aan de dag gelegd door het houden van de vele repetities en andere voor bereidende zorgen werd beloond met algemene waardering uit de zaal. Wij hopen dat de dames door zullen gaan met dit prachtig voorbeeld van zelfwerkzaamheid binnen de vereni ging en wensen hen in de toekomst veel sukses. Na afloop ontving iedere speelster een boeket bloemen van de presidente. Alle aanwezigen werden nog even herinnerd aan de modeshow van a.s. donderdag. GYM. VER. DOVES HOUDT JEUGDUITVOERING a.s. zaterdag in de aula Op zaterdag 18 maart a.s. geeft de gymnastiekvereniging Doves haar jeugduitvoering in de aula van het Psychiatrisch Centrum aan de Ken- nemerstraatweg. Deze uitvoering geeft de ouders de gelegenheid te zien wat hun kinderen zoal leren en doen op de gymnastiek lessen. Ook zal men kunnen genieten van iets extra's. De dames van Doves geven namelijk een demonstratie van de ritmische gymnastiek waarmee zij laatst in Schagen zo'n groot sukses hebben ge had. Voor de kinderen is er dan nog een speciale attraktie waaraan ook de ouderen zich wel zullen amuseren. De zaal gaat open om 7 uur en de aanvang is om half acht precies. Het bestuur verzoekt ons de leden er op attent te maken dat de kinde ren die meedoen een tas of mandje mee te geven om de kleren tijdens de uitvoering in op te bergen. Zie ook de advertentie in dit nummer. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: gestreepte herensjaal; 3 planken 4 m; blauwe parkiet; een bruin lederen aktetas; kinder riet mandje; zwart trainingsvest met ge ruite kraag; tennisbal; wit plastic portemonnee; houten kinderkapstok; bruin lederen boodschappentas; gou den kinderarmband met gouden plaat ,MK'; bruine damesportemonnee inh. geld; rood wollen poppetruitje; bruin lederen handschoenen, glad leer; een fiets; bruine aktetas m. gereedschap; blauw-rood-wit kinderwant. Verloren: bruin lederen portemonnee inh. 4.02 of 14.02; oude rode kin derfiets; handschoen links; 3-wielig rood kinderfietsje; rode autoped; pas poort tnv Scheeres; bos sleutels in lederen etui. VERRASSENDE RESULTATEN door leerlingen van de V olksmuziekschool De voorzitter van de .Volksmuziek school Heiloo' was zeer enthousiast in zijn sluitingswoord, na afloop van het concert door leerlingen van deze school, donderdagavond in de zaal van de geref. kerk. De heer Tomson was verrast door de resultaten en sprak van een avond van muzikaal genot. De heer Tomson bracht daarvoor dank aan de musicerende leerlingen, de direkteur van de school, de heer Piet Groot, en zijn korps van docen ten. Opvallende uitvoering van Haydn's pianoconcert Het orkest van de Volksmuziek school kwam tot opvallende presta ties met de uitvoering van Haydn's pianoconcert. Solist was Guus Janssen (15 jaar) en het orkest bestond uit o.a. fluiten en violen. Over het algemeen werd er zeer kor- rekt gemusiceerd, goed aanvoelend wat er gespeeld moest worden. Guus Janssen heeft technisch al heel wat in zijn mars en speelde dit piano concert zeer muzikaal. Gezien zijn leeftijd een zeer opvallende prestatie. Niet minder was zijn optreden op het orgel. Vooral gezien de korte tijd waarop hij les heeft, een half jaar. Bijzonder mooi klonk Toccato en Fu ga van-J. S. Bach. Een bijzonder lang en- enthousiast- applaus beloonde dit optreden. Andere instrumenten ,aan 't woord' Waren op vorige leerlingenavonden