ff FEESTELIJKE AANBIEDING ^öameókapóalon Brandmeldingsnummer vair Heiloo is 5 x 3 (3,33 33 en 10% korting deze week 1 o mm... heerlijk,de beste speciale promotie-LP tijdelijkslechts 7.90 Vfttv cluuj ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO T. 0 WEE, 0 WEE, PIJN AAN DE B.T.W. Q Watergolven de Luxe Lak Reklame van 23 t/m 30 januari 1969. 6.— NOG WAT KOOPJES BIJ VALÉ Vraag niet om nylons vraag om ^ANLONS Kousen-automaat KOOMEN's MODES □ÉERIJ B00NACKER iOij hebben de plaat die u graag hoort J.J. PANTEKOEK, ing. 22 JANUARI 1969 Redaktie- en Administratie-adres: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 02200-30175 - Giro 140847 Advertenties per mm 15 cent (exclusief 4% B.T.W.) (bij kontrakt reduktie) 35e JAARGANG NUMMER 44 Dit blad verschijnt iedere woensdag in een oplaag van 7800 exemplaren huis-aan-huis in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egmond aan de Hoef en Akersloot. Advertenties e.d. moeten uiterlyk maandagmiddag 6 u. in ons bezit zijn. m§M ^Breedelaan 28 - ^cle^oon 30629 - ^[eiloo Wassen en watergolven Speciale shampoo Vitamine behandeling Versteviging \J JOH. DE VRIES IS NIET MEER Veelzijdig en begaafd raadslid ging heen Op 54-jarige leeftijd Overleed zater dagochtend, na een ernstige ziekte, in het Centraal Ziekenhuis, de heer Joh. de Vries. We mogen wel zeggen dat één van de meest aktieve en bekwame gemeente bestuurders, van na 1945, is heenge gaan. Iemand die met veel enthou siasme dit werk deed en vele teleur stelling ook niet gespaard zijn geble ven. Geboren in Alkmaar, op de grens van Heiloo, trok speciaal het lot van de sociaal zwakken hem sterk aan. Op soms emotionele wijze vocht hij binnen en buiten de politieke partij, eerst in de S.D.A.P. en later in de P.v.d.A., voor zijn denkbeelden. Naast de vreugde over het bereikte kon de heer De Vries bijzonder teleur gesteld zijn over, zijns inziens, ver keerde opvattingen en besluiten in staat en maatschappij. Ook binnen zijn partij. Veelzijdig en begaafd raadslid Bij de eerste raadsverkiezingen na de tweede wereldoorlog, op 26 juli 1946, was de heer Joh. de Vries lijstaanvoer der van de pas opgerichte Partij van de Arbeid. Met een tweetal onderbre kingen was dhr. De Vries tot juni 1967 raadslid. Hij was veelzijdig en begaafd raadslid en een uitstekend kollega. Hij was ook een begaafd spre ker, waar graag naar geluisterd werd. Op sociaal terrein was hij vooral een vechter. Zat jaren lang in de kom missie voor sociale zaken en mede door zijn aktiviteit is er veel bereikt. Hij gaf mede de stoot tot stichting van de sociale werkplaats .d'Oosterzij' en was mede-oprichter op de stichting ,De Uitkomst'. Vooral in onze tijd vond hij sport be langrijk voor jonge mensen. Hij stem de mee om tot het aanleggen van goe de sportterreinen te geraken. Het was dan ook geen wonder dat hij lange tijd ook in de s.v. ,De Foresters' een belangrijke plaats ging innemen. De heer De Vries, van huis uit in de bouw, heeft o.a. in de kommissie voor openbare werken mede vorm gegeven aan veel van hetgeen in Heiloo tot stand is gekomen. De woningnood was een doorn in het oog van de bverledene. In de kommis sie voor woonruimteverdeling speelde hij dan ook een grote rol. Hij was de eerste voorzitter van deze ingestelde raadskommissie. Ook op ander terrein werkzaam Zoals wij reeds schreven, heeft de heer De Vries een zeer werkzaam le ven achter de rug. Jaren lang was hij bestuurslid van de Bond van Staats- pensionering