veelal pianisten en akkordeonisten ,aan het woord', thans is dit anders. Direkteur de heer Piet Groot zei dat nu andere instrumenten een ruimere plaats in het programma innamen. Meestal was dit ensemble-werk. Zo'n aardig werkje voor piano, viool en cello. En zes jeugdige klarinettisten traden ook voor het .voetlicht'. Een blokfluit-groepje speelde een 2- tal dansjes met gitaar-begeleiding. Zeer muzikaal speelde Kees Zoon op de saxofoon twee leuke werkjes. Ook technisch heel goed, vooral als men bedenkt dat de uitvoerende slechts een half jaar les heeft. Alhoewel de leerlingen-akkordeonis- ten op deze avond niet domineerden, werd door hen toch wel meegewerkt en soms heel verdienstelijk. Deze leerlingenavond heeft opnieuw bewezen de grote waarde van het muziekonderwijs, via de Volksmuziek school. Agenda vergadering in ijltempo afgewerkt De belangstelling van de vele aan wezigen, meestal ouders van de leer lingen, ging geheel uit naar het op treden van hun kinderen en niet naar het .huishoudelijk' gedeelte, wat aan de leerlingenavond vooraf ging. In ijltempo, in enkele minuten, was dit afgehandeld. Onzes inziens toch wel wat te sum mier gezien o.a. de grote bedragen (voor 1967 berekend op 66.397,97) welke er mee gemoeid zijn! Wat meer interesse op organisato risch gebied lijkt ons, in het alge meen, dan ook niet overbodig. SCHAAKCLUB .OPPOSITIE' Uitslagen en standen Groep I: Stationsw. 39 Heiloo Tel. 81579 Verzorging van begrafenis sen en crematies met al het bijbehorende. Verhuur van rouwkamers, rouwschermen en andere rouwbenodigdheden Transporten van en naar alle plaatsen. gesp. pnt. 1. v. Veen 14 9 2. Alleman (afgebr.) 13 8 Vz 3. Cheret sr. 11 7 y2 4. Koeman 14 7y2 5. Holtes (2 afgebr.) 11 7 6. Cheret jr. 12 6 7. Ligthart 7 5 y2 8. Hoek (1 afgebr.) 10 4y2 9. Termaat 12 4 10. Niehaus 12 4 11. v. d. Werff (1 afg.) 13 4y2 12. Sampimon 9 3y2 13. v. d. Blom (1 afg.) 6 y2 Uitslagen HoekAlleman afg. KoemanTermaat 1D v. VeenNiehaus 10 v. d. WerffSampimon 10 De JongheMuller 01 WerksmanAntonius 10 BlomBijlsma afg. Admiraal—Merkelbach VzVz TopTer Maten 01 Van LoonSleutel 10 DitmarsTop 10 Groep II: gesp. pnt. Muller 16 11 Vz 2. Werksman 15 9H 3. Merkelbach 13 9 4. Bijlsma (1 afg.) 14 9 5. v. Loon 16 8 Vz 6. Antonius 15 7% 7. Kusters 10 7 Vz 8. Admiraal 18 9. Sleutel 8 6 10. Huisman 13 5% 11. Blom (1 afg.) 16 5 12. Ditmars 10 5 13. Ter Maten 6 4% MORGEN AANBESTEDING SPORTVELDENKOMPLEX H.S.V. door de Heidemaatschappij Morgen, vrijdag, heeft de aanbeste ding plaats voor aanleg van sport velden, ten behoeve van de r.-k. voet balvereniging H.S.V. De raad van Heiloo voteerde in 1965 bijna 400.000,voor dit doel. Zij gaf de Heidemaatschappij te Arnhem opdracht dit sportveldenkomplex in ,West', in het verlengde van de Ba- yershoffweg, te ontwerpen en onder haar leiding uit te voeren. Schrijnend tekort aan mogelijkheden H.S.V. verkeert al jaren in een min der prettige positie. Het aantal le den, vooral jeugdigen, was van dien aard dat meer velden nodig waren. In de huidige omgeving, aan de Pas toor van Muijenweg, was uitbreiding niet mogelijk. Temeer daar op deze plaats een uitbreidingsplan is ge pland. Daar zullen eertijds woningen gebouwd worden. De kleedkamer-ak- komodatie bleef door 't één en ander ook ver achter bij de groeiende be hoeften. Een klubgebouw, te plaatsen op het toekomstige sportveldenkomplex, zal door H.S.V. zelf worden bekostigd. Deze kosten bedragen 70.000, JEUGDSCHAKEN OPPOSITIE' Uitslagen van 9 maart Frank DierendonckJan Kaandorp 01 Frank HoogenboomBert Dierendonck 0—1 Jan SchieveldRob van Brakel 10 Rob TaylorFrits Oonk 01 Sjoerd HofstraNico Kraakman 10 Ben HoogenboomGerard Oudhoff 01 Rob TaylorRob van Brakel 01 Jan Kaandorp gaf de rode lantaarn over aan Frank Dierendonck, zodat de spanning onderaan ook intreedt. Bovenaan gaan Frits Oonk en Bert Dierendonck onverstoorbaar verder. IN TWEEDE NUMMER VAN .CAOUTCHOUC' .Exclusief' intervieuw met oud-staatssekretaris C. Egas Het tweede nummer van .Caoutchouc', de schoolkrant van de openbare ulo school, is verschenen. ,Maak van je hart geen moordkuil' was het devies in 't eerste nummer. Eén der ulo-leerlingen liet zich dat geen twee keer zeggen, en ze diende de redaktie dan maar meteen van repliek, naar aanleiding van gemaak te kritische opmerkingen. In het thans verschenen nummer is een intervieuw (een exclusief inter- viéuw noemt de redaktie van .Caout chouc' het) met de oud-Stéatssekre- taris van Kuituur en Maatschappelijk werk, onze plaatsgenoot dhr. C. Egas. Het werd, hoe kan het ook anders, ook een gesprek over de provo's, over de nieuwe groepering D'66 en hoe de heer Egas de nieuwe regering van sa menstelling wenste en hoe hij de mo gelijkheden van een nieuwe regering ziet. ,LAND EN VOLK VAN HET IBERISCHE SCHIEREILAND' Kleurenfilms te vertonen door Jan Strijbos Volgende week woensdagavond draait Jan P. Strijbos films over Spanje en Portugal. Zijn programma, te verto nen voor het Nivon in het ,Asta'-the- ater heeft hij genoemd ,Land en volk van het Iberische Schiereiland'. Hieronder volgt een resumé van dat gene wat de bezoeker te wachten staat. De belangstelling voor Spanje en Portugal is nog steeds groeiende en elk jaar trekken grote drommen toe risten de Pyreneeën over om te ge nieten van de bijzondere schoonheid van beide landen, welke wezenlijk verschillen van de rest van West- Europa. Men bezoekt dan de Costa Brava, de Spaanse Rivièra, Barcelona, Madrid en Toledo en als de tijd het toelaat ook Granada met het wereldberoem de Alambra, Sevilla en Lissabon, alle maal steden bekend om haar archi- tektuur van de kathedralen, kerken en oude gebouwen. Maar veel blijft dan in het enorme land verborgen. Onder het motto: ,Ik zie, ik zie wat gij niet ziet' reisden wij kamperend en trekkend drie maanden door het land en bezochten ook die delen en streken, welke buiten de veel betre den paden van het groot toerisme lig gen en waar de doorsnee-toerist maar zelden doordringt. De kleurenfilm geeft een beeld van vele van die vergeten streken, dorpen en stadjes, welke slechts zo af en toe door vreemdelingen bezocht worden en waar in de laatste eeuwen maar weinig veranderd is. Veel aandacht werd geschonken aan het landschap, dat soms liefelijk en intiem is en in het voorjaar bedolven wordt onder een weelde van bloemen, elders weer woest, verlaten en schaars bevolkt. In het zuiden van Spanje, waar de Moren vele eeuwen lang de scepter zwaaiden, vinden wij overal nog de sporen van hun kuituur en voelen wij de adem van Afrika. OPHOKPLICHT VOOR POSTDUIVEN IN N.-HOLLAND Ter voorkoming van door postduiven aan te richten schade aan land- en tuinbouwgewassen heeft, evenals in voorgaande jaren het geval was, overleg plaatsgevonden tussen de Ne derlandse Postduivenhouders Organi satie, de Rijkslandbouwconsulenten, de Gewestelijke Raad voor Noord- Holland van het Landbouwschap en de Directie Faunabeheer van het Mi nisterie van Landbouw en Visserij. Het resultaat van dit overleg is dat voorlopig van 23 maart tot en met 20 mei 1967 in Noord-Holland iedere dag de postduiven door de postdui venhouders worden opgehokt tot des namiddags 5.30 uur. Ook des zater dags en des zondags bestaat deze op- hokplicht. De postduiven mogen wel deelnemen aan de wedvluchten en africhtingen, doch na aankomst moeten zij worden opgehokt tot 5.30 uur n.m. Postduiven, die zich tijdens deze pe riode en vóór het aangegeven uur, toch op het veld bevinden lopen een zeer grote kans ten offer te vallen aan de maatregelen, die noodzakelij kerwijs getroffen zullen worden ter bestrijding van wilde en verwilderde duiven. In dit verband moge er op worden gewezen dat op wilde en verwilderde duiven zal worden gejaagd, terwijl er voorts rekening mee moet worden gehouden dat ook nog wel eens ge bruik wordt gemaakt van vergif. COPIE EN ADVERTENTIES DIENEN UITERLIJK DINSDAGAVOND 6 UUR *N ONS BEZIT TE ZIJN In het belang van de postduivenhou ders en van de landbouwers dringen de Nederlandse Postduivenhouders Organisatie en de Gewestelijke Raad voor Noord-Holland van het Land bouwschap er met de meeste klem op aan zich strikt aan bovengenoemde afspraak te houden, hetgeen derhalve betekent dat landbouwers zich na 5.30 uur n.m. zullen dienen te onthouden van een bestrijding der duiven, terwijl voorts in geen geval mag worden ge schoten op overvliegende postduiven, terwijl de postduivenhouders zich strikt moeten houden aan de ophok- tijden. De landbouwers gelieven bij beteke nende schade aan hun gewas, veroor zaakt door duiven, dit direkt te mel den aan de heer C. Schoen, ambte naar van de buitendienst van de Di rectie Faunabeheer, Geversweg 2a te Castricum (tel. 02518-2485). Vrijdag 17 maart a.s. geeft dit orkest zijn eerste lustrumuitvoering. De eer ste vier jaarlijkse concerten vonden plaats onder leiding van de inmiddels afgetreden dirigent Bram Hijmans. In het najaar van 1966 concerteerde het tezamen met het Darmstadter Jugend-Orchester in de aula van het Psych. Centrum ,St. Willibrord' te Heiloo. Hier stond het orkest echter onder leiding van de huidige dirigent Klaas Venneker. Het bestaan van een jeugdorkest on dervindt vele moeilijkheden. De jón- gelui zijn vaak zwaar belast met school-huiswerk, proefwerk etc. Bo vendien vloeit jaarlijks een aantal leden af. Het is een prestatie op zich zelf een eerste lustrum te bereiken. Daarom zou het bijzonder prettig zijn als velen bij deze gelegenheid van hun belangstelling zouden laten blij ken en dat dit zou resulteren in een volle zaal. Deze steun hebben de jeug dige muzikanten wel nodig en ze ver dienen het ook. Onder leiding van de bekwame en enthousiaste dirigent worden werken uitgevoerd van Mozart, Rossini, Stra- tegier e.a. Daarom gaarne tot ziens in een goed bezette zaal van Het Gulden Vlies. Aanvang 8 uur. Wie kan a.s. echtpaar binnen kort helpen aan 'n huurwoning of eventueel koopwoning Brieven worden gaarne inge wacht o. no. A 99, bureau van dit blad.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1967 | | pagina 4