en was hij een veel ge vraagde spreker. De heer De Vries was bestuurslid van de P.v.d.A. en enige tijd haar sekre- taris. In zijn vakbond, de Alg. Ned. Bedrijfsbona, nam hij een vooraan staande plaats in. Dagelijks bestuur der," plaatselijk, was hij een groot aan tal jaren Bondsraadslid en enige tijd bezoldigd bestuurder. Na een ziekte in 1966 en 1967 werd de heer De Vries in augustus 1967 be noemd tot opzichter van de Gemeen telijke Sociale Werkdienst. Helaas heeft hij deze funktie, welke hij bij zonder ambitieerde, maar korte tijd vervuld. Velen zullen treuren om het heengaan van de heer De Vries, die bijzonder veel voor de Heiloose gemeenschap heeft gedaan. Gezien zijn gezondheid zelfs te veel! Heden, woensdagmiddag om 2 uur zou de krematie te Driehuis-Westerveld plaats vinden. 3UWEUBK - W0R10GER KENNEMERSTR WEG 414 HEILOO TEL: 30799 RAAD VRIJDAG BIJEEN Voorstel tot verlaging van rioolbelasting Vrijdagavond, 24 januari, komt de raad weer bijeen. De agenda is niet zo uitvoerig als we gewend zijn. Er staan wel een paar belangrijke zaken op die alle gemeentenaren zeker zullen moe ten interesseren. Zo de eerste nieuw jaarsrede van mevrouw mr. J. M. Cor- ver-van Haaf ten en een voorstel van Burg. en Wethouders tot verlaging van de rioolbelasting, zelfs met terug werkende fa-acht vanaf 1 januari '68. Van 20 tot 5% van de belastbare opbrengst B. en W. schrijven aan de raadsleden o.a. het volgeride: ,Naar aanleiding van de verkoop van de zuiverings-installatie, hebben wij ons nader beraden aangaande de te nemen maatregelen ten aanzien van de heffing en invordering van de riool belasting over het jaar 1968. De verkoop van de rioolwaterzuive ringsinstallatie aan het Hoogheem raadschap van de Uitwaterende Slui zen in Kennemerland en West-Fries land maakt het noodzakelijk het tarief van de rioolbelasting met terugwer kende kracht tot 1 januari 1968 te verlagen. Krachtens de bepalingen van de koopovereenkomst worden immers alle lasten over het jaar 1968 van de installatie door het Hoogheemraad schap aan de gemeente Heiloo ver goed. Voor het gedeelte van de rioolbelas ting, dat betrekking had op de zuive ringsinstallatie, komt aldus de basis voor de heffing te vervallen. In dit verband verwijzen wij naar het hierbij gaande overzicht van de kosten over 1968 van de rioolwaterzuiverings installatie en van die van de riolering, in verhouding tot de opbrengst voor de rioolbelasting. Dit overzicht toont aan, dat de in de begroting 1968 ge raamde opbrengst aan rioolbelasting voor een bedrag van 144.000,ge acht moet worden een billijke bijdrage te vormen in de kosten van de riool waterzuiveringsinstallatie en voor een bedrag van 41,000,(overeenko mende met 5% val) de belastbare op brengst op de gebouwde eigendommen in de kosten van de riolering. Het komt ons daarom juist voor het tarief van de rioolbelasting met in gang van 1 januari 1968 te verlagen van 20% van de belastbare opbrengst van de gebouwde eigendommen vol gens het kadaster tot 5% van die be lastbare opbrengst.' Parkeerverboden in Ter Coulsterlaan en Kerkelaan .Onlangs is bij de Moeder Gods Kerk een parkeergelegenheid aangelegd waarvan de kerkgangers gebruik kun nen maken voor het parkeren van hun voertuigen. Dit parkeerterrein is via de Ter Coulsterlaan bereikbaar. Om een ordelijke doorstroming van en naar het parkeerterrein te verkrijgen is het wenselijk het parkeren aan de beide zijden van deze weg te verbie den,' aldus B. en W. aan de raad. Een ander voorstel tot verbod van parkeren, voor de Kerkelaan, luidt als volgt: ,In verband met de onvoldoende breedte van het gedeelte van de Ker kelaan, gelegen tussen de Kennemer- straatweg en de Heerenweg, is bij uw besluit van 26 februari 1965 voor de beide zijden aldaar een parkeerverbod ingesteld. Ook het aansluitende gedeelte van de Kerkelaan, gelegen tussen de Heeren weg en de Holleweg is onvoldoende breed, terwijl de voortuinen van de woningen aldaar bijna direkt aan de rijbaan brenzen. Het grootste gedeelte van de bewo ners van dit deel van de Kerkelaan bezit een auto, terwijl weinigen over een garage beschikken, zodat veel auto's ter plaatse aan beide zijden van de rijbaan worden geparkeerd. Het gevolg hiervan is, dat een behoorlijke doorstroming van het verkeer wordt belemmerd. Ook leveranciers zoals groenteman, melkhandelaar en bakker kunnen hun werk niet rustig verrich ten, daar zij aldaar hun voertuigen niet tot stilstand kunnen brengen zon der de vrijheid vaïT liet ter keer te be lemmeren. In verband met vorenomschreven si tuatie is het noodzakelijk gebleken voor één zijde van dit gedeelte van de Kerkelaan een parkeerverbod in te stellen. Teneinde te voorkomen, dat de voer tuigen steeds voor dezelfde woningen worden geparkeerd, stellen wij u voor het onderhavige gedeelte van de Ker kelaan een afwisselend parkeerverbod (per halve mafaid) vast te stellen.' Ook een andere, aanvaardbare regeling Wij tekenen bij het laatste voorstel aan dat er ook'een andere, onzes in ziens gemakkelijke en aanvaardbare regeling mogelijk is. Namelijk een par keerverbod in te stellen, niet een af wisselend parkeerverbod per halve maand maar afwisselend, per even en oneven dagen. Voor autobezitters ge makkelijker vast te stellen. Wij menen dat ook elders deze soort regelingen werden vastgesteld. Betreffende het deel van Kennemer- str^iatweg tot Heerenweg vragen wij ons meermalen af of op naleving vein het reeds bestaande parkeerverbod, aan beide zijden, niet strenger toege zien kan worden. Regelmatig wordt deze overtreden! 2ie <Jnze Straatweg 103 - Heiloo Telefoon 30199 DIENST VOOR BELANGSTELLENDEN te houdeivop zondag 26 januari om 5 uur n,m. in de geref. kerk aan de Nóordergeeststraat Het plaatselijk Interparochiële koor (bij velen bekend) hpopt hun mede werking weer te verlenen. Muzikale omlijsting'bestaat uit orgel, drums, klarinet, bas pn slaggitaar, al les o.l.v. de heer George Dekker. Voorganger is dg. W. Molenaar, geref. predikant alhier. We hopen op een goede dienst, die te vens opgenomen en uitgezonden wordt door Radio Bloemendaal, over golfl. 245.3 m - 1223 KHz. op zondag 23 fe bruari a.g. om 12.15 uur. Iedereen hartelijk wèlkom! En zingt allen mee D.V.W.. SNOEKWEDSytRIJD Op zondag 26 januari ajs. organiseert de wedstrijdkonimissie van D.V.W. de uitgestelde beker-spdekwedstrijd, die gehouden wordt in d^ polder. Vertrek vanaf 't Dorpshuis 8 uUr. Inleggeld 1,50 p.p. te' voldoen vóór vrijdagavond'18.00 uur bij de bekende adressen. OPERETTE-NIEUWS Op de zaterdagen 22^ februari en 1 maart a.s. geeft de Heilooër Operette Vereniging weer haaf twee uitvoerin gen -sin ,De Rustende/ Jager' te Heiloo. Dit jaar is de keus gevallen op de bij zonder mooie operette ,De Dragonders 'van Valars' van A/mé Maillart. Deze prachtige operette met z'n won dermooie melodieën zullen de operet- teliefhebbers zeker weer in verrek king brengen. De leiding is wëer in handen van de dlrigfnt Zevende lokaal voor de Rehoboth- school Burg. en weth. hebfjètj het volgende voorstel gedaan aan de gemeenteraad ,In verband met de snelle groei van het aantal leerlingen, ingeschreven aan de Rehobothschool voor gewoon lager onderwijs, is per 1 januari 1969 een zevende klas gevormd; voor de huisvesting van leerkracht en leer lingen is de bestuurskamer als leslo kaal ingericht. Daar deze kamer geenszins aan de wettelijke eisen voor het geven van onderwijs voldoet, heeft het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs uw raad bij brief van 6 januari 1969 verzocht me dewerking te willen verlenen voor de bouw van een zevende lokaal aan ge noemde school. Ten behoeve van dit plan moet enig aangrenzend terrein gekocht worden zodat de bouwplannen ook inderdaad te realiseren zijn. Daar de normale aan het onderwijs te stellen eisen niet worden over schreden en er ook anderszins geen wettelijke bezwaren bestaan, stellen wij u voor de gevraagde medewerking te verlenen. Te uwer informatie delen wij u mede, dat naar globale raming voor dit doel te zijner tijd een krediet van onge veer 50.000,beschikbaar gesteld zal moeten worden.' Pas over drie jaar Het bestuur van de Christelijke Na tionale Schoolvereniging, welke de Rehobothschool exploiteert, heeft reeds medewerking gevraagd voor het stichten van een tweede school in Hei loo, in het zuid-westelijk deel der ge meente. Het wettelijk vastgestelde aantal leerlingen zal, naar wij verne men, zoals de gang van zaken nu is, niet eerder bereikt worden dan over drie jaar. Vandaar nu dit voorstel. Mettertijd zou het nu gevraagde les lokaal gebruikt kunnen worden voor bijvoorbeeld handenarbeid. Vaststelling grondprijs ,Zuid II' B. en W. hebben een voorstel gedaan aan de gemeenteraad de grondprijs aan de Werkendelslaan, in het be stemmingsplan ,Zuid II', vast te stel len. De kosten, in totaal, van de nog beschikbare grond is 37.500,920 vierkante meter voor 5 woningwetwo ningen te besteden, wil men vaststel len op 4.500 per wooneenheid en de bouw van 12 autoboxen a 1.250, per box. Voorts stellen B. en W. de raad voor de verkoop te delegeren aan dit kol lege. bekwame dfaigfnt Gerard Boer en re gisseur Klaas Rep. In de laatste Vnaanden wordt dan ook door koor eri solisten hard gewerkt, om ook deze operette weer tot een groot succes/te maken. Het Haarlems Operette-orkest zal weer de muf iek veezorgen. Wilt u ecljt weer eens een gezellig avondje ui met bal na, houdt u dan één van déze twee avonden vrij. De kaartverkoop begint over plm. 2 weken, hetgeen wij in dit blad bekend zullen maken. Reserveer dan snel uw plaatsen om teleurstelling te voorkomen, want wij verwachten voor deze operette grote belangstelling. Diegenen, die ook onze vorige uitvoe ringen bezochten, weten het reeds: Een favond H.O.V., ja, gezellig ONTMOETINGSCENTRA VOOR ALLEENSTAANDEN Beverwijks echtpaar nam initiatief Sinds enige tijd komen, in Beverwijk, alleenstaanden bijeen. Ook een aantal uit Heiloo. De heer en mevrouw v. Amersfoort hebben zich het lot aangetrokken van hen, die als alleenstaanden, weinig kontakt hebben met anderen. De heer en mevrouw v. Amersvoort stichtten een ontmoetingscentrum ,De Schans', waar alleenstaanden om de veertien dagen bij elkaar komen. Steeds meer van deze groep vinden elkaar in deze prettige omgeving. De ontstane kontakten tussen alleen staanden leidt veelal tot vriendschap en tot andere aktiviteitenzoals het gezamenlijk iets gaan doen in de vorm van clubspelen of bijv. dansles nemen. Bleef de leiding eerst beperkt tot de heer en mevrouw v. Amersvoort, sinds enige tijd genieten zij ook steun van enkele instellingen van bijzonder veel belang, omdat het een erkenning in BANKETBAK Dat is zo en dat bljjft zo STRAATWEG 91 TEL. 30032 houdt van de gewenstbeick van het bestaan van dit ontmoetingscentrum. "Wij vonden het wel Van behing ook in onze .Uitkijkpost' Aandacht te vragen voor dit werk. Een ons bezoekend echtpaar v. Amersvoort blijkt met hart en ziel dit werk aangepakt te hebben en inspireren anderen. Wil men meer weten, dan stelle men zich in verbinding met J. v. Amers voort, Schans 12, Beverwijk, telefoon 02510-24418. De eerstvolgende bijeen komsten zijn gepland op de zaterdag middagen 25 januari en 8 februari. 80-JARIGE WIELRIJDER AANGEREDEN Zeer ernstig gewond De 80-jarige eik-makelaar, de heer W. B. G. Muntjewerf werd vrijdagmiddag, bij het oversteken van de Kennemer- straatweg, zeer ernstig verwond. Hij werd in bewusteloze toestand naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht. Het gebeurde toen hij, komende van de Raadhuisweg, de Straatweg, met zijn fiets, naar 't Groentje wilde over steken. De heer M. gaf geen voorrang aan de 44-jarige autobestuurder G.G. K. uit Heemskerk. De heer M. werd tegen de voorkap van de auto gesla gen, door de voorruit en werd nog een tiental meters meegesleurd. ZETJE FEESTNEUS OP (potpourri van 4b feest- lj{ nmrtmers) Met )De Limburgse Zusjes, Jan en Peet, Ria Roda en Jantjip Hendrikjx. O.a. Ik ben zo blij; En we gaan flog niet naar huis; En vaji je heli hola; Zet je feestneus op1; Houdt er de moed maar an; 'k Zou zo graag eWjjorreltje lusten. Philips stereo DY 88 296 7.90 VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOÖ MODEHUIS HEILOO ONTSPANNINGSMIDDAG BEJAARDEN op donderdag 13 februari Op donderdag 13 februari wordt er weer een ontspanningsmiddag gehou den, georganiseerd door het komitee .Autotocht Bejaarden'. Deze bijeen komst vindt plaats in ,De Rustende Jager'. Neerlands veelzijdigste artiest, Joop Theunisz, zal o.a. aan het programma meewerken.Een korte komische .ope ra' zal gebracht worden door leden van het dameskoor .Consonant' (Alk maar). Het belooft weer een mooie middag te worden, met veel afwisse ling in het programma. De aanvang is 2 uur precies. Ook nu willen wij er op wijzen dat ,De Rus' niet eerder open gaat dan half twee. Adressen voor kaartverkoop Vanaf dinsdag 28 januari zijn de kaartjes (a 75 cent, waarvoor ook een kopje koffie of thee wordt verstrekt) verkrijgbaar aan de volgende adres sen: mevrouw Bammens, Kennemer- straatweg 79; mevrouw Van Tricht, Stationsweg 51, de heer Roemer, Westerweg 262 en de heer Majolée, Torenlaan 13. Mogelijk dat ze vanaf die datum ook verkrijgbaar zijn bij de ,Sozen' voor bejaarden. EERSTE KAMERLID C. M. BOETES BELANKTE konstateert machteloosheid van Senaat Onze plaatsgenoot, Eerste Kamerlid O. M. Boetes, heeft per 1 september bedankt als Eerste Kamerlid. Hij konstateerde, in vraaggesprekken, de machteloosheid van /de senaat. De heer Boetes was dé laatste jaren regelmatig in het niepWs vanwege zijn buiten-parlementatfegkties. De P.S.P. welke hij vertegenwoordigde in de Eerste Kamer, stond niet altijd achter deze aktiviteiten. GESLAAGD Onze plaats^satjoot de hpef E. J. van Eijk slaagde aaïrAeEconomische Ho geschool te RotterdaTn-ijoor zijn doc toraal examep-Economie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1969 | | pagina